Kızımla ilgili korkularım son durum.

Siz açtığınız konuyu açıp okuyun buradakileri suçlamadan önce yazdığınız konuya bakın ona göre yorum aldınız...
Doktor kız diyecek diye korkudan titredim demeniz tüm anneleri etkiler, kaldı ki Siz konunuza durumunuzu yazsanız kimse size öyle yorumlar yapmazdı,
RESMEN KIZIM OLMAZ DA OĞLUM OLUR İNŞALLAH
Konunuzu okuduğumda anladığım tek şey buydu ve böyleydi konu. . :anne: Allah hayırlı, sağlıklı evlat nasip etsin. Evladın cinsiyeti yoktur evlat evlattır her anne için.

Evet bir cok kisi okudu. Bircok kisi dogru anladi. Bazi arkadaslar yanlis anladi ,bazi arkadaslarda yanlıs anlamak istedi. Insanlar yanlista olabilir ,suclu olabilir ama uyarmaninda elestirmeninde bir seviyesi vardir. Kimsenin kimsenin kisiligine anneligine insanligına hakaret etmeye hakkı yok. Ben yorumlarimda hep haddimi bilerek yorum yapiyorum kimseyi kırmıyorum. Rabbim hepimizi iyi insanlatla karşılastirsin

Dün sizin konunuza yazılanlara kızdığım kadar çok az şeye kızdım bu forumda. Dangalaklar evet kocaman harflerle dangalaklar her yerde varlar. Dün de kıt zekalarıyla size abanıp rahatladılar. Kriz geçirmenize üzüldüm ama tedavinin başlamasına sevindim💕

Cok teşekkür ederim . Daha iyiyim daha iyi de olacağım. 😍

Cok teşekkür ederim . Daha iyiyim daha iyi de olacağım. 😍
Öğrencilerime hep söylediğim bir söz var. Onlara söylerken kendime de söylüyorum aslında. Anne babamızı biz seçemeyiz ama nasıl anne baba olacağımıza biz karar veririz. Siz artık o küçük çaresiz kız çocuğu değilsiniz. Kızınız çok şanslı çünkü o daha birkaç milimlik bi hücre topluluğu iken onun için endişelenen en doğrusunu yapmaya çalışan bir annesi var. Bence sizin gibi bi annesi olduğu için çok şanslı. Birbirinize iyi geleceksiniz inşallah:anne:

Tesekkurler. Ama günah cikartmak icin yazmadim. Kendimi tanıyorum. Cünkü dün bana gelen özel msj lardanda anladım ki ;benim durumumda olan korkan başkalarida var ve onlar bunu dile getirmeye korkuyorlar . Belki 1 kisiye faydam olur diye bugün konu açtım. Emin olunki benim oglumda sırf erkek oldugu icin bebekliginden beri görümcelerim ve cocuklari tarafindan dıslanıyor. 3 görümcemin toplamda 8 tane dünya tatlisi kızi var ama sürekli benim oğlumu dışlıyorlar ve kizlarida bu nedenle oğlumu oyunlarina katmiyorlar ,itiyorlar, birbirkerine sarılıp kıskandırıyorlar. Müge anliya anne babasina bakmayan bir erkek evlat ciksa ekran görüntüsünu alıp bana gönderiyorlar yada sürekli sen yesilkartlisin ilerde yaşlılığında bakanin olmayacak diye espiri yapıyorlar. Allah benim gönlümü biliyor. Ne erkeği kız cocuğundan ne de kiz cocugunu erkek çocugundan üstün görmüyorum. Simdi hamileyim sürekli ariyorlar cinsiyet cinsiyet diye inadina söylemicem .bakalım yine yesilkartami baglamacaksin diyorlar . Ya da kiz cocuğu Allah in hediyesi bakalim sana kısmet olacakmı diyorlar. Erkek cocugunuda veren Allah değil mi.
Tahammül eşiği azalmış biri olarak böyle insanlar ile '' görüşmüyorum ''. Çok iyi yapıyorum çok da güzel yapıyorum. Kafam dinleniyor, canım sıkılmıyor, ruhum emilmiyor. Sen de yap. Bu davranışları kendi içlerinde yaşadıkları bir eksikliğin ürünü.

Tahammül eşiği azalmış biri olarak böyle insanlar ile '' görüşmüyorum ''. Çok iyi yapıyorum çok da güzel yapıyorum. Kafam dinleniyor, canım sıkılmıyor, ruhum emilmiyor. Sen de yap. Bu davranışları kendi içlerinde yaşadıkları bir eksikliğin ürünü.

Canım bende 2 sene once bir bayram sabahi hepsini kovdum. Ama kayinvalidemden esimden dolayi ulaşiyorlar haber aliyorlar. Esimin hatirina susuyorum simdilik

Dün de mesajınıza okuyunca hic cinsiyetçi bir yaklaşım gibi algilamamistim, yanlış anlayanlara da hayret ettim. Yaşadığınız korkuları ben de çok hissetmiştim. Ya kizimi kotu insanlardan ve onların yanlış fikirlerinden, kotu hayatlarından koruyamazsam diye aklim çıkıyordu. Ama korktuğumuz kadar olmuyor emin olun. Birlikte iyileseceksiniz insallah. Tedaviye başlamanız bile bir adım. Üstesinden gelirsiniz merak etmeyin. Gücünüzü her iki evladınız için de harcayın. Abiyi de çok güzel yetiştirin ki kiz kardesi basta olmak üzere hic bir kadının incinmesine müsaade etmesin.

Anneliğinizi sorgulayanlar çok iyi anneler mi acaba?
Korkusu olan travmatik şeyler yaşamış hamile bir kadına "bebeğine acıyorum" demek vicdansızlıktır bana göre.
Ben eminim çok iyi anne olacaksınız, onu daha böyle doğmadan sarıp korumaya çalışmanızdan belli. Ama yine de bir terapistten randevu alın, o sizi bizden daha çok rahatlatacaktır.

Siz iyi bir insansınız, ve iyi bir anne olacaksınız... Yaşadığınız kaygı bunun göstergesi, güzel ve mutlu günleriniz olsun, üzülmeyin artık, siz değil, insanların içi kirli, lekeli malesef... Dediğiniz gibi, Allah iyilerle karşılaştırsın, şu forumda bile...

oncekı konunuz kızım olacak dıye cok uzgunum kızım olacagını ogrenınce zangır zangır tıtredım seklındeydı
sırf kızımız oldugu ıcın bızımle ugrasan , bızı tacız edercesıne yakısıksız cumleler kullanan ,erkegın yerı ayrı erkek dogur ,bır tane daha dogur o da erkek olsun dıyen ınsanlar o kadar cok kı
sızde oyle bır konu acınca halıyle tepkı aldınız aldıgınız tepkıye sevınmelısınız cok sukur kı sonunda sesı cıkan ınsanlar var herkes erkekcı degıl ayrıstıran kayıran ınsanlar azınlıkta kalacak buna sevınmenız gerek kızınız olacagı ıcın onun adına,sıtem etmek yerıne

dun yazdıklarınızdan sınır krızı gecırdım sımdı gunah cıkarıyorum amacıyla konu actıysanız buna gerek yok , onemlı olan sızın ıcınızın rahat etmesı bız yarın unuturuz herseyı

hayatda emın olun cok kısı zor seyler yasıyor emın olun burda bır cogumuzun kotu tecrubelerı olmustur onemlı olan ve bızı kotu ınsanlardan ayıran akıl ve vıcdanımızdır ,ben cektım kızım cekmeyecek oglum cekmeyecek dıgerek yasadıgımız seylerden ders cıkarmak ona gore davranmaktır .

psıkolojık destek almanız cok ıyı olur yasadıgınız sıkıntıların altından daha rahat kalkarsınız bu sayede
ben kotu bır ınsan oldugunuzu dusunmuyorum acıkcası ... sadece hıslerıne yenılebılen suan ıcın gucsuz bırısınız . kendınıze zaman tanıyın ve destek alın daha mutlu olacaksınız

hayırlı dogumlar dılerım
bence bır cogumuz cocuk sorumlulugu alamayacak oldugumuz halde cocuk yapıyoruz..benım bır cocugum var..korktum ıkıncıyı korkudan yapamadım..koruyup kollayabılırmıyım..ıyı duzgun bır bırey yetıstırebılırmıyım dıye..onemlı olan gercek sorumluluk sahıbı bır yetıskın oldugunu hıssettıgın zaman cocuk yapmak

umutumut82 bir başlangıç yapmışsın uzmanla gerisi de gelirr hiç üzülmee.1 aya kalmaz düzeleceksin ve bebişe pembişşş pembişşş şeyler almaya çalışacaksınn tüm hevesli anneler gibii.her şeyy bundan sonra çokk güzel olsunnn.sevgilerrr :KK200:

Çokk tesekkür ederim.Benimde tek umudum bu. Ben herseyi unuttum bitti gitti gecti diye düşünüyordum ama pusuda bekliyormuşlar beni.
Merhaba
Evrt kaygı bozuklugu hic beklemedigi anda vurur insani cok zordur
Henuz 15.haftada gozukugor burada hamileliginiz lutfen o psikologa devam edin doguma kadar bunu yeneceginixi düsünüyorum yoksa Allah korusun lohusa depresyonuyla tetiklenir ise yıpranirsiniz hic gerek yok. Birde gebelik stresini bebekte hissediyor kolik vs durumlarinin da buna bagli oldugu görüşleri var.
Gidin konusun anlatin zamaniniz var.
Allah saglikla kucaginiza almayi ve güzel günlerini görebilmeyi nasip etsin.

Arkadaslar çoğunuz dünkü konumu okudunuz. Baziniz anladinız ,bazılarinız anneliğimi yerden yere vurdunuz. Hatta benim gibi annesi olacağı için bebeğime acıyanlar oldu.kendimi okadar kirlenmiş lekelenmis hissettimki. Istedigim sadece kadin olarak anne olarak birilerinin "ARKADAŞIM KORKMA HERŞEY İYİ OLACAK demesiydi.

Son durumda sabaha karşı ağlama kiriziyle atak geçirdim .(anksiyete). Eşim hastaneye götürdü sıvı takviyesi verildi ilaç verildi. Sabah 8.3 da psikiyatriye sevkettiler. Cok tatli bir bayan vardi. İlk 5 dakika sustum. Sonrasinda anlatacaklarimin aramizda kalacağinın garantisini alarak herşeyi anlattim. Bana bebeğimi sevip sevmedigimi sordu. Insan bebegini sevmezmi . O yaşasin diye günde 2 tane igne yapiyorum kendime ,karnım mormor. sadece benim yaşadiklarımi yaşamasindan ve ina yetişememekten korutamamaktan korktuğumu söyledim. Sonrasindada benim gibi hamile hastalarinin çok oldugunu ,bazılarinin doğuma kadar bu kaygilari yaşayabildigini ,bu kaygilarin genelde hormonel durumlardan kaynaklandigini ,benimse yaşadigim ailevi problemler taciz vs.durumlarindan dolayi daha aģır gectigini, bunun kiz veya erkek çocugunun olmasini istememek değil kaygi olduğunu ve geçici bir durum olduğunu söyledi. tetikleyense 1 ay önce öz babamin ailesinin bir anda hayatima dahil olup bana yoğun olarak vicdan yüklemeleri beni görüsmeye zorlamaları olduğunu düşündü. Eşim acildeyken neden günlerdir bu kadar kötü olduğumu sordu. Tabiki geçmiste yasadiklarimi anlatmadim ama kaygılarımi anlattim. Bana delimisin sen ben kız diye evladımı sevmezmiyim saćlarıni tararım ben onun. Kimsede ben olduğum sürece ona zarar veremez dedi. Yarim saat once eve geldik doktor ilac vs vermedi ama daha iyiyim. Rabbim evlatlarimızi kötü ve vicdansız insanlardan korusun.
allahın ıznı ıle bakarsın..umursamaz bırıde degılsın onemlı olan bu..

Ben de dün yazdıklarımın yanında hormonal de olduğunu düşünmüştüm kaygılarının. Hamilelikte çizgi filme bile ağlıyor insan kimi zaman. Senin de korkuların çökmüş üstüne. Ama gerçek değil tabi ki. Kız çocuğu haberi alıp göklere uçan pek çok aile gibi olacak sizinki de inşallah. Korkularının hiç gerçek olmadığını göreceksin doğduğunda. Yeter Ki sen gözünde büyütme.

Bu arada kız çocuğu alışverişi çok keyiflidir. Ben ilk hamile olduğumu öğrendiğimde, aldığım ilk şey pembeli bir çoraptı. Çok güzel görünüyordu. Cinsiyeti öğrenince her şeyi maviye çevirdik tabi 😄

dünkü konunuzu da okumuştum, sadece konuya yazdığınız ilk mesajda çoğu kaygınızı ve durumunuzu anlatmadığınız için sonraki yorumları okumadan biraz linç etmişlerdi sizi. dünde hepsini okudum, sizi cinsiyetçi gibi görmedim, yaşadıklarınız çok ağır. o yüzden kaygılanmanız da normal. ama doktora gitmiş olmanıza çok sevindim. merak etmeyin siz yaşadığınız için asıl ona yaşatmayacaksınız hiç birini. sizin gibi bir annesi olduğu için, korunup kollandığı için çok mutlu olacak Hoppa Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Arkadaslar çoğunuz dünkü konumu okudunuz. Baziniz anladinız ,bazılarinız anneliğimi yerden yere vurdunuz. Hatta benim gibi annesi olacağı için bebeğime acıyanlar oldu.kendimi okadar kirlenmiş lekelenmis hissettimki. Istedigim sadece kadin olarak anne olarak birilerinin "ARKADAŞIM KORKMA HERŞEY İYİ OLACAK demesiydi.

Son durumda sabaha karşı ağlama kiriziyle atak geçirdim .(anksiyete). Eşim hastaneye götürdü sıvı takviyesi verildi ilaç verildi. Sabah 8.3 da psikiyatriye sevkettiler. Cok tatli bir bayan vardi. İlk 5 dakika sustum. Sonrasinda anlatacaklarimin aramizda kalacağinın garantisini alarak herşeyi anlattim. Bana bebeğimi sevip sevmedigimi sordu. Insan bebegini sevmezmi . O yaşasin diye günde 2 tane igne yapiyorum kendime ,karnım mormor. sadece benim yaşadiklarımi yaşamasindan ve ina yetişememekten korutamamaktan korktuğumu söyledim. Sonrasindada benim gibi hamile hastalarinin çok oldugunu ,bazılarinin doğuma kadar bu kaygilari yaşayabildigini ,bu kaygilarin genelde hormonel durumlardan kaynaklandigini ,benimse yaşadigim ailevi problemler taciz vs.durumlarindan dolayi daha aģır gectigini, bunun kiz veya erkek çocugunun olmasini istememek değil kaygi olduğunu ve geçici bir durum olduğunu söyledi. tetikleyense 1 ay önce öz babamin ailesinin bir anda hayatima dahil olup bana yoğun olarak vicdan yüklemeleri beni görüsmeye zorlamaları olduğunu düşündü. Eşim acildeyken neden günlerdir bu kadar kötü olduğumu sordu. Tabiki geçmiste yasadiklarimi anlatmadim ama kaygılarımi anlattim. Bana delimisin sen ben kız diye evladımı sevmezmiyim saćlarıni tararım ben onun. Kimsede ben olduğum sürece ona zarar veremez dedi. Yarim saat once eve geldik doktor ilac vs vermedi ama daha iyiyim. Rabbim evlatlarimızi kötü ve vicdansız insanlardan korusun.

Çok geçmiş olsun.
İyi ki anlatmışsınız bakın ne güzel dinlemişler, eşiniz de sağlam karakterli maşallah. 🧿 Anlatmaktan korkuyordunuz halbuki bakın detaylı anlatmamanıza rağmen ne kadar iyi karşılandı. Sizin durumunuzda detaya girdikçe insanın daha çok sarılası geliyor.

Vallahi o öz babayı da ailesini de en yakın kapıdan gönderebilirsiniz, vicdan falan yapmasınlar. Kavga etmeden çözmek için benim favori taktiğim buzlar kraliçesi olup ilişkiyi dondurmak. ❄️

- Hep yüzelsel konuları konuşun
- Siz aramayın, onlar aramak için uğraşsın
- Mesaj atarlarsa çok geç dönün hep meşgul olun, resim falan atmayin
- Sosyal medya arkadaşlık istekleri hep beklemede kalsın, ne kabul edin ne de reddedin.
- Kızınızın doğumu için eve bakıma çağırmayın, hiçbir iyilik istemeyin. Eşiniz ve siz fazla fazla yetersiniz. Öldüklerini varsayın.
- Sizi üzerlerse bağırmayın, oturup anlatmaya çalışmayın(değmezler) hemen çantanızı alıp ortamdan/evden uzaklaşın. Böyle yaparsanız bir daha evlerine uğramamak için hazır bir sebebiniz de olur.

Onlar iteklese de ilişkinin sürmesi için iki tarafa da ihtiyaç vardır, siz buz gibi olursanız onlar da ilerletemez. İter iter o araba yolda saplanır kalır.

Şimdilik kızınıza odaklanın, hamileliği rahat geçirin. Bu olayla birlikte uzmanla görüşürseniz çok hayırlı günler gelecek.

Çok geçmiş olsun eşime anlatmadim demişsiniz sanırım. İçinizde hiçbir derdinizi tutmayın eşinize anlatmamanız hata. Her insan her derdimi hayat arkadaşına anlatabilmeli

Çok geçmiş olsun.
İyi ki anlatmışsınız bakın ne güzel dinlemişler, eşiniz de sağlam karakterli maşallah. 🧿 Anlatmaktan korkuyordunuz halbuki bakın detaylı anlatmamanıza rağmen ne kadar iyi karşılandı. Sizin durumunuzda detaya girdikçe insanın daha çok sarılası geliyor.

Vallahi o öz babayı da ailesini de en yakın kapıdan gönderebilirsiniz, vicdan falan yapmasınlar. Kavga etmeden çözmek için benim favori taktiğim buzlar kraliçesi olup ilişkiyi dondurmak. ❄️

- Hep yüzelsel konuları konuşun
- Siz aramayın, onlar aramak için uğraşsın
- Mesaj atarlarsa çok geç dönün hep meşgul olun, resim falan atmayin
- Sosyal medya arkadaşlık istekleri hep beklemede kalsın, ne kabul edin ne de reddedin.
- Kızınızın doğumu için eve bakıma çağırmayın, hiçbir iyilik istemeyin. Eşiniz ve siz fazla fazla yetersiniz. Öldüklerini varsayın.
- Sizi üzerlerse bağırmayın, oturup anlatmaya çalışmayın(değmezler) hemen çantanızı alıp ortamdan/evden uzaklaşın. Böyle yaparsanız bir daha evlerine uğramamak için hazır bir sebebiniz de olur.

Onlar iteklese de ilişkinin sürmesi için iki tarafa da ihtiyaç vardır, siz buz gibi olursanız onlar da ilerletemez. İter iter o araba yolda saplanır kalır.

Şimdilik kızınıza odaklanın, hamileliği rahat geçirin. Bu olayla birlikte uzmanla görüşürseniz çok hayırlı günler gelecek.

Çok tesekkur ederim tavsiyelerinizi muhakkak dinleyeceğim. Esimde cok kizdi .nasıl kızımı sevmeyeceğimi ,kabullenmeyecegimi ,senin baban gibi hastanelerde bırakacağimı düsünebildin valla kızdırma beni hastane cikışına kızım icin davul zurna getiririm dedi. 😁 .cok rahatladım çok şükür . Beni öz babamla görüsmek icin zorlamayacağinada soz verdi. Çünkü sürekli bana vicdan azabı duyarsin diye yükleniyordu.

X