Kizlar ikili testime bakarmisiniz anlayanlar acil

Cicegiimmbe

😍hayatguzel
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2011
1.825
347
Pappa=0.47 ml duzeltilmis Mom 0.29
fBHCG=31.6ml duzeltilmis mom 0.87
Yaş riski 1.766
Trisomy 21 riski 1.246
Kombine trisomy 21 risk 1.1675
Trisomy 13/18+NT 1.8784
Hesaplanan trisomy 13/18 test riski 1.8784tir. Bu düşük riski işaret eder.

Yaş riski 1.766
Trisomy 21 riski 1.246
Trisomy 13/18+NT 1.8784
Sağlıcakla kucağınıza alın, doktorunuzun söylediği çok daha önemli yorum yapmadı mı ? Çok riskli görünmüyor sadece trisomy 21 de 250 altında olunca ileri tetkik isteyebiliyorlsr ama bu ikili tarama testler bi matematik sonuçta bi sorun olduğunu düşünmüyorum ben ☺️

Yaş riski 1.766
Trisomy 21 riski 1.246
Trisomy 13/18+NT 1.8784
Trisomy 21 orta risk grubunda gözüküyor ancak sorun olacağını düşünmüyorum ben yüksek risk değil. Genelde bu aşamada fetal dna öneriyor doktorlar.

Sağlıcakla kucağınıza alın, doktorunuzun söylediği çok daha önemli yorum yapmadı mı ? Çok riskli görünmüyor sadece trisomy 21 de 250 altında olunca ileri tetkik isteyebiliyorlsr ama bu ikili tarama testler bi matematik sonuçta bi sorun olduğunu düşünmüyorum ben ☺️
Amin insallah çok teşekkürler Merhaba evet dr birseyler önerdi yas olarak risk grubunda degilim ultrasonda burun kemiği herseyi normal gozukuyor dedi tabi bu riski gosteriyor pappa değer düşük dedi bazı tetkikler önerdi amniyosentezde önermedi insan tedirgin oluyor korku sardı icimi

benim 1/222 ve kombine ise 1234/1 di doktorum perinatolojiye yönlendirdi perinatoloji uzmanı inceledi ileri tetkik önermedi. dilerseniz perinatoloji uzmanına gözükünüz. Bebeğim 4 aylık şu anda ellerinizden öper

Yaş riski 1.766
Trisomy 21 riski 1.246
Trisomy 13/18+NT 1.8784
Degelerimi hemen hemen ayni. Pappa 0.57
Fbhcg 40 cikti ..kombine 508/1
İkili testim 77/1 gunlerdir kafayı yiyorum. Cuma gunu fetal dna testi yaptirdim sonucunu bekliyorum cok korkuyorum 😥

Degelerimi hemen hemen ayni. Pappa 0.57
Fbhcg 40 cikti ..kombine 508/1
İkili testim 77/1 gunlerdir kafayı yiyorum. Cuma gunu fetal dna testi yaptirdim sonucunu bekliyorum cok korkuyorum 😥
Evet pappa değeri düşük çıkınca dr testler önerdi bend ecok korkuyorum nerede yaptırdınız fetal dna devlette yapiolarmi

Devlette yapilmiyor. ÖZEL hastanede aldilar mani kenderi gonderdi yurt dışına psikolojim bozuldu resmen😥

Doktorum fetal dna ya gerek yok dedi. Bunlar sadexe bir ihtimal dedi. Sonucta 1 milyonda 1 de cikti piyongo sana cikabilir dedi 50/1 oluncada dedi. Aslinda beni cok guzel rahatlatmisti ama kendim baktik sonucuma netten bakiyim falan dedim arastiriyim arastirmaz.olaydim gittim test yaptirdim iste😓 pappa degeri dusuk olanlar hep erken dogum yapmis bu arada downlu olmamis cocuklari bu beni rahatlatti biraz

Doktorum fetal dna ya gerek yok dedi. Bunlar sadexe bir ihtimal dedi. Sonucta 1 milyonda 1 de cikti piyongo sana cikabilir dedi 50/1 oluncada dedi. Aslinda beni cok guzel rahatlatmisti ama kendim baktik sonucuma netten bakiyim falan dedim arastiriyim arastirmaz.olaydim gittim test yaptirdim iste😓 pappa degeri dusuk olanlar hep erken dogum yapmis bu arada downlu olmamis cocuklari bu beni rahatlatti biraz
Evet bende araştırdım internetten hep korku veriyor erken doğum olanlarida gordum netde yazıda insanlara çok etkileniyorum umarım öyle olmaz benim drda papa düşük diğer i yüksek olunca testler öneriyoruz dedi kötü bisey demedi bu bir riski gösteren destek ama yaptirirsaniz iyi olur dedi bakalım insalah sağlıkla hayırlısı olur senin içinde

Evet bende araştırdım internetten hep korku veriyor erken doğum olanlarida gordum netde yazıda insanlara çok etkileniyorum umarım öyle olmaz benim drda papa düşük diğer i yüksek olunca testler öneriyoruz dedi kötü bisey demedi bu bir riski gösteren destek ama yaptirirsaniz iyi olur dedi bakalım insalah sağlıkla hayırlısı olur senin içinde
İnsallah hepimiz icin hayırlısı olur.

Merhaba benim fetal.dna testim temiz cikti cok şükür. Allah herkesin bebegini bagislasin sağlıkla alal🙏

Hepimize nasip etsin insallah canım. Sen ne durumdasin neye karar verdin
Bu hafta kontrolüm var dr tekrar bakacak ultrason da değerlendirip ona göre karar vereceğiz farkli bir iyi bir dr a muayene olacağım umarım daha aydinlatir cinsiyetini ogrendinizmi

Bu hafta kontrolüm var dr tekrar bakacak ultrason da değerlendirip ona göre karar vereceğiz farkli bir iyi bir dr a muayene olacağım umarım daha aydinlatir cinsiyetini ogrendinizmi
İnşallah hayırlı hberler alırsınız. Cinsiyeti kızmış ☺️ 5 yasinda bir kizim var bu erkek olsun diye bekliyordum ama.nasip kismet😂

X