Aile Planlaması kızlar deri altı implantı kullanan varmı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

beyza 25

Nirvana
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
291
11
selam kızlar deri altı imptlantı kullanan varmı ben taktırmayı düşünüyorum ama herhangi bir yan etkisi oluyormu tam karar verdim yan etkilerden biraz tırstım doğru en sık depresyon ve panik bozukluğu yapıyormuş bende zaten var panik bozukluğu daha beter olmaktan korkuyorum:18:

Bende adet düzensizliği dışında yan etkisi olmadı, kişiye göre değişebilir yan etkileri.Doktorunuzla görüşerek taktırın, memnun kalmazsanız çıkarttırırsınız.takılması 5 dakika, çıkarılması 10 dakika sürüyor.ben memnundum,oldukça rahat bir yöntem.

Bende adet düzensizliği dışında yan etkisi olmadı, kişiye göre değişebilir yan etkileri.Doktorunuzla görüşerek taktırın, memnun kalmazsanız çıkarttırırsınız.takılması 5 dakika, çıkarılması 10 dakika sürüyor.ben memnundum,oldukça rahat bir yöntem.

mrb. Hastaneler bu implantı temin edemiyorlar, nereden almak gerek, artık Türkiye ye getirilmiyor falan dedi doktor. Bir de tahlile fln gerek yok dedi, bulursan takarız dedi, bir de kayma yapıyor fln deniliyor:KK50:

Büyük ecza depolarından temin edebilirsiniz.Eczacınızla görüşün onlar temin edebiliyor,sipariş üzerine getirtiyolar.kas arasına takıldığı için kayma olmuyor.bende kesinlikle kayma olmadı.Çok rahat bir yöntem ama tuhaftır ki Türkiye de tercih edilmiyor.

Büyük ecza depolarından temin edebilirsiniz.Eczacınızla görüşün onlar temin edebiliyor,sipariş üzerine getirtiyolar.kas arasına takıldığı için kayma olmuyor.bende kesinlikle kayma olmadı.Çok rahat bir yöntem ama tuhaftır ki Türkiye de tercih edilmiyor.

Bazı yabancı sitelerde okudum,bulunamadı fln diye. Ben 32 yaşındayım, zaten geç kaldım, ama psikolojik olarak hazır değilim, istiyorum dursun istediğim zaman çıkarttırayım, devlet hastanesi takıyormuş, doktor dedi getir takayım, test fln yapmadı, yapmak gerekiyor mu:44:

selam kızlar deri altı imptlantı kullanan varmı ben taktırmayı düşünüyorum ama herhangi bir yan etkisi oluyormu tam karar verdim yan etkilerden biraz tırstım doğru en sık depresyon ve panik bozukluğu yapıyormuş bende zaten var panik bozukluğu daha beter olmaktan korkuyorum:18:
ne işe yarıyor? ilk defa duyuyorum :44:

Büyük ecza depolarından temin edebilirsiniz. Eczacınızla görüşün onlar temin edebiliyor,sipariş üzerine getirtiyolar.kas arasına takıldığı için kayma olmuyor.bende kesinlikle kayma olmadı.Çok rahat bir yöntem ama tuhaftır ki Türkiye de tercih edilmiyor.

Eczacıyı aradım, ilk defa duyuyomuş, neden her şey bu kadar zor, bulabileceğim bildiğiniz bir yer var mı

nexplanon yeni versiyonuymuş, ithalatçı firmayı aradım, bir ay içinde gelicek türkiye ye dedi, ama kızlar yabancı sitelerden hiç iyi şeyler okumuyorum hakkında,:44::44::44: gerçi hepsinin bi negatif yanı var, napıcamı şaşırdım

ne işe yarıyor? ilk defa duyuyorum :44:

nexplanon yeni versiyonuymuş, ithalatçı firmayı aradım, bir ay içinde gelicek türkiye ye dedi, ama kızlar yabancı sitelerden hiç iyi şeyler okumuyorum hakkında,:44::44::44: gerçi hepsinin bi negatif yanı var, napıcamı şaşırdım

dogum kontrol metodu olarak kullaniliyor. ingiltere de cok yaygin. saglik gorevlileri takiyorlar. herhangi bir tahlil yaptirmadan birkac soru soruyorlar, sonra da takiyorlar. hicbir yan etkisinin olmadigini soyluyorlar. dogum kontrol hapi gibi, ilk etapta hafif depresyon yapabilirmis, 2 aya kadar geciyormus. ben hakkinda bilgileri toplayip, hemsireyl gorusmustum. sonra 2.cocuga karar verince vazgectim.

arkadasim hep bunu kullaniyor, cok memnun.

Bende bu yontemi kullanmayi dusunuyorum ama adet duzensizligi ve yerinden kayma gibi durumlar olabiliyomus o yzdende emin degilim. Kullanan arkadaslar memnunmusunuz??:18:

Taktırdınız mı

İlk taktrdığınız da ek yöntem kullandınız mı

X