Kızımın kafası

Beyin cerrahi ye gittiniz mi?
Merhaba ben yeni üye oldum. Dertleşmeye çok ihtiyacım var çünkü bunun için kimsem yok. Kendimi çok aptal ve çaresiz hissediyorum. Kendimi suçlamadan duramıyorum ve kızımla da ilgilenemiyorum. Kızım 10 aylık olmak üzere ve benim yüzümden kafası yamuldu ve düzleşti. Kendimi hiç hazır hissetmediğim bir anda evlendim, hamile kaldım ve doğum yaptım. Kontrole diye gittiğimde kendimi bir anda sezaryen olurken buldum. Sonrasında bir süre annemle kaynanam ilgilendi bebeğimle. Bir süre sonra kendime geldiğimde kafasında hafif bir yamukluk olduğunu fark ettim ve hemen araştırmaya ve etrafımdakilere sormaya başladım. Kimi hiç umursamadı düzelir diye geçiştirdi kimi ise yanlış yönlendirdi ki bunlar arasında doktor ve fizyoterapist de var. Ve ben bu yanlış tavsiyeleri uyguladıkça daha da yamuldu. 4,5 aylıkken işin doğrusunu anladım ama ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim. 4 aydır da fizik tedaviye gidiyoruz ama hala bir düzelme yok. Dışarıdan ben söylemeyince kimse fark etmiyor. Ama benim gözüm her şeyi görüyor ve biraz takıntılı bir insanım zaten sorun da burada. Çünkü ufacık bir şey daha da büyüdü bu yüzden. Tabi bir de ilk başlarda annemle kaynanama çok güvendim ve ağrılarımdan dolayı da ben pek ilgilenemedim bebeğimle. İlk zamanlar hep onlar yatırdı yani sürekli farklı biri yatırdı o yüzden ne tarafa yattığı karıştı ve ben aşırı unutkandım ki hala öyleyim ne tarafa yatırdım ne tarafla emzirdim hep unutup onlara soruyordum. Sonradan fark ettim ki sol ile daha çok emzirmişim ki ilk zamanlar çok uzun kalıyordu memede sonra fark ettiğimde düzelttim. Bir ara annem gitti kaynanamla kaldık. Zaten her şey o zaman başladı çünkü yamukluğu ilk o zaman fark ettim ve kaynanama sorduğumda bana sağa yatırmamı söyledi ve her şey daha kötü oldu. Sonrasında bir doktora götürdüm sola yatırmamı söyledi ve düzeldi. Bu sefer kendi sağına dönmeye başladı sonradan anladım ki kafasından boynu etkilenmiş. Ben gördükçe soluna çeviriyordum bu sefer de eşim karıştı sola yatıra yatıra düzleştirdin diye oysa doğru olanı yapıyordum. Ama o ara yanlış bir doktor ve fizyoterapist tavsiyesine de denk gelince yine başkalarını dinledim ve tekrar sağa yatırdım ve daha kötü oldu. Yani sadece 1 doktor doğru yönlendirdi ki o da bu konuda uzmandı ama işin mantığını tam açıklamadı. Şimdi tek umudum fizik tedavi umarım işe yarar oraya gelen bir bebekte yarı yarıya düzelme olmuş ama tabi onlar 2-3 aylıkken başlamış biz 6 aylıkken başladık ve 7 aylıkken de yataktan düştüğü için sekteye uğradı şimdi tekrar başladık diyebilirim.

Kendiliğinden olsa belki bu kadar dert etmezdim ama benim yüzümden olduğu için bir türlü affedemiyorum kendimi ayrıca diğer bebeklere bakıyorum kafaları çok düzgün moralim bozuluyor

Bazı kafa yapıları doğuştan da olabilir. Ama birçok doktor bunu anlamaz. Şekil bozukluğu olabilir. Bir beyin cerrahi ye görünmenizi tavsiye ederim. Sadece şekil olarak bozuksa kask yapan özel firmalar var. Her kask olmaz herkes bu kaskları yapamaz. Görüşmenizi tavsiye ederim. Nerede yaşıyorsunuz? Özelden de yazabilirsiniz.

X