Kızlar bebeğim 4 diş birden çıkarıyor 😳

nazzzayse

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2021
17
-11
28
bebeğim 7 aylık alt iki dişi 5-6 aylıkken çıktı 1 haftadırda üst dişlerini çıkarmaya çalışıyor ateşlendi falan çıktı çok şükür bi baktım bugün alttaki iki dişinin yanında dişler beyaz beyaz çok şaşırdım yani 4 diş birden çıkarmış bu normal mi ya yaşayanınız var mı

bebeğim 7 aylık alt iki dişi 5-6 aylıkken çıktı 1 haftadırda üst dişlerini çıkarmaya çalışıyor ateşlendi falan çıktı çok şükür bi baktım bugün alttaki iki dişinin yanında dişler beyaz beyaz çok şaşırdım yani 4 diş birden çıkarmış bu normal mi ya yaşayanınız var mı
Çok normal 5 dış birden çıkarmıştı bebeğim çok zorlanmistik ama hepsi birden çıkmıştı

Çok normal 5 dış birden çıkarmıştı bebeğim çok zorlanmistik ama hepsi birden çıkmıştı
Çevremde hiç kimsenin bebeğinde böyle olmadığı için korktum açıkçası yeğenlerimde böyle değildi ama çok zor geçiyor gerçekten öksürük ve balgamda oldu ateşin dışında

Normal ama zorlu bir süreç. Kolay gelsin calpol falan verin ayına uygun dozda rahatlar biraz.

Benim oğlum da erken çıkardı normal ama çok çok zor gece ciglik atarak uyanirdi calpol verirdim😔 tetagil osanit diş topu çok kullandık gece uyanmalarina faydası oldu..
şimdi 2 yaşında 18 dişi var🧿

Çevremde hiç kimsenin bebeğinde böyle olmadığı için korktum açıkçası yeğenlerimde böyle değildi ama çok zor geçiyor gerçekten öksürük ve balgamda oldu ateşin dışında
Bebeğiniz soğuk algınlığı geçirmiş olabilir. Diş çıkarmayla öksürük ve balgamın bir ilgisi olmaz. Geçmiş olsun.

Kızım 4 dışı birden çıkarmıştı çok zor oluyor evet ama genelde soğuk algınlığı ve ateş ile çıkarıyor bebekler.

Bazı bebeklerde ishal bile oluyor benim bebeğimle yaşıt e arkadaşımın bebekleri de bu şekilde toplu çıkardı hep çok normal korkmayın

Bnim bebeğimde 4 diş birden çıkardı 9 aylık şuan alta iki tane üste 4 tane diş var

Evet ben yaşadım. Benim kızım 1 yaşında ve her diş çıkarması 4 er tane bizi perişan ediyor bu durum. Her seferinde hasta gibi oluyor burnu akıyor öksürüyor doktorlara gidiyoruz bişey yok diş diyorlar ve 4 dişide birden çıkartınca zorlanıyor haliyle. 8 aylıktı 4 tane aynı anda patladı şimdide 1 yaşında 4 tane daha patladı. Yavrular çok zorlanıyor

Böyle oluyor demi sonra ne kadar süre osnra diş çıkıyor kuzu

Eklentiler

• IMG_20231209_214835.jpg
    IMG_20231209_214835.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 44
Normal, kızım da öyle pespese çıkardı bir yaşında azı dişinin biri bile çıkmıştı ama çocukları çok yoruyor böyle çıkarmak. Karanfil yağı yapıp sürün diş etlerine rahatlatır. Birde diş çıkarken bagisikliklari düşüyor sanki, inşallah miniğiniz rahat çıkarır dişleri

Kuzu böyle oldu işte şişti diş eti hani merak ettim ondan attim
Benim kızın da böyle şişti ama cok zmaan aldı çıkarması şimdi mesela kızım cikriyor 3 dis birden üstten beyaz beyaz dişler belli her çocuk farklıdır ama dis ellerine bakacak olursak daha zamanı var gibi

Merhaba benim kızımda çok huzursuz 1 haftadır ateşi olmuyor ama sürekli ağlıyor geceleri ağlayarak uyanıyor bakar mısınız diş mi çıkarıyor acaba
IMG_7283.jpeg
IMG_7275.jpeg

Eklentiler

• d3e6c687-7cff-4b89-b214-529a82d90cee.jpeg
    d3e6c687-7cff-4b89-b214-529a82d90cee.jpeg
    96,6 KB · Görüntüleme: 13
X