Kızlar yardım Bebeğin aşağıda olması

betus01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2023
38
5
31
Kızlar merhaba 22+3 haftalık hamileyim bugün doktor bebek biraz aşağıda erken doğumu tetikleyebilir dedi ama çok üzüldüm çok korkuyorum bebeği kasıklarımda hissediyorum gerekli görürse Progestan baslicaz dedi bu durumu yaşayıp sorun yaşayan yada atlatan var mı yada bu süreci nasıl geçirdiniz yardımcı olur musunuz

Yatmanız yerinizden pek kalkmamanız gerekiyor cok fazla su icmeniz lazim su bebegi yukariya iter 😌

Kızlar merhaba 22+3 haftalık hamileyim bugün doktor bebek biraz aşağıda erken doğumu tetikleyebilir dedi ama çok üzüldüm çok korkuyorum bebeği kasıklarımda hissediyorum gerekli görürse Progestan baslicaz dedi bu durumu yaşayıp sorun yaşayan yada atlatan var mı yada bu süreci nasıl geçirdiniz yardımcı olur musunuz
Of bende aynıyım doktorum öyle bişey demedi ama bebek kasıklarımda hissediyorum hiç yukarı cıkmadı karnım aşağıya doğru üst tarafım bomboş ve okadar ağrım varki kasıklarımda ayakta biraz dolansam hemen kasıklarım ve afedersin oramda ağrı baskı hissediyorum😒

doktor bişey demediyse sıkma canını ama ağrın varsa bence doktorla görüş çünkü önlemel için ilaç veriyor ve asla kalkma ayağa dinlenmen lazım allar yardımcımız olsun

Yatmanız yerinizden pek kalkmamanız gerekiyor cok fazla su icmeniz lazim su bebegi yukariya iter 😌
zaten çok su içiyorum suyun tertemiz dedi ama işte korkuyorum malesef çalıştığımmiçin mecbur işe gidiyorum ama oturuyorum ayakta değilim başka bir çözümü var mı bilmiyorum

zaten çok su içiyorum suyun tertemiz dedi ama işte korkuyorum malesef çalıştığımmiçin mecbur işe gidiyorum ama oturuyorum ayakta değilim başka bir çözümü var mı bilmiyorum
Rapor alma durumunuz yok mu? Benim cok yakın bir arkadaşımda suyu cok fazla oldugu icin ve başka sorunlar nedeniyle erken dogum riski vardı, rapor alıp 25.haftadan sonrasında işe gitmedi. Sadece lavabo ihtiyacı için kalktı, 32. haftaya kadar dayandı bebişide kendisi de iyi şimdi. İmkanınız varsa riske etmeyin derim. Bir de zeynep kamile gitme imkanınız varsa gidin, arkadaşım cok memnun kaldı erken doğumu önlediler

Rapor alma durumunuz yok mu? Benim cok yakın bir arkadaşımda suyu cok fazla oldugu icin ve başka sorunlar nedeniyle erken dogum riski vardı, rapor alıp 25.haftadan sonrasında işe gitmedi. Sadece lavabo ihtiyacı için kalktı, 32. haftaya kadar dayandı bebişide kendisi de iyi şimdi. İmkanınız varsa riske etmeyin derim. Bir de zeynep kamile gitme imkanınız varsa gidin, arkadaşım cok memnun kaldı erken doğumu önlediler
tavsiye için çok teşekkür ederim ama ben adanadayım malesef kj bende rapor alıp bir hafta daha dinlenmöeyi düşünüyorum umarım sıkıntı çıkmadan atlatırız

Servik rahim ağzı falan nasil peki açıklık var mı dikişlik bir durum gerekiyor mu? Yoksa sadece bebek mi aşağıda?

dikiş veya açıklık yok şimdilik sadece bebek aşağıda ağrın olursa progestan başlıycaz dedi
Serklaj gerektiren durum yoksa korkma inşallah istirahat ağır kaldırmama yukarı uzanmama gibi klasik bilinen şeyler ile insallaj 36 haftayı görürsün ondan sonrası zaten mühim değil 36 dan sonra Ciğer gelişir prematüre olarak geçmez 🤲🏻

X