Aile Planlaması Kızlar ben şimdi napiyim yaa?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

visnelicheesekek

Insan;bazendir,daima değil..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2016
246
254
3 aylık bebeğim var.tekrar hamile kalmaktan ödüm patliyo.hap kullanmak istemiyorum emzirdigim için zaten eşim hiç müsade etmiyo ama kendisi de kondom kullanmak istemiyo geri çekilme ile korunuyoruz.hala adet de olmadım ama normal galiba.yani bilmiyorum bana onerebileceginiz birşey var mi bu konuda.ruyalarimda ikinci cocugi doguruyorum hep:KK17:

Bendede aynı korku vardı spiral taktir cnm en rahatı 10 dk sürüyo bitiyor benim iki tane var 3 üncü olursa kafayı yerim heralde psikolojik olarak stresli olduğun için de gecikebilir

ben ilk reglimi oğlum 9 aylıkken olmuştum. şuan bile hala emzirdiğim için saçma sapan bir düzeni var.
geri çekilme bi korunma yöntemi değil. o yüzden dikkat edin derim ve ben yaptıramadım ota b*ka alerjim olduğu için ama size önerebileceğim yegane şey spiral. ilk reglinizi olduğunuzda 2, ya da 3, gün aile hekiminize gidin ücretsiz uyguluyorlar.

3 aylık bebeğim var.tekrar hamile kalmaktan ödüm patliyo.hap kullanmak istemiyorum emzirdigim için zaten eşim hiç müsade etmiyo ama kendisi de kondom kullanmak istemiyo geri çekilme ile korunuyoruz.hala adet de olmadım ama normal galiba.yani bilmiyorum bana onerebileceginiz birşey var mi bu konuda.ruyalarimda ikinci cocugi doguruyorum hep:KK17:

Spiral taktırın en güzeli..

Aile hekimliginde uygulandığını bilmiyordum.güzel ama o masay yatmak ayrı bir sıkıntı yaa.yine de sağol..dusunucem büyük ihtimalle eşim.bunada yanasmicak ama bakalim
ben ilk reglimi oğlum 9 aylıkken olmuştum. şuan bile hala emzirdiğim için saçma sapan bir düzeni var.
geri çekilme bi korunma yöntemi değil. o yüzden dikkat edin derim ve ben yaptıramadım ota b*ka alerjim olduğu için ama size önerebileceğim yegane şey spiral. ilk reglinizi olduğunuzda 2, ya da 3, gün aile hekiminize gidin ücretsiz uyguluyorlar.

Cerazette mini hap ya da 3 aylık iğne de emzirenler tarafından kullanilabiliyor. Diğer haplar ya da aylık iğne kullanamazsınız.

Aile hekimliginde uygulandığını bilmiyordum.güzel ama o masay yatmak ayrı bir sıkıntı yaa.yine de sağol..dusunucem büyük ihtimalle eşim.bunada yanasmicak ama bakalim
canım emzirirken hap kullanmanı tavsiye etmem o yüzden en ucuz ve kesin korunma yöntemi spiral.
he bu arada eşin neden müsade etmesin ki? onu rahatsız eden bi durum olmuyo sprialde.

canım emzirirken hap kullanmanı tavsiye etmem o yüzden en ucuz ve kesin korunma yöntemi spiral.
he bu arada eşin neden müsade etmesin ki? onu rahatsız eden bi durum olmuyo sprialde.
O hamile kalmadan önce de hap kullanmami istemiyorsu spiral de iatemez zarar verir boyle seyler bir daha cpcuk olmaz doye korkuyor.çocuk yokken sorun değildi benim için ama artık bi tane var o yüzden çok korkuyorum:emir_bebek:

O hamile kalmadan önce de hap kullanmami istemiyorsu spiral de iatemez zarar verir boyle seyler bir daha cpcuk olmaz doye korkuyor.çocuk yokken sorun değildi benim için ama artık bi tane var o yüzden çok korkuyorum:emir_bebek:

canım ne diyeyim peki ben artık sana?
spiral olmaz hap olmaz kondom olmaz, hiçbirini kabul etmiyo diyosun kocan için.
ne diyelim Allah korusun o zaman :KK70:

canım ne diyeyim peki ben artık sana?
spiral olmaz hap olmaz kondom olmaz, hiçbirini kabul etmiyo diyosun kocan için.
ne diyelim Allah korusun o zaman :KK70:
Valla zaten Allah koruyo..kuzenimin küçük bebeği var hamile kalmış böyle eşime söyledim sen korun dedim birsey olmaz onun kocasi acemiymis dedi:silah:ama ben yine de şu hap konusunu bi sağlık ocağında sorayım belki vardır kullanabilecegim hap..:KK64:üç aylık iğne de kafama yattı ama na dil yapıyoruz eczaneden mi alıyoruz yoksa aile hekimliği mi yapıyor hiç bilmiyorum?

ben hic duymadım boyle sikayetler canım ya sen saglık ocagına bir danıs ozaman hangisi emzirme asamasında en iyisiyse yonledirirler

Spreil takdir en rahatı 4 aydır taktırdım çok rahatım valla yokmuş gibi artık her Ay stres yok hamismiyim diye kafam rahat 10 dk sürüyo hafif acı oluyor sonrasinda adet sancısı gibi oluyor bir gün bitiyor bu kadar ve uzun yıllar rahatsinn

X