Kızlar para tutamıyorum birde bişey biymeden yenisini alıyorum hastalıkmı sizce

GBGZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2011
120
0
YA KIZLAR BEN HİÇ AMA HİÇ PARA TUTAMIYORUM ELİME GEÇEN AYNI GÜN GİDİYOR VALLA ANLAMIYORUM 5YILLIK EVLİYİM BİR KURUŞ BİRİKTİREMEDİM ÜSTELİK ÇALIŞIYORUMDA SİZLER NASIL YAPIYOSUNUZ BENDE Mİ Bİ ANORMALLİK VAR BİLMİYORUM..ÖRNEKLE AÇIKLAYAYIM
BEN ALIYORUM 1200 EŞİM ALIYOR 1000 ETTİ 2200 + KİRADA YOK ARTIRAMADIĞIM GİBİ YETMİYORDA İNANIN KENDİ ÖZEL HARCADIĞIM BİŞEYİMDE YOK HEP EV ALIŞVERİŞ ÇOCUĞUN MASRAFI BİTMİYO

EN ÖNEMLİSİ BUGÜN EVE ATIYORUM PEYNİRMİ ALDIM O DAHA BİTMEDENM MARKETE GİTTİĞİMDE TKRAR ALIYORUM YA İNANIN Bİ HASTALIKMI BİLMİYORUM BİTMESİNİ BEKLEYEMİYORUM NİYE BÖYLEYİM SİZCE? EVDE SÜT VAR GİTTİM Bİ DAHA ALIYORUM YA DURSUN PARA CÜZDANIN DA YOK YA VALLA ÇILDIRICam yardım

Para biriktirip ayda bi çeyrek almayı hedefleyen bir topiğimiz var,orada vakit geçirirseniz siz de bizim gibi kirli çıkı olabilirsiniz.Ben de alışveriş yapmayı seven biriyim ama buraya kısa bir süre takılınca epey birikim yaptım.Gaza gelme durumu mevcut:KK1:

Para biriktirip ayda bi çeyrek almayı hedefleyen bir topiğimiz var,orada vakit geçirirseniz siz de bizim gibi kirli çıkı olabilirsiniz.Ben de alışveriş yapmayı seven biriyim ama buraya kısa bir süre takılınca epey birikim yaptım.Gaza gelme durumu mevcut:KK1:

canım o konuya baktım ama eski bir topik yenisi açılsa tekradan paylaşım olsa ne iyi olur en son 2010 da falan yazılmış valla ben konu açıcaktım ama aynı konu tekradan açılırmı bilemedim yardıma biraz desteğe ihtiyacım var senin deyiminle gaz gelmeye

canım o konuya baktım ama eski bir topik yenisi açılsa tekradan paylaşım olsa ne iyi olur en son 2010 da falan yazılmış valla ben konu açıcaktım ama aynı konu tekradan açılırmı bilemedim yardıma biraz desteğe ihtiyacım var senin deyiminle gaz gelmeye

Canım o topik çok önceden açılmış ama gün içerisinde çok yazan oluyor.Bu arada sen eğer birikim yapamıyorsan sana tavsiye aldığın aylıktan aldığın gibi 200 TL'lik veya daha fazla döviz altın ne olursa yaptır.Geri kalan ile aynı şekilde geçinirsin zaten.Benim nacizane tavsiyem budur.

merhaba canım topiğin hayırlı olsun.:KK71:
bizim yazdığımız topik tarih açısından geçen yıl eylül ayında açılmış ama önemli olan o topiğin tarihinin eskiliği değil işlevi yani halen konunun önemini ve güncelliğini koruması :KK34:
bir örnekle kadınlar kulübünde bir sürü diyet grupları var ve de hepsi 2009 yılının ocak ayında açılmışlar ama önemli olan şu ve de dikkat edilmesi gereken husus o topikler halen diyet konusunda düzenli beslenme alışkanlığı kazanma açısından hanımların bir araya gelebildikleri ve de ciddi anlamda kilo verebildiği ya da kilo kontrolü yapabildiklerini düşündükleri yerler bu bakımdan hala konu güncelliğini koruyor ve öneminden geçmiş olan bu kadar süreye rağmen hiçbirşey kaybetmemiş.:KK34:
bizim topikte yaşananlarda da hanımların para birkimi konusunda halen birbirlerine destek veriyor olmaları, istişarelerde bulunmalarından başka birşey değil ve de şahsım adına söylüyorum ki süper verimli bir topik , keşke daha önceden keşfetmiş olsaydım.

ayda bir çeyrek topiği çok güzel tavsiye ederim bende sen gibiydim artık değilim bu topik bu hale getirdi beni

Para biriktirmek için kendinizi bir kaç ay kassanız gerisi geliyor. Hem hırs oluyor, hem de daha az para harcamayı öğreniyorsunuz. Ben de eskiden gerekli gereksiz çok para harcardım sonra 1 ay kendime sadece 150,00 TL ayırıp, maaş kartımı arkadaşıma verdim. O bir ay kuruşun bile değerini bildim ve artık gereksiz harcama yapsam kendimi kötü hissediyorum, siz de belli bir miktar parayı kendinize ayırıp, kendinizi şartlayabilirsiniz :KK34:

YA KIZLAR BEN HİÇ AMA HİÇ PARA TUTAMIYORUM ELİME GEÇEN AYNI GÜN GİDİYOR VALLA ANLAMIYORUM 5YILLIK EVLİYİM BİR KURUŞ BİRİKTİREMEDİM ÜSTELİK ÇALIŞIYORUMDA SİZLER NASIL YAPIYOSUNUZ BENDE Mİ Bİ ANORMALLİK VAR BİLMİYORUM..ÖRNEKLE AÇIKLAYAYIM
BEN ALIYORUM 1200 EŞİM ALIYOR 1000 ETTİ 2200 + KİRADA YOK ARTIRAMADIĞIM GİBİ YETMİYORDA İNANIN KENDİ ÖZEL HARCADIĞIM BİŞEYİMDE YOK HEP EV ALIŞVERİŞ ÇOCUĞUN MASRAFI BİTMİYO

EN ÖNEMLİSİ BUGÜN EVE ATIYORUM PEYNİRMİ ALDIM O DAHA BİTMEDENM MARKETE GİTTİĞİMDE TKRAR ALIYORUM YA İNANIN Bİ HASTALIKMI BİLMİYORUM BİTMESİNİ BEKLEYEMİYORUM NİYE BÖYLEYİM SİZCE? EVDE SÜT VAR GİTTİM Bİ DAHA ALIYORUM YA DURSUN PARA CÜZDANIN DA YOK YA VALLA ÇILDIRICam yardım

Bence peynirden zeytinden kısarak birikim yapamazsın. Dışarda yemek yeme alışkanlığın varsa onu kısabilirsin. :KK56:Ama bunun dışında boğazdan kısılmaz hele ki çocuk olan evde çok zor :KK55: zaten 1. derece kısman gereken şey bu değil. Belki kilo fazla varsa dikkat edebilirsin ama parası için boğazından kısma inan çıkar sağlık masrafı olarak, Allah korusun.
Temizlik malzemesini çeşit çeşit almayabilirsin, kozmetik ve kıyafeti hiç almayabilirsin. Yakın mesefe yüreyebilirsin. Bi de maaşı aldığında direk belli bi miktarı ayırıp altın döviz veya mevduat neyse bi şekilde değerlendirmeni öneririm. İnsan elindeki paraya göre yaşamaya alışıyor.

Bende aynıydım ... Kendimede bişey alamıyodum parada artıramıyodum .. Burdaki topikler gözümü açtı .. Gittim maaşımı aldığım bankadan başka bi bankada hesap açtırdım ... Her ay maaşımı alınca düzenli eft yaptım ... Arada bir gönderemediğimde oldu .. Yaklaşık 1 yıldır yapıyorum bunu ve biriktirdim şükür .... Mutlaka her ay borç gibi düşünün ve gönderin ... En kötü bence 50 tl yi ayırabilirsiniz ....

para biriktirmeyi bırakın kredi kartımı eşime bile söylemeye korkar hala geldim...ben alışveriş hastasıyııımmmmm çok hastayım çoooookkkkkkkk :2:

1-Birisi bitmeden birisini alma hastalığından kurulmak için evde bazı gıdaları(Bakliyat)vb artı deterjanları stoklamak gerekir
2-gelip gidip onların bitme durumuna bakarsanız gereksiz harcama yapmaktan kurtulursunuz
3-kendinizi sürekli alışverişe gitmeme konusunda telkin etmelisiniz
4-aslında kazanmak değil harcamak marifettir
5-parayı nasıl zorluklarla kazandığınız düşünün daha az harcama yaparsınız
6-kıyafetlenizide stoklayın nasılmı.en çok kullanılan kıyafetlerden stok yapın örneğin siyah pantalon 4 tane alın üst kıyafet 4 -5 adet alın .özellikle sezon sonunda birdefada cok alın ve kendi kendinize telkinde bulunun .6 aya yada sene sonuna kadar bunlar bana fazlasıyla yeter diye
evet bunları yaparken cebinizden önce çok para çıkar ama sonra emin olun para harcamayı kesersiniz.

Bende ayniyim para biriktiremiyorum sonrada amaan bidaha mi gelicez bu dunyaya diyip harciyorum :)

ama size tavsiyem daha onceden denemis biri olarak ayliginiz elinize gecer gecmez ayirabildiginiz miktarini hemen bankaya yatirin faizli hesap olsun bozamayin..yani bi sekilde paranizi bi sure ulasamiycaginiz bi hale getirin

parayı tutamıyorsanız harcıyorsanız sizin için en iyi yol borçlanmaktır.mecburen onu ödeyeceksiniz o zaman.mesela kredi çekin aylık olarak maaşınızdan otomatik kesilmesini sağlayın.çektiğiniz krediyi başka bir hesaba bağlayın altın hesabı döviz vs.yada vadeli tl yapın elinizi süremezsiniz.
ancak böyle olur arkadaşım başka türlü mümkün değil bence.

bende biriktirmek istiyorum ama bu kredi isi aklima baya bi yatti, en iyisi o sekilde biriktirmek:-)

Mümkün değil değil. Ben de öyleydim. Şu an alıp da kullanmadığım onlarca ojem var. Ne gerek vardı? Yapmanız gereken, fuzuli alışveriş yapabileceğiniz yerleri gezme tozma ve ev-iş iş-ev güzergahınızın dışında bırakmak.

X