Kizlar buda canim ablamin huzunlu baslayan, mutlu biten hikayesi

Sevda_Cicegi

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2010
51
0
Benim canim ablam bir seneye yakin cocuk icin deme yaptilar ama dogal yolla olmadi, hic adet gormuyodu ablam, ameliyatlar her gun igne vurmalar derken tup bebege karar verdi doktoru, cunku baska caresi yoktu

Ilk deneme basarisiz oldu, yikildilar tabi. Ikinci denemede doktoru iki tane asilama yapti, sansi yuksek olsun diye. Bekleme sureci bizim icin ne kadar zor gectiki ablami hic dusunemiyorum. Bu arada biz ona hep moral verdik dua ettik hergun. Sonra doktoruna gitti test icin sonuc pozitif :) Ikiside tutmus artik ablam ikizlerine hamileydi.

Derken o zorlu surec basladi.. Ablamin kanamasi oluyodu riskli dedi doktoru. Yatmasi gerektigini soyledi. Sadece banyo icin ve tuvalet ihtiyaci icin kalkiyordu yerinden. Cinsiyetleri belli oldu meleklerin biri kiz digeride erkekti. Aman Allahim o nasil bir sevinc hepimizde. Ablam cok hevesli oldugu icin neredeyse butun esyalarini almisti kuzucuklarin. Herseyden ikiser tane.

24 haftalikken cok kanamasi oldugu icin ablam hastanede yatmak zorunda kaldi. Serumlar takildi vs. Ben tabi onu hergun ariyorum bugun nasil diye, ablam hep umut dolu. Derken bi sabah ablamdan telefon geldi... Hungur hungur agliyo telefonda kardesim yetis bebeklerim dogacak sanslari yokmus dedi ama ben o anda yikildim. Esimi uyarttim kosa kosa hastaneye gittik. Ablami dogumhaneye almislar. O anki duygularimi anlatamam size ablami gordum sarildim aglamaktan baska caremiz yoktu. Kocaman olmuslardi artik herseyini hissediyodu ablam. Ne kadar zor bi durum. Bu arada annemler tatil icin turkiyeye gitmislerdi. Onlari aradik apar topar bilet alip tekrar yola dustuler. Ablama destek olmak icin.

Sonra dogum basladi ablamin. Ikiside normal olarak dogdular rahmi kaldiramamis ablamin. Miniciklerdi daha cigerleri tam gelismedigi icin yasayamadilar. Oglu dogduktan hemen sonra oldu :KK43: kizida bes dk snr solunum yetersizligi yuzunden kaybettik. Ikisinide aldi kucagina sevdi onlari oksadi ellerini, ayaklarini... Bir saat ayirmadi yanindan, doktorlarda izin verdi buna. Bi tane battaniyeye sarmisler getirdiler melekleri kucukler el kadari ama Rabbim oyle yaratmiski heryerleri belli. Minik insanlar. Sonrasi annemler geldiler tabi ablam yikilmis bi halde. onlar gorsun diye getirrdiler doktorlar bi kucuk besigin icine koymuslar yan yana, ellerini tutturmuslar aman Allahim o an cok kotuydu.

Derken aradan iki aya yakin bi zaman gecti ve ablam beni tekrar aradai kardesim hamileyim dedi. Tabi dunyalar benim oldu cunku normal yolla hamile kalmis.

Ve sekiz ay gecti yine onceleri bi ay hastanede yatti tabi yine erken dogum riski vardi. Rahmine kelepce taktilar onlemek icin. Neyse ablamlar tasiniyolar artik gunude yaklasti. Evi yetistiriyoruz yegenime biricik Esilama :) Ablamin sancilari tuttu artik, hastaneye gitti bizde son retuslari yapiyoruz artik. Doguma yakin gittik annemle yanina destek olmak icin.

Sancilar derken, acilmalar devam ediyo tabi. Doktor geldi muayene icin bebegin kalp atislarinda anormallik var dedi. Takibe aldilar, biz hic ayirmiyoruz gozumuzu aletten. Sonra Allahima binlerce kez sukurler olsun dogum ani geldi ve ablam 2 kg 500 gram agirliginda 48 cm bi bebek dunyaya getirdi. O an hepimiz hickiriklarla agliyoruz. Sevindik tabi sag saglim yavrusuna kavustuguna. Simdi kuzum benim 1 yasina girecek teyzesini ismiyle cagiriyo artik sariliyo opuyo :)

Bu arada eklemeyi unutmusum, normal dogum yapti sanci cekerken zorlandi ama sonrasinda epidural vurdular rahatladi biraz olsun. yedi saate yakin sancilari surdu sonunda normal dogum yapti hic dikissiz. Ertesi gun kalkti ayaga rahatlikla her isini kendi gordu

Allahim kimseye evlat acisi vermesin, kimsenin kucagini bos koymasin (amin)

Kizlar biraz uzun oldu ama daha anlatmadigim okadar sey varki neyse sonuc guzel oldu ablam icin :)

Son düzenleme:
Rabbim hayırlı sağlıklı mutlu uzuuuuunnn ömürler versin anasına babasına ve tüm sevdiklerine bağışlasın :)

Ablanizin kaybettigi iki melek icin cok uzuldum.. gozumun onune geldi sarilisi tutamadim kendimi agladim... Rabbim saglikli olan evladina uzun omurler versin. sonunu okuyunca cok sevindim.

Ablanizin kaybettigi iki melek icin cok uzuldum.. gozumun onune geldi sarilisi tutamadim kendimi agladim... Rabbim saglikli olan evladina uzun omurler versin. sonunu okuyunca cok sevindim.

Amin canim cok tesekkur ederim, her ne kadar anne olmasamda daha onun hali gozumun onune geldikce bebek kaybetmenin ne kadar zor oldugunu biliyorum. Allahim kimselere yasatmasin.
Bizde su an zaten Esilamizi o kadar cok seviyoruzki cok tatli oldu zaten kendini sevdiriyo cadi :KK1::KK1:

X