Kizlar bi bakin bana :(

Cok haklisin cok bencede konusayim ama ben konusunca bu sefer ben sey durumuna dusmicekmiyim sence? Anlayissiz ben nelerle ugrasiyorum ne sikintilarim var sen kendi derdindesin bole soleyip bide beni bencillikle suclamasndan korkuyorum yapisi cnki

Daha ne kadar bekleyebilirsin?Anne olmak da istiyorsun.Yaşın geçip de anne olamama riskine karşı,anlayışsızlıkla suçlanma riski.Ben erkek arkadaşınızda da pek mantık göremedim.

Peki hiç,korkularınızdan bahsettiniz mi?Yaşım geçiyor.Bebeğim olsun istiyorum,gibisinden.Ne diyor beyimiz bu duruma?

Evlenme hem ask insanin karsisina bir defa cikmaz belki onceki esine asik degildin gercek aski bulana kadar yasadigimiz duyguyu malesef ask saniyoruz... Biraz daha bekle asik olcagin biri mutlaka cikar karsina... Hem kv bakmak zorunda kalabilirsin hem parasiz kardesi 100000tl lik dugun yaptiriyor sana gelince para yok.... Dugun de iste nisanda 1kere evlenmis olman bidaha gelinlik giymemeni gerektirmez... bende bosaniyorum... Asla tek tassiz evlenme teklifini de kabul etmem. Cunki kendimi seviyotum deger veriyorum bosanmis olmak kimseyi degersiz yapmaz.. Tek tasta dugun mobilya istemekte kimseyi paragoz yapmaz...

Yok asla ole dusunmuyolar ailecek,dugun sart elalem var malun :))

bende ikinci evliliğimi yaptım. her şeyi fazlasıyla yaptılar. şimdi kendileri ödüyor. eşimin babasına borç kaldı malesef... ben bu kadarını istememiştim kendileri istedi. gösteriş kalabalık yemekli telli duvaklı teraslı açık havalı :)
sebebi de aynıydı. el-alem :)

ben tavrımı baştan koymuştum. sütten ağzım yandığı için. yapabilecek güçleri varsa yapsınlar dedim. yapamıyorlarsa da bize yaptırmasınlar ben bir nikahla evlenirim dedim. sesleri çıkmadı.
ama sizde baba faktörü yokmuş. e anne de kendi halinde... herşeyi abi üstlenmesi bana ters.
kaldı ki abiden önce de küçük erkek kardeş kolay kolay evlenmez o civarlarda. şaşırdım açıkçası.

Cok haklisin cok bencede konusayim ama ben konusunca bu sefer ben sey durumuna dusmicekmiyim sence? Anlayissiz ben nelerle ugrasiyorum ne sikintilarim var sen kendi derdindesin bole soleyip bide beni bencillikle suclamasndan korkuyorum yapisi cnki
tatlı tatlı konuş işte direk hadi ne zman evleniyoruz deme de :) şey de.. İşte senin ailene ne kadar fedakar oldugunu biliyorum. bu harika bir şey ne kadar merhametli oldugunu gösterir bu. Senin bu huyunu çok seviyorum, çok iyi bir baba olcaksın vs. vs. biraz onu pohpohla :KK74:sonra ama bizim de bir hayatımız olsun istiyorum, bir çocugumuz olsun istiyorum. çok abartılı şeylere gerek yok bütçemize göre yaprız gibi. Senin bu fedakarlığını görüp harekete geçecektir bence...

Kardesine sunu harcamis vs vs. biriyle evlenirken bunlara bakinca sonuc pek hayirli olmuyor genelde.
Ayni seyin size karsi dusunulmesi mesela hos olur mu?
Bence yanlis anlamissinz ben kardesine yaptiklarinda degilim kardesine yaparken bizi zora sokmasndan bizim onumuzu kesmesinden bahsediyorum. Yoksa insallah Allah versin iki katini yapsin ben bundan gocunmam

tatlı tatlı konuş işte direk hadi ne zman evleniyoruz deme de :) şey de.. İşte senin ailene ne kadar fedakar oldugunu biliyorum. bu harika bir şey ne kadar merhametli oldugunu gösterir bu. Senin bu huyunu çok seviyorum, çok iyi bir baba olcaksın vs. vs. biraz onu pohpohla :KK74:sonra ama bizim de bir hayatımız olsun istiyorum, bir çocugumuz olsun istiyorum. çok abartılı şeylere gerek yok bütçemize göre yaprız gibi. Senin bu fedakarlığını görüp harekete geçecektir bence...
Insallah canim ya deneyecegim

Bahsetmedim cunki yanlis anlasilmaktan korkuyorum evlilik baskisi yapan kiz modunda olmakta istemiyorum
Anladım canım ama bir de düşün ki,borçların bitmesi,toparlanmanız ne kadar sürer meçhul.Bir de buna ilişkinizin yıpranabilme ihtimalini kat.Onu da geçtim,her ilişki evlilikle bitmiyor ki. Hiç bir garantiniz yok illa evleniriz eninde sonunda diye.Yani üzgünüm ama bitedebiliyor.Bu kadar uzun bir süreyi,kardeşi için kendini paralayıp,kendisi için bir dikili ağacı olmayan adam için kaybetmeye değer mi,değmez mi sen karar ver. Üzmek için söylemiyorum,lütfen sağlıklı düşün.

Bence yanlis anlamissinz ben kardesine yaptiklarinda degilim kardesine yaparken bizi zora sokmasndan bizim onumuzu kesmesinden bahsediyorum. Yoksa insallah Allah versin iki katini yapsin ben bundan gocunmam
Iste zora sokmasi da bir hesap.
Tam tersini su sekilde yapalim
Es adayiniz sizin bugune kadarki harcamalarinizi erkekler kulubune yazsa, sonra da dese ki asik degilim ama begeniyorum vs siz ne dusunursunuz? Hosunuza gider mi? Benim gitmez sahsen. Ben de 30 yasinda evlendim. Bekarligimda annemin evine 40 bin lira harcadim. 20 bine araba aldim. Ayda bir tatile gittim 1000er lira harcadim. Es adayim evlenirken bunlari dusunse cok kirilirdim size bunu anlatmaya calistim

Zaten her sey bir yana asik olmadiginiz adamla evlenmeyin

Evlenme hem ask insanin karsisina bir defa cikmaz belki onceki esine asik degildin gercek aski bulana kadar yasadigimiz duyguyu malesef ask saniyoruz... Biraz daha bekle asik olcagin biri mutlaka cikar karsina... Hem kv bakmak zorunda kalabilirsin hem parasiz kardesi 100000tl lik dugun yaptiriyor sana gelince para yok.... Dugun de iste nisanda 1kere evlenmis olman bidaha gelinlik giymemeni gerektirmez... bende bosaniyorum... Asla tek tassiz evlenme teklifini de kabul etmem. Cunki kendimi seviyotum deger veriyorum bosanmis olmak kimseyi degersiz yapmaz.. Tek tasta dugun mobilya istemekte kimseyi paragoz yapmaz...
Canim cok haklisin ama nasi desem benim ole selerden hevesim gecti cunki ilk evliligimde o kdr dolu dolu yaptimki herseyi inan ne dugunde ne gelinlikte gozum var onlara harcancak paraya daha iyi bir evde oturmayi tercih edebilirm mesela..

Anladım canım ama bir de düşün ki,borçların bitmesi,toparlanmanız ne kadar sürer meçhul.Bir de buna ilişkinizin yıpranabilme ihtimalini kat.Onu da geçtim,her ilişki evlilikle bitmiyor ki. Hiç bir garantiniz yok illa evleniriz eninde sonunda diye.Yani üzgünüm ama bitedebiliyor.Bu kadar uzun bir süreyi,kardeşi için kendini paralayıp,kendisi için bir dikili ağacı olmayan adam için kaybetmeye değer mi,değmez mi sen karar ver. Üzmek için söylemiyorum,lütfen sağlıklı düşün.
Canim inan ayni seleri bende dusunuyorum bu adam vakit kaybimi ya olmazsa yasim geciyo hepsini dusunuyorum ama bi karar veremiyorum cikmazda gibiyim icimin sikintisindan olucem yurgegimde filler tepisiyo sanki.. erkek arkadasimi kaybetmeyide goze alamiyorum
Ama daha ne kadar bole dayanirim onuda bilemiyorum

Iste zora sokmasi da bir hesap.
Tam tersini su sekilde yapalim
Es adayiniz sizin bugune kadarki harcamalarinizi erkekler kulubune yazsa, sonra da dese ki asik degilim ama begeniyorum vs siz ne dusunursunuz? Hosunuza gider mi? Benim gitmez sahsen. Ben de 30 yasinda evlendim. Bekarligimda annemin evine 40 bin lira harcadim. 20 bine araba aldim. Ayda bir tatile gittim 1000er lira harcadim. Es adayim evlenirken bunlari dusunse cok kirilirdim size bunu anlatmaya calistim

Zaten her sey bir yana asik olmadiginiz adamla evlenmeyin
Ben asik degilim ama begeniyorum gibi bi cumle kurmadim aksine cok seviyorum dedim huyunu efendiligini durustlugunu arkamda olusunu kendisi herseyden once benim en iyi arkadasim birlikte vakit gecirmekten en keyif aldigim insan.. ask bisey bence zaten hicbi askta kalici deil zamanla yerini sevgiye birakiyor malesef sizinle ayni dusunemiyorum.. ayrica bi hesaptada deilim ortada olan bi durum var ve bende bunu dile getrdim.. hesapta olsam daha fazla olsn daha fazlasini yapsin demem

Iste dusunmuyo onu kendine gorev edinmis bizim ailemizin bi adi var ben bunu yapmak durumundayim diyo ama ne kendini ne beni dusunmuyor
Böyle olmaz ki.
Tamam tabiki destek olunur,elden gelen yapılır ama herşeyin bir sınırı var.
Kardeşi borçsuz harçsız evlenecek çalıştığı halde ama siz yüzük bile alamıyorsunuz.
Hadi buldu buluşturdu evlendiniz hala kardeşin borcu ödenecek,sizin borçlarla beraber,mutlu olamayacaksınız ki böyle.
İnsanlar kendi düğün borclarından bunalıp birbirlerine girerken siz iki düğün borcuyla nasıl yapacaksınız?
Bilemedim. Ben olsam iki kere düşünürdüm.
Bu borc bitse ailenin beklentisi bitmeyecek gibi.
Anne/baba demiyor ki oglum sende evleneceksin,bizde bir ucundan tutalım diye.

son paragrrafları okumadım
gönül almayı ilgilenmi bilmiyor kuru özür dediğin yerde kaldım

adam seni nasılsa benim diye görüp cepte görüyor gibi geldi bana nasıl olsa ben istediğimde olacak herşey tarzıyla yaklaşıyor gibi

dünya borcun altına girmek akıl kar işi değil

adam sizi genel olarak 2.plana atacak gibi
bence öyle fotoğraf paylaşımları aşk sözleri kesinlikle yapmayın ki ayrılınca etrafta sorulardan bunalmayın

gelecek görücülerin önünü kapamayın

kimsenin evliliği dört dörtlük değil bunu da unutmayın ama bu kadar çok borcu ödeyebilecek gücü var mı? hemen toparlayamaz ise sen hep zorda kalırsın

çünkü doğuda evin büyük erkeği ailenin babası gibi herşeye koşturur ve maalesef eşleri dinlenmez
bazıları eşlerine de saygı duyulmasını sağlar, ama bazıları maalesef erkeğin kardeşi yengesini takmaz
bizim komşu var 20 yaşında gencecik evlenmiş ama eşi ailenin büyük erkeği kız bekar evine gelmiş eşyalar beyaz eşyalar eskiden kalma ondan önce eltisi vardı herşeyi yapılmış yeniymiş, küçüğü evlenecek yine herşeyine abisi koşturuyor kadın düzgün yıkamıyor çamaşır makinesi diyor masraf çıkarma diyormuş eşi eltisi de yeni tülüm sığmadı deyince eşi abisine söylüyor
kadın 2 yıldır alamadı ama elti alacağım çamaşır makinesi dedikten 2 ay sonra aldı ve kadın sinir krizi geçirdi ama hiçbirşey olmadı, eşinin annesi sessiz sakin bu doğum yaptı küçük altın takmış eltisine tam altın takmış

yani demek istediğim evin babası rolüne kendini kaptırmış bir eş size ileride sıkıntısı da büyük olur tekrar düşünün

X