Klomen-Ovitrelle Sürecim

Bunu ilk kez duyuyorum işte 12 saat sonra demesi
Neden öyle peki bişey dedi mi
Acaba çatlamak üzereydide iğneyle garantileyelim mi dedi
Ben onu kendi doktoruma sormuştu. Neden hocamız öyle söyledi diye. Herkeste farklı etki gösterebilir bunu risk almamak için demiştir dedi.

Ben onu kendi doktoruma sormuştu. Neden hocamız öyle söyledi diye. Herkeste farklı etki gösterebilir bunu risk almamak için demiştir dedi.
Senin ne oldu nasıl geçiyor bekleyiş hiç fark hissediyor musun
Benim yumurtamın çatlayıp çatlamadığından emin değilim ben

Kızlar Selam, bir sürecin içindeyim. Nasıl yol alacağımı bilmiyorum. Kiminizle ortak noktamız, kiminizin yakınıyla, kiminizin bilgilenmek isteyeceği bir durum belkide... Yaşadığım bu süreci sizlerle burada paylaşmak istedim. Biraz umut, biraz yorgunluk, biraz serzeniş içeren bu başlığa hoş geldiniz. Birlikte hayırlı, güzel haberlere yürüyelim. Yaşadığım süreci burada her seferinde düzenleyerek ilerleyeceğim. Birlikte yorumlarda buluşalım.

9 Ocak'ta covid geçirdim. 10 ocakta pozitif olduğumu öğrendim. Ovulasyon testinde 7-8 ocak pozitif değer gördüm ve değerlendirdik. yumurtlama tarihimden 14 gün sonra adet olmam gerekirse 21-22 ocak tarihlerinde adet olacaktım. adetim gecikti ve 23 ocak pazar günü hcg testi yaptım. Silik çizgi çıktı. ilerleyen saatlerde tekrar yaptım yine silik çıktı. Daha sonra pazartesi günü kan testi verdim. Doktor alttan muayana ile rahim duvarımın kalınlaştığını gebelik olabileceğini söyledi. Salı günü kan testim sonucu çıktı. 69.31 değerindeydi. Bu durumda gebeliğim pozitifti. 28 ocak akşam saatlerinde hafif lekelenme gördüm. 29 ocak sabah kanamam arttı. hemen doktora gittik. Kan verdim ve hcg değerim 17 çıktı. Doktor gebeliğimin kimyasal gebeliğe dönüştüğünü ve adet olduğumu söyledi. Bu süreçten sonra adetim düzensizleşmeye başladı. Ocak adetim şubata sarktı. Şubatta adet olmadım. Mart ayında bir başı bir sonunda adet oldum. nisan ayında ortasında oldum derken. bu süreçte mevsim alerjim üst seviyelere çıktı. devlet hastahanelerinden doğru teşhisi göremedim. ayda 2 kere acile gidim antibiyotik yazılarak bunu kulandım ve her biri benim gebeliğimi bir sonraki aya atarak buralara geldim. 29 Ağustos'ta özel hastahaneye gitmeye karar verdim. Doktorum gittiğimde milimlik bir polip olduğunu ve Polikistik Over Teşhisi koydu. akdeniz tarzı beslenme ve kilo vermem gerektiğini söyledi. 6 Eylülde tekrar çağırdı ve smear testi yaptı. Smear testimde olumsuz bir duruma saptanmadı. Daha sonra Adet olduğunun 3. günü gelmemi söyledi. Randevu bulamadığım için 2 . günü(26.09.22) gitmek durumunda kaldım. Adetimin 5. günü Klomen başlayıp 5 gün kullanıp kullanımı bıraktıktan 2 gün sonra kontrole gelmemi söyledi. Daha sonraki süreç aşağıda yazdığım gibi gitmekte...
.
.
.
.
.
5.10.22
bugün muayene oldum. 15 mm sol overda yumurtam büyümüş cuma günü tekrar kontole çağırdı büyüklüğüne göre çatlama iğnesi yapacağını söyledi

7.10.22
Kızlar sol over 18 mm ulaşığını akşam 9-10 gibi çatlama iğnesi vurulmamı söyledi. Ovitrelle iğnenin adı. çatlama iğnesinden 36 saat sonra gün aşırı ilişki önerdi. iğneyi cuma akşam 11'de oldum. Pazar günü sabah 11 ilk deneme. pazartesi ve salı da değerlendirdik. 1 hafta sınra kontrole çağırdı. Sanırım çatladı mı çatlamadı mı diye kontrolünü yapacak.

14.10.22
Kontrolümde yumurtamın çatladığı gözüktü. olumsuz herhangi bir durum olmadığını söyledi doktorum. bir sonraki kontrol adetim gecikirse olacak. yada adet olursam 3. günü gel dedi. inşallah güzel haberlerle düzenlemeye devam edeceğim.

20.10.222
İğneyi vurulalı 13. gün oldu. işten geldiğimde adet ağrısı gibi bi ağrı yaşadım moralim bozuldu. Test yaptım negatif çıktı. sonraki gün(cuma) ve cumartesi adet olmadım. bu durum beni biraz umutlandırdı. Geç döllenmemi acaba diye. Cumartesi akşam 11 civarı adet oldum. 24.10'a doktoruma randevu aldım.

24.10.2022
Doktorum polip'in gittiğini bu ay olmamasının gayet normal olduğunu herkeste farklı ilerlemenin olacağını ve bir daha denememizi söyledi. bugün adetimin 2. günü cumrtasi günü gece başladığı için ben 3. gün zannediyordum ama gece olduğu için 2. gün diyelim ve adetin 5. günü klomen kullanımına 5 gün sonra bırakıp 2 gün geçtikten sonra muayeneye gelmemi söyledi. Yanı sıra PİKOS adında bir ilaç verdi. bu süreçte günde 3 defa kullanmamı söyledi. 02.11 tarihine kontrol randevumu oluşturdum

02.11.2022
Kontrol muayenemde polibi tekrar gördüğünü geçtiğimiz muayenede gözükmediğini söyledi. 5-6 mm arası büyüklükte ve gebeliğe engel olmadığını söyledi. Klomen sonrası gitmiş oldum. yumurtam 11 mm olduğunu henüz yeterli büyümediğini söyledi. 5.11 - Cumartesi günü kendisi olmadığı için başka doktora yönlendirdi ve pazartesi günü (07.11) kendisinin tekrar görmek istediğini söyledi.

05.11.2022
Gittiğim Doktor yumurtamın 17-19 mm olduğunu iğneyi bir sonraki gün yaptırmamı söyledi. 3 gün arka araka değerlendirme önerdi

07.11.2022
Kendi doktoruma gittim. herhangi olumsuzluk olmadığını söyledi. bir sonraki gidişim bebiş haberiyle olur umarım
Yaa ne güzel anlatmışsınız süreci 🫶🏻 umarım her şey gönlünüzce olur.

Bende de yumurtamın büyümesinde değil çatlamasında sorun var. Büyüyor ama çatlamıyor :KK43: bugün ilk defa iğne oldum. Tüpümün biri tıkalıymış onu açtılar. Bir de ilişki çok sancılı geçiyor bende dert üstüne dert yani 😂😂

Umarım hepimiz için çok güzel süreçler olur.

Senin ne oldu nasıl geçiyor bekleyiş hiç fark hissediyor musun
Benim yumurtamın çatlayıp çatlamadığından emin değilim ben
2 hafta önce bugün çatlama iğnesi yaptırdım. Bugün ya da yarın regl olmam lazım takvime göre. Bende dün akşam nokta nokta (3-5 tane) pembemsi kan denemeyecek bişi geldi peçeteye WC sonrası. Daha sonra kesildi. Adet olcam zannettim moralim bozuldu ağladım. 2. Yumurta büyütme çatlatma tedavisinden sonra üzüldüm. Bugün yine bi tık daha fazlasını dün akşamın üstüne 3. Kez wc gittikten sonra yaşadım. Yine pembemsi renkte geldi. Kaşık ağrılarım var. Aşırı göğüs ağrım var. Bakalım nereye varacak bu işin sonu

Yaa ne güzel anlatmışsınız süreci 🫶🏻 umarım her şey gönlünüzce olur.

Bende de yumurtamın büyümesinde değil çatlamasında sorun var. Büyüyor ama çatlamıyor :KK43: bugün ilk defa iğne oldum. Tüpümün biri tıkalıymış onu açtılar. Bir de ilişki çok sancılı geçiyor bende dert üstüne dert yani 😂😂

Umarım hepimiz için çok güzel süreçler olur.
Neden sancılı geçiyormuş peki doktorunuz bir şey söyledi mi onunla ilgili. Bu arada tüpleri hsgyle mi açtılar

Ayşe hanım n’aptınız hiç test yaptınız mı yada belirtiniz var mı
Ayşe hanım n’aptınız hiç test yaptınız mı yada belirtiniz var mı
Merhabalar aşırı bi göğüs ağrım var ve regl olacakmışım gibi kaşık ağrım var. Bugün ya da yarın regl olmam lazım takvime göre. Bende dün akşam nokta nokta (3-5 tane) pembemsi kan denemeyecek bişi geldi peçeteye WC sonrası. Daha sonra kesildi. Adet olcam zannettim moralim bozuldu . 2. Bugün yine bi tık daha fazlasını dün akşamın üstüne 3. Kez wc gittikten sonra yaşadım. Yine pembemsi renkte geldi. Yarına kadar ortaya çıkar diye düşünüyorum ama bilemiyorum

2 hafta önce bugün çatlama iğnesi yaptırdım. Bugün ya da yarın regl olmam lazım takvime göre. Bende dün akşam nokta nokta (3-5 tane) pembemsi kan denemeyecek bişi geldi peçeteye WC sonrası. Daha sonra kesildi. Adet olcam zannettim moralim bozuldu ağladım. 2. Yumurta büyütme çatlatma tedavisinden sonra üzüldüm. Bugün yine bi tık daha fazlasını dün akşamın üstüne 3. Kez wc gittikten sonra yaşadım. Yine pembemsi renkte geldi. Kaşık ağrılarım var. Aşırı göğüs ağrım var. Bakalım nereye varacak bu işin sonu
Yaaa yerleşmedir inşallah çok ta benziyor umarım öyledir haber ver mutlaka hatta kan testinde çıkar artık ben de bir kaç gün daha gecikirse direkt kan testi vercem . Benim korkum benim yumurtanın biri 3,5 cm lik kiste dönüşmüş 😔

Merhabalar aşırı bi göğüs ağrım var ve regl olacakmışım gibi kaşık ağrım var. Bugün ya da yarın regl olmam lazım takvime göre. Bende dün akşam nokta nokta (3-5 tane) pembemsi kan denemeyecek bişi geldi peçeteye WC sonrası. Daha sonra kesildi. Adet olcam zannettim moralim bozuldu . 2. Bugün yine bi tık daha fazlasını dün akşamın üstüne 3. Kez wc gittikten sonra yaşadım. Yine pembemsi renkte geldi. Yarına kadar ortaya çıkar diye düşünüyorum ama bilemiyorum
Yaaa inşallah yerleşmedir bence bi test yapın derim bendede göğüs ağrısı sırt ağrısı ve baş ağrım var 2 gündür bugün 14. Günüm 12. Günü test yaptım varla yok arası çizgi belirdi ama 10. Günü yaptığımda negatifti emin olamadım işte yarın yada salı regl olmam gerekiyor normalde bence siz bi erken gebelik testi yapın derim umarım tutmuştur çok sevindim adınıza 🌺🌺

Yaaa yerleşmedir inşallah çok ta benziyor umarım öyledir haber ver mutlaka hatta kan testinde çıkar artık ben de bir kaç gün daha gecikirse direkt kan testi vercem . Benim korkum benim yumurtanın biri 3,5 cm lik kiste dönüşmüş 😔

Yaaa inşallah yerleşmedir bence bi test yapın derim bendede göğüs ağrısı sırt ağrısı ve baş ağrım var 2 gündür bugün 14. Günüm 12. Günü test yaptım varla yok arası çizgi belirdi ama 10. Günü yaptığımda negatifti emin olamadım işte yarın yada salı regl olmam gerekiyor normalde bence siz bi erken gebelik testi yapın derim umarım tutmuştur çok sevindim adınıza 🌺🌺

Her ay negatif görmekten o kadar yoruldum ki o yüzden bu ay yapmıycam diye başlamıştım. Yarın farklı bir görüşte alabilmek için doktor randevusu almıştım infertilite bölümüne. Vaziyetten bahsedicem muhtemelen test isteyecek. Bakalım yarına kadar gözlemlediğim bi değişiklik olmazsa yarın belli olur herhalde

K
Her ay negatif görmekten o kadar yoruldum ki o yüzden bu ay yapmıycam diye başlamıştım. Yarın farklı bir görüşte alabilmek için doktor randevusu almıştım infertilite bölümüne. Vaziyetten bahsedicem muhtemelen test isteyecek. Bakalım yarına kadar gözlemlediğim bi değişiklik olmazsa yarın belli olur herhal

Her ay negatif görmekten o kadar yoruldum ki o yüzden bu ay yapmıycam diye başlamıştım. Yarın farklı bir görüşte alabilmek için doktor randevusu almıştım infertilite bölümüne. Vaziyetten bahsedicem muhtemelen test isteyecek. Bakalım yarına kadar gözlemlediğim bi değişiklik olmazsa yarın belli olur herhalde
Kötü düşünmeyelim inşallah tutmuştur Rabbim hayırlı haberle dönmeyi nasip etsin inşallah bizlere de haber verin sonucunuzu bekliyor olacağız emin olun 🌺🌺

Sonucunux nedr hamile misnz
Kan testi verdim iğnenin 15. günü negatif çıktı:KK43:( bugün 17. günüm ama hala adet olmadım kiste dönüşmüştü bir tanesi sanırım onun yüzünden şuan sökülemiyorum ((( burdan o kadar okudum klomen ve iğneyi kullanıpta adetin gecikmesi ya gebelik ya kist

Kan testi verdim iğnenin 15. günü negatif çıktı:KK43:( bugün 17. günüm ama hala adet olmadım kiste dönüşmüştü bir tanesi sanırım onun yüzünden şuan sökülemiyorum ((( burdan o kadar okudum klomen ve iğneyi kullanıpta adetin gecikmesi ya gebelik ya kist
Hakkında hayırlısı canm inşallah önümüzdeki ay kavuşursun bebişine 🤲

X