Kızım

MAKBIYLE

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2018
592
958
merhaba hanımlar mayıs 2015 doğumlu bi kızım var eylül ayında oğlum oldu birde. Kızım doğduğundan beri uykusu az sürekli hareket halinde bi çocuktu ikinci çocuğum olunca eşim sürekli çalıştığı için ikisine birlilte bakmaya çok zorlandım kızımın da isteği üzerine kreşe başladı hiç problem olmadı ağlayarak gittiği hiç olmadı ilk günden kreşi çok araştırıp tercih ettim ücreti de bayağı yüksek bu arada eğitimleri güzel birşyler öğreniyor da fakat o kadar huy değiştirdi ki sabrımz kalmıyor malesef artık kardeşi de oldu onu da anlıyorum ama kreş kaynaklı da huy değiştirmesi var fark ediyorum kardeşiyle ilgili sıkıntıları söylüyor işte bana da o şekilde davran bu şekilde tut gibi sınıflarında iki tane küçük arkadaşları var müdür 10 ay küçük olduğunu söylüyor ama çocuk daha küçük diye düşünüyorum konuşma hareket o kdar belli oluyor ki bebek gibi dVranma değilde kendisi 2 yaşına döndü hatta başlarda arkadaşlarımın bezi var bende yuvalete gitmek istemiyorum diye altına yaptığı d oldu sınıfını değiştirmek istedim ama öğretmenini çok seviyor hergün ara ara aklına geldikçe hayır istemiyorım lütfen diye ağlıyor okula kayıt yapılırken en fazla yaş aralığı 6 ay olacak demişti müdür hanım ama şuan hayır öyle birley demedim dşye inkar ediyor kızımın gelişimi öndeydi yaşıtlarından ama kreşe başladığından beri gerilediğini düşünüyoruz ama okulda hiç problem olmadığını çok iyi olduğunu söylüyorlar bu arada sınıftaki küçükler yani herhangi bi sağlık problemi kaynaklı değil oyun grubunda olması gereken çocukları başka sınıfı olmadığı için o sınıfa dahil etmişler ben bu konuda ne yapabilirim müdür hanımla konuştum dün hayır ben öyle söylemedim bizimle ilgili problem yok kardeştendir diyip geçiştirdi 1,5 ay öncesi pedagogla görüştüm okulun ilgilenip geri dönüş yapacağız dediler geri dönüş de yapılmadı ve hem müdürn tavrına çok sinirliyim hem kızım için üzülüyorum sınıfı değiştirsem diğer öğretmenden emin değilim bu öğretmeni çok seviyoruz kızım üzülecek o zaman gitmem okula diyor değiştirmezsek arkadaşlarından çok etkilenip sanır zorluyor ne yapmalıyım bilemedm tavsiyeleriniz varsa bekliyorum

kres kaynakli degildir, evdeki bebegi kiskaniyordur.
Kreste genelde hiyerarsi olur ve kucukler buyuklere ozenirler genelde,
hatta kucuklerle takilmak istemezler falan.

Benim buyuk kizim 4 yasindayken ikinci bebegim oldu.ve defalarca bez baglanmak istedi bende inatlasmadim bagladim.yapti cisini beze.gulduk eglendik.sonra dedimki iyiki buyudun ve tuvaleti kullanabiliyorsun.yoksa yaptigin cisler poponu acitirdi.yavasca birakti.sakin yaklasin. Gecici bir durum

merhaba hanımlar mayıs 2015 doğumlu bi kızım var eylül ayında oğlum oldu birde. Kızım doğduğundan beri uykusu az sürekli hareket halinde bi çocuktu ikinci çocuğum olunca eşim sürekli çalıştığı için ikisine birlilte bakmaya çok zorlandım kızımın da isteği üzerine kreşe başladı hiç problem olmadı ağlayarak gittiği hiç olmadı ilk günden kreşi çok araştırıp tercih ettim ücreti de bayağı yüksek bu arada eğitimleri güzel birşyler öğreniyor da fakat o kadar huy değiştirdi ki sabrımz kalmıyor malesef artık kardeşi de oldu onu da anlıyorum ama kreş kaynaklı da huy değiştirmesi var fark ediyorum kardeşiyle ilgili sıkıntıları söylüyor işte bana da o şekilde davran bu şekilde tut gibi sınıflarında iki tane küçük arkadaşları var müdür 10 ay küçük olduğunu söylüyor ama çocuk daha küçük diye düşünüyorum konuşma hareket o kdar belli oluyor ki bebek gibi dVranma değilde kendisi 2 yaşına döndü hatta başlarda arkadaşlarımın bezi var bende yuvalete gitmek istemiyorum diye altına yaptığı d oldu sınıfını değiştirmek istedim ama öğretmenini çok seviyor hergün ara ara aklına geldikçe hayır istemiyorım lütfen diye ağlıyor okula kayıt yapılırken en fazla yaş aralığı 6 ay olacak demişti müdür hanım ama şuan hayır öyle birley demedim dşye inkar ediyor kızımın gelişimi öndeydi yaşıtlarından ama kreşe başladığından beri gerilediğini düşünüyoruz ama okulda hiç problem olmadığını çok iyi olduğunu söylüyorlar bu arada sınıftaki küçükler yani herhangi bi sağlık problemi kaynaklı değil oyun grubunda olması gereken çocukları başka sınıfı olmadığı için o sınıfa dahil etmişler ben bu konuda ne yapabilirim müdür hanımla konuştum dün hayır ben öyle söylemedim bizimle ilgili problem yok kardeştendir diyip geçiştirdi 1,5 ay öncesi pedagogla görüştüm okulun ilgilenip geri dönüş yapacağız dediler geri dönüş de yapılmadı ve hem müdürn tavrına çok sinirliyim hem kızım için üzülüyorum sınıfı değiştirsem diğer öğretmenden emin değilim bu öğretmeni çok seviyoruz kızım üzülecek o zaman gitmem okula diyor değiştirmezsek arkadaşlarından çok etkilenip sanır zorluyor ne yapmalıyım bilemedm tavsiyeleriniz varsa bekliyorum
kres kaynakli oldugunu sanmiyorum benim kizim 14 aylik 3 yasinda bir yigenim var bize gelince yuruyen kosan cocuk kizim gibi emeklemeye basliyor daha gecen hafta kizimin altini degisirken gordu kakasini soyleyen bir cocuktu ama altina yapmayi tercih etti annesinede bende altima yaptim hadi sende beni temizle dedi yani bunlri taklit etmeleri icin krese gerek yok muhtemelen kardesinden ornekler aliyor

Kardeşiyle kaynaklıda problemler var zaten işte onu kucağıma alınca beni de al beni de öyle tut bana da öpücük at gibi kendisini ifade edebiliyor konuştuk zaten ben her zaman her istediğini anlamayabilirim sen bana söyle kendi kendine üzülme dedim söylüyor ama bazen ağlıyor yada yarımyamalak konuşup onu anlamamı bekliyor anlamıyorm kızım diyorum arkadaş ismi vererek onu nasıl anlıyor annesi yada öğretmenimiz şeklinde konuşuyor kreşe başladıktan sonra tam olarak 2 yaş civarına döndü yada işte şu arkadaşımın bezi var o da okula gidiyor ama ben tuvalete giderken yoruluyorum ben neden altıma yapmıyorım diye bikaç kez gözüme bakabaka Altına yaptı huysuzluğu ifade etmeden ağlaması kArdeşiyle alakalı olanlardavar ama arkadaşlarndan bahsederek de problemleri söylüyor bilemedim kızım 7 yaş gibi cümle kurup hikaye masal anlatabiliyor yada her derdini düşüncesini anlatabilecek düzeyde ama sınıfta küçük diye bahsettiğim arkadaşları henüz tek kelime aç kapat ver anne baba modundalar çünkü küçükler küçük olanlar yerine kaynaştırma öğrencisi olsa düşüncelerim bu şekilde olmazdı

Bencede muhtemelen kardesini kiskaniyor ekstra ilgleniyorsunuz kucuk oldugu icin onun farkinda onun gibi davranmaya calisiyor benimlede daha cok ilgilensin diye.. onlar okadar zekiler ki kafalarinda oyle seyler dusunup kuruyolar ki hayal dahi edemeyiz.. herseyi anliyolar ve herseyin farkindalar.. bunu bence kizinizla guzelce konusup sen benim canimin parcasisin seni nekadar cok seviyosam kardesinide cok seviyorum sen onun ablasi oldun onu koruyup kolliycaksin cunku o cok kucuk tuvalete yapmasini daha bilmiyo sen biliyosun senin yardiminla kardesinede ogreticez gibi konusursaniz en azindan bazi seyleri kafasinda netlestirebilir ben tuvalete yapabiliyorum ama kardesim yapamiyo bilmiyo kucuk cunku der :KK66:

Çoçuğunuzdaki davranış değişikliğini, siz her ne kadar kreş ortamına bağlama eğiliminde olsanız da ben kardeşi ile ilgili olabileceğini düşünüyorum.
Ben de okul öncesi dönemdeki çocuklarla çalışıyorum.
Belki şahsi fikrim sizi ikna etmez, o nedenle kurumsal bir uygulama ve uluslararası alanda kabul görmüş bir eğitim metodu olan Montessori felsefesi ile örnek vereyim.
Montessori metodu ile eğitim verilen anaokullarında iki ayrı grup olur,
0-3 yaş ve 3-6 yaş grupları.
Dediğiniz gibi, çocukların anaokulu ortamında kendinden ay-yaş olarak küçük çocuklara öykünme ve olumsuz yönde davranış değiştirme eğilimi olsaydı, bu eğitim sistemi hiç kullanılmazdı.
Tam tersine, yaş aralığı farklı çocukların bir arada aynı eğitim ortamında olmasının, çocukların pek çok alanda gelişimine ciddi katkısı var.
Büyük çoçuğunuzla kreşten geldikten sonra,birebir özel vakit geçirmeye,birlikte oyun oynamaya ve kardeşi ile ilgili küçük ve yapabileceği sorumluluklar vermeye çalışın.

X