Kızlık zarı aldırma ameliyatı

Whom

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
9
5
34
merhabalar 6 aylık evliyim ve eşimle ilişkiye giremedik. İlk olarak bir kadın doğum uzmanına gittim bana kızlik zarımın alınması gerektiğini eğer durum geçmezse vajinismus tedavisi almam gerektiğini söyledi. Sonra emin olmak için başka bir kadın doğum doktoruna gittim o da ameliyata gerek olmadığını psikolojik olduğunu söyledi hatta bir sürü ilaç antidepresan vs verdi fakat hiç bir işe yaramadı. Sonrasında vajinismus tanısı aldığım için psikiyatriste gittik ve 7 seans kadar terapi aldık verdiği bütün ödevleri yaptık. Terapi bitti ama hala ilişkiye giremeyince tekrar bir kadın doğuma gittim. Bu sefer.bu doktor da kızlık zarımın kalın olduğunu ilişkiye giremeyecegimi söyleyince durumu anlattım ve operasyon için başka bir doktora yönlendirdi hemen operasyon oldum. Doktor ilişkiye girin dedi ama 25 gün geçti ama hala ilişki deneyemiyorum canım çok yanıyor ama farkediyorum parmak egzersizlerinde bir duvar vardı artık o yok. Bu tarz operasyon geçirenler var mı. Ağrım yaranın geçmemesinden mi yoksa vajinismus muyum bir türlü anlamdım. Artık doktora gitmek bile istemiyorum. Toplamda 4 kadint doğum 1 psikiyatriste geçti bu 6 ay. Lütfen bilgisi olanlar yorum yapabilir mi?

merhabalar 6 aylık evliyim ve eşimle ilişkiye giremedik. İlk olarak bir kadın doğum uzmanına gittim bana kızlik zarımın alınması gerektiğini eğer durum geçmezse vajinismus tedavisi almam gerektiğini söyledi. Sonra emin olmak için başka bir kadın doğum doktoruna gittim o da ameliyata gerek olmadığını psikolojik olduğunu söyledi hatta bir sürü ilaç antidepresan vs verdi fakat hiç bir işe yaramadı. Sonrasında vajinismus tanısı aldığım için psikiyatriste gittik ve 7 seans kadar terapi aldık verdiği bütün ödevleri yaptık. Terapi bitti ama hala ilişkiye giremeyince tekrar bir kadın doğuma gittim. Bu sefer.bu doktor da kızlık zarımın kalın olduğunu ilişkiye giremeyecegimi söyleyince durumu anlattım ve operasyon için başka bir doktora yönlendirdi hemen operasyon oldum. Doktor ilişkiye girin dedi ama 25 gün geçti ama hala ilişki deneyemiyorum canım çok yanıyor ama farkediyorum parmak egzersizlerinde bir duvar vardı artık o yok. Bu tarz operasyon geçirenler var mı. Ağrım yaranın geçmemesinden mi yoksa vajinismus muyum bir türlü anlamdım. Artık doktora gitmek bile istemiyorum. Toplamda 4 kadint doğum 1 psikiyatriste geçti bu 6 ay. Lütfen bilgisi olanlar yorum yapabilir mi?
Operasyon gecirmelisin diye israr eden doktorlar ozel hastanede ise gecmis olsun bosuna para kaybetmissiniz. Duvar hissine gelecek olursam da vajinismussunuz. Bunun ilac ile antidepresan ile tedavisi yok. Terapistiniz ne gibi odevler verdi bilmiyorum ama iliski oncesinde dilatör set kullanmak isinizi kolaylastiracaktir diye düşünüyorum.

Operasyon gecirmelisin diye israr eden doktorlar ozel hastanede ise gecmis olsun bosuna para kaybetmissiniz. Duvar hissine gelecek olursam da vajinismussunuz. Bunun ilac ile antidepresan ile tedavisi yok. Terapistiniz ne gibi odevler verdi bilmiyorum ama iliski oncesinde dilatör set kullanmak isinizi kolaylastiracaktir diye düşzleri verdi hepsini yaptikt bir silintjt olmadı

Kusura bakma yazdıklarım silindi. Karışmış. Terapide parmak egzersizleri ve kegel egzersizi verdi doktor onlari yaptık dediği şekilde. Önce zorlandım ama sonra yapabildim. Dediğim gibi artık ameliyatı oldum ama hala değişen bir şey yok ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Dilator kullanamazmisim gibi geliyor. Ama teşekkür ederim. Bir düşüneyim bunu da

Bende sizin dilatör kullanmınızı öneririm.Aynı operasyonu bana da söylemişlerdi.Ama ben bunun psikolojik oldgunundan emindim.Bu sebeble olmadım.İnşallah yenersiniz 🎈

Meraba bende beş buçuk aylık evliyim bende hala birliktelik yaşayamadım çok canım acıyor. Bende iki kez doktora gittim vajinam mı dar zar mı kalın die ama gayet normal olduğunu söyledi hatta ikinci gittiğim doktor işaret parmağını tamamen vajinama soktu ve canım yanmadı eşimle on gün parmak egzersizi yapmamı söyledi ama ben eşime bunu yaptıramıyorum sanki o acıtır gbi düşünüyorum. Bir tanıdığım kızlık zarı genişletmesi deniomuş sanırım buna o yaptırmış çok canı yanınca doktor zarın kalın oldunu acı vermesinin normal oldunu söylemiş yaptırdıktan sonra birliktelik oldu tabi ama acısız değil daha az acılı oldu dedi. Bende bunu yaptırmayı düşünüyorum ankaradayım doktor arıyorum hatta şuan. Ama sizde yaptırmışsınız ve hala birliktelik olamaması kötü çok mu canınız yanıyo nası bi durum rica etsem paylaşmanızı 🙏🏻

Meraba bende beş buçuk aylık evliyim bende hala birliktelik yaşayamadım çok canım acıyor. Bende iki kez doktora gittim vajinam mı dar zar mı kalın die ama gayet normal olduğunu söyledi hatta ikinci gittiğim doktor işaret parmağını tamamen vajinama soktu ve canım yanmadı eşimle on gün parmak egzersizi yapmamı söyledi ama ben eşime bunu yaptıramıyorum sanki o acıtır gbi düşünüyorum. Bir tanıdığım kızlık zarı genişletmesi deniomuş sanırım buna o yaptırmış çok canı yanınca doktor zarın kalın oldunu acı vermesinin normal oldunu söylemiş yaptırdıktan sonra birliktelik oldu tabi ama acısız değil daha az acılı oldu dedi. Bende bunu yaptırmayı düşünüyorum ankaradayım doktor arıyorum hatta şuan. Ama sizde yaptırmışsınız ve hala birliktelik olamaması kötü çok mu canınız yanıyo nası bi durum rica etsem paylaşmanızı 🙏🏻
Bence vajınusmus hakkında eğitim almış bir hekimle görüşün kızlık zarı ameliyat geçirip de eşiyle olamayanları duydum.Buna yönelik bir tedavi olsanız daha iyi olmaz mi tabiki sizin bileceğiniz iş bende 4ay önce yendim bir doktor bana alınmasını söyledi iyikide yapmamışim kendim yendim.Hani fizyoljik birşey olur bilemem ama bu şekilde çözümlemek doğru değil 🌸

Bence vajınusmus hakkında eğitim almış bir hekimle görüşün kızlık zarı ameliyat geçirip de eşiyle olamayanları duydum.Buna yönelik bir tedavi olsanız daha iyi olmaz mi tabiki sizin bileceğiniz iş bende 4ay önce yendim bir doktor bana alınmasını söyledi iyikide yapmamışim kendim yendim.Hani fizyoljik birşey olur bilemem ama bu şekilde çözümlemek doğru değil
Bence vajınusmus hakkında eğitim almış bir hekimle görüşün kızlık zarı ameliyat geçirip de eşiyle olamayanları duydum.Buna yönelik bir tedavi olsanız daha iyi olmaz mi tabiki sizin bileceğiniz iş bende 4ay önce yendim bir doktor bana alınmasını söyledi iyikide yapmamışim kendim yendim.Hani fizyoljik birşey olur bilemem ama bu şekilde çözümlemek doğru değil 🌸
bu söylediğinizde evet bunu yaptırıp olamamakta var ben artık biran önce olsun die düşündüm diğer türlü verilen egzersizleri başaramazsam diye korktuğum için on gün bi parmak egzersizi denememizi söyledi gittiğim doktor ben eşime yaptıramadım ama kendim çok kolay yaptım bu yüzden artık kısa yol bu gbi geldi keşke buna gerek kalmadan aşabilsem

Yapabilirisn neden yapamayasın parmak egzersizi yapıyormuşun zaten 🤩 aparatlar sayesinde yenen bir sürü kadın var

Canım kalın zar çok zor oluyor başıma geldi ondan biliyorum doğal yollardan yirtilsa bile kanama fazla oluyor yani zor bir dönemdesin zaten daha da zor hale getirmek yerine ol bence operasyonu sonra asarsin zaten illa ki geçici bir durum olabilir orası açıksa zaten o kadar ağrılı olmuyor bir kaç kere yaptıktan sonra.

Canım kalın zar çok zor oluyor başıma geldi ondan biliyorum doğal yollardan yirtilsa bile kanama fazla oluyor yani zor bir dönemdesin zaten daha da zor hale getirmek yerine ol bence operasyonu sonra asarsin zaten illa ki geçici bir durum olabilir orası açıksa zaten o kadar ağrılı olmuyor bir kaç kere yaptıktan sonram

Canım kalın zar çok zor oluyor başıma geldi ondan biliyorum doğal yollardan yirtilsa bile kanama fazla oluyor yani zor bir dönemdesin zaten daha da zor hale getirmek yerine ol bence operasyonu sonra asarsin zaten illa ki geçici bir durum olabilir orası açıksa zaten o kadar ağrılı olmuyor bir kaç kere yaptıktan sonra.
Merhaba mesajınızı yeni gördüm. Evet haklısınız. Operasyondan sonra kontrolde ağrısa dene demişti doktor artık ilişkiye girebiliyorum. eskiden penis ilerlemiyordu demek yanlış yönlendirmeden geç de olsa operasyonu oldum. Ama uzun süre ağrı devam etti. kadın doğuma gittim kaç kere herşey normal diyor. Sanırım bu yaşadığım süreçden de kaynaklı psikolojik destek alıyorum. Daha iyiyim çok şükür.

Bende sizin dilatör kullanmınızı öneririm.Aynı operasyonu bana da söylemişlerdi.Ama ben bunun psikolojik oldgunundan emindim.Bu sebeble olmadım.İnşallah yenersiniz 🎈
Teşekkürler yendim ama ağrı hissediyorum ara ara. Kadın doğuma gittim kaç ker hepsi de normal diyor. Şu an psikolojik destek alıyorum iyi geldi. Çok çok daha iyiyim. Gerçekten zar kalın olduğu için giremedim ama bu süreç beni çok yıprattı sanırım. Destek çok iyi geldi.

Merhaba mesajları yeni gördüm. Öncelikle benim gittiğim doktorlar bana kesin ameliyat olman gerkeio demedi en başta ve bende vajinismus tedavisi aldim. Ama tabiki zar kalın olduğu için olmadi. Üçüncü gittiğim doktor asla olmaz zar çok kalin dedi hatta muayeneye eşimi bile cagirdi. Buna eminim neden çünkü eskiden penis ilerlemiyordu. Ameliyat sonrask uzun süre ilişkiye giremdim çünkü ağrım vardj sanırım gevt iyileşme oldu. Su anda iyiyim ilişkiye girebiliyorum. Ama ilk başlarda agri yine oluyordu. Bunun içinde kadın dogumculara gittim hiç bir şey yok normal psikolojik dediler. Şu an terapiye gidiyorum ve çok iyiyim. Pes etmeyinnl. İyi bir doktor bulun fiziksel sıkıntınız d olmadığıniza eminseniz uzmandan destek alin. İnanın iyi geliyor.

Teşekkürler yendim ama ağrı hissediyorum ara ara. Kadın doğuma gittim kaç ker hepsi de normal diyor. Şu an psikolojik destek alıyorum iyi geldi. Çok çok daha iyiyim. Gerçekten zar kalın olduğu için giremedim ama bu süreç beni çok yıprattı sanırım. Destek çok iyi geldi.
Çok sevindim sizin adınıza öyle ya da bu şekılde yenmiş kurtulmuşunuz.Bunu gün aşırı deneyerek yapın bence başta hep böyle mi olacak derdim şimdi sanki hiç vajınusmus olmamış gibiyim.Bundan sonra çok güzel günleriniz olsun inşallah 🌷

Çok sevindim sizin adınıza öyle ya da bu şekılde yenmiş kurtulmuşunuz.Bunu gün aşırı deneyerek yapın bence başta hep böyle mi olacak derdim şimdi sanki hiç vajınusmus olmamış gibiyim.Bundan sonra çok güzel günleriniz olsun inşallah 🌷
Çok teşekkürler. Çok yıpratıcı bir süreç gerçekten ve kimseyle de konuşamiyorsunuz. Ama cidden işinin uzmanina gitmek lazım. Pes etmeyeceksiniz. Terapi bana çok iyi geliyor. Her gün farkediyorum. Ertelemeye gerek yok bu durumu yaşayan varsa bulunduğunuz yerde bu işle kim ilgileniyorsa gitmek lazım. Bazı kadın doğumcular parmak egzersizleri veriyor ama bu işe yaramıyor. Çünkü zaten yapabilse ilişkiye girecek. Derd psikolojikse direk psikiyatrist yada psikolojga gitmek lazim. Orda sorun sadece parmağın girmesi değil onu sana anlatıyor girebileceğine inanıyorsun. Yani çok uzun oldu ama iki doktor yüzünden bu hale geldim yoksa en başta operasyon kesin deseler daha iyi olacaktım

Kusura bakma yazdıklarım silindi. Karışmış. Terapide parmak egzersizleri ve kegel egzersizi verdi doktor onlari yaptık dediği şekilde. Önce zorlandım ama sonra yapabildim. Dediğim gibi artık ameliyatı oldum ama hala değişen bir şey yok ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Dilator kullanamazmisim gibi geliyor. Ama teşekkür ederim. Bir düşüneyim bunu da
Bende kızlık zarı alma ameliyatı olmuştum 1 ay oldu duzeldim ama ilişkiye giremiyorum çok korkularım var

Bir psikiyatriste gidebilirsiniz. Ben tamamen düzeldim çok şükür. Umarım çok sürmeden atlatırsınız

Seni cok iyi anlıyorum 7 ay çektim o illeti ve o yedi ay boyunca gitmedigim doktor içmediğim ilaç kalmadi sonra ameliyat oldum ameliyattan 1 buçuk ay sonra yapabildim onuda aparatlar sayesinde yaptim.. 1 yıl oldu artık cok rahatım hic bir sorun kalmadı cok Şükür. Senin yazdiklarini gorunce bi ben canlandı gözümde ne yaptin yenebildin mi ?

X