Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kızlaaar ben bu urune bayıldım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

portakalsuyuu

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2013
694
1.122
Kızlar benim saçlarımın ben belasını vermiştim. Kıvırcık mükemmel bukleleri olan saçlarımdan sıkılıp beni çocuksu gösteriyor diye 4 sene önce bir güzel kestim ve sarıya boyadım sonra o boyaların arkası kesilmesi o gür saçlarım gitti artık dipten bile ince telli gelen saçlarım var oldu. Geçen aylarda da artık saçlarımı hangi şampuanla yıkarsam yıkayayım sabunla yıkamışım gibi sert ve keçe gibi oluyordu. Kremleri zorunda kalıyordum tabi krem sadece banyoda değil duştan sonrada elidor yeşil durulanmayan krem kullanıyordum o da artık etki etmemeye başlamıştı bende hindistan cevizi yağı sürüyordum saçlarıma ama bu süreçte saçlarım hiç uzamadı son 6 ay böyle idi son iki ay dax süper gro kullandım ki ondan çok memnunum ama saçlarım ne kadar uzarsa uzasın saçlar sağlıklı olmayınca kırılıp aynı boyda kalıyor ben bu 6 ay boyunca saçlarımı hep kestim son 1 ay hariç hatta 2 ay diyebilirim çünkü son 1 ay ucundan almıştım ondan öncesi boynumda falandı. Neyse ben artık market ürünlerini kullanmaktan çok sıkıldım ve saçlarımın ölmesini daha fazla izlemek istemedim daha önce loreal profesional sarı repair serisini denemeistim gerçekten muhteşem bir kokusu var herşeyden önce, ama bu seriyi 1 yıl önce saçlarımı küllü gri gibi bir renk yaptığımda kullanmıştım seriden memnundum ama saçlarımı tedavi etmiyor sadece maskeliyordu yani 2 gün yıkamayayım 3. Gün o sönük ölü hali tekrar ortaya çıkıyordu bu sefer aradığım farklı bişeydi ve matrix keratin serisini araştırdım genelde güzel yorumlar vardı en azından kötü yorum yoktu yani saçlarımı düzeltmese bile daha yapamayacaktı. Urun sadece kuaförlerde olduğu için gidip kuaförlerden temin etmeye çalıştım çünkü internete güvenemedim bu arada ürün ciddi anlamda stok sıkıntısı çekiyor bu ürün loreal alt markası yani ham maddelrini loreal den temin ediyor ama farklı labaratuarları var sanırım ya loreal le anlaması yok artık yada turkiyeye temin edilme konusunda problem yaşıyor çünkü gittiğim kuaförlerin çoğu artık matrix ile çalışmıyoruz diyorlardı. Neyse gelelim bende ki değişime böyle vaaauuv mükemmel saçlarım oldu 1 ayda boynumdan belime kadar uzadı gibi hayallere kapilmayın ama canlı sac dediğimiz bisey var ya hani kısa da olsa uzun gibi duran volümlü hacimli hah öyle işte. Normalde yıkadıktan sonra tavşan kuyruğu gibi olan saçlarımın bukleleri ortaya çıktı biraz kabarttı saçlarımı yani kuru bi saçınız varsa muhakkak serum kullanmanızı tavsiye ederim ki ben loreal repair sarı serumunu kullanıyorum. 😍😍Eskiden buklelerime şekil verip uyuduğunda ertesi sabah o yuvarlar bukleler artık tost makinesinde basılmış gibi görünüyordu. Ama şu an saçlarım 3 günde yıkamasam kesinlikle sonuklesme yok ama haliyle Kıvırcık olduğu için kabarma yapıor eskiden saçlarımı masalayıp dışarı çıktığımda böyle sönük ve ölüydü ama şu an sanki kuaförde saçlarımı yapmışım gibi canlı duruyor. Bu arada kızlar benin saçlarım yanık değildi yani evet gexen sene yaktım uçlarını ama hep kestim yanık sac kesilmek ister ölüyü diriltemeyiz ama kırık uçlar zamanla onarılabilir diye düşünüyorum. Bide saçlarınızı en iyi siz bilirsiniz yani ben hep saçlarım kuru kuru kuru diye diye saçlarıma surmedigin yağ kalmadı ama buda sac köklerimi tıkadı ve saçlarımı çok ağırlaştırdı aslında benim saçlarım kuru değilmiş yani öyle çok kuru değilmiş. Ben istiyordum ki böyle pasparlak olsun ama anladım ki öyle bisey yok o saçın yapısı ile alakalı gerçekten sac sağlıklı olmayınca eski halini çok özlüyorsunuz. Şimdi gelelim kullandığım ürünlerin görseline ayy ne çok konuştum 🙈😅

Şimdi mavi olan yani matrix in şampuan ve sac kremini kullanıyorum şampuanladığım zaman saçlarım sertleşiyor gibi ama dururlarken yumuşacık oluyor birde üzerine kremledim mi böyle eskiden lisedeyken ki saçlarımı yıkıyormuşum gibi hissediyorum yani o işlemsiz hali yapmacık bir yumuşaklık değil ama rahatsız edici bir sertlikte değil haftada 1 yada iki kere loreal repair maske kullanıyorum şu sarı krem kutusu gibi olanı ve her banyo sonrası ya da saçlarım kabardığını hissettigimde loreal repair serumu kullanıyorum böyle asla saçta kalmıyor saçım hepsini emiyo ve bu benim çok hoşuma gidiyo inşallah sizede çok yardımcı olur 😍😍

Eklentiler

• Screenshot_20200601-151732_Chrome.jpg
    Screenshot_20200601-151732_Chrome.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 230
  • Screenshot_20200601-151726_Chrome.jpg
    Screenshot_20200601-151726_Chrome.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 232
  • Screenshot_20200601-151652_Chrome.jpg
    Screenshot_20200601-151652_Chrome.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 226
X