Kızlık Zarı Olayı Nedir? Yalan Mı? Gerçek Mi? Türk Toplumunda Önemi Nedir?

OpDr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
58
22
39
Eveeet, bekaret denince aklınıza ne geliyor? Saf olma hali mi, hiç ilişki yaşamamak mı, hiç öpüşmemek mi, el ele tutuşmamak mı, at gözlüğüyle gezmek, sevdiğin erkeği görüp sadece bakışmamak mı?

Ya Kızlık Zarı Bunun Neresinde, Kızlık Zarı Kanaması mı Bekaretin Simgesi?

Evet kızlık zarının yaratılma amacı aslında sadece vajeni dış bölge enfeksiyonlara karşı korumaktır.Nedendir bilinmez yıllar içinde bekaretin sembolü haline gelmiştir. İlk ilişkisinde kanamayan kız, kız değildir mantığı yıllar içinde tüm Müslüman toplumların simgesi haline geldi. Birçok ailede özellikle Türkiye'nin Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde namusun diğer adıdır Kızlık zarı. Ne kadar üzücü değil mi? Birçok hayat yok olur sırf bu yüzden..
Yıllardır bu konuda yakınen çalışan biri olarak bence Türkiye'nin kanayan yarasıdır ve asla dile getirilemez...

Kızlık zarının birçok yapısı vardır. Esnek, septalı, düz, köprülü gibi ayrılabilir. Kızlık zarı %80 ilişkide kanar. %20 kanamaz ve bu yapıya esnek zar denir. Ancak Türk Erkekleri genelde bu esnek zarı kabul edemez ve hemen sorgulamaya başlar. "-Ne, sen kız değilmişsin. Kiminle yattıysan daha önce haydi onun yanına git vs.." Nerede kaldı bu güzelim kızımızın umutları, hayatı, ailesi... İlk gece hiçbir şey yaşamadığını ispatlayamaz bir türlü, gecenin bir yarısı gelinliği ile ailesi tarafından bana getirilen kaç gelinle karşılaştığımı tahmin edemesiniz maalesef...

O kızlar da tıpış tıpış gelirler muayenehaneye.. Peki sorun bana muayene ettim mi? Asla! Bir kadının bu kadar aşağılanmasına izin veremem.
Kızlık zarı konusunda kafalar değişmeli ama ne yazık ki sevgili okurlarım değişemez ve değişmeyecek de...

Peki Çaresiz Kalan Kızımız Hangi Yolları Arar?

Kızlık zarı dikimi mi? Evet, ne yazık kii. Şu zamana kadar güle oynaya gelip de bu işlemi yaptıran hasta görmedim. Ya erkekler tarafından kullanılmaya son vermek, ya kendi özgüvenini yeniden toplamak yada hayata yeniden başlamak için gelirler. Ya da karşıdaki ilk gece kanamasını görsün de rahatlasın isterler.

Cinsel anlamda birliktelik yaşadığı için kendini o kadar çok sorgulayan kız gördüm ki anlatamam. Bu kadar ayıp mı cinsel birliktelik yaşamak? Kızlık zarı dikimi yaptırmak peki? Çok mu saçma bir şey ahlaksızca mı geliyor size? Karşıdaki kişiyi kandırmak olarak bakabilir bazılarımız.. Ya karşıdaki kişi bir ıssız adam ve birçok kişinin canını yaktıysa.. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner diyorum.

Toplum kendi içinde çocuğa, hayvana tecavüzle yozlaşırken veya kadın cinayetlerinde ilk sıralara gelen bir ülke olurken neye göre ayıp, neye göre günah.
Üç kadınla beraber yaşayan evli adamlar mı ahlaklı?
Dini bütün gerekleri ile yaşayıp 7 karısı ile imam nikahlı olan adam mı ahlaklı?
Benim bu konudaki görüşlerim tabii ki bana kalmış AMA yine de bir hastam dikim yaptırmak için bana başvurmuşsa bende ihtiyaçlarına cevap verir, bir doktor olarak yol göstermeye çalışırım.

Sağlıcakla kalın.
Op. Dr. Esra Çabuk Cömert