Kızlar yardım edim Rahim filmi çekilip “ uterus sağa deviye “ diye bir tanı konuldu mu size de ?

Allss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2020
50
28
29
Rahim filmi çektirdim uterus sağa deviye yazıyor tüplerim açık herşey iyi ama bu gebeliğe engel mi yada bebek olursa gelişimine engel mi kızlar lütfen bilen yaşayan varsa yardım edin çok korkuyorum

Tüplerin açıksa korkmana gerek yok. Doktorun bşy demedi mi

Mideden bakarız dedi ameliyat yaparız gerekirse dedi hiç böyle bişey yaşayıp hamile kalan yok mu acaba ameliyattan korkuyorum

Mideden bakarız dedi ameliyat yaparız gerekirse dedi hiç böyle bişey yaşayıp hamile kalan yok mu acaba ameliyattan korkuyorum
Mideden nasıl bakıcak ki hiç anlamadım. Üste çıksın konun bari bilen biri çıkar umarım

Rahim filmi çektirdim uterus sağa deviye yazıyor tüplerim açık herşey iyi ama bu gebeliğe engel mi yada bebek olursa gelişimine engel mi kızlar lütfen bilen yaşayan varsa yardım edin çok korkuyorum
Benim mr sonucumda da bu yazıyordu ama benimkinin sebebi sol yumurtalığımdaki 10cm çapındaki kistin rahmi sağa ittirmesiydi ve 10 gün önce ameliyat oldum. Sizin böyle bir durum var mı, sadece hsg mi çekildi mr da çektirdiniz mi?

Bu hsg sonucu

Eklentiler

• B0795E5B-CE1C-4BD7-B136-0CF0683640C9.jpeg
    B0795E5B-CE1C-4BD7-B136-0CF0683640C9.jpeg
    43,2 KB · Görüntüleme: 622
Ultrason ile de muayene oldunuz değil mi? Doktorunuzun bundan yola çıkarak ameliyat demesine ben de şaşırdım. Mideden bakarız derken laparoskopik yöntemle karın içinden bakarız mı demek istedi acaba? Korunmasız kaç ayınız geçti?

Evet evet karın içinden laparoskopi dedi 1 sene korunmadık adetlerim düzenli olmasına rağmen olmayınca doktora gittim kan tahlili rahim filmi ve eşimden sperm testi istedi benim film sonucuna da öyle dedi

Evet evet karın içinden laparoskopi dedi 1 sene korunmadık adetlerim düzenli olmasına rağmen olmayınca doktora gittim kan tahlili rahim filmi ve eşimden sperm testi istedi benim film sonucuna da öyle dedi
Bazen doktorlar sebepsiz infertilitede laparoskopi yapıyor karın içini daha detaylı görebilmek için. Tabi sen doktoruna ne kadar güveniyorsun bilmiyorum ama ben olsam başka bir doktora daha görünürdüm çünkü laparoskopi de bir cerrahi girişim sonuçta. İlaçlı mr çekilmesini de öneririm, benim ne var ne yoksa orda çıkmıştı.

Daha doktoruma göstermedim bunu söyleyen asistan doktordu infertilite bölümü doktor asistanı. uterus sağa deviye önemli bir sorun değil demi yani gebeliğe engel yada bebek olursa gelişimine engel değil onu öğrenmek istiyorum aslında ben engel değilse yaptırmam

Daha doktoruma göstermedim bunu söyleyen asistan doktordu infertilite bölümü doktor asistanı. uterus sağa deviye önemli bir sorun değil demi yani gebeliğe engel yada bebek olursa gelişimine engel değil onu öğrenmek istiyorum aslında ben engel değilse yaptırmam
Benim sonucumu yorumlarken ben sormuştum sağa deviye ne demek diye, kist sebebiyle sağa kaymış, sorun yok demişti. Ben kist ve miyom sebebiyle ameliyat olmak zorunda kaldım. Korkma, ne güzel tüplerin de açık, doktorun gereken açıklamayı yapacaktır.

Gecmis olsun canim. Rahminin sagda yada solda olmasi anormal bi durum degil. Gebe kalmaya da engel değil. Ancak iki tüpten de sivi geçmesine ragmen sag tüpte sıvı birikimi olduğu düşünülmüş. Bunun icin laparoskopi önerilmiştir. Mideden degil göbekten 2 cm kesi ile laparoskopi yapilir.

Sağol canım peki bu sıvı birikimi önemli bişey mi yani laparoskopi istenecek kadar bu aylık bişey olamaz mı adetten sonra atılamaz mı acaba ? Doktor gibi görüp çok soru soruyorum kusura bakmayın çok tedirgin oldum laparoskopi ameliyat gibi birşeymiş okuduğuma göre o yüzden yaptırmak istemiyorum

Gecmis olsun canim. Rahminin sagda yada solda olmasi anormal bi durum degil. Gebe kalmaya da engel değil. Ancak iki tüpten de sivi geçmesine ragmen sag tüpte sıvı birikimi olduğu düşünülmüş. Bunun icin laparoskopi önerilmiştir. Mideden degil göbekten 2 cm kesi ile laparoskopi yapilir.
Canımm yine yetişmişsin imdadımıza, iyi ki varsın🥰

Sağol canım peki bu sıvı birikimi önemli bişey mi yani laparoskopi istenecek kadar bu aylık bişey olamaz mı adetten sonra atılamaz mı acaba ? Doktor gibi görüp çok soru soruyorum kusura bakmayın çok tedirgin oldum laparoskopi ameliyat gibi birşeymiş okuduğuma göre o yüzden yaptırmak istemiyorum
Etiketlemedigin icin yeni gördüm canim kusura bakma. Rahim filmini goremedigim icin rapora göre yorum yapıyorum öncelikle onu soyliyim. Bazen tüplerde sivi birikimi olabiliyor yada tüpün seklinden dolayi hsg filminde oyle görülebiliyor. Adet zamani tuplerde degisiklik olmaz kanama rahimden olur. O yüzden adetten önce yada sonra tüpte degisiklik durumu olmaz.
Laparoskopide göbekten 2 cm kesi yapilir kamera ile rahim tup incelenir. Sivi birikimi var mi bakilir. Varsada tedaviye dr karar verir . Tüpünün seklinden dolayida sivi birikimi var gibi gorunebilir hsg filminde.

Etiketlemedigin icin yeni gördüm canim kusura bakma. Rahim filmini goremedigim icin rapora göre yorum yapıyorum öncelikle onu soyliyim. Bazen tüplerde sivi birikimi olabiliyor yada tüpün seklinden dolayi hsg filminde oyle görülebiliyor. Adet zamani tuplerde degisiklik olmaz kanama rahimden olur. O yüzden adetten önce yada sonra tüpte degisiklik durumu olmaz.
Laparoskopide göbekten 2 cm kesi yapilir kamera ile rahim tup incelenir. Sivi birikimi var mi bakilir. Varsada tedaviye dr karar verir . Tüpünün seklinden dolayida sivi birikimi var gibi gorunebilir hsg filminde.
Filmi atsam canım daha iyi yorumlayabilirsin galiba çok teşekkür ederim ilgi alakanız için Allah razı olsun 🥰

Merhaba ben infertilite yapmak istiyorum fakat hangi birimden randevu alınıyor bilginizvar mı. Araştırma hastanesinde bugun muayene oldum kadın doğumda bana bebek servisinden dedi. Hastanenin randevu bölümünde acaba hangi birimi seçiyoruz bilgin varsa almak isterim. Jinekoloji birimi yok. T.C. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi

X