Klomen sonrası yumurtalıkların büyümemesi

Buseturan

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2023
10
2
25
Herkese merhaba tipik pco hastasıyım şubat ayında klomen ile gebe kalıp 6 haftalık düşük yaptım şimdi tekrar kullanıyorum ilk kullandığımda olması gerektiği gibi yumurtalarım büyüdü ama şimdi çok yavaş büyümem oluyor acaba aynı sorunu yaşayıp gebe kalan varmı yada benim gibi olup halâ gebe kalmaya çalısan
Haftalarım şu şekilde

7 nisan adet başlangıcım. 1. Gün adet
11 nisan klomene başladın 5. Gün adet
15nisan klomeni bitirdim. 9.Gün
13 nisan doktora gittim 8mm çok küçük 7. Gün
20 nisan tekrar gittim 10 mm oldu 14.gün
27 nisan tekrar doktora gidicem. 21.Gün

Neden 1 hafta sonrasına cagırdı ki zaten 20.gün atak yapıyo. Benimde iğne ile
7.gün 8mm
14.gün 9mm
19.gün 17mm anca olmustu 🙄

sonra kaç ml ken kaçıncı gün çatladı?
19.gün 1doz daha iğne kullandım ertesi gün ovitrelle vurdum. Yani tekrar muayene olmadım sanırım 17 18mm iken çatlatma iğnesi vurulmuş oldum.. çatlamadan da emin değilim yine muayene edilmedim ama tahminimce ovitrelle ile çatlamıyor. 2 kez vuruldum 2sindede tutmadı ve o ay çook ağrili ve aşiri kanamalı adet geçirdim. Hala sancılarım devam ediyor. Tahminime göre ilaçla büyütülen yumurta ovitrelle ile çatlamıyo bu yuzden dahada büyüyüp kist oluyor ve adet zamanı sancıyla atmaya çalişiyo bu kistik yumurtayı..
Ama normalde ovitrelleden tam 36 saat sonra çatlıyormus drların söylediğine göre

19.gün 1doz daha iğne kullandım ertesi gün ovitrelle vurdum. Yani tekrar muayene olmadım sanırım 17 18mm iken çatlatma iğnesi vurulmuş oldum.. çatlamadan da emin değilim yine muayene edilmedim ama tahminimce ovitrelle ile çatlamıyor. 2 kez vuruldum 2sindede tutmadı ve o ay çook ağrili ve aşiri kanamalı adet geçirdim. Hala sancılarım devam ediyor. Tahminime göre ilaçla büyütülen yumurta ovitrelle ile çatlamıyo bu yuzden dahada büyüyüp kist oluyor ve adet zamanı sancıyla atmaya çalişiyo bu kistik yumurtayı..
Ama normalde ovitrelleden tam 36 saat sonra çatlıyormus drların söylediğine göre
Çatlamış mı diye kontrole gitmedin o hde?

Ya bende klomen aldim bu ay, çarşamba 16 mldi, cuma gittiğimde çatlamış dedi.
kaç ml olmuş olabilir ki çatlamış?

Ve yumurtlama catlamada ağrın olmuş muydu?

Herkese merhaba adetimin 5.gunu klomem kullandim doktorum 13.gunu çağırdı muayenede iki tane yumurta oluşmuş biri 22mm digeri 24mm doktorum catlatma iğnesi vermedi sizce gebe kalabilirmiyim yumurtalar cok mu büyük kiste çevirir mi

X