Kızlar tam 4 hafta 1 günlük hamileyim bakar mısınız

DenizDestan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
86
47
30
Kızlar tam 4 hafta 1 günlük hamileyim . Yumurtlamadan bu yana kan testi verdim beta hcg değerim sürekli iki katı artıyor.

Sorum şu: ultrasonda ne zaman kese görülür? Çok sabırsızim ilk bebeğim... Çok heyecanlıyım. En yakın kaç gün sonra ultrasonda bebeğimi görürüm? Siz en erken ne zaman gördünüz? Gecikmenin kaçıncı günü?

Adetiniz geçeli kaç gün oldu ? Ben 7+4um 2 gün sonra görmeye gidecegim İnşallah

6 hafta ve sonrasında genelde kese gorunuyor
Bazen kalp atıışı da duyuluyor
Ben 6+5 te hem kese hem bebek hem kalp atılı hepsını birden görmüştüm

Nasıl sabretiniz o kadar... Benim içim içime sığmıyor... Daha erken gören var mıdır acaba 🤔
Evet o aşamalar çok zor vakit hiç geçmiyor bu doğuma kadar devam eden bir süreç sanırım her randevu zamanını beklemek sabır gerektırıyor
Ben daha oncesınde keseyı gordum ılk gittiğimde dort haftaydı sızınkı gibi bir hafta sonrasında kesenin büyüdugunu gordum
6 da da dediklerimi gordum

Kızlar tam 4 hafta 1 günlük hamileyim . Yumurtlamadan bu yana kan testi verdim beta hcg değerim sürekli iki katı artıyor.

Sorum şu: ultrasonda ne zaman kese görülür? Çok sabırsızim ilk bebeğim... Çok heyecanlıyım. En yakın kaç gün sonra ultrasonda bebeğimi görürüm? Siz en erken ne zaman gördünüz? Gecikmenin kaçıncı günü?
Hayırlı olsun canım 🤗 bende tam olarak hatırlamıyorum ama 5 hafta ile 6 hafta arası görmüştüm keseyi ve kalp atışını cihazdan cihaza da fark eder alttan muane ediliyor genellikle .inşallah kısmet olur keseyi görmek kalp atışını duymak 🤗🙏🤲 biraz sabırlı olun 🤗

Çok güzel bir Bilgi. Oldukça net ve anlaşılır. Yorum için teşekkür ederim.
Rica ederim.🤗 biraz daha detay vereyim. Benim beta 4500 civarı iken 5 mm kese göründü vajinal. 1 hafta sonra 11 mm kese ve yolksac göründü vajinal. 1 hafta sonra 5 mm embriyo ve kalp atışı duyuldu vajinal kese de 20 mm üzeriydi. 🤗

Hayirli olsun, heyecaniniz buradan hissediliyor. ^_^

Gecikmeden 2 gun sonra keseyi gorduk, 5+6’da kalbini duyduk. Gebelik boyunca kontrollerimin tamami vajinal usg ile oldu.

Saglikla gelissin, kucaginiza almak nasip olsun insallah. 🌸

Hayırlı olsun canım 🤗 bende tam olarak hatırlamıyorum ama 5 hafta ile 6 hafta arası görmüştüm keseyi ve kalp atışını cihazdan cihaza da fark eder alttan muane ediliyor genellikle .inşallah kısmet olur keseyi görmek kalp atışını duymak 🤗🙏🤲 biraz sabırlı olun 🤗
Samimi içten mesajınız için çok teşekkür ederim. Sabır etmek çok zor.. ama mecbur bekliyecegim. Ben de o zaman 6. Haftada gideyim artık... Yoğun bir yumurtlama takibi.. ovulasyon testleri.. bı yığın şey .. baya da stres ettim ona rağmen de tuttu.. bakalım artık.. Allah isteyen herkese nasip etsin

Rica ederim.🤗 biraz daha detay vereyim. Benim beta 4500 civarı iken 5 mm kese göründü vajinal. 1 hafta sonra 11 mm kese ve yolksac göründü vajinal. 1 hafta sonra 5 mm embriyo ve kalp atışı duyuldu vajinal kese de 20 mm üzeriydi. 🤗
4500 iken kaçıncı haftadaydiniz

Evet, ~1500’lerdeydi gecikme gunumde 😊 Erken dollenmeydi benimki. 💕

Yuksek risk grubundaydim, her kontrolum perinatolog tarafindan yapildi ve vajinal usg ile oldu. Karindan kontrol oldugum zamanlar dahi vajinal de devam etti. Daha net bilgi aliniyor vajinal usg ile. ^_^

4500 iken kaçıncı haftadaydiniz
Bence 5.5 haftalıktı ama doktor 4 haftalık filan geç döllenmedir dedi. O kısım biraz karışık kese göründükten sonra haftanızı size doktor söyler. Ilk zamanlar iki haftaya kadar fark çıkıyordu ama sürekli ilerde çıktı benim bebenin gelişimi şimdi ultrasonda son adet tarihinden 1 gün önde gidiyor. 🤗 Tarihlere takılmayın. Keseyi görün keseden sonra da düzenli büyüme önemli

Evet, ~1500’lerdeydi gecikme gunumde 😊 Erken dollenmeydi benimki. 💕

Yuksek risk grubundaydim, her kontrolum perinatolog tarafindan yapildi ve vajinal usg ile oldu. Karindan kontrol oldugum zamanlar dahi vajinal de devam etti. Daha net bilgi aliniyor vajinal usg ile. ^_^
Anladım... Yani sizin durum bbiraz istisnai bir durum.. çünkü 2 gecikmede pek görülme mümkün değilmis ..

X