Doğuma Hazırlık Kızlar Hamilelikte ilk 3 ay nasıl beslenmeliyim nelere dikkat etmeliyim ??

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İlk 3 ay yediğinizin içtiğinizin bebeğe herhangi bir etkisi yok, asıl 3 ay sonrası yedikleriniz önemli. Fakat elbette erkenden öğrendiyseniz sağlıklı beslenmeniz daha iyi olur.

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. :anneadayı:
Bunu söylemeye gelmistim.
Hayirli olsun 🌸

Hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın 🌺

Çiğ et, tavuk, balıktan uzak durun iyice pişmiş olsunlar.

Meyve ve sebzeleri çok iyi yıkamanız lazım.
İşlenmiş gıdalar tercih edilmemeli.

Kafein içeren içecekler tercih edilmemeli. (Kahve günde 1 kez içebilirsiniz diyor bazı doktorlar)

Maydanoz falan yasak değil elbette oturunca 1 bağ maydanoz yemiyorsanız.

Pastörize süt ürünleri kullanmalısınız. Açık süt vs kullanmayın onla yapılan yoğurdu yemeyin.

Haftada 2 gün et, balık, bakliyat yemelisiniz.

Sakatat yasak. Ciğer yasak.

Küçük balıklar tercih edilmeli büyük balıklarda cıva oranı yüksek olduğu için.

Bitki çaylarından olabildiğince uzak kalın doktora sormadan içmeyin.

İlk 3 ay zaten bebek sizin deponuzdan besleniyor.

Folik asite acilen başlamalısınız.

Hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın 🌺

Çiğ et, tavuk, balıktan uzak durun iyice pişmiş olsunlar.

Meyve ve sebzeleri çok iyi yıkamanız lazım.
İşlenmiş gıdalar tercih edilmemeli.

Kafein içeren içecekler tercih edilmemeli. (Kahve günde 1 kez içebilirsiniz diyor bazı doktorlar)

Maydanoz falan yasak değil elbette oturunca 1 bağ maydanoz yemiyorsanız.

Pastörize süt ürünleri kullanmalısınız. Açık süt vs kullanmayın onla yapılan yoğurdu yemeyin.

Haftada 2 gün et, balık, bakliyat yemelisiniz.

Sakatat yasak. Ciğer yasak.

Küçük balıklar tercih edilmeli büyük balıklarda cıva oranı yüksek olduğu için.

Bitki çaylarından olabildiğince uzak kalın doktora sormadan içmeyin.

İlk 3 ay zaten bebek sizin deponuzdan besleniyor.

Folik asite acilen başlamalısınız.
Teşekkür ederim inşallah 😊🥰 dün başladım folik asitede. kahve 2 fincan diyorlar günlük ama bende 1 gün içiyorum 1 gün içmiyorum o yüzden. İnsan her şeye dikkat etmek zorunda kalıyor ya gerçekten zor süreçç

Öyle mi ben süt sevmem sadece kahvede kullanırım normalde 1 haftadır her gün süt içiyorum muz yiyorum bilmiyordum dediğini 😀
Hayır canım nasıl ilk 3 ay beslenmenin önemi yok. Bebeğin plesentası ana rahmine tutunması suyu vs daha bir çok şey ilk aylarda oluyor. Özellikle beyin gelişimi kalbin oluşumu bunlar önemsiz olamaz. Dikkatli olun bence

Merhabalar benim de aşırı mide bulantım oluyor hiç birşey yiyip içemiyorum. Kuru kuru tost, çubuk kraker fln yiyebiliyorum sadece. Suyun tadı bile değişik geliyor içemiyorum. Sanırım bu yüzden tansiyonum da düşük oluyor. Ne yapabilirim 😞

O zaman 1900ken görmemem normal. 😊 Ben kahve içmeyi çok seviyorum da günde kaç bardak türk kahvesi içiliyor peki bilgin var mı
Türk kahvesini kesinlikle 2 3 günde bir içmelisin bu döneminde kalp atışı oluşacak bebeklerin kalp atışı bizden çok fazla hızlı kahve onun kalbinin yorulmasına sebeb olur
Bende sabaha filtre kahve ile başlardım hep kaç tane türk kahvesi içerdim sayamazdım
Zorlanıyorum şimdi icemedigim için ama alışcaz inşallah

arkadaslar mide yanması yaşayan var mı? 4+4teyim ve inanılmaz mide yanması oluyor henüz bulantılar başlamadı.

Bende ilk 3 ay tamamen iştahsizlik vardi... kahve delisi olan bn kahve icmeyi bile dusunmedim.. banada kusma yoksa sürekli bir sorun yok demisti doktorum

Merhabalar benim de aşırı mide bulantım oluyor hiç birşey yiyip içemiyorum. Kuru kuru tost, çubuk kraker fln yiyebiliyorum sadece. Suyun tadı bile değişik geliyor içemiyorum. Sanırım bu yüzden tansiyonum da düşük oluyor. Ne yapabilirim 😞
Merhaba benim de çok bulantım oluyordu.. çalıştığım için doktorum bulantı ilacı verdi..onu kullanmaya başladığımdan beri normal yeme düzenine döndüm..doktorunuza danışın ve bi ilaç almaya çalışın..yoksa ben hiç birşey yiyemiyordum yemek görünce bile istifra ediyordum.. çok kötü gunlerdi..

X