Aile Planlaması kızlar yardım...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

MeLiSimmm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
1.219
5
38
merhaba arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum...bende daha doğrusu bizde geri çekmeyle korunuyoruz ne kadar korunma oluyosa artık...migrenim olduğu için hap kullanıyorum ben...ben en son geçen ayın 18 inde adet oldum normal hesaplamalara baktığımda 14 eylülde olmam gerekiodu ama olmadım...bazen 30 günde bbir falan olduğumda oluyo mesela bi önceki ay 26.günde adet oldum...yanlız bugün ayın 18 i tam bi aymı olmuş oluyo yoksa günmü sayıyosunuz...ya ben anlayamadım şimdi benimki gecikmişmi oluyo gün saydığımda bugün artık 32.gün...acaba hamile kalmış olabilirmiyim...

yani biraz öyle olmuş normali 28 gün ..ama genelde 28-35 arası normal sayılıyor..biraz daha bekleyip gebelik testi yaptırabilirsin

yani biraz öyle olmuş normali 28 gün ..ama genelde 28-35 arası normal sayılıyor..biraz daha bekleyip gebelik testi yaptırabilirsin

beklemek lazım deilmi evet bekleyeyim...yani 17 ay oldu hep bu yolla korundum ama hamile kalabileceğimi hiç düşünmedim açıkcası...

Bişey sorcam ama gülmeyin kızlar :kedi:bu gün fln neye göre sayıyosunuz yani neyin gününü sayıosunuz bu yöntemle nasıl korunuyosuz ki anlamadım:uhm:

Bişey sorcam ama gülmeyin kızlar :kedi:bu gün fln neye göre sayıyosunuz yani neyin gününü sayıosunuz bu yöntemle nasıl korunuyosuz ki anlamadım:uhm:

ben kendimden örnek vererek açıklıyayım.kişiye göre 1-2 gün faredebiliyor.
benim adetim 28 günde 1 geliyor.adetin ilk günü 1.gün kabul ediliyor.kaç gün adet görürsen gör, bende 13.gün yumurta gelişmeye başlıyor.genelde 16-19 arası çatlamış oluyor.yani korunmak için 13-22 arası (10 gün)tarihler uygun.diğer günlerde de risk olabilir ama çok düşük.
korunurken eşinin geri çekilme yöntemini kullanmamasını öneririm.biz 1 yıl öğle korunduk.şu an eşimde sperm azlığı ve bozukluğu sorunu var. ve 1 yıldır bebiş olmuyo.dr.geri çekilmeden olabilir dedi.

ben kendimden örnek vererek açıklıyayım.kişiye göre 1-2 gün faredebiliyor.
benim adetim 28 günde 1 geliyor.adetin ilk günü 1.gün kabul ediliyor.kaç gün adet görürsen gör, bende 13.gün yumurta gelişmeye başlıyor.genelde 16-19 arası çatlamış oluyor.yani korunmak için 13-22 arası (10 gün)tarihler uygun.diğer günlerde de risk olabilir ama çok düşük.
korunurken eşinin geri çekilme yöntemini kullanmamasını öneririm.biz 1 yıl öğle korunduk.şu an eşimde sperm azlığı ve bozukluğu sorunu var. ve 1 yıldır bebiş olmuyo.dr.geri çekilmeden olabilir dedi.

TŞK EDERİM BİLGİN İÇİN Şeniz geri cekilmede böle sorunlar oluyomuydu :1shok: of nasıl korunucaz sastım kaldım baska bi doping de belirtim hap kilo yapıo sonrasında bebek olma ihtimalı cok düşük kondom da kullanamıyoruz benim canım acıyo sanki kondomla off ne zor işlermiş bunlar kafam corba oldu -tatlicadiarzu-

X