Doğuma Hazırlık Kızımın adı duru mu derin mi ada mı olsun??

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Kızımın adı

• Duru

OY: 7 53,8%
  • Derin

OY: 6 46,2%
  • Ada

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    13

sunrice35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2016
8
10
Arkadaşlar bu üç isimde kararsız kaldık. Ben isimlerin etkisine inanıyorum. Çevresinde duru tanıdığı olanlar çok mu saf oluyor durular?? Ya da içinde dur hecesi olduğu için çok ağırkanlı, durgun mu oluyorlar?? Peki derinler ve adalar nasıl ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Canım Allah bağışlasın inşallah sağlıklı bir bebek olur, bizim ada diye tandığımız var,yeğenim,fazla yaramaz değil ve akıllı bir çocuk. Ama isim olarak: Derin'in bi anlamı olmadığı için sevmiyorum.Ada ismi de hoşuma gitmiyor açıkçası. Ben bu üçü arasından Duru diyorum sade ve hoş:KK200:

Ikı yegenımın de ikinci adı Ada anlamı açısından ve cevrede fazla oluşundan dolayı pek sıcak bakmıyorum
3 seçimden biri olacaksada Derine oy verdim
Başka isimler düşünürsen ilk aklıma gelenlerden:
Bilge
İlayda
Gülfem
Peren
Zeren

Bu isimler baydı artık...
Yine de Duru diyorum. En azından anlamlı.

Derin çok saçma. Isim değil benim gözümde.

Ada da adeta bir Nur gibi, her ismin arkasına yapıştırılıyor.

Alternatif olarak:
Selen
Selin
Eda
Begüm
Idil

Ada kulağa kaba geliyor..
Derin de unisex bir isim ..unisex isimleri hiç sevmiyorum..
Duru bence

Derin.. En yakin arkadasimin kizinin ismi. Cok sakin tam bir prenses kizi.. Ve benim enn sevmedigim isimler arasinda. Hatta isi m bile diyesim gelmiyo o derece.. Ada da adni sekilde begenmiyorum.. Isim gibi gelmiyo..
Ucu arasinda acik ara farkla Duru diyorumm. (Arkadasim da Derin ve Duru arasinda kalmisti..)

Arkadaşlar bu üç isimde kararsız kaldık. Ben isimlerin etkisine inanıyorum. Çevresinde duru tanıdığı olanlar çok mu saf oluyor durular?? Ya da içinde dur hecesi olduğu için çok ağırkanlı, durgun mu oluyorlar?? Peki derinler ve adalar nasıl ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle rabbım size bagışlasın sağlıklı ve uzun. Ömrü olsun ablacım duru cok guzel bi isim bence ama tuana ismi Nasıl ablacım anlamı cennete düşen ilk yağmur damlası ben bu ismi. Cok begenıyorım Senin aklını karıştırmak istemem ama bi kızım olsa herhalde bırakırdım

Öncelikle rabbım size bagışlasın sağlıklı ve uzun. Ömrü olsun ablacım duru cok guzel bi isim bence ama tuana ismi Nasıl ablacım anlamı cennete düşen ilk yağmur damlası ben bu ismi. Cok begenıyorım Senin aklını karıştırmak istemem ama bi kızım olsa herhalde bırakırdım

Tuana hoş isim ama Cennetle hiçbir alakası yok bu ismin! Internet uydurması o. Her isme Cennetle ilgili bir anlam uyduruyorlar. :KK70:

Cidden mi ya. Ama bizim bi akraba kızına bırakmıştı ordan bılıyodum yanlış mı biliyorum şimdi

Maalesef canım. Hatta bi ara bu konuda çok yazılar falan da çıktı.

Soru: Sorum Tuana ismi hakkında. Allah'ın izniyle doğacak olan kızıma Tuana ismini koymak istiyorum. Dinen bir sakıncası var mı? "Cennete düşen ilk yağmur damlası" deniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bebeğime hayırlı bir isim koymak istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Cevap:
Yazılı ve görsel iletişim araçlarında Tuana isminin “cennete düşen ilk yağmur damlası” manasına geldiği yazılı olmasına rağmen hiçbir kaynakta bunun doğruluğu tespit edilememiştir. Fakat Türk Dil Kurumu’nun Kişi Adları Sözlüğü’nde belirtildiğine göre “güçlü, kuvvetli” anlamına gelen Farsça TUVANA ismi bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bastırılan Farsça-Türkçe Lûgat’ta ise “güçlü-kuvvetli” anlamına gelen bu ismin orijinali TEVÂNÂ ve TÂVÂNÂ olarak yer almaktadır. (Bkz: Ziya Şükûn, Farsça-Türkçe Lûgat = Gencine-i Güftâr Ferheng-i Ziyâ, MEB, İstanbul, 1996, c: 1, s: 556 ve 614.)

(Fetva alıntısı)

Tuana hoş isim ama Cennetle hiçbir alakası yok bu ismin! Internet uydurması o. Her isme Cennetle ilgili bir anlam uyduruyorlar. :KK70:
Cidden mi ya. Ama bizim bi akraba kızına bırakmıştı ordan bılıyodum yanlış mı biliyorum şimdi Abi
Maalesef canım. Hatta bi ara bu konuda çok yazılar falan da çıktı.

Soru: Sorum Tuana ismi hakkında. Allah'ın izniyle doğacak olan kızıma Tuana ismini koymak istiyorum. Dinen bir sakıncası var mı? "Cennete düşen ilk yağmur damlası" deniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bebeğime hayırlı bir isim koymak istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Cevap:
Yazılı ve görsel iletişim araçlarında Tuana isminin “cennete düşen ilk yağmur damlası” manasına geldiği yazılı olmasına rağmen hiçbir kaynakta bunun doğruluğu tespit edilememiştir. Fakat Türk Dil Kurumu’nun Kişi Adları Sözlüğü’nde belirtildiğine göre “güçlü, kuvvetli” anlamına gelen Farsça TUVANA ismi bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bastırılan Farsça-Türkçe Lûgat’ta ise “güçlü-kuvvetli” anlamına gelen bu ismin orijinali TEVÂNÂ ve TÂVÂNÂ olarak yer almaktadır. (Bkz: Ziya Şükûn, Farsça-Türkçe Lûgat = Gencine-i Güftâr Ferheng-i Ziyâ, MEB, İstanbul, 1996, c: 1, s: 556 ve 614.)

(Fetva alıntısı)
bilgilendirdigin icin teşekkür ederim

canım hepsi güzel bunların anlamlarıda öle ama kusura bakma bence hepsinden vazgeç çünkü bu ara o kadar çok var ki bu isimlerden bana çok basit gelmeye başladı

X