kızımı kaybettim,şu an hamileyim

gxuxltenyaxgxmur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
106
2
45
meltem hanım öncelikle şimdiden teşekkür etmek istiyorum size.

ben ağustosun 10'unda 4 yaşındaki kızımı kaybettim,2 ay sonrasında da beklemediğim ve düşünmediğim halde hamile kaldım.çok kötü bir aşerme dönemi geçirdim,kızımı kaybetmemin üzerinden henüz fazla geçmemiş olması ve hamilelikte görülen duygusal yoğunlaşmayla günlerim çok ama çok kötü geçti,sürekli ağlayarak ve sorgulayarak... tabi kızımı kaybetmem yetmezmiş gibi birde istemediğim bir yere taşındık,şu an bulunduğum ortamda hiç mutlu değilim,aslında bir psikoloğa gitmeyi istiyorum fakat bulunduğum yerde psikiyatristler var,daha önceki zamanlarda onlara da gittiğim ve bir dr.olarak tavırlarını hiç beğenmediğim için onlara gitmek istemiyorum. sürekli sinirliyim,herşeye öfkeleniyorum ve ne kadar uğraşsam da buna engel olamıyorum.karnımdaki bebeği dünyaya getirmeyi istiyor sayılmam,aldırmak için çok geç zaten,yapılan araştırmalar sonucu izin verilseydi dr.larımız tarafından aldırabilecektik ve hiçte üzülmeyecekmişim gibi hissediyorum,bazen de doğmamış çocuğuma çok haksızlık yapıyormuşum gibi geliyor,üzülüyorum. sizce neler yapabilirim,nasıl düzelirim? bilgi verirseniz çok sevinirim.

Başınız sağolsun Gülten Hanım, çok zor bir deneyim yaşamışsınız. Yaşamda müthiş bir düzenek var aslında. Şimdilerde bunu doğal olarak acınız nedeniyle net algılayamıyorsunuzdur.
Elbette ki bu kadar beklenmedik bir kayıp ve sonrasında yine beklenmedik bir şekilde oluşan gebelik sizi hormonlarınızın da kuvvetli desteği ile çok zor zamanalr yaşatıyordur.
Yaşadığınız zor kayıp ve gebelik süreciniz nedeniyle psikolojik destek almanız doğru olacaktır. Yaşadığınız yerde ulaşabileceğiniz bir psikolog yoksa, benim bu zorluklar nedeniyle kurduğum Online Terapi üzerinden bana istediğiniz şekilde ulaşabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz.
Online ya da yüzyüze, ama psikolojik destek almayı ihmal etmeyin.
Tekrar başsağlığı diliyorum.
Kendinize çok iyi bakın.
Umarım bundan sonrasında herşey sizin için iyi ve güzel olur.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

Arkadaşım başın sağolsun, Allah sabır versin. Yavrunun mekanı cennet olsun.:teselli:

başınız sağolsun.çok zor.ama allaha çok şükür ki hamilesiniz.komşum 1.5 yaşındaki kızını kaybetmişti,hamile kalmak istiyordu kalamıyordu .zor günler geçirdi.sonra peşpeşe doğum yaptı 1 kız ve 1 oğlu var,kocaman oldular.tabii ki kızını unutmadı,takdiri ilahi,elden birşey gelmiyor.allah size hemen biir armağan vermiş,doğacak çocuğunuz sizi teselli edecektir.

Başın sağolsun canımsenağlamasenağlamasenağlama
Elbetteki her evladın yeri ayrıdır ama şu an karnındaki mink ablasının acısını hafifletmek için sana gönderildi bence:1hug:
Herşey daha güzel olacak yeter ki sen güçlü olŞeniz

Allah rahmet eglesin topragı bol olsun mekanı cennnet olsun çok üzüldüm ama dogmamış olan bebegine haksızlık etme üzüntünü o dogduktan sonra hafifletebilirsin allahın bir lütfudur bu digerini almış birini vermiş artık ona sımsıkı sarılcaksın bence yasadıgın sıkıntılar onu istememene neden oluyodur kızının yerine kimseyi koymak istemiyorsun kolay deyilki o senin canındı ama bak dogunca görürsün hersey çok güzel olacak alllah hakkında hayırlısını veriri umarım kendini hiç yıpratma nekadarda söylesek beni anlaıyosunuz diyceksin aslında anlıyoruz ama eden birsey gelmez canın çok hyanar ama gececek emin ol canım benim allah sana bundan sonra mutluluk verecektir sadece biraz ılımlı ol hep yüzün güler inşalllah

başın sağolsun canım çok üzüldüm ..benim annem arka arkaya iki kızını kaybetmiş yani ablalarımı sonra bana hamile kalmış.ozamanlar kürtaj kolay değilmiş beni düşürmek için herşeyi yapmış ama öldürmeyen allah öldürmüyo ..ama şimdi annem hayatta yaptığım en büyük doğru sensin
diyo 2 kardeşim daha var ama benim yerim başka onlar için ...bence sende ilerde yaşayacaklarını düşün allahtn gelen yapabileceğimiz hiç bişey yok ..evladın senin cennet bekçin keşke olmasaydı ama olduktan sonra kendini teselli etmek ve iyi tarafını düşünmek zorundasın allahım sana sabırlar versin ..birdaha büyük acılar yaşatmasın ..inş ikinci bebeğini sağ salim kucağına alırsın ve mutlu olursun allah sana ve sevdiklerine güzel günler yaşatsın canım mutluluklar..

X