kızlar bi fikir verin lütfen..

candy43

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2009
884
0
mrb arkadaşlar bi konuda çok kararsız kaldım sizden fikir alaym dedim. ben öğretmenlik mezunuyum öğretmen olabilmem için kpss den 90 almam gerekiyor kpss den 90 almakta kolay bi iş değil mesleğimi yapmayı çok isterdim ama 90 alabilceğimi hiç düşünmüyorum 75 le memurluk oluyomuş seneye memurluk alımı olacakmış. sizce kpss ye hazırlanıp memurmu olsam yoksa ilaç mübessilimi?ilaç mümessili istersem hemen olabilirim ama çevremdekiler bi bayana göre çok zor bi meslek diyolar evlenincede daha zor olur diyolar ama artık 26 yaşındaym ders çalışmaktanda bıktım işsizliktende artık doğru düzgün para kazanmak istiyorum.kpss çözüm değil çalışınca da olacak diyede bi kanun yok:)) aranızda tanıdığınız ilaç mübessili bayan var mı memnunmu??? bi kaç sene yapar memnun kalmazsam bırakırım diyorum ama her geçen sene zararıma yaş sınırlanması var işlerde:KK43:( bana bi fikir verin ne yapayım sizce???

Son düzenleme:
Bence kpss hazırlan memur olur nede olsan ilaç mümessili her zaman olursun hem memurluk daha kolay ağır çantaları taşıcan sabahtan akşama kadar bide ilaç firmaları belli bi yaşı geçince işten çıkış veriyorlar benim tanıdığım birinin eşine çıkış verdiler.

Bence kpss hazırlan memur olur nede olsan ilaç mümessili her zaman olursun hem memurluk daha kolay ağır çantaları taşıcan sabahtan akşama kadar bide ilaç firmaları belli bi yaşı geçince işten çıkış veriyorlar benim tanıdığım birinin eşine çıkış verdiler.

çok sağol canım dışardan cazip bi meslek gibi görünüyor ama tanıdığım hiç mübessil yok. bunu kaçış yolu olarak gördüm kpss ye öylesine giriyodum 69 falan aldım asılırsam 75 olur heralde ama bu sene millet öyle döküldüki gözüm korktu. bende çalışıp bunlar gibi olursam diye:KK43:(( bi an önce para kazanmak istiyorum artık okadar okudum bi işe yaradğımız yok. sigortamda yok babamın sigortasındanda yararlanamyorum bi hasta olsam doktora gidemiyorum.öğrenim kredisi almıştm onunda zamanı geldi. okusan bi dert okumasan bi dert ama okuduğuma pişmanım...

rica ederim madem asılırsam 75 alırım diyorsun bence kesinlikle kpss birde hani çalışmak istiyorsan böle daha kolay işler bulabilirsen çalış hem derslerine hemde para kazanırsın. malum kriz flan biraz zor ama hani yinede bakar ol.

rica ederim madem asılırsam 75 alırım diyorsun bence kesinlikle kpss birde hani çalışmak istiyorsan böle daha kolay işler bulabilirsen çalış hem derslerine hemde para kazanırsın. malum kriz flan biraz zor ama hani yinede bakar ol.

şimdi bi işte çalışıyorum ama kolay diye girdim kaşam en erken 7 de çkıyorum. sigorta yok ayda 450 :KK43:(( ben üniversite mezunuyum yaa. isyanlardayım:KK43:((( yaşadğım yerde öyle iş imkanı fazla yok hangi işe girsem bu şartlarda olacak.

arkadaşım biraz zorla kendini ve çalış. bu güne gelmişsin düzenli çalıştıktan sonra herşey olur. 90 ve hatta 95 alırsın. öğretmen olduğunu söylüyorsun. eğer branş öğretmeniysen dershaneleri zorla. kendini geliştir ve ders ver. bu zamanda para kazanılan yerlerden biri dershaneler. kolay gelsin......

X