Gebeliğe Hazırlık Klomen Sonrası Kist

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

motherofcatss

🌙
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
1.095
1.496
Klomen sonrası kisti oluşan var mı? Polikistik Overliyim Aralık ayında bir kez klomen kullanmıştım çatlatma iğnesi oldum fakat doktor çatlayıp çatlamadığına bakmak için kontrole çağırmadı ben de bir daha gitmedim. Bugün farklı bir doktora gittim 19 mm bir yumurta kist olmuş. Doktor önemli bir şey değil dedi ama şimdi tekrar klomen kullanıcam. Tekrar kist olur mu diye endişeliyim..

Eklentiler

• F8760DF3-F166-4053-9324-349BF64DD5BD.jpeg
    F8760DF3-F166-4053-9324-349BF64DD5BD.jpeg
    107 KB · Görüntüleme: 107
Klomen sonrası kisti oluşan var mı? Polikistik Overliyim Aralık ayında bir kez klomen kullanmıştım çatlatma iğnesi oldum fakat doktor çatlayıp çatlamadığına bakmak için kontrole çağırmadı ben de bir daha gitmedim. Bugün farklı bir doktora gittim 19 mm bir yumurta kist olmuş. Doktor önemli bir şey değil dedi ama şimdi tekrar klomen kullanıcam. Tekrar kist olur mu diye endişeliyim..
Bende pco var 2 kere klomen ve çatlatma iğnesi kullandım 2sinde de kist yaptı

Bu kist aralıkta kullandığın klomenden kalmamıştır o çoktan adetle atılırdı. Kist varken klomen tedavisine başlanmaz kistidd büyütür ilaç çünkü.her tedavi başlangıcı kist var mı diyr kontrol edilir

Bu kist aralıkta kullandığın klomenden kalmamıştır o çoktan adetle atılırdı. Kist varken klomen tedavisine başlanmaz kistidd büyütür ilaç çünkü.her tedavi başlangıcı kist var mı diyr kontrol edilir
Yaa doktor neden klomen verdi tekrar o zaman inşallah büyümez. Aralık ayında gittiğimde kist falan yoktu. Doktor çatlayıp şatlamadığına bakmadı mı diyince ben de o zamandan kaldı sandım. Çünkü o zaman ovitrelle sonrası 21. Günde adet olmuştum acaba çatlamadı mı diye düşünmüştüm normalde çatlatma iğnesi sonrası 14 günde adet olunur diyorlar çünkü.

Yaa doktor neden klomen verdi tekrar o zaman inşallah büyümez. Aralık ayında gittiğimde kist falan yoktu. Doktor çatlayıp şatlamadığına bakmadı mı diyince ben de o zamandan kaldı sandım. Çünkü o zaman ovitrelle sonrası 21. Günde adet olmuştum acaba çatlamadı mı diye düşünmüştüm normalde çatlatma iğnesi sonrası 14 günde adet olunur diyorlar çünkü.
İlk adette olmasa bile ikinci adetle atılmıştır pko olduğun için sonradan kistleşen yumurtan olmuş muhtelemen çok şaşırdım doktor iyice bakıyor klomen femera veya yumurta geliştiren başka ilaç vermeden önce kist varsa kesinlikle başlanmıyor doğum kontrol hapı veriyor bir iki ay kullanmak için sonra başlıyor tedaviye başka doktora daha danış iyi olur

İlk adette olmasa bile ikinci adetle atılmıştır pko olduğun için sonradan kistleşen yumurtan olmuş muhtelemen çok şaşırdım doktor iyice bakıyor klomen femera veya yumurta geliştiren başka ilaç vermeden önce kist varsa kesinlikle başlanmıyor doğum kontrol hapı veriyor bir iki ay kullanmak için sonra başlıyor tedaviye başka doktora daha danış iyi olur
Anladım gidip sorabileceğim doktor yok ki çok ters zamana denk geldi hem kedim hamile son günleri başında bekliyorum hem abimin düğünü var düğünün ertesi sabahı kontrole gidicem hatta🥲

Peki neden çatlamıyor ki çatlatma iğnesine rağmen bilgi verdi mi doktorunuz?
Benim ilk kontrole gittiğimde 2 yumurtam olmuştu iğne vuruldum sonra yine kontrole gittim çatlamış dedi doktor iğnenin üstünden 21 gün geçti ben hâlâ adet olamadım tekrar doktora gittim kist olmuş o 2 yumurta çatladıktan sonra tekrar yumurta olmuş oda çatlamamış kiste dönmüştü.

Daha sonrasında tedaviniz nasıl ilerledi peki?
Kist olduğu için ara verdi 1 ay diğer ay yine klomen ve iğne kullandım yine tutmadı bu sefer 2 kutu klomen yazdı ama ben kullanmadım ara verdim tedaviye şuan biraz dinlenmek istiyorum psikolojik olarak yorulduğum için. Hsg çektirecek doktorum büyük ihtimalle biz 9 aydır deniyoruz çünkü

Merhabalar hayırlı olsun hamile kalmışsınız. Klomen tedavisinden mi sonuç aldınız acaba. Bende de pko var da merak ettim.

X