Davranış Bozuklukları kızımı giydiremiyorum çok agrasif

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

citlencik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
164
0
41
arkadaşlar henüz 4 yaşınba bir kızım var nedendir bilmiyorum bir türlü üstünü giymek istemiyor gece iç çamaşırıyla yatmak istiyor çorap giymiyor... çok üzülüyorum sizde benim yaşadıklarımı yaşadınızmı:uhm:

cok sükür asabi değil ama benimkide inatmı inat ben giydiriyorum arkamdan o cıkarıyo valla pes ettim artık
asabiyetine gelince gecer diye düsünüyorum bu arada calışıyormusun yani ona kim bakıyo sen mi baska birimi cevremdengözlemlediğim gelende calışan annelerin cocukları asabi ama endişe etme bırakacaktır bu huyunuda sabııır sabıryerimseniben

benim ablamın kızı 4 yaşında.evdeki herkesi çıldırtıyor.ablam çalıştığı için anneannesi bakıyor ona.herşeyi bağırarak yaptırıyor ya da ağlıyor.'hayır'dan asla anlamıyor.bide ağzına bir iki tane küfür takmış (örn. gerizekalı)kızınca bunları söylüyor.ne yapacağımızı şaşırdık.

benim oğlumda 4 yaşında. asabiliği yok ama üzerini çıkarttığımda giyinmek istemiyor oda. o şekilde dolaşmayı çok seviyor. her üst giydirmede bi kovalamaca yaşanıyor bizim evde...:1rolleyes:

Çocular bu yaşlarda böyle oluyorlar demek ki. 4 yaş sendromu diyorlar buna. Anne babayla çatışan, asi, her işi kendi yapmak isteyen bir çocuk var karşınızda. Şimdi ben şöyle yap böyle yap diycem Ece73 gelip hayır öyle değil böyle diyecek:) yanlış yönlendirmek istemiyorum.

Benim kızım da etek giymez hatta kışın dizleri ısınsın diye manto aldım onu bile giymek istemiyor her sabah cebelleşiyoruz. Bildiğim kadarıyla zorlamamak lazım ama bu havada da iç çamaşırıyla yatması olmaz tabi.

Hiç kendi beğendiği pijama, çorap, pantif v.s. almayı denediniz mi? Ben alışverişte kıyafetlerini ona seçtiriyorum. Aslında bir tarzı olduğunu keşfettim kızımın. Ben daha zarif kıyafetler seçerken o hip hop tarzı giyinmek istiyor. E şimdiden başladık seçimlerimizi kendimiz yapmaya. Allah bize kolaylık versin:çok üzgünüm:

benim kızımda 4 yaşına girmek üzere.bende aynı problemleri yaşıyorum.demekki 4 yaşa mahsus bir durum nasılsa geçer:bbo:2 yaş krizini atlattık bakalım daha neler görücezkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

X