Kızlar ne olur bana bir yardım edin (Bebek kafa çevresi)

redappleee

Seni bekliyorum meleğim 🤱🏼👼🏻💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2021
1.950
4.509
Bugün doktora rutin kontrole gittiğimizde bebeğimin kafa ölçüsü sınırın biraz üstünde dendi. Bir sürü testler istendi. Sınır 47.1 47.5 çıktı ölçüsü. 10. Ayında şu an. Çok korkuyorum ve içime aşırı kurt düştü. Böyle olup herhangi bir sorun yaşamayan var mı ?
Bebeğimin diğer fonksiyonlarında bir sıkıntı yok gelişimi vs. Bir de erken doğum öykümüz var ama yaşıtlarını yakaladı.

Bugün doktora rutin kontrole gittiğimizde bebeğimin kafa ölçüsü sınırın biraz üstünde dendi. Bir sürü testler istendi. Sınır 47.1 47.5 çıktı ölçüsü. 10. Ayında şu an. Çok korkuyorum ve içime aşırı kurt düştü. Böyle olup herhangi bir sorun yaşamayan var mı ?
Bebeğimin diğer fonksiyonlarında bir sıkıntı yok gelişimi vs. Bir de erken doğum öykümüz var ama yaşıtlarını yakaladı.
Doğduğunda ne kadardı kafa çevresi? Bir sorun yoktur muhtemelen, olsa doğumda fark edilirdi bence. Yine de testler yapılsın içiniz rahat olsun. Belki genetik olarak kafa çevreniz küçüktür vs.

Bizim doktorda biraz kafası büyük dedi arkasi bombeli, 3 aylıkken kafası geriye büyüyor demişti tomografi cektirmistik bişey çıkmadı

Benim kiziminda kafa çevresi bayağı küçüktü doktor bizi de korkuttu ama şu anda 6 yaşında çok zeki bir kızım var bunun genetik olduğunu söyledi başka bir doktor o yüzden çok kafaya takmayın. Ayrıca çok minik bir fark var bunun sorunu olacağını düşünmüyorum

33 cm miş pardon şimdi baktım. 34+1 de doğdu

Benim kiziminda kafa çevresi bayağı küçüktü doktor bizi de korkuttu ama şu anda 6 yaşında çok zeki bir kızım var bunun genetik olduğunu söyledi başka bir doktor o yüzden çok kafaya takmayın. Ayrıca çok minik bir fark var bunun sorunu olacağını düşünmüyorum
Gittikçe büyüyor diye korkuyorum 😑

Bizim doktorda biraz kafası büyük dedi arkasi bombeli, 3 aylıkken kafası geriye büyüyor demişti tomografi cektirmistik bişey çıkmadı
Aaa benim kızımın da kafasının arkası bombeli. İnşallah bizde de çıkmaz kaç cm di sizin

33 cm miş pardon şimdi baktım. 34+1 de doğdu
37+3'te 34.5 cm kafa cevresiyle bir kiz cocugu dogurdum (sizi de hatirliyorum haziran ya da temmuz anneleri başlığından)

Su an tam 8 aylik ve kafa capi 47 cm.

Persentil 97 uzerine cikmadikca korkulacak birsey yok diye gozlem amaçlı takipteydik, 6 aylikken persentil 100 olunca mr cekildi direkt.

2 Ayliktan beridir noroloji takibinde, 4 kere kafa ultrasonu, mr, eeg cekildi.

Hidrosefaliden suphelenmislerdi, elediler.
Tiroid'den suphelenildi, elediler.
Virus, bakteri vb kaynakli bir rahatsızlk var da o beyne mi etki ediyor diye bakildi, elediler.
Metabolik rahatsizlik bakildi, ikisi haric elendi, o ikisi icin 10.aylikken tekrar test yapilacak. (Hangi ikisi bilmiyorum, ama kizimin bazi degerleri oldukca yuksek)

Bugune dek hic nobet gecirmedigi icin doktor korkulacak birsey olmadigini muhtemelen yapisal buyukluk cikacagini rahatlamam gerektigini soyluyor. Yani eşinle sen de buyuk kafalisin, ondandir diyor.

D vitamini kullaniyor musunuz?
Cocugun kafa arkasinda bingildak var miydi yeni dogdugunda?

X