Kızlar fikir lütfen

Angelikk

Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2023
17
5
Kızlar öncelikle herkese merhaba foruma yeni katıldım ve fikrinize deneyiminize ihtiyacım var. Ben 26 yaşındayım 2 senelik evliyim 7 aydır gebelik düşünüyorum. İlk düşündüğümde hemen doktora gittim kontrolleri yaptı , folik asit verdi, hatta hormon testi için başka bir doktora gitti her şey temiz çıktı. 5 ay öle denedik tabi ben öğrendim ki ovulasyon günümüz varmış flan neyse ovulasyon kiti aldım hani 14. Gün yumurtlaniyor ki gördüm ki ben reglimden 1 hafta sonra yumurtluyorum yeni erken . 2 ay da bu teste göre denedim olmayınca bı moralim bozulmaya başladı. Ektim falan çatlatma iğnesi klomenle hamile kalmıştı kız kardeşi de şimdi öyle kaldı. Bu defa bende daha fazla beklemeyeyim dedim yarına randevu aldım ama sizce bekleyeyim mi 1 yıl dolmasını yoksa harekete geçmeli miyim ? Klomen kullanan var mı ne kadar süre sonra kullandiniz

Doktorlar sağlıklı bireylerin, yumurtlama günlerinde 1 yıl denemelerini tavsiye ediyor, ki siz yeni öğrenmiş ve 2 aydır deniyorsunuz.
Yaşınız genç bence biraz daha stres yapmadan denemelisiniz.
Tabi karar sizin, hakkınızda hayırlısı.
Kızlar öncelikle herkese merhaba foruma yeni katıldım ve fikrinize deneyiminize ihtiyacım var. Ben 26 yaşındayım 2 senelik evliyim 7 aydır gebelik düşünüyorum. İlk düşündüğümde hemen doktora gittim kontrolleri yaptı , folik asit verdi, hatta hormon testi için başka bir doktora gitti her şey temiz çıktı. 5 ay öle denedik tabi ben öğrendim ki ovulasyon günümüz varmış flan neyse ovulasyon kiti aldım hani 14. Gün yumurtlaniyor ki gördüm ki ben reglimden 1 hafta sonra yumurtluyorum yeni erken . 2 ay da bu teste göre denedim olmayınca bı moralim bozulmaya başladı. Ektim falan çatlatma iğnesi klomenle hamile kalmıştı kız kardeşi de şimdi öyle kaldı. Bu defa bende daha fazla beklemeyeyim dedim yarına randevu aldım ama sizce bekleyeyim mi 1 yıl dolmasını yoksa harekete geçmeli miyim ? Klomen kullanan var mı ne kadar süre sonra kullandiniz

Kullanmış ve bir faydasını görmemiş biri olarak söylüyorum onlar sadece psikolojini yıpratiyor eşin ve sende bir sıkıntı yoksa bir sene denemelisin herşey psikolojik cidden ben de çok kafaya taktim olmadı olmadı ama olursa olur olmazsa olmaz ne yapım artık modumda bir yılın sonunda bebisi yakaladık yani demem o ki beklemelisin sıkıntı etme o gün geldiğinde her türlü oluyor 😊😊

Teşekkür ederim kızlar bende beklemeye karar verdim doktoru iptal ettim 5 ay daha deneyip stressiz bir şekilde 1 yılı dolduracağım. Rabbim herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 🙏

X