Kocam çocuk istemiyor...

egemce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2012
158
57
44
37 yaşındayım. eşim ve ben çalışıyoruz. Maddi olarak çok iyi değiliz ama kötü de değiliz. kocam çocuk istemiyor :KK43: ve benim yaşım geçiyor. O ileride istese çocuk sahibi olur ama ben anne olamam bunu da biliyor. korunmuyoruz da, ama olmadı. yumurtlama testi yapıyorum hiç pozitif çıkmadı. ilerde tüp bebek veya aşılama ile çocuk sahibi olabilir miyim acaba ???
Ben çocuk sahibi olmayı çok istiyorum ama vazgeçmek üzereyim. :KK43:

Son düzenleme:
Eşinin çocuk istemiyor olması bencilce bir davranış çünkü benim eşimde istemiyordu tam 7 yıl!
Bende inat ettim o istemiyorsa ben de istemiyorum tarzında yaklaştım çünkü bu iki kişinin birlikte karar vereceği ve bütün bu süreci birlikte geçireceği bir konu
Neyse ki son 1 yıldır fikirlerinde küçük değişimler oldu deniyoruz yani ama olmuyor
hep hayal kırıklığı her ay çok stresli ve yorucu bir yolculuk
Yani bi adım atıyorsun başka sorunlar çıkıyor vs vs
Oncelikle onu ikna etmelisin

37 yaşındayım. eşim ve ben çalışıyoruz. Maddi olarak çok iyi değiliz ama kötü de değiliz. kocam çocuk istemiyor :KK43: ve benim yaşım geçiyor. O ileride istese çocuk sahibi olur ama ben anne olamam bunu da biliyor. korunmuyoruz da, ama olmadı. yumurtlama testi yapıyorum hiç pozitif çıkmadı. ilerde tüp bebek veya aşılama ile çocuk sahibi olabilir miyim acaba ???
Ben çocuk sahibi olmayı çok istiyorum ama vazgeçmek üzereyim. :KK43:
Yumurtlama testini nasıl yapıyorsun? Kaç günde bi regl oluyorsun?
Merak ettim ben de yapıyorum ama ben görüyorum. Yardımcı olmaya çalışayim. İstersen

Reglim düzenli 28 (çok nadirde olsa stres vs durumlardan 29-30)
Tlfnuma yüklediğim programdan takip ediyorum yumurtlama günlerimi

Reglim düzenli 28 (çok nadirde olsa stres vs durumlardan 29-30)
Tlfnuma yüklediğim programdan takip ediyorum yumurtlama günlerimi
Ovulasyon testi al gitti gidiyor dan erken yada geç yumurtluyo olabilirsin.
Düzenli olmasi süper. Ovulasyon testi ile 10. Günden test yapmaya başla. Gebelik Testi gibi idrarla yapıyorsun. Çift çizgi çıkacak ama biri daha silik ikisi de koyu olduğu gün üst üste 2 gün beraber olun. Artık cazibeni kullan :KK66: sonra bekle. Testi yapacağın zaman farketmez ben sabah evden çıkmadan yapıyorum. Şüpheli gelirse yani koyulugu az mı çok mu bilemezsem akşam tekrarliyorum.
Maalesef eslerimiz o konu da bizi anlamıyorlar. Yardımcı olabilmisimdir umarım :KK66:

teşekkür ederim bilgi için.
Ben de bi dönem aldım kullandım sonra tlf'na programı yükledikten sonra bıraktım biraz tembellik ettim sanırım:)
Doğru eşler hissettiklerimizi anlamıyolar hakikaten.
Zatan annemlerle filan paylaşıyorum onlarla beraber takip ediyoruz artık:)
Umarım sende ikna edebilirsin ya
Anlatmak istersen sebebini merak ettim çocuk neden istemiyor eşin gerekçesi ne?

İlk seneler istemedi iki sene korunduk sonra mecburi Laparoskopi oldum. Sonra doktor mecbur dedi arkası denedik olmadı sonra tüp bebek sonra ben çok yipraninca psikolojik şimdi tekrar istemiyor.

insan her ne kadar güçlü kalmaya çalışsa da zaman zaman yeter artık demeye başlıyorsun yoruyor çünkü haklsın
Ama her üzüntümden sonra da hayırlısı böyleymiş deyip yeniden denedim yeniden denedim böyle de devam ediyor edecek.
O duyguyla başetmek gerekiyor pes etme bırakma imkansız diye bişey yoktur
eşinle konuş paylaş duygularını
ne hissettiğini söyle seni gerçekten anlaması gerektiğini anlat ama öylesine değil ciddi ciddi konuş

insan her ne kadar güçlü kalmaya çalışsa da zaman zaman yeter artık demeye başlıyorsun yoruyor çünkü haklsın
Ama her üzüntümden sonra da hayırlısı böyleymiş deyip yeniden denedim yeniden denedim böyle de devam ediyor edecek.
O duyguyla başetmek gerekiyor pes etme bırakma imkansız diye bişey yoktur
eşinle konuş paylaş duygularını
ne hissettiğini söyle seni gerçekten anlaması gerektiğini anlat ama öylesine değil ciddi ciddi konuş
Sen eşinle konuştun mu

Evet konuştum
Biyolojik olarak benim bekleme gibi bir lüksüm yok dedim
Eşim başka çocukları (yiğenler vs) çok seviyor çocuklara karşı da çok ilgili
biraz bu durumun üstünde durdum
bak dedim kendi çocuğun olursa senden bi parça daha çok seversin baba olmak sana çok yakışır bu sorumluluğu alacağına inanıyorum sana güveniyorum benim çok üzüldüğümü görmüyor musun vs vs çok şey söyledim..
Bencilsin deyip üstüne gittiğim zamanlar da oldu tabi tartışmalar oldu ama baktm çözüm olmayacak daha sakin olmaya çalıştm..
Tabi benim de gururum var yalvarmadım sadece orta yolu bulmaya çalıştım ki geri dönüşünü almasaydm farkı kararlar alacaktım..

yok eşim kesinlikle çoçuk istemiyor değil. 2017 yılında istemiyor. ama ben 2017 yılında tekrar denemek istiyorum. oradan problem çıkıyor bizde.

doktorunun acele etmeniz gerektiğini söylesen geç kalamayız artık dedi desen vs vs

X