Doğuma Hazırlık kızımın ismine karar verdim acaba sizce nasıl kızlar..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Babasının adı da ebubekir ya da muhammeddir artık... Bence iki isim de ayrı ayrı çok güzel ama ikisi bir arada olunca o çocuğun geleceğini imamhatip görüyorum ben...

nisa kadin demek yani ben o yuzden bu ismi begenmiyorum
meryem guzel bir isim ama ayni anlama gelen azrayida dusunebilirsin daha modern.
ben arapcadan ziyade turkce isimleri begeniyorum tabi bu tercih meselesi
bende kiz olabilir diye isimlere bakmaya basladim gokce tugce ipek aylin ela bunlar dusunduklerim
arapca isimden elif i begeniyorum bana hos geliyor bunlar yerine elif koysan oda daha guzel
tabi bu benim nazicane fikrim canim saglikla kucagina al insallah

Babas�n�n ad� da ebubekir ya da muhammeddir art�k... Bence iki isim de ayr� ayr� �ok g�zel ama ikisi bir arada olunca o �ocu�un gelece�ini imamhatip g�r�yorum ben...

bence cnm böle yorumlara hiç kulak asma meryem nisa çok güzel bir isim birbirine uymuş hem imamhatipli olmak kötü birşey mi ? Anlamını bilmediğin kulagını tırmalayan veya moda diye koyduğun isimler daha mı güzel onlar hep gelip geçici ve anlamsız
meryem ve nisa Kuran'ı kerimde geçiyor ve anlamlarıda çok güzel bir kız çocuğunada çok yakışır...
İçini rahat tut Allah hayırlısıyla kucagına almayı nasip eder inşaallah cnm...

Babasının adı da ebubekir ya da muhammeddir artık... Bence iki isim de ayrı ayrı çok güzel ama ikisi bir arada olunca o çocuğun geleceğini imamhatip görüyorum ben...

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60: Allah seni bildiği gbi yapsın koparttın beni.... İslami isimleri sevmemekler birlikte meryem ismi hoşuma gider ama ben olsam koymazdım yani bir çocuk için pek hoş durmuyor sanki... Yerinde olsaydım Hira koyardım Bence bu iki isimden çok daha güzel ve çok daha çok şey ifade ediyor... Şahsi fikrim:nazar::nazar::nazar::emir_bebek:

İlk okurken Meryam İsa gibi okudum, sonra Nisa olduğunu anladım. İsim verirken bence çocuğun ilerde okul hayatını, sosyal yaşantısını düşünerek verilmeli diyorum. Ben bu şekilde okuduysam, bunu çocuklar hep dalgaya alacaktır diye düşündüm. Bence ikisinden birisini koyun. Yanyana kulağa hoş gelmiyor. Benim fikrim böyle:KK34:

Sadece Meryem olsa daha güzel olur bence. Hem Nisa kadinlar demek, pek anlamli degil yani.
Illa ki çift isim istersen: Meryem Selen, Meryem Esra, Meryem Eda, Meryem Buse

Sadece Meryem olsa daha güzel olur bence. Hem Nisa kadinlar demek, pek anlamli degil yani.
Illa ki çift isim istersen: Meryem Selen, Meryem Esra, Meryem Eda, Meryem Buse

Ne alaka bir cevap babasının adı Ebubekir ya da Muhammetse de sizi niye ilgilendiriyor. Kusura bakmayın ama sizin babanızın ismi de Jakops anneniz de Mariadır herhalde diye biri yorum yapsa hoş mu olur. Lütfen yzarken insanların manevi değerlerine saygılı olun...

bir cevap bu kadar saçma yazılabilirdi kutluyorum:KK37:

evet babasının adıda Muhammed ne olmuş yanı imam hatip olsun sonu ne kadar gzl bunun gerici bakılcak bi tarafı yok

meryem ismi kesin kızlar kayınvalidemin adı çok istiyorum onun ismini koymayı yanına ne koycagıma karar veremedim

Nisa ismi o kadar çoğaldı ki. Üstelik tanıdığım Nisaların hepsi de fazlasıyla yaramaz.
Meryem hoş bi isim.

Meryem zaten dini bir isim yanına Türkçe veya Farsça bi isim de yakışır. illa Kuran'da geçmesi veya dini olması gerekmez bence.

Meryem Rana hoş olabilir
Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.

Son düzenleme:
bende meryem ismini çok severim sadece meryem koymanız daha hoş gibi geldi banada meryem nisa telaffuzu zor gibi.....

meryem nisa çok güzel olmuş bence :) bir arkadaş da meryem rana demiş bence o da çok güzel...

Son düzenleme:
X