Kızımla ilgili korkularım son durum.

Çok geçmiş olsun eşime anlatmadim demişsiniz sanırım. İçinizde hiçbir derdinizi tutmayın eşinize anlatmamanız hata. Her insan her derdimi hayat arkadaşına anlatabilmeli

Evet aslında anlatmayı düsünüyordum. ama işyerimde çalıştırdıgim bir ablanın kız kardeşi ortaokuldayken teyzesinin kocasi tarafindan tecavüze uğramis. Zavalli bunu kimseye anlatmamiş. Evlenirken eşine anlatmiş . Adam yıllar sonra boşanırken kizın bütün ailesine kızınız enistesiyle yatıyor ben onu dul kari olarak aldım diye yaymış. Kızın babası üzüntüden felç geçirdi hala yatalak. Teyzede duydu tınlamadı kocam çocuklarim dedi. yıllar sonra bile olan tacize uğrayana oldu.Erkekler iyiyken iyide problemli zamanda çok çirkinlesebiliyor o yüzden anlatmayı düsünmüyorum.

Ben sizi anlıyorum, taciz ve darp geçmişim var. Sizden farkım 2.5 senesi çok yoğun olmak üzere 10 seneden fazladır aralıklarla terapi görüyor olmam (terapistim hayatımdaki en büyük şansımdır, beni intiharın ucundan kurtardı) ve olayın adli makamlara taşınmış olması.

Hayata sıfırdan başladım ve küllerimden doğdum, kesinlikle travmalarımın etkisini hissetmiyorum günlük hayatımda ama tek cesaret edemediğim şey çocuk sahibi olmak. Mümkün değil cesaret edemiyorum ne kız ne de erkek çocuk sahibi olmayı, bunca zamandır terapide tıkandığım tek konudur bu. Eşim de çocuk sahibi olmaya sıcak bakmadığı için bir sorun yaşamıyoruz neyse ki o açıdan şanslıyım. Ama çocuk sahibi olmama kararımın altında yatan en birincil sebep budur.

Ben sizi anlıyorum, taciz ve darp geçmişim var. Sizden farkım 2.5 senesi çok yoğun olmak üzere 10 seneden fazladır aralıklarla terapi görüyor olmam (terapistim hayatımdaki en büyük şansımdır, beni intiharın ucundan kurtardı) ve olayın adli makamlara taşınmış olması.

Hayata sıfırdan başladım ve küllerimden doğdum, kesinlikle travmalarımın etkisini hissetmiyorum günlük hayatımda ama tek cesaret edemediğim şey çocuk sahibi olmak. Mümkün değil cesaret edemiyorum ne kız ne de erkek çocuk sahibi olmayı, bunca zamandır terapide tıkandığım tek konudur bu. Eşim de çocuk sahibi olmaya sıcak bakmadığı için bir sorun yaşamıyoruz neyse ki o açıdan şanslıyım. Ama çocuk sahibi olmama kararımın altında yatan en birincil sebep budur.

Çok zor ve anlatılması güç. En son tacize ugradığımda 20 21 yaşında falandim. Işe polis girdiginden akrabalar duydu. İlk olarak üzüldüler ama sonradan şunlar söylendi.
1) sen çok güleryüzlüsün belki oncesinde otobüste minübüste görmüştür yüzalmiştir
2) ogün üstünde ne vardı(kotpantalon kısa kollu üst) . Beyaz tenli sarısınsınya adam tabi gördu peynir gibi kızı meyletmiştir.
3) kız kısmısinin gece 22 ye kadar işyerinde ne işi var.
4) valla benim kızlarım dizlerimin dibinde . Iyiki okutmamişız, birde koca evine gidene kadar gözetleyecektik.
Sapığın tacizcinin hiç suçu yok.
Oyüzden derlerya eşsekten düşeni düşen anlar.
Rabbim sizede şifa versin kalp huzuru versin.

Evet aslında anlatmayı düsünüyordum. ama işyerimde çalıştırdıgim bir ablanın kız kardeşi ortaokuldayken teyzesinin kocasi tarafindan tecavüze uğramis. Zavalli bunu kimseye anlatmamiş. Evlenirken eşine anlatmiş . Adam yıllar sonra boşanırken kizın bütün ailesine kızınız enistesiyle yatıyor ben onu dul kari olarak aldım diye yaymış. Kızın babası üzüntüden felç geçirdi hala yatalak. Teyzede duydu tınlamadı kocam çocuklarim dedi. yıllar sonra bile olan tacize uğrayana oldu.Erkekler iyiyken iyide problemli zamanda çok çirkinlesebiliyor o yüzden anlatmayı düsünmüyorum.
Ne desem bilemiyorum. Ben buna maruz kalan kadınların gerçekleri sanki bir suçu varmis gibi saklamamalari taraftarıyım. Zaten üstlerinde bı utanç gibi saklayıp sır olarak anlattıkları için bunu koz sebebi olarak kullanıyor haysiyetsizler. Kadının herşeye rağmen başı dik durdukça kimse onun boynunu böyle sebepleri sunarak egemez

Endişeleriniz tabi ki normal ama en başta kızınızın bilinçli bir annesi var. Eminim siz onu korur, düşünür, kendisini korumayı öğretirsiniz. Bir de şu açıdan düşünün artık eski zamana kıyasla her yerde ışık, kamera vs var. Hemen telefon açma imkanı var. İnsanlar daha bilinçli. Bunlar dışında başına bir şey gelecekse de bu hepimiz ve her insan için geçerli, bazı şeyler de kader. Kızınızın ayrıma uğrayacağını sanmıyorum, geçmişinizde çok ağır şeyler yaşamışsınız bunlar onlardan dolayı; hepsi geride kaldı ve bir daha yaşanma olasılığı yok. Her şeyi geçtim kızınızı her zaman sevecek koruyacak bir annesi var, bu zaten her şeye bedel ❤️

Çok zor ve anlatılması güç. En son tacize ugradığımda 20 21 yaşında falandim. Işe polis girdiginden akrabalar duydu. İlk olarak üzüldüler ama sonradan şunlar söylendi.
1) sen çok güleryüzlüsün belki oncesinde otobüste minübüste görmüştür yüzalmiştir
2) ogün üstünde ne vardı(kotpantalon kısa kollu üst) . Beyaz tenli sarısınsınya adam tabi gördu peynir gibi kızı meyletmiştir.
4) valla benim kızlarım dizlerimin dibinde . Iyiki okutmamişız, birde koca evine gidene kadar gözetleyecektik.
Bilinçsiz, kara cahil insan lafları onların sözünün ne önemi var ki? Toplumumuz da gün geçtikçe gelişiyor böyle insan sayısı azalıyor

Arkadaslar çoğunuz dünkü konumu okudunuz. Baziniz anladinız ,bazılarinız anneliğimi yerden yere vurdunuz. Hatta benim gibi annesi olacağı için bebeğime acıyanlar oldu.kendimi okadar kirlenmiş lekelenmis hissettimki. Istedigim sadece kadin olarak anne olarak birilerinin "ARKADAŞIM KORKMA HERŞEY İYİ OLACAK demesiydi.

Son durumda sabaha karşı ağlama kiriziyle atak geçirdim .(anksiyete). Eşim hastaneye götürdü sıvı takviyesi verildi ilaç verildi. Sabah 8.3 da psikiyatriye sevkettiler. Cok tatli bir bayan vardi. İlk 5 dakika sustum. Sonrasinda anlatacaklarimin aramizda kalacağinın garantisini alarak herşeyi anlattim. Bana bebeğimi sevip sevmedigimi sordu. Insan bebegini sevmezmi . O yaşasin diye günde 2 tane igne yapiyorum kendime ,karnım mormor. sadece benim yaşadiklarımi yaşamasindan ve ina yetişememekten korutamamaktan korktuğumu söyledim. Sonrasindada benim gibi hamile hastalarinin çok oldugunu ,bazılarinin doğuma kadar bu kaygilari yaşayabildigini ,bu kaygilarin genelde hormonel durumlardan kaynaklandigini ,benimse yaşadigim ailevi problemler taciz vs.durumlarindan dolayi daha aģır gectigini, bunun kiz veya erkek çocugunun olmasini istememek değil kaygi olduğunu ve geçici bir durum olduğunu söyledi. tetikleyense 1 ay önce öz babamin ailesinin bir anda hayatima dahil olup bana yoğun olarak vicdan yüklemeleri beni görüsmeye zorlamaları olduğunu düşündü. Eşim acildeyken neden günlerdir bu kadar kötü olduğumu sordu. Tabiki geçmiste yasadiklarimi anlatmadim ama kaygılarımi anlattim. Bana delimisin sen ben kız diye evladımı sevmezmiyim saćlarıni tararım ben onun. Kimsede ben olduğum sürece ona zarar veremez dedi. Yarim saat once eve geldik doktor ilac vs vermedi ama daha iyiyim. Rabbim evlatlarimızi kötü ve vicdansız insanlardan korusun.
Diger konunuza sadece sebep???yazdim.Aciklama yapmadınız.Sanirim cocukken istismar edildiniz ve sizde derin izler bıraktı.Simdi de açığa çıkıyor ama şimdi cok güçlü olma zamani kızınız olacak.Ayrica atladiginiz bir nokta var.Kiziniz cok sansli.Siz bilinçli yaşamış,incinmis nerden neyden ne çıkar bilen bir annesiniz.COK abartmamak kaydıyla evladınizi koruyup kollayacak incinmeden büyütüp mutlu bir kiz çocuğu yetistirme sansiniz olacak.Simdi o savunmasız cocuk degilsiniz ve size kimse istemediğiniz seyleri yapamaz.Sizin hayatınıza o bu sebeple dahil olamaz.Kontrolu ele almamaniz için sebep yok.Guclu,mutlu anne mutlu çocuk yetiştirir

Benim sadece bir taciz travmam var o da bu anlattigim. Sizin sanssizliginiz aileniz ve akrabalariniz olmus. Benim annem hukuk profesoru, annemin ailesi ege bolgesinin en unlu cok ortakli hukuk firmalarindan birinin sahibi. Sonuna kadar uzerine gittiler ve hak ettigi cezayi aldi. Kisiyi tanimiyorum bu arada sadece yanlis yerde yanlis zamanda olmamdan dolayi basima gelen bir sey bu. Kimse de tabii ki beni suclamadi, hatta herkes bana o kadar cok destek oldu ki.

Dedigim gibi ben cok uzun sure terapi gordum, uzerine kendime cok guzel bir kariyer ve hayat kurdum. O yuzden sizin konunuz gibi konular acilmadikca aklima gelmiyor gunluk hayatimi etkilemiyor. Ancak cocuk yetistirmek cok farkli bir konu, benim zaten kisisel sebeplerden cocuk sahibi olmak istememe durumum vardi bu konu pekistiriyor bu fikrimi sadece.

Ama cocuk olduktan sonra bunu dusunmek biraz gec oluyor. Psikoterapi denemediyseniz tavsiye ederim. Benim hayatimi degistirdi.

Çok tesekkur ederim tavsiyelerinizi muhakkak dinleyeceğim. Esimde cok kizdi .nasıl kızımı sevmeyeceğimi ,kabullenmeyecegimi ,senin baban gibi hastanelerde bırakacağimı düsünebildin valla kızdırma beni hastane cikışına kızım icin davul zurna getiririm dedi. 😁 .cok rahatladım çok şükür . Beni öz babamla görüsmek icin zorlamayacağinada soz verdi. Çünkü sürekli bana vicdan azabı duyarsin diye yükleniyordu.

Güzellikler sizinle olsun ❤️
İlginçtir istismar durumlarını küçük aile kavgalarıyla karıştırmak iyi aile ilişkisi olanların çok sık düştüğü bir hata. Barışın diye sıkıştırması o yüzden diye tahmin ediyorum, olayın büyüklüğünü hayal edemiyordu. Sizi hastanede görünce durumu anlamış artık, sözünü de vermiş. 😊

Nacizane ek son bir tavsiyem olacak.
Sizlere bir soru sorduklarında bilgi içermeyen çok yüzelsel cevaplar verin. O zaman laf etmek için tutunacakları bir dal kalmaz.

“Evet çocuk bakımı hallettik bile gelmeye gerek yok, çok iyi yardımcım var (canım eşim), yemeklerimiz bile hazır (buzluktaki işli köfteler). Ziyaretçi kabul edemiyoruz doktor (kötü polis doktor 😂) pek almayın hasta olur dedi. Bir gelişme olursa haberleşilir (hiçbir zaman) çok yoğunuz” Tekrar sorarsa aynı cevabı verin söyledim ya diyin bir tuhaf tuhaf bakın, anlayacaklardır. 😉

Sosyal medyada arkadaşlarınız dışındakilerin yazdıklarınızı görmesini engellerseniz el emeği göz nuru bir Çin seddini örmüş olacaksınız, keyifle çayınızı yudumlayabilirsiniz. 👍

Benim sadece bir taciz travmam var o da bu anlattigim. Sizin sanssizliginiz aileniz ve akrabalariniz olmus. Benim annem hukuk profesoru, annemin ailesi ege bolgesinin en unlu cok ortakli hukuk firmalarindan birinin sahibi. Sonuna kadar uzerine gittiler ve hak ettigi cezayi aldi. Kisiyi tanimiyorum bu arada sadece yanlis yerde yanlis zamanda olmamdan dolayi basima gelen bir sey bu. Kimse de tabii ki beni suclamadi, hatta herkes bana o kadar cok destek oldu ki.

Dedigim gibi ben cok uzun sure terapi gordum, uzerine kendime cok guzel bir kariyer ve hayat kurdum. O yuzden sizin konunuz gibi konular acilmadikca aklima gelmiyor gunluk hayatimi etkilemiyor. Ancak cocuk yetistirmek cok farkli bir konu, benim zaten kisisel sebeplerden cocuk sahibi olmak istememe durumum vardi bu konu pekistiriyor bu fikrimi sadece.

Ama cocuk olduktan sonra bunu dusunmek biraz gec oluyor. Psikoterapi denemediyseniz tavsiye ederim. Benim hayatimi degistirdi.

Bende başladım terapiye çok iyi geldi ilk görüsme. 15gün sonra tekrar gidecegim ve şimdiden gitmek istiyorum. Herkes çocuk sahibi olacak diye bir şart elbette yok. Önemli olan sizin iyi olmanız.

X