Aile Planlaması Kizlar acil bakin gebelik var mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.997
4.185
Kizlar hic iyi degilim. Insallah yoktur.. Bu ay seyrek iliski oldu ama geri cekilmeyle korunuyorduk
Adet olup hap kullanmaya baslayacaktim. Ama adetim 4 gun gecikti. Test yaptim sabah aslinda temiz diye sevindim sonra detayli inceledim arkadasa resmini attim ve cok silik cizgi var dedi

Sizce var mi ;( ikinci testi ne zaman yapmaliyim.

Eklentiler

• Screenshot_20211010-201555_Gallery.jpg
    Screenshot_20211010-201555_Gallery.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 155
  • Screenshot_20211010-201152_Gallery.jpg
    Screenshot_20211010-201152_Gallery.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 155
Bi de erken gebelik testi alın yapın. Bi şey var gibi. Ama bu test kaliteli bi marka değil sanırım çok da güvenmeyin. Geri çekilme neden peki? Hani bi yöntem değil ya.

Kizlar hic iyi degilim. Insallah yoktur.. Bu ay seyrek iliski oldu ama geri cekilmeyle korunuyorduk
Adet olup hap kullanmaya baslayacaktim. Ama adetim 4 gun gecikti. Test yaptim sabah aslinda temiz diye sevindim sonra detayli inceledim arkadasa resmini attim ve cok silik cizgi var dedi

Var bence istemedigin icin ins. Yoktur diyeyim ama ...

Ben 2. Çizgiyi göremedim ama idrarla gebelik testi daha geç belli oluyor kan tahlili ile hemen öğrenebilirsiniz. 2. Testi adetin 7 gun geciktigi gun yapabilirsin ben de o zaman belli olmustu. Geri cekilme ile korunma %80 koruyor demisti doktorumuz mutlaka ek bir korunma yontemi (kondom/prezervatif/hap/igne…) ile desteklemek gerekliymis.

Var gibi ben ikinci çizgiyi görüyorum. Bi kan verin bence

Bi de erken gebelik testi alın yapın. Bi şey var gibi. Ama bu test kaliteli bi marka değil sanırım çok da güvenmeyin. Geri çekilme neden peki? Hani bi yöntem değil

Kizlar buarada ben sabah yaptim testi. Bu aksam cekilmis fotosu. Sabah direk yokmus oh diyip bakmadim detayli oyle egip büküp. Simdi aksam gidip copu atmadan alip tekrar bakinca bu sekilde gordum acaba aradan gecen zamanin etkisi var midir? Yarn erken gebelik testi alacağım birde tekrar normal test tekrar yapicam. Duruma gore salida doktora gidecegim :KK43:

Kizlar buarada ben sabah yaptim testi. Bu aksam cekilmis fotosu. Sabah direk yokmus oh diyip bakmadim detayli oyle egip büküp. Simdi aksam gidip copu atmadan alip tekrar bakinca bu sekilde gordum acaba aradan gecen zamanin etkisi var midir? Yarn erken gebelik testi alacağım birde tekrar normal test tekrar yapicam. Duruma gore salida doktora gidecegim :KK43:
Sonradan çıkan çizgi önemsiz biliyosun. 🤦🏻‍♀️

Sonradan çıkan çizgi önemsiz biliyosun. 🤦🏻‍♀️
Ama sonradan mi çıktı onu bilemiyorum çünkü çok egip bükünce zar zor belli oluyor cizgi şuan. Acaba sabah var miydi ondan emin degilim cunku bu kadar bakmadim. Sanirim sabahi beklemek en iyisi 😊

İlk idrar ile yapın zaten adetiniz gecikmiş erken gebelik testine gerek yok onlar genelde en ufak hcgyi de olctugu için yaniltabiliyor var ise kaset testte çıkar diye düşünüyorum sabah yapın veya saglik ocağında kan da verebilirsiniz

Ilk 5 10 dk dan sonra cikan 2.ciizgiler sayilmaz deniyor hep ama ben sahsen ayni senin gbi sabah yaptim yoktu testi cope atip ise gittim , aksam geldgmde birdaha bakayim ya dedim yamuk bir belli belirsiz soluk cizgi vardi . 2 gun sonra tekrar denedi daha koyuydu . Beklenen bir gebelik oldgu icin 25 .gunumde filan yapmistim testi erkendi yani.

İlk idrar ile yapın zaten adetiniz gecikmiş erken gebelik testine gerek yok onlar genelde en ufak hcgyi de olctugu için yaniltabiliyor var ise kaset testte çıkar diye düşünüyorum sabah yapın veya saglik ocağında kan da verebilirsiniz
Çok teşekkürler evet normal kaset test aldim erken gebelik testi pek güvenilir değilmiş sanirim. Yarin sabah yapicam ilk 5. Dakikadaki resmi cekip yükleyeceğim. Yarın gecikmemin 5. Gunu olacak umarim net bi sonuc alirim 😔 buarada gecen ayin 7.sinde kekik cayi ile adet olmustum ben oda gecikmisti zaten baya bozuk bi duzenim var. Bu sefer gene ictim hatta baya cok ictim.olmadim ondan suphelenip test yaptim

Var gibi ben ikinci çizgiyi görüyorum. Bi kan verin bence

Bi de erken gebelik testi alın yapın. Bi şey var gibi. Ama bu test kaliteli bi marka değil sanırım çok da güvenmeyin. Geri çekilme neden peki? Hani bi yöntem değil ya.

Var bence istemedigin icin ins. Yoktur diyeyim ama ...

Ben 2. Çizgiyi göremedim ama idrarla gebelik testi daha geç belli oluyor kan tahlili ile hemen öğrenebilirsiniz. 2. Testi adetin 7 gun geciktigi gun yapabilirsin ben de o zaman belli olmustu. Geri cekilme ile korunma %80 koruyor demisti doktorumuz mutlaka ek bir korunma yontemi (kondom/prezervatif/hap/igne…) ile desteklemek gerekliymis.

Kizlarrr bi bakin kan sonucumm. Yok değil mi gebelik ??

Eklentiler

• 20211012_141847.jpg
    20211012_141847.jpg
    18,9 KB · Görüntüleme: 111

Var gibi görünüyor ama bazen yanıltıcı olabiliyor. Yarın uyandığında bir şey yiyip içmeden tekrar yap testi.

Merhaba kızlar. Bende size bir soru sormak istiyorum. Kusura bakmayın acıklayıcı olmak icin durumumu epey anlattım. Polikistik over sendromum tedavisi için 6 aydır yasmin kullanmaktayım. Agustos ayında 3. Gün adet oldum 5. Gün bitti. 7 gün aradan sonra 8. Günü kullanmayı unuttum. 8. Gün bir iliskim oldu. Geri cekilme yöntemiyle korunduk. 9. Gün icmeye devam ettim ama 2 hap icmem gerektigini bilemedim. 2. Haftada 2 kez daha hapı almayı unutup. 3. Haftada bazı günler 2 kez içtim. Bu eylül ayında 7 günlük arada adet olmadım. İlacı bıraktım. 9. Gün bir iki damla kan geldi Kesildi. 12-13. Günler adet döneminde bitişteki gibi kahverengi kuru lekelenmeler oldu. Biliyorum ilac kullanımı cok yanlış bir kullanım oldu. Bu sekilde bir kanama adet kanaması mıdır ? Döngümü bozmuş olabilir miyim? İliskinin üzerinden 41 gün sonra. Yani Beklenen adet gününden 17 gün sonra 2 kez predictor early idrar testi yaptım negatifti. İliskiden 50 gün sonra tekrar aynı testi yaptım negatif. Hala gebe olma ihtimalim var mıdır?

Merhaba kızlar. Bende size bir soru sormak istiyorum. Kusura bakmayın acıklayıcı olmak icin durumumu epey anlattım. Polikistik over sendromum tedavisi için 6 aydır yasmin kullanmaktayım. Agustos ayında 3. Gün adet oldum 5. Gün bitti. 7 gün aradan sonra 8. Günü kullanmayı unuttum. 8. Gün bir iliskim oldu. Geri cekilme yöntemiyle korunduk. 9. Gün icmeye devam ettim ama 2 hap icmem gerektigini bilemedim. 2. Haftada 2 kez daha hapı almayı unutup. 3. Haftada bazı günler 2 kez içtim. Bu eylül ayında 7 günlük arada adet olmadım. İlacı bıraktım. 9. Gün bir iki damla kan geldi Kesildi. 12-13. Günler adet döneminde bitişteki gibi kahverengi kuru lekelenmeler oldu. Biliyorum ilac kullanımı cok yanlış bir kullanım oldu. Bu sekilde bir kanama adet kanaması mıdır ? Döngümü bozmuş olabilir miyim? İliskinin üzerinden 41 gün sonra. Yani Beklenen adet gününden 17 gün sonra 2 kez predictor early idrar testi yaptım negatifti. İliskiden 50 gün sonra tekrar aynı testi yaptım negatif. Hala gebe olma ihtimalim var mıdır?
Mrb bende microgynon kullanmistim bi ara 4 gun icemeyip daha sonra o kutuyu atip yeni kutuya başladım adet olduktan sonra ilaci almadigim icin 1 hafta arayla gene az az kanamam oldu filan baya bozuldu dengem. Ama o ara bi kac kez geri cekilme bile kullanmadik genede hamile kalmadim. Ben sanmiyorum birde olsa testlerde çıkardı bence simdiye

X