Kızlar jel taban halı ne demek ?

Eko smart modeli ince evet benim de laminant onun için bundan aldım. Aradaki halilarimi da bilsem bundan alirdim ama yeni onlar daha. Bu ölçülerde fiyatı baya tutar.
Gördüm şimdi halıyı keşke altınıda gösterselerdı yahu dımı
Bıraz halıcı gezmem lazım sanırım

Su yenı cıkanlardan dımı
Nereye kullanıyorsunuz balkona fılan mı yoksa mutfak ya da korıdora mı?
Benım asıl derdım korıdora halı bulamamak cıplak kaldı korıdor usuyoruz halıyle.
Su kesmelerden basıt kalmıcanı bılsem alıcam ama kımısının hıc tuyu yok kagıt gıbı
Mutfakta kullanıyorum
Çok güzelleri var onlarin
Daha yumusak tuylu olanlar koridora yakışıyor bence
Eski tip tuysuz naylon gibi baski desenleri demiyorum
Gecen gun halicida gordum
Biri dijital baskiymis desenleri dokusunu begenmedim
Biri tuylu kendinden desenlilerdendi ( benim kullandigim)
Biri de kadife gibi dokusu olanlardan degisik desenleri vardi
( english home da gormussunuzdur)

Gördüm şimdi halıyı keşke altınıda gösterselerdı yahu dımı
Bıraz halıcı gezmem lazım sanırım
Eko halının altında plastik ya da jel yok normal örme. Nerde oturuyorsunuz bulunduğum semtin pazarında da var. Ozelden yazabilirsiniz

Mutfakta kullanıyorum
Çok güzelleri var onlarin
Daha yumusak tuylu olanlar koridora yakışıyor bence
Eski tip tuysuz naylon gibi baski desenleri demiyorum
Gecen gun halicida gordum
Biri dijital baskiymis desenleri dokusunu begenmedim
Biri tuylu kendinden desenlilerdendi ( benim kullandigim)
Biri de kadife gibi dokusu olanlardan degisik desenleri vardi
( english home da gormussunuzdur)

Ben balkonlara dijital baskı aldırdım hatta kendımde gıtmedım esımı gonderdım resımle begendım ama henuz gelmedı.Resımınıde paylaşacağım .

Sızınkı hangısı acaba bu gonderdıklerımın ıcınde var mı malum bunlar o kadar ıstanbulda halıcılarda var kı gormekten bıktık ama :)
Englısh home almayı dusunmuyorum suanda cunku o cıceklıler benım evıme klasık kacıyor mutfagım fılan cok guzel bu halı guzel olurdu ama altından emın olmadan almamalıyım. Ben şu sağdan 2. olan kare kareyı aldım
1b93c2c9-b5ce-48a5-b059-f02bd59ac7dd.jpg

Ben balkonlara dijital baskı aldırdım hatta kendımde gıtmedım esımı gonderdım resımle begendım ama henuz gelmedı.Resımınıde paylaşacağım .

Sızınkı hangısı acaba bu gonderdıklerımın ıcınde var mı malum bunlar o kadar ıstanbulda halıcılarda var kı gormekten bıktık ama :)
Englısh home almayı dusunmuyorum suanda cunku o cıceklıler benım evıme klasık kacıyor mutfagım fılan cok guzel bu halı guzel olurdu ama altından emın olmadan almamalıyım. Ben şu sağdan 2. olan kare kareyı aldım
Eki Görüntüle 1833156
Benimki bunlardan degil bikac yil once cikanlardan duz renkli kendinden desenli hafif tuylu olanlar vardi ya onlardan
Bu resimde sagdan 1 ve 5 kadife gibi olanlardan sanirim 2 ve 3 djtl baski dediklerinden

Koridor 5 metre normal hali kaldirinca kutuk gibi oluyo demissin niye kaldiriyosunki haliyi
Benim koridorumda 5 metre normal hali kullaniyorum ben bunlar ne kadar da olsa fazla ömürlü olmuyor

Mutfagini hatirliyorum biraz birikim topiklerinde sohbet ederken paylasmistin :)

Eko halının altında plastik ya da jel yok normal örme. Nerde oturuyorsunuz bulunduğum semtin pazarında da var. Ozelden yazabilirsiniz
Benimki bunlardan degil bikac yil once cikanlardan duz renkli kendinden desenli hafif tuylu olanlar vardi ya onlardan
Bu resimde sagdan 1 ve 5 kadife gibi olanlardan sanirim 2 ve 3 djtl baski dediklerinden

Koridor 5 metre normal hali kaldirinca kutuk gibi oluyo demissin niye kaldiriyosunki haliyi
Benim koridorumda 5 metre normal hali kullaniyorum ben bunlar ne kadar da olsa fazla ömürlü olmuyor

Mutfagini hatirliyorum biraz birikim topiklerinde sohbet ederken paylasmistin :)
O zamandan daha güzel ama şimdi :) O zamanda bı halıyla basım d ertteydı sankı
Ben degıl ama temızlıkcı kaldırıyor daha dogrusu kaldırmaıyıor kadın bende yardım edıyorum kolaylık olması acısından.
Sılkelenmmıyor zaten ama yerlerı sılerken bıle onu rulo yapmak baya zahmetlı bısey aslında.
Benım balkona aldıgım dijıtal dıye gecıyor sanırım bakalım o nasıl cıkcak.

O zamandan daha güzel ama şimdi :) O zamanda bı halıyla basım d ertteydı sankı
Ben degıl ama temızlıkcı kaldırıyor daha dogrusu kaldırmaıyıor kadın bende yardım edıyorum kolaylık olması acısından.
Sılkelenmmıyor zaten ama yerlerı sılerken bıle onu rulo yapmak baya zahmetlı bısey aslında.
Benım balkona aldıgım dijıtal dıye gecıyor sanırım bakalım o nasıl cıkcak.
Güle güle kullan inşallah

Ben mutfak halısını sık sık yikamak istedigimden normal hali kullanamiyorum
Boyle halilardan alip yiprandikca degistiriyorum
Mutfak uzun ama ben firin ve masa altina gelsin istemedigimden 2 metre aldim
Kışın metresini 60 liradan aldim geçen gün bu tarz halilarin metresini 35 40 liradan satan biyere rastladim
Yine alicam mecbur
Once mutfaga biraz eskiyince balkona sonra cope gidiyor

Önceden eskıden ıste altı ufalananlar vardı bendede balkonda vardı maaf oldular, Yenı kestırdım carsamba aksamı teslım olacak yenı nesıl kesmelerden benımde tedırgınlıgım bu halının o eskı ufalananlardan olması cunku 2 yıkamaya dokulmeye baslamıstıda
eski jel tabanlı halılar bende de vardı beş sene kullandım sonra dediğin gibi balkona sermiştim güneşte kurumuş altı döküldü ve o çok inceydi bu yeniler farklı tüylü gibi kadife gibi güneş görmezse bozulmaz bence var bende de kullanıyorum gayet iyi.

Gule gule kullan.senin aldiklarinin.alti dokulmez bu resmini koyduklarinin.ama kayıyor .arkadasim almis dun gordum parkede kaymaz hali diye almis baya baya kayıyordu:)

Kızlar Günaydın
korıdoruma halı alacagım epeydır arıyorum tarıyorum yok .
Kalın olmasın ıstıyorum 5 metre fılan korıdor, kaldırılmaya gelmıyor küp gibi oluyor kalınlar e ıncelerde kesme oluyor onlar yakısırmı emın degılım acıkcası .
Ben korıdora halı ararken mutfagıma harıka bısey buldum :)

Mutfagımda suanda englısh home 2 parca yolluk var ama kucuk kalıyor hem değişiklik buda cok hosuma gıttı .

Ama dıyor kı jel taban ne demek bu jel taban. Hanı onceden ne bılım benım balkonumda var kesme ınce makıneye ata ata altı ufalandı onun yerıne suanda butun halıcılarda var nerdeyse kapı onunce kadıfe kımısı tuysuz , onlarda almıstım(daha teslım edılmedı) acaba jel taban dedıgı sey onlardan mı?

Gören duyan vardır illaki belki

Buarada mutfaga begendiğim yolluğu ekliyorum , mutfagım beyaz mürdüm , şuanda toz pembe halı var duvarlar beyaz , dolabın tam karşısı cupcake desenli kağıtla kaplı
Buarada bu halıyı internette gördüm , altı kahve rengi olanlar dökülüyor ancak yeni cıkanlar beyaz . Bu acaba hangısı yanı jel taban hangısı kestıremedım belkı aynı halıdan olan bırılerı bıle vardır
Eki Görüntüle 1833148
Bu tarzların altı bir süre sonra dökülüyor canımcım.

Güle güle kullan inşallah

Ben mutfak halısını sık sık yikamak istedigimden normal hali kullanamiyorum
Boyle halilardan alip yiprandikca degistiriyorum
Mutfak uzun ama ben firin ve masa altina gelsin istemedigimden 2 metre aldim
Kışın metresini 60 liradan aldim geçen gün bu tarz halilarin metresini 35 40 liradan satan biyere rastladim
Yine alicam mecbur
Once mutfaga biraz eskiyince balkona sonra cope gidiyor
Bende aynen englısh home'dan aldıgımında kenarı sokulmeye baslamıs artık cokta guzel ama degıscek mecburen
benım mutfagım seramık ıdı bır kac hafta once orayıda lamınat yaptırdım annem masanın altına gırsın dıyor ama o zamanda 2 metre en almak lazım cok hantallı olacak bu sefe yıkanmayacak sanırım
buarada bu resmını ekledıgım halıalr balkona aldıgım dedıklerımın metresını 25 tl'den aldım

Cute bende var jel taban çok da kullanışlı değil canım

Jel taban zamanla kuruma yapıp oğuluyor, her yere dökülüyor. Onun yerine altı nokta nokta kaplamalı olanlar daha kullanışlı. Ayrıca makinada yıkadıktan sonra akrilik ve polyester olan halı arasındaki kalite farkı ortaya çıkıyor. Polyester hemen deforme oluyor. Akrilik ayrıca çok daha yumuşak oluyor. Akrilik alın farkı görün derim

Merhaba, yazılanları okuyunca ben de bilgi paylaşayım istedim.
Jel taban, komple kaplı kauçuk(lateks diyorlar, eldiven gibi) halıların çoğu dökülüyor zamanla.

Dökülmesinin bilimsel sebebi varmış. Kauçuk belirli bir sıcaklıkta belirli bir süre pişirilmesi gerekiyormuş uzun ömürlü olması için. Eğer düzgün işlem yapılmazsa sadece kaplama oluyor ve kısa sürede o sebeple oğuluyormuş. Diğer bir durum ise kauçuk raf ömrü diye bir şey var. evde kullandığımız tek kullanımlık lateks eldivenler bir süre sonra(ben kutu ile alıyorum, sona kalanlar işe yaramıyor) kuruyor, bozuluyor.

O sebeple altına keçe ile nokta nokta yapışanlar en dayanıklısı. Ve ağır olmasına dikkat edin. Yoksa elektrikli süpürge hele toz torbasız makinam ile inceleri süpürmek mümkün değil.

Ağırlık konusunda ise polyester daha hafif oluyor ve zamanla ezilebiliyor. Akrilik alırsanız tabanıda dediğim gibi olursa rahat edersiniz. Maalesef genelde ucuz diye polyester var halıcılarda.

Akrilik halı nedir diye merak edenler-bilmeyenler için (umarım yasak değildir bu yaptığım) (google da ilk sırada çıkan sonuç, diğer sonuçlarda da benzer bilgiler var)drycenter sitesinden aldım.

"Akrilik, sentetik elyaflar arasında yün elyafa en yakın duran, en çok benzeyen elyaf türüdür. Yün benzeri niteliklere sahip olması nedeniyle; kadife ve peluş düzeyi, ilmekli halılarda yaygın şekilde kullanılır.

Akrilik elyaflar çok daha düşük bir bedelle yünün görünümünü ve duygusunu verebilir.

Neme ve küfe direnciyle akrilik elyaflı halılar, yüne göre daha avantajlıdır.

Akrilik elyaf halı, ezilmeye ve lekelere karşı direnç gösterir ve güneş ışığından solmaz.

Akrilik elyaflar yüksek yıpranmaya eğilimli ürün oldukları için holler, oturma odaları ve merdivenler gibi trafiğin yoğun olduğu bölgeler için uygun değillerdir. Bu nedenden dolayı, salon ve misafir odalarında çok iyi bir halı malzemesi olurlar.​

Kızlar Günaydın
korıdoruma halı alacagım epeydır arıyorum tarıyorum yok .
Kalın olmasın ıstıyorum 5 metre fılan korıdor, kaldırılmaya gelmıyor küp gibi oluyor kalınlar e ıncelerde kesme oluyor onlar yakısırmı emın degılım acıkcası .
Ben korıdora halı ararken mutfagıma harıka bısey buldum :)

Mutfagımda suanda englısh home 2 parca yolluk var ama kucuk kalıyor hem değişiklik buda cok hosuma gıttı .

Ama dıyor kı jel taban ne demek bu jel taban. Hanı onceden ne bılım benım balkonumda var kesme ınce makıneye ata ata altı ufalandı onun yerıne suanda butun halıcılarda var nerdeyse kapı onunce kadıfe kımısı tuysuz , onlarda almıstım(daha teslım edılmedı) acaba jel taban dedıgı sey onlardan mı?

Gören duyan vardır illaki belki

Buarada mutfaga begendiğim yolluğu ekliyorum , mutfagım beyaz mürdüm , şuanda toz pembe halı var duvarlar beyaz , dolabın tam karşısı cupcake desenli kağıtla kaplı
Buarada bu halıyı internette gördüm , altı kahve rengi olanlar dökülüyor ancak yeni cıkanlar beyaz . Bu acaba hangısı yanı jel taban hangısı kestıremedım belkı aynı halıdan olan bırılerı bıle vardır
Eki Görüntüle 1833148
Ben koridorumda ve mutfağın tezgah önünde jel taban kullanıyorum kaymıyor. Yıkadım da ama dökülme yapmadı

X