Koca belası!

2019 da adam size şiddet uygulamış ayrılmamışsınız.
Ayrılmadığınız gibi koştur koştur 2. çocuğu yapmışsınız.
adamdan ne gibi bir saygı bekliyorsunuz artık gerçekten anlamadım??
sizin gibi kadınları anlayamıyorum, insanın bir hayat görüşü olur
ya der ki ben bağımsız bir kadınım ya der ki ben bu adama mecburum, bu deveyi güdeceğim adamın huyuna gideceğim bu diyardan gitmeyeceğim.
İkincisine pek saygı duyamasam da insan zor şartlarda dayanmak zorunda kalıyor herkesin durumu bir değil ama madem arkadaşım bu adamı böyle kabul ettin, üstüne ikinciyi de yaptın neden sürekli kavga çıkartmak için yer arıyorsun?
Adamın karakteri zaten belli, ne bekliyorsun ki bundan allah aşkına?
küfürler hakaretler sinir bozucu bir sürü olay??

Dünyanız başınıza yıkılsın diye elinizden geleni yapmışsınız. Kocanın suçu ne?

Kocasinin sucu aramayacagim diye yirtinmasi
Sonra da sacma sapan aramasi
İkincisi cidden rehin tutmasi polis korkusundan birakincaya kadar psikolojik siddet uygulamasi
Annesini cagirip annesiyle hakaretlere devam etmesi üç
Adamin acik acik kayinvalidenin alttan alta ölüm imasi yapmalari dört

Peki konu sahibi Allah askina bu adam bir kavgada mi boyle delirdi
Hep mi boyleydi

bu nasıl şaka? böyle şaka mı olur şaka fılan değil demekki hep güvensizsiniz . güveninizi kıracak bi olay mı yaşattı size aldatma vs ? yoksa eğer bana goruntulu ara dıyemez eşim bu şekılde. saygısızlıktır, özgüvensizliktir. darlanmaz ınsan bu şekılde ortada ekstrem bi durum yoksa hatta varsa bile demezsin yani ara ara dıye. yapacak ınsan her şekılde herşeyı yapar. bence dolmuş artık bazı şeyler bu ilk degıl bı patlama olmuş. işiniz var mı. boşanacaksanız da cocukları düşünüp saygılı ve kinsiz ayrılmaya çalışın evlatlarınız ıçın.
Hiçbişey yaptığı yok. Gece hayatı arkadaş ortamı hiçbiri yok. Evden işe işten eve. Ancak benim ona güvenmiyor olmamın bir sebebi var.
Evlendiğimiz ilk yıllarda ona şöyle bir soru sormuştum. Senin elinde olmadan bir kadınla başbaşa kalsan veyahut bir kadın sana yanaşsa o anda ne yapardın tepkin ne olurdu dedim. Bana verdiği cevap şu. "Bilmiyorum" yani herşey olabilirmiş bunu yaşamadan bilemezmiş. Şimdi sormak isterim daha kendisi bile ne yapacağından emin olmayan bir adama ben nasıl güvenebilirim?

Hiçbişey yaptığı yok. Gece hayatı arkadaş ortamı hiçbiri yok. Evden işe işten eve. Ancak benim ona güvenmiyor olmamın bir sebebi var.
Evlendiğimiz ilk yıllarda ona şöyle bir soru sormuştum. Senin elinde olmadan bir kadınla başbaşa kalsan veyahut bir kadın sana yanaşsa o anda ne yapardın tepkin ne olurdu dedim. Bana verdiği cevap şu. "Bilmiyorum" yani herşey olabilirmiş bunu yaşamadan bilemezmiş. Şimdi sormak isterim daha kendisi bile ne yapacağından emin olmayan bir adama ben nasıl güvenebilirim?
Hep böyle paronayak misiniz

insanın eşi tarafından beğenilmeme duygusu evet çok kötü. üstelik onun çocuklarını dünyaya getirip aldınız bu kiloları.
anneyi çağırması da onun acizliği.
bi aile terapistine gitseniz evliliği kurtarmak için?

Resmen yalancı arkadan iş çeviren konumuna dusurmussunuz. Eşim bana gidince görüntülü ara dese ,sen bana güvenmiyor musun ne alaka aramak derim . Zan altında bırakmak oluyor bu
Eğerki rahatsız olsaydı ilk söylediğim anda tepkisini koyardı ve kendisi de gevrek gevrek gülüp aa yakaladın beni nasıl anladın demezdi. Ne saçmalıyorsun şakası bile hoş değil derdi.ben de susar otururdum.

Bunu çocuk yapmadan önce düşünüp bir karara bağlamanız gerekmez miydi sizce de?

Eğerki rahatsız olsaydı ilk söylediğim anda tepkisini koyardı ve kendisi de gevrek gevrek gülüp aa yakaladın beni nasıl anladın demezdi. Ne saçmalıyorsun şakası bile hoş değil derdi.ben de susar otururdum.
Ya ama ilki şaka ,ikinci şaka olmaktan çıkar. Ayrıca eşinizin de üslubu çok kötü. Sinir kontrolunde sorun var sanırım.

çocuklar nerdeydi bu arada
ne korkmuşlardır
kv çağırdığı an çıkacaktınız kapıdan
sizi korumazdı sonuç olarak

Siz de bir tuhafmissiniz ya hu
Evet bilemeyebilir, ne desin
Kesinlikle yapmam dese de yapabilirim de dese bilmiyorum da dese siz takacak gibiymissiniz zaten
Bir de seneler once diyorsunuz
Yok artik ya

Ya şu kendine guvenmiyorsun olayi kadar sacma bir sey daha yok. Ben kendime istedigim kadar guveneyim karsimdakinin hamuru bozuksa aldatir. Sacmalik otesi bir cumle bence.

Evet ara ara diye darlaman hos degil ve hic saka gibi gelmedi bana. Esimin benden boyle bir talebi olsa gercekten cok uzulurdum..Guvenmiyorsan evli de durma adamla. Boyle hayat gecmez ki.

Ikiniz de cok fevrisiniz. Hakaretler havada ucusmus. Esinin kurdugu cümleler de baya incitici. Ikiniz de cok hatalisiniz ama bence sen baslatmissin.
Esler arasindaki saygi bir kere yitirilince geri donusu cok zor oluyor..

2019 da adam size şiddet uygulamış ayrılmamışsınız.
Ayrılmadığınız gibi koştur koştur 2. çocuğu yapmışsınız.
adamdan ne gibi bir saygı bekliyorsunuz artık gerçekten anlamadım??
sizin gibi kadınları anlayamıyorum, insanın bir hayat görüşü olur
ya der ki ben bağımsız bir kadınım ya der ki ben bu adama mecburum, bu deveyi güdeceğim adamın huyuna gideceğim bu diyardan gitmeyeceğim.
İkincisine pek saygı duyamasam da insan zor şartlarda dayanmak zorunda kalıyor herkesin durumu bir değil ama madem arkadaşım bu adamı böyle kabul ettin, üstüne ikinciyi de yaptın neden sürekli kavga çıkartmak için yer arıyorsun?
Adamın karakteri zaten belli, ne bekliyorsun ki bundan allah aşkına?
küfürler hakaretler sinir bozucu bir sürü olay??
Sürekli kavga çıkartmak? Bu kanıya nereden vardınız çok merak ediyorum açıkçası. Her ailede geçimsizlikler olur. Eğerki bu süreklilik arz ediyorsa durup bir bakarsın nereye gidiyorum ben diye. Ama bizim en son ettiğimiz kavga 3 yıl önce oluyor. 3 yılda bir de kavga ediyorum diye çocuklarımı babasız bırakacak değilim. Evet bana bir kez vurmuştu. Ve bunun bir daha tekrarı halinde ayrılacağımı biliyor. Onu da çocuğumun hatrına affetmiştim daha küçücüktü.

Sürekli kavga çıkartmak? Bu kanıya nereden vardınız çok merak ediyorum açıkçası. Her ailede geçimsizlikler olur. Eğerki bu süreklilik arz ediyorsa durup bir bakarsın nereye gidiyorum ben diye. Ama bizim en son ettiğimiz kavga 3 yıl önce oluyor. 3 yılda bir de kavga ediyorum diye çocuklarımı babasız bırakacak değilim. Evet bana bir kez vurmuştu. Ve bunun bir daha tekrarı halinde ayrılacağımı biliyor. Onu da çocuğumun hatrına affetmiştim daha küçücüktü.

Her ailede tartisma olabilir ama sizin anlattiginiz boyutta hakaretli, ev terketmeli ve dayakli kavgalar her ailede o l m u y o r.

Siz ufak tefek kavgalari kavgadan da saymiyorsunuzdur muhtelen.
Yoksa kimse yillarca gık bile demeden bir defa bile tartismadan mutlu mesut yasadigi eşini ilk cikan kavgada tokatlamaz ya da boyle hakaretler savurmaz. Var demek ki bir huzursuzluk dolup dolup patlaniyor.

Kocasinin sucu aramayacagim diye yirtinmasi
Sonra da sacma sapan aramasi
İkincisi cidden rehin tutmasi polis korkusundan birakincaya kadar psikolojik siddet uygulamasi
Annesini cagirip annesiyle hakaretlere devam etmesi üç
Adamin acik acik kayinvalidenin alttan alta ölüm imasi yapmalari dört

Peki konu sahibi Allah askina bu adam bir kavgada mi boyle delirdi
Hep mi boyleydi
Hep mi böyleydi diye soranlar olmuş. Şöyle söyliyeyim.biz evlenmeden önce ben onun için dünyanın en iyi en melek insanıydım.ne varki evlendik annesi sürekli bunu doldurmaya başladı. Bu da gelip hep bana patlar oldu. Annesi benimle ilgili sürekli bişeyler bulur oğluna söyler onun da zaman içerisinde gözüne batmaya başlar oldu benimle ilgili herşey. Annesi hep benim soğuk olduğumdan içli dışlı olmadığımdan sürekli onu aramadığımdan vs hep dert yanardı. Bu yüzden zaman içinde adam benden soğudu gözüne battım hep ve işte böyle en ufak bir kıvılcımla dünyaları yakar oldu.

Kör topal 7 senedir devam eden bir evliliğim var. Ufak 2 çocuğum var. Bir kaç yılda bir şiddetli kavgalarımız olur. Dün de onlardan birini yaşadık. Eşimin kardeşi konser ekipmanların nakliyesiyle ilgili çalışıyor. Cumartesi gecesi de bir konser için eşimden yardım istedi. Kendisi şehir dışında olduğu için gece başka bir yerdeki konser ekipmanlarını almaya gidecek birisi gerekiyordu. Bunun için de eşim gidecekti gece malzemeleri almaya. O gece gitmeden önce herşeyimiz normaldi. Oturduk birlikte film izledik. Film bitti saat gece 12 ye geliyordu benim artık çıkmam lazım dedi. Bu arada daha önce bir iki kez gene gitmişti yardıma eşim. Ben de şakayla karışık "sen yoksa kardeşime yardım ediyorum diye gece gece eğlenmeye mi gidiyorsun bak seni gebertirim beni gidince görüntülü ara" dedim. O da aynı şekilde esprili karşılık verdi "tüh ya nasıl anladın bak yakalandım ya" falan dedi. Öyle gülmüştük ve çıktı gitti. Çıktıktan sonra yolda beni aradı başka bişey söylemek için. O esnada ben yine dedim beni gidince görüntülü ara diye. Sonra bu birden bire sinirli sinirli konuşmaya başladı. Sen ne saçmalıyorsun, ben ne yapmaya gidiyorum, yalanmı söylüyorum, aramayacağım görüntülü falan dedi. Bu sefer şaka kakaya dönüşmeye başladı ve ben işkillendim. Şaka olarak söylemiştim ama bu sefer gerçekten aramanı istiyorum dedim. Sonra bana "sen kendine güveni olmayan ve benim gözümde küçük düşen bir kadınsın" dedi. Bu lafları duyunca dünyam başıma yıkıldı ve zoruma gitti. Üstelik 2 sene içinde 2 çocuk doğurmuş bir kadın olarak şu anda üstümde fazladan 20 kiloyla yaşıyorum ve zaten biliyorki bu durum beni çok üzüyor. Buna rağmen yarama tuz basıyor.
Ben de telefonu kapattım yüzüne. Baktım biraz sonra görüntülü arıyor açmadım ve yattım uyudum. Gece geldiğinde 3 e geliyordu saat.
Sabah kalktığımızda benim suratım düşük moralim bozuk yanıma gelip noldu noldu deyip duruyor pişkin pişkin. Ben de ne olduğunu biliyorsun. Söylediklerin çok zoruma gitti dedim. Hala daha aynı cümleleri tekrar etmeye başladı. Bu sefer kavga etmeye başladık. Senden bıktım, yeter seni çektiğim, paranoyaksın hakaretler havada uçuşuyor. Ben bağırıyorum o bağırıyor. Sonra bana bitti boşanoyoruz dedi. Bunu duyunca aldım çocukları çantamı hazırlayıp gideceğim evden. Beni bırakmıyor. Sen git evden diyorum kendisi de gitmiyor. Sonra üstüme yürüyüp şu anda burda çocuklar olmasaydı SENİ ÖLDÜRMÜŞTÜM dedi. Elim ayağım boşandı. Telefonu aldım hemen bizi bırakıyorsan polisi arıyorum dedim. Bırakmayacağım dedi. Ben de aradım polisi eşim bizi evde rehin tutuyor çocuklarımla çıkamıyoruz derken adresi veriyordum elimden kapıp telefonu kapattı. Üstüne hemen beni aradılar geri. Polislere söyle gelmesinler tamam ben sizi bırakıcam annenlere dedi. Bende açtım tamam hallettim çıkacağım dedim polislere ve kapattık. Sonra kendi annesini çağırdı eve. İkisi birden bana yüklenmeye başladılar. Asla toz kondurmuyor oğluna. Adam bana hakaretler ediyor sen boksun bok gibi bişey sin terbiyesizsin ahlaksızdır diyor. Ben karşılık veriyorum diye anası bana çemkiriyor sen cevap verme o erkektir diye. Yok yaaa. Bunu diyeceğine kendi oğlunun ağzına iki tane yapıştıramıyor. Uzun uzun kavga ettik tartıştık ayrılmaya karar verdik. Bu sefer çocuklarla tehdit ediyorlar beni. Anası sen boşanacaksın çocukları alacaksın bizde öyle diyorduk. Seni yaşatırlar mı bakalım dedi. Ben şokum. İkisinden de iğrendim. Sonra lafı çeviriyor kadın. Ben öyle demek istemedim. Yalnız kalırsan yaşayamazsın zorlanırsın iki çocukla demek istedim dedi. He he dedim bende. Aptalım çünkü ben anlamıyorum. En son koca kişisi senden boşanmıyorum sırf çocuklar için ama yüzüne de bakmayacağım bitti bundan sonra bu evlilik dedi. Benim için de çoktan bitti zaten. Çocuklarım olmasaydı bir dakika durmazdım bu insanla zaten. İki düşman gibiyiz evde. Huzur yok, tat yok. İğrenç bir hayatın içine düştüm. İçimi dökmek istedim sadece sizlere...
Bence böyle saçma bir mevzudan boşanmaya gidilmez bambaşka sorunlarınız var eşinizle, siz de hatalısınız resmen adamı kavgaya teşvik etmişsiniz..

Siz de bir tuhafmissiniz ya hu
Evet bilemeyebilir, ne desin
Kesinlikle yapmam dese de yapabilirim de dese bilmiyorum da dese siz takacak gibiymissiniz zaten
Bir de seneler once diyorsunuz
Yok artik ya
Bilemeyebilir mi? Kendisinin bilmediği birşey için benden nasıl bir güven bekliyor? İnsan elbette hiçbirşeyi yaşamadan bilemez bu doğru ama belli başlı şeyler için insanın bir tavrı bir görüşü olur. Sorsan hırsızlık yaparmısın ya da adam öldürür üzün diye. Asla yapmam der. Ama bilemezsin hayat herşeyi karşına çıkarıveriyor.
Evet bilemez belki ama buna yaşamadan bir cevabı olur insanın. Bulunduğum ortamı terkederim ya da kadını uzaklaştırır kendimden vs dersin ne bilim. Direk bilmiyorum deyip kestirip atmazsın.

Kavgayı siz başlattığınız için o konuda haksızsınız ama iş öldürme ile tehtid etmeye kadar gitmiş. Zaten daha önce de şiddet de uygulamış. Ne yapacaksınız boşanacak mısınız? Boşanmayacaksanız neden olayı büyütüyorsunuz bu kadar? Ayrıca yaptığınızın şaka olmadığını siz de biliyorsunuz. Şaka bir kere yapılır, aynı şeyi ikinci kere şaka yollu söylüyorsanız gerçekten istediğinizi söylemeye cesaretiniz olmadığından. Hele evde 2 küçük çocuk varken böyle fütursuzca kavga etmek bana çok büyük istismar geliyor kusura bakmayın.

Bilemeyebilir mi? Kendisinin bilmediği birşey için benden nasıl bir güven bekliyor? İnsan elbette hiçbirşeyi yaşamadan bilemez bu doğru ama belli başlı şeyler için insanın bir tavrı bir görüşü olur. Sorsan hırsızlık yaparmısın ya da adam öldürür üzün diye. Asla yapmam der. Ama bilemezsin hayat herşeyi karşına çıkarıveriyor.
Evet bilemez belki ama buna yaşamadan bir cevabı olur insanın. Bulunduğum ortamı terkederim ya da kadını uzaklaştırır kendimden vs dersin ne bilim. Direk bilmiyorum deyip kestirip atmazsın.
Diyoruz ki madem adam bunu daha evliliğin başında söyledi
Sizin için de ben güvenilmez biriyim demek bu
Bu ikisi kabul, tamam
E ta o zaman ayrılsaydınız
Üstüne 2 çocuk yapıp
Üstüne bi yere gideceği zaman sen eskiden böylr demiştin o yüzden güvenemem sana demek mantıklı mı?

X