Kızlar hormonlardan mı benden kaynaklı mı

Bambisond

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
616
652
31
Hepinize 👋
Kızlar derdimi anlatayım çünkü ne eşim ne ailesi beni anlamıyor. Ben yeni hamile olduğumu öğrendim daha önceden bilenler bilir 2 yıldır olmuyordu. Bu ay bir mucize oldu🌸 neyse ben öğrenir öğrenmez gittim doktora testler ultrasonlar eşime süprüz yapacakken o bana süpriz misafir çıkardı. Heyecanım içimde patladı tabi. Mutfakta alelacele verdim gebelik haberini temkinli yaklaştı sevindi ama acele etme olumsuz bişey olursa sonra üzülmeyelim dedi. Onuda geçtim aile görüntülü konuşmalarından gına geldi yeni evlenen görümcem sürekli görüntülü arıyor yemek yerken oturup bişeyler içerken o aramasa eşi arıyor yada diğer ablalar. Tabiki konuşulur aile buna saygım var ama ben eşimle doğru düzgün oturup sohbet edemez hale geldim bugun de telefonda görümceme patladım rüyanda mı gördün de aradın hayırdır diye. Olaylar olaylar neyse onu da geçtim kayınvalidem ucu açık bir şekilde bize teşrif ettiler yatılı dönüş belirsiz. Ve ben yeni hamilelik yaşıyorum kimseye söylemedik ama o kadar yorulup üzülüyorum ki. Daha kayınvalidemle eşimin halası da gelecekmiş utanmış telefon etsek 15 saat yol demez herkes bize doluşur. Ayy artık dayanamaz oldum. Kimse bana anlayış göstermiyor ama herkes benden bekliyor. Ben gittiğimde memlekete kimse bir kahveye bile çağırmazken bana gelip günlerce haftalarca ağırlanmak istiyorlar ben mi büyütüyorum. Kimse de kendini sorgulamıyor bu kız buralı değil bizim adetlere alışık değil diye hep alışacaksın kafasındalar. Valla severek evlendim ama açıkcası kültür farkına şehir farkına dikkat etseymişim keşke. Neyse kısaca Allahını seven üzerime bir öneri atsın. Ben bu saçmalıklar silsilesinden nasıl çıkacağım?

Hepinize 👋
Kızlar derdimi anlatayım çünkü ne eşim ne ailesi beni anlamıyor. Ben yeni hamile olduğumu öğrendim daha önceden bilenler bilir 2 yıldır olmuyordu. Bu ay bir mucize oldu🌸 neyse ben öğrenir öğrenmez gittim doktora testler ultrasonlar eşime süprüz yapacakken o bana süpriz misafir çıkardı. Heyecanım içimde patladı tabi. Mutfakta alelacele verdim gebelik haberini temkinli yaklaştı sevindi ama acele etme olumsuz bişey olursa sonra üzülmeyelim dedi. Onuda geçtim aile görüntülü konuşmalarından gına geldi yeni evlenen görümcem sürekli görüntülü arıyor yemek yerken oturup bişeyler içerken o aramasa eşi arıyor yada diğer ablalar. Tabiki konuşulur aile buna saygım var ama ben eşimle doğru düzgün oturup sohbet edemez hale geldim bugun de telefonda görümceme patladım rüyanda mı gördün de aradın hayırdır diye. Olaylar olaylar neyse onu da geçtim kayınvalidem ucu açık bir şekilde bize teşrif ettiler yatılı dönüş belirsiz. Ve ben yeni hamilelik yaşıyorum kimseye söylemedik ama o kadar yorulup üzülüyorum ki. Daha kayınvalidemle eşimin halası da gelecekmiş utanmış telefon etsek 15 saat yol demez herkes bize doluşur. Ayy artık dayanamaz oldum. Kimse bana anlayış göstermiyor ama herkes benden bekliyor. Ben gittiğimde memlekete kimse bir kahveye bile çağırmazken bana gelip günlerce haftalarca ağırlanmak istiyorlar ben mi büyütüyorum. Kimse de kendini sorgulamıyor bu kız buralı değil bizim adetlere alışık değil diye hep alışacaksın kafasındalar. Valla severek evlendim ama açıkcası kültür farkına şehir farkına dikkat etseymişim keşke. Neyse kısaca Allahını seven üzerime bir öneri atsın. Ben bu saçmalıklar silsilesinden nasıl çıkacağım?
Valla okurken benim içim bunaldı. Kimse bilmiyor ama eşiniz biliyor hamile olduğunuzu . Önlemi eşiniz alıcak söyleyin bir şekilde. Allah korusun bebeğe birşey olmuycağı varsa bile olur bu stresle , yorgunlukla. Siz sonuna kadar haklısınız hormonla falan alakası yok.

Valla okurken benim içim bunaldı. Kimse bilmiyor ama eşiniz biliyor hamile olduğunuzu . Önlemi eşiniz alıcak söyleyin bir şekilde. Allah korusun bebeğe birşey olmuycağı varsa bile olur bu stresle , yorgunlukla. Siz sonuna kadar haklısınız hormonla falan alakası yok.
Sanki eşim hamile o derece trip ve hormon yüklü yarın doktora gideceğim kalp atışı ve kese için umarım doktor güzel bişeyler söylerde eşimde anlayış moduna geçer . 🤦‍♀️

Kızlar yok mu böyle şeylerle baş eden karşılaşan neler yaptınız

Bence de iş eşinizde bitiyor. Onun ayarlaması lazım bu tarz gelme gitme durumlarını. Ama tabi o da ailesinin kafadaysa bilemiyorum. Bence evin sahibi kadındır ve ona sorulmadan iş yapılmaz. Onun haricinde çok haklısınız yarınki randevuya gittiğinizde olmasa bile çok ayakta kalıyorum kasıklarım ağrıyor normal mi diye sorun. Doktor da muhtemelen dinlenmenizi çok ayakta kalmamanızı önerecektir.😏Ailesine de söyleyin ve uzatın ayaklarınızı ilk zamanlar riskli size baksınlar bi zahmet🤗 hayırlı olsun bu arada sağlıkla kavuşun inşallah.

Yorulsaniz mesela, karnınız bacaklarınız başınız agrisa. Hep uykulu olsanız. Halsizlik yasasaniz. Mideniz bulansa... İşte anlayın siz de madem eve dolustular size baksınlar 😅

Bana bakma konusunda da biraz titizim onlara göre ve bazen huylanıyorum yaptıkları bana çok hijyenik gelmiyor. Keşke böyle olmasan ama bu faktörde beni mahvediyor 🤦‍♀️

Bence salın biraz, titizlik güzel ama insanı çok yıpratan bir şey. Bırakın yapsınlar.
İşte ev konusunda bişeyler yapmazlar bende yemekte huyluyum bugun yemeği bıraktım zor kısmı yaptı kayınvalidem bundan sonrası nasıl olur hiç bilmiyorum

Hepinize 👋
Hayırlı olsun Allah sağ salim kucağıniza almayı nasip etsin inşallah amin.
Çoğu kişi eş demiş ama eş zaten anlayışlı olsaydı sizi böyle yormazdi. Çok yoruldugunuzu rahat edemediğiniz kendi evimde misafir gibiyim diyin her fırsatta.
Soylenin sürekli.ve eşinizi yorun sürekli ona iş ve görev yükleyin.umarim rahata kavusursunuz.

Bence hamile olduğunuzu söyleyin millete. Ve gerçekten is esinizde bitiyor. Hem çok sevinmeyelim vs diyor hemde millete hizmet ettiriyor

Yardımcı oluyor yaparken toplarken ama piskolojik olarak bunaldım ben bu özel anımı baş başa kutlamak isterken sürekli birileri çıkıyor. Hani kimse de de ayy bunlar yeni evli demedi evlendiğimizden beri sürekli bu curcunaya beni alıştırma derdinde herkes

Bence hamile olduğunuzu söyleyin millete. Ve gerçekten is esinizde bitiyor. Hem çok sevinmeyelim vs diyor hemde millete hizmet ettiriyor
Kayınvalideme söyledim dayanamadım bana iş çıkarmasın diye ama ne çare komşuyu aramış kendinin burada samimi olduğu biri vardı hemen o geldi emri vaki olaylara misafirlere karşı olsamda

X