kızımı alabilir mi?

Kadın ev hanımı falan mıydı? Sanırım çalışmayan kadınlara maddi geliri yok diye çocukları baba alabiliyor...
Yanlış bilgi vermeyin lütfen, kesinlikle böyle bir şey yok. ALAMAZ konu sahibi, siz vermek istemedikten sonra alamaz bu şartlarda, nafaka ödemek zorunda ayrıca çocuğa.

çocukla nasıl çalışacaksın diye ona da ket vuruyorlar. yanlarına gidersem okey ama bana buradayken destek çıkmak istemiyorlar

Yanlarına gidin o zaman, hala orda kalma sebebiniz nedir? geliriniz yok madem, adam şimdi uzaklaştı gitti de boşandıktan sonra kirayı nasıl ödeyeceksiniz? Madem destek de çıkıyorlar yanlarına gştmelisiniz şu durumda.

Siz ne istiyorsunuz acaba anlamadım sizi?
Kimsenin yanına gitmek istemiyorsunuz
Ee babanız önceden kocanızla yaşadığınız evde kalsın mi istiyorsunuz yani?

Gidin işte babanızın evine. Hem çalışmıyorsanız nasıl geçineceksiniz?
Kocanızdan 3 kuruş nafaka alırsınız sadece çok bisi beklemeyin
Tabi onunda bir şekilde vermeyenler var ...

Ne yapmayı duusnuyorsunuz?sız çalışırsanız çocuğa kim bakacak ?

esınız nufuslu bırı de olsa cocugunuzu alamaz
eger cocugunuzu ıstısmar etmıyorsanız bakımıyla ılgılenıyorsanız cocuklar anneye verılıyor
cok ıstısnaı durumlar+anne vermek ısterse mahkeme babaya verıyor

Önceki konularınızı biliyorum, öncelikle geçmiş olsun, demek ki bu hayvan herif şiddet eğilimli bir tip. Özellikle uzaklaştırma kararı varsa ve çocuk küçükse kesinlikle babaya verilmez. Şu an sizin için en doğru olan babanızın lafını dinlemeniz, babanızla gidin. Sonrasını zaman gösterecek.

önceki konularımdan beni tanıyan olur belki. eşim dün gece babamı darp etti sabah karakola gidip şikayetçi olduk uzaklaştırma kararı çıkarttırdım. boşanacağımız netleşti ancak kızımı alacağını söylüyor. babam da hiç şansın yok şimdi almasa sütten kesilince alır diyor. eve gelemez, benim de yanımda hep insan oluyor her ihtimale karşı. ben burada kalıp iyice düşünmek bir yerden başlamak istiyorum ama babam ısrarla gidelim diyor onun evine. bir süre bende kal diyor. kendinin de alkol problemi var zehir edecek bana orayı. annem de gel diyor onunla da geçinemeyeceğimizi biliyorum. kuru ekmek mi yiyeceksiniz orada, kalamazsın buraya gel diyor. hiç gitmek istemiyorum hanımlar bir akıl verin ne olur
Şiddet eğilimi ispatlı adama velayet verilmez, bunu da geçiyorum çocuk en az 8 yaşına kadar bakıma muhtaç olarak geçtiğinden anne rızasıyla vermediği sürece annenindir. Sütten kesince falan kimse alamaz. Yok öyle bir şey

babanız neye dayanarak ve neden söylüyor bilmiyorum ama bariz sebepler olmadan ya da anne vermeden kçük yaştaki çocuk anneden alınıp babaya verilmez. inşallah çocuğunuzla birlikte kendi düzeninizi kurup baskılarından kurtulursunuz. ayrıca bebek için nafaka bağlanır.

Konu sahibi biraz sert bir yorum yapacağım ama eş ile olmaz diyorsun , ki haklısın.
Babamlarla yapamam diyorsun.
Küçük bebeğin var. Ve bizden tavsiye bekliyorsun?
Döven , söven kocalarınıza katlanıp, çocuk yapıyorsunuz. Ama anne - babaya asla katlanamam diyorsunuz. Ben bu mantığı anlamadığım için yorum yapamayacağım. Umarım ailemin evinde yapamadım, kocam söz verdi barışıcam diye konu açmazsanız.

Babaniz sizi basınan atmak istiyor. Alamaz cocugunuzu. Hemen bosanma davasini acın hakim kisisel ilişki tesis eder babayla. Dava acmazsanız gelip cocugu alsa biseybyapamazsinız

önceki konularımdan beni tanıyan olur belki. eşim dün gece babamı darp etti sabah karakola gidip şikayetçi olduk uzaklaştırma kararı çıkarttırdım. boşanacağımız netleşti ancak kızımı alacağını söylüyor. babam da hiç şansın yok şimdi almasa sütten kesilince alır diyor. eve gelemez, benim de yanımda hep insan oluyor her ihtimale karşı. ben burada kalıp iyice düşünmek bir yerden başlamak istiyorum ama babam ısrarla gidelim diyor onun evine. bir süre bende kal diyor. kendinin de alkol problemi var zehir edecek bana orayı. annem de gel diyor onunla da geçinemeyeceğimizi biliyorum. kuru ekmek mi yiyeceksiniz orada, kalamazsın buraya gel diyor. hiç gitmek istemiyorum hanımlar bir akıl verin ne olur
Babanız uydurmuş biraz, yada işine öyle geliyor.
Kızınızı sizden alamaz, darp var , ağır kusurlu eşiniz. Düzgün bir avukatla anlaşın size yol göstersin.

Yanlış bilgi vermeyin lütfen, kesinlikle böyle bir şey yok. ALAMAZ konu sahibi, siz vermek istemedikten sonra alamaz bu şartlarda, nafaka ödemek zorunda ayrıca çocuğa.
Yanlış bilgi vermedim hanımefendi... Benim kuzenimde boşanmak istedi. Ama elinde maddi imkanı yoktu çalışacak kadar sağlıklı değildi belki oyüzdendir avukat da çocuklara bakacak durumu yoksa çocuk annede kalmaz demiş... YANLIŞ BİLGİ VERMEDİM yani....

Konu sahibi adam sizin babaniza kadar saldırmış bence baba evine kesinlikle dönmeyin adamin sağına soluna belli olmaz... Bu tür kocaları kapatamıyorlar bari siz kendinizi uzak tutup bir süre kadın sığınmada kalıp ortadan kaybolmak... Çocuklarınızı da alın gidin lütfen...

Yanlış bilgi vermedim hanımefendi... Benim kuzenimde boşanmak istedi. Ama elinde maddi imkanı yoktu çalışacak kadar sağlıklı değildi belki oyüzdendir avukat da çocuklara bakacak durumu yoksa çocuk annede kalmaz demiş... YANLIŞ BİLGİ VERMEDİM yani....

Konu sahibi adam sizin babaniza kadar saldırmış bence baba evine kesinlikle dönmeyin adamin sağına soluna belli olmaz... Bu tür kocaları kapatamıyorlar bari siz kendinizi uzak tutup bir süre kadın sığınmada kalıp ortadan kaybolmak... Çocuklarınızı da alın gidin lütfen...
Hanimefendi ben avukatim, evet yanlis bir bilgi bu. Annenin maddi durumu musait olmasa da, calismasa da, kucucuk cocuk asla anneden alinmaz, baba nafaka oder. Sizin de bilginiz olsun

Yanlis bilgi veriyorsunuz. Cok cok istisna durumlar haricinde kucuk cocuk babaya verilmez.

çocukla nasıl çalışacaksın diye ona da ket vuruyorlar. yanlarına gidersem okey ama bana buradayken destek çıkmak istemiyorlar
Ailenin evine gitmelisin.kabul ediyorlarmis zaten.cocuklara bakarlar sende calisirsin...baban sanirim biraz tirsmis kocandan. Sorun cikmasin diye senin cocugu teslim etmeni ima ediyor.sakin böyle birsey yapma cocuk senin....sen dik durursan baban birşey diyemez artık.suan olaylar cok taze herkesin kafasi karisik..yolunuz bahtiniz acik olsun

Zor. Süt çocuğu genelde anneye verilir. Bu durum çoğunlukta 6 yaşına kadar devam eder. Yüz kızartıcı suç işleyen anneye bile çocuk verilir yani kızınızın sizden alınması çok çok çok düşük ihtimal.

teşekkür ederim yorumlarınız için.

Ailenin evine gitmelisin.kabul ediyorlarmis zaten.cocuklara bakarlar sende calisirsin...baban sanirim biraz tirsmis kocandan. Sorun cikmasin diye senin cocugu teslim etmeni ima ediyor.sakin böyle birsey yapma cocuk senin....sen dik durursan baban birşey diyemez artık.suan olaylar cok taze herkesin kafasi karisik..yolunuz bahtiniz acik olsun
aslında şöyle ki babam boşanmamı istemiyor gelirim olmadığı için. çocuğu alır diye de gözümü korkutuyor eşimle barışayım diye hatta bana olayın sabahında ben onu çağırıp mevzuyu çözmek istiyorum dedi. herkes kendini düşünüyor anlayacağınız. belki annemin babamın durumları yok diye düşünebilirsiniz ama babamın aldığı maaş epey yüksek, annemlerin de 2 evi 2 arabası var lüks bir sitede oturuyorlar. destek olmak isteseler benim çalışmam bile gerekmez çocuğun babası da nafaka ödeyecek, arabadan gelecek parada bana gelecek üstüne. şart koşuyorlar dizimizin dibinde oturursan bakarız sana diye. yıllardır yaşadığım, bütün çevremin olduğu şehri evimi ocağımı bırakıp dönmemi istiyorlar. belki haklı bulabilirsiniz onları ama ben kızıyorum açıkçası. evime uzaklaştırma çıkardık beni alıp buraya getirdi. babam işteyken kapıma dayansa ne olacak? yaşadığım şehirde bir telefonumla tüm çevrem 5 dakikada evimde olur benim. burada tek bir tanıdığım yok. onlara da anlattım ama dinlemediler.

Eşinize uzaklaştırma kararı alın zaten şiddet meyili tespit edilmiş adama niye çocuk versinler. Bebeginizi sizden alamaz keza emen bebek. Boşanma davası açın evi aile konutu olarak göstererek şerh koşun. Siz evinizde hayatınıza devam edersiniz adam olamamış kocanız ailesinin evine yerleşir

X