Klasik dogum sonrasi ve emzirme sorunuu !!! Su bilgisize yardim lutfen.)

eruaphadriel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2013
19
0
Merhabalar... Dusun dur uyku tutmadi ve bende sorunumu burada sizlerle paylasayim istedim. Cok sukur o cok korktugum mucize olay dogumu sagliklica hayirli bir sekilde atlattik ve dogum sonrasi kucuk mucizem ac bir sekilde istahlica beni emmek icin ilk hamlesini yapti ve Sorun basladi maalesef gogus ucu problemi yasadim derken simdiler sagma makinasi kullaniyorum gogsumun birini emebiliyor AMA digeri biraz Zorluk cikariyor bende bi emzirip bi sagip bi sekilde idare ediyorum hatta geceleri sagdigim Sutle karnini doyuruyorum yavrumun duzgun tutturamiyorum sanki ucu hep agriyor bide yamuk yumuk cikiyor agzindan bilmiorm normalmi AMA sanki yanlis tutturuyorm AMA dogrusu nasil pek bilemiorm arastirmis olmams ragmen cozemedum sanirm Sorun 1 bu ....
Ve birde sagmanin sonucunda sutun erken kesildigine dair yorumlar okursn ve Ben emzirmeyi cok istiyorm insallh bir sure sonra Boyle bir sorunla karsilasirmiyim acaba ?
Konu disi olacak AMA bide bebegin yatagi sert mi olmali yumusakmi acaba ?

Canim bebek memeyi kavrasin o cektikce duzelir insallah. Koyu yerlerden ver memeyi sadece ucunu tutturma o sekilde daha iyi emer. Sagmak sutu kesmez ayrica daha iyi bi sekilde sagilmasi lazim surekli gelmesi icin bunu bebek en iyi sekilde yapar ama yapamazsa e. dogrusu sagmak insallah problemlerini atlarirsin bebisinde gayirli olsun saglikla buyusun insallah

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gogus ucu satiliyor ondan alsan denedin mi
Aslinda denemeyi dusundum AMA makina alinca o biraz daha ikinci plan da kaldi dogrusu bide surekli ondan kullanmak zorunda kalirsam diyorm ?

Canim bebek memeyi kavrasin o cektikce duzelir insallah. Koyu yerlerden ver memeyi sadece ucunu tutturma o sekilde daha iyi emer. Sagmak sutu kesmez ayrica daha iyi bi sekilde sagilmasi lazim surekli gelmesi icin bunu bebek en iyi sekilde yapar ama yapamazsa e. dogrusu sagmak insallah problemlerini atlarirsin bebisinde gayirli olsun saglikla buyusun insallah
iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Cok tesekkurler Allah razi olsun 💕 iste tutturma isine beceremiorm sanirm aksama kadar emziriorm AMA aksam agridan cok zorlaniyorm sonra sabaha kadar biberon verdigm icin tekrar agrisi geciyo oyle bi duzen Kurduk AMA keyifli bi sekilde gece gunduz emzirmeler istiyorm yavrumu insallh zamanla benim beceremedigimi o halleder:)

Bende yaklaşık 1 ay kadar önce doğum yaptım ve benzer sorunları yasadım bu yuzden yazmak istedim. Öncelikle ilk basta hem anne hem bebek cok acemi oluyor ama zamanla hersey rayına oturuyor bu yuzden kendinizi uzmeyin. Ben silikon uc kullanıyorum yavas yavas silikonsuz emzirmeye calisiyorum cok faydasını gordum. Cok sikinti cektiğimde yada bebeğin tam memeyi bosaltmadıgını dusundugum zamanlarda sutumu sagip biberonla veriyorum. Medela biberon kullaniyorum su ana kadar memeyi istememe sorunu olmadi. Dediğim gibi biraz zamana bırakın ve sabırla emzirmeye calışın, bebekte buyudukce size daha cok yardımcı olacaktır. Umarım faydası olur. Bol sutlu günler dilerim :-)

Bende yaklaşık 1 ay kadar önce doğum yaptım ve benzer sorunları yasadım bu yuzden yazmak istedim. Öncelikle ilk basta hem anne hem bebek cok acemi oluyor ama zamanla hersey rayına oturuyor bu yuzden kendinizi uzmeyin. Ben silikon uc kullanıyorum yavas yavas silikonsuz emzirmeye calisiyorum cok faydasını gordum. Cok sikinti cektiğimde yada bebeğin tam memeyi bosaltmadıgını dusundugum zamanlarda sutumu sagip biberonla veriyorum. Medela biberon kullaniyorum su ana kadar memeyi istememe sorunu olmadi. Dediğim gibi biraz zamana bırakın ve sabırla emzirmeye calışın, bebekte buyudukce size daha cok yardımcı olacaktır. Umarım faydası olur. Bol sutlu günler dilerim :-)

Dun Artik agrisada Devam dedim ve gun Boylu rahatlikla emzirdim gecede basladim artk :) biberonla ortaya bir karisik yapsmda emzirmeyide becerdm :) insallh devami gelir iyice halledebilirim :KK66:
cok tesekkur ederim 😬. Rabbim size de saglikli hayirli bal gibi tatli bi omur nasip etsin💕

Son düzenleme:
X