Kocam eski sevgilisini unutmadı

Konu sahibinin üslubu kötü evet ama ortada senelerce yaşanan bir travma var. Bu durumu yaşayan kimse, kocasının o mesajlarını okuyan kimse sakin kalamaz. Evlenmeseydi, boşansaydı diyoruz da insanlar nasıl farklı kültürel çevrelerden geliyor, nasıl farklı yetişiyorlar görmüyoruz. Geçtim görücüyle evlilik yapılan muhafazakar bir çevreyi, tam tersi aile ortamlarında bile her fatura kadına kesilir, aldatsa da aldatılsa da kadın suçlu olur. Bunları bile bile ortada korkak basiretsiz bir adam yüzünden hayatı etkilenen iki kadın varken kadına yüklenmek yanlış. Sadece olayları değil, biraz o olayları yaşayan insanların sosyal ekonomik kültürel ortamlarını düşünmek lazım yorum yaparken bence. Ben bu olayda asıl sorumluluğu insanların evleneceği kişiyi seçme hakkına müdahale eden ailelerde ve on sene seviyorum diye kafa şişirdiği kadınla ailesi istemiyor diye ayrıldıktan sonra (kadının ayrılması önemsiz aile istese kadın da ayrılmazdı) hop diye başkasıyla evlenen korkak ağlak adamda buluyorum.
Konu sahibine ise Şartların ve çevren seni ne kadar zorlayacak olsa da o adamla evli kalma ve çocuklarınla yeni bir hayat kur diyorum, öfkeni anlamak güç değil ama öfke sana zarar verir, sana asıl kötülükleri yapanları tam da burda olduğu gibi mağdur konumuna getirir diyorum..
1-konu sahibini zorla evlendirmemişler. Seçme hakkı sunulmuş kendisi unutur sanmış da evlenmiş. Ailesi zorlamamış.

2-adam hop diye başkasıyla evlenmemiş, ayrılığın üzerinden 6 sene geçmiş.

3-iki tarafın da ailesi istememiş. Kadının ayrılması neden önemsiz oluyor? Evet her şey yolunda gitse ayrılmazdı belki ama yolunda gitmeyen şeyleri görünce ayrılmış ve adamın bütün ısrarına rağmen dönmemiş.

1-konu sahibini zorla evlendirmemişler. Seçme hakkı sunulmuş kendisi unutur sanmış da evlenmiş. Ailesi zorlamamış.

2-adam hop diye başkasıyla evlenmemiş, ayrılığın üzerinden 6 sene geçmiş.

3-iki tarafın da ailesi istememiş. Kadının ayrılması neden önemsiz oluyor? Evet her şey yolunda gitse ayrılmazdı belki ama yolunda gitmeyen şeyleri görünce ayrılmış ve adamın bütün ısrarına rağmen dönmemiş.
Kadın muhtemelen adamın ailesine söz geçiremeyen ezik karakterli biri olduğunu, mutsuz olacaklarını öngörerek istemedi konu sahibinin eşini. Aslına bakılırsa baya alfa hareket çoğu kadın yapamıyor şunu düzelir, hallolur vs vs bekleyip umut edip duruyorlar. Dolayısıyla bence de kadının istememesi önemsiz değil. İstese evlenebilirdi diye düşünüyorum ailelere rağmen.

Bır iki kısı dısında kımse bana hakvermemıs
Ben sıze acıkca anlatayım ,gorucu usulu tanıstık 1 hafta sonra gelıp ıstedıler cunku bızde gezme sevgılılık yok.ve erkek kardesınden once evlenmesını ıstıyodu aılesi
Ilk gorustugumuzde ben bırkısıyı sevdım 5 sneen beraberdık aıleler yuzunden olmadı bıraktı benı gıttı cok sevdm dedi 5 senenın oncesıde zaten 2 sene kızın pesınden kosmus 2 sene sonra sevgılı olmuslar sonrada kız bırakmıs konu bu.
Dıger kız Evlendıgı gun bu eve ıctı ıctı sabah geldi bende evet kırdım vazoları
Ama ben onu sevmstım aslında o bana bu 10yılda birkere askım demedı yada bırkere senı sevıyorm demedı
Erkek kardesı kapalı bır kızla evlıydı bosandılar sımdı acık bır kızla evli 2 de cocugu var sonra babası buna ben senın hakkna gırdım demıs aglamıs ama neden benden kolay bosanmaz cunku annesı babası dıger kardesın bosandı sende bosanıp bızım boynumuzu egme Allah rızası ıcın sen sabret demısler
Hemde cocuklarına duskun ama ben onu cocuklara hasret bırakırım eger gorustujlerını ıspatlarsam delıllerı toplarsam
Bosanmıcam demedım ben bosanıcam ama önce delil toplayıp bosanıcam
Tüm mesajlarinizi okudum gercekden psikolojiniz normal degil,, adam bastada demis kendinide belli etmis . Sevmemis sizi o kizi unutamamis,, o kizi hala sevmesi o kadinin sucu degil kocanizinda sucu degil ailelerin sucu,, kocanizin tek sucu evliyken o kadina yazmasi.. bosanmakdan baska careniz yok sevmiyor iste sizi sevmiycekde bu saatten sonra,,, sizi sevmedi die onu sucluyamassiniz basda söylemis cunku size,,, ailesi hala bosanma diyor bile bile cehennem hayati yasa diyor

Konu sahibi konuyu açtıkan sonra banlanmıştı geri dönüp tam gaz devam ediyor maşallah.azmine hayranım 1k mesaj yazılmış ama tınlamıyor.kendinizi yormayın arkadaşlar.:KK48:

Tüm yorumları okuyamadım ama konu sahibiyle dalga geçer gibi yazılması çok yanlış. Karşınızda 7 ay önce doğum yapmış, hormonları alt üst olmuş, eşinden çevresinden yeterli desteği göremeyen, katı yetiştirilmiş ve sağlıklı düşünemeyen çok öfkeli bir kadın var.
Konu sahibi öncelikle bu kadar öfke en çok sana sonra da çocuklarına zararlı. Kocanın o kadınla görüştüğünü aldattığını bile ispatlasan hukuken çocukları babalarından mahrum bırakamazsın, görüşmelerine engel olamazsın. AMA senin bu öfkeli, kontrolsüz tavırların ile eşin psikolojik sorunlarını ileri sürüp çocukların velayetini almaya çalışabilir. O yüzden lütfen biraz sakin kal ve mantıklı hareket et.
Baştan seni sevmeyen sırf ailesini memnun etmek için evlenen bir adamla evlenmekle, bu evliliği çocuk yaparak sürdürmekle hata yapmışsın.
Kadın için kullandığın kelimeler çok yanlış. Evlenmek haksa boşanmak da hak. Eşinin yazdıklarına cevap veriyor olması da o kadının ayıbı.
Bundan sonra sadece kendini ve çocuklarını düşün. Alabiliyorsan psikolojik destek al ve sakin düşünmeye başla. Eşinle anlaşmaya varıp maddi açıdan kendini güvenceye alıp boşanmak bence en mantıklısı. Sonrasında onların ne yaptığı ile ilgilenme. Adam sana hiç gelmemiş ki senden gitsin başkasının olsun.
Maddi olarak kendini ve çocuklarını korumaya al, geleceklerini en azından maddi olarak sağla kendi hayatının kontrolünü sağla.

Bosanmis tum kadinlara bir erkegin " artigi" diyen zihniyette bir kadini mi anlayisla karsilayalim??
Mesajımda ne yazmışım, ilgili yeri koyu yaptım tekrar okuyun sonra bir düşünün isterseniz.
Ayrıca ben anlayışla karşılamak yerine dalga geçer gibi yorum yazılmasına karşı çıktım.
Karşımızda öfke patlaması yaşayan sağlıklı düşünemeyen 3 çocukla uğraşan bir kadın var. Yangına körükle gitmenin bir faydası yok. Yıllarca değer görmemiş bir insanı bize göre yanlışları ve kötü ifadeleri nedeniyle tiye almak mevcut durumda hiç doğru değil.

Bilmiyorum ama kadinin yazdığından yola çıkarak söyleyim
Adam çocuklarına düşkün biriymiş sırf çocukları için böyle alengirli işlere girmez diye düşünüyorum
Adamın derdi konu sahibinden kurtulmak
Konu sahibi ne yüz kez yazdım aklını kullan diye ama nuh diyor peygamber demiyor

Ha ailesiyle inatlasir burda dedigini yapar rezil edicem diye ortalığı birbirine karistirisa
Adamda ailede kadına bir kuruş vermemek için elinden geleni yapar hatta o çocukları bu kadının akıl sağlığı psikoloji yerinde degil diye elinden bile alabilirler
En küçük yavru kaç yaşında bilmiyorum hatırlamıyorum anneye muhtacligi yoksa mahkeme babaya verebilir kadın böyle olursa
Küçük çocuk 7 aylık bu kadar olayın içinde üç çocuk nasıl yapılmış bir kere sarılmayan sevmediğin kadından insan neden üç çocuk yapar benim aklım almıyor...konu sahibi belkide kadın Bosaninca Kendi kıskançlık triplerine girdi belki adam budurumda alıştı böyle devam edicek ama konu sahibi kapanmasına izin vermiyorda olabilir ..

Küçük çocuk 7 aylık bu kadar olayın içinde üç çocuk nasıl yapılmış bir kere sarılmayan sevmediğin kadından insan neden üç çocuk yapar benim aklım almıyor...konu sahibi belkide kadın Bosaninca Kendi kıskançlık triplerine girdi belki adam budurumda alıştı böyle devam edicek ama konu sahibi kapanmasına izin vermiyorda olabilir ..
Okumuştum unutmusum canım ya
Bak şimdi buna da üzüldüm çocuk denmi içinde yaralar nedense artıyor

7 aylık bebek en azından bunu yapma be kadın
Hiç mi bu kadının akraba eş dost ailesi yok
Bir akıl vereni yok
Gerçi biz bu kadar insan şunu yap bunu yap diyor da dinliyor mu ailesinde dinlemedi belki

Okumuştum unutmusum canım ya
Bak şimdi buna da üzüldüm çocuk denmi içinde yaralar nedense artıyor

7 aylık bebek en azından bunu yapma be kadın
Hiç mi bu kadının akraba eş dost ailesi yok
Bir akıl vereni yok
Gerçi biz bu kadar insan şunu yap bunu yap diyor da dinliyor mu ailesinde dinlemedi belki
Konu sahibi heyacanli bir tip aklına geleni yapan yorumlarından anladığım kadarıyla ve bu özellikler onu hakliyken haksız duruma düşürüyor.. belki boşanmak istese adama bu kadar beddua etmese adamda yuvam küçük çocuğum var deyip otururacak ama ...

Konu sahibi heyacanli bir tip aklına geleni yapan yorumlarından anladığım kadarıyla ve bu özellikler onu hakliyken haksız duruma düşürüyor.. belki boşanmak istese adama bu kadar beddua etmese adamda yuvam küçük çocuğum var deyip otururacak ama ...
Bilmiyoruz hep belkiler üzerinden yorumlar yapıyoruz

Ama şu gerçek artık kadın bu evde bir sığıntı gibi yaşıyor onca kocasinin hakaretlerine magruz kalıyor asaliyor kadını
Buna rağmen kadın dayatıyor oysa konu sahibinin bir an önce hem o evden o aileden o kocadan kurtulması şart
Kendi ve Çocuklar için

Yazdıklarınızdan çıkardığım kadarıyla eşinizin ailesi son derece muhafazakar ve böyle aileler çocuklarına istediklerini yaptırmak için önce anne ayılıp bayılmaya başlar baba mirastan mahrum etmekle tehdit eder bunlar da sökmezse ana baba hakkından girip sütümü helal etmemden çıkar. Tâbi 20 li yaşların başında ki bir delikanlı etkilenir bu davranışlardan çünkü doğduğundan itibaren anne baba hakkı ile büyütülmüştür. Eşinizin bunca sene unutmaması onu kötü biri yapmaz veyahut ailesini o dönem karşısına alamaması fakat bu kadar yıl sonra eski sevgilisini sosyal medyadan stalk yapıp birde mesaj atması kötü biri yapar.

Evlendikten sonra ben sevdim yazmışsınız ama sevdiğinize inanmıyorum sadece alışkanlık haline gelmiş sizin için. Size çevreniz tarafından sevme şansı verilmemiş zaten, önünüze damat adayları getirmişler sizde mantık çerçevesinde seçim yapmışsınız.

Çocuklarınızı koz olarak kullanıyorsunuz hem eşinizi hemde ailesine karşı ve çocuklarınıza nefret tohumları ekiyorsunuz. Çocuklarınız çok küçük dede, babaanne ve babaya karşı cephe alacak tavır koyacak yaşta değiller. Muhtemelen çocuklarınızı manipüle ederek uzaklaştırıyorsunuz. Çünkü o yaştaki çocuklar büyükler ne yaparsa yapsınlar yine de sevmekten vazgecmezler. Bende eş ailesiyle sorun yaşadığım zamanlar oldu ve hiçbir zaman çocuklarıma yansitmadim çünkü benim kişisel sorunum çocuklarımı ilgilendirmez ve çocuklarım yılda 3-4 defa görmelerine rağmen çok severler büyüklerini.

pardon ama burda kadının suçu ne ne yani zamanında erkek arkadaşı olu diye kadını resmen kötü kadın yapmışsınız sizin gözünüzü kocanızda açmanız da iyi bir şey olmamış göründüğü üzere keşke siz sizin de zamanında erkek arkadaşınız olsaydı belki şimdi daha mutlu olurdunuz. Yani erkek arkadaşı olan insanları dışlayıp biz onlar gibi değiliz biz düzgün büyütüldük demeniz hiç hoş olmamış. Ayıca düzgün büyütülmek bu şekilde olmaz düzgün büyütülen insan beddua etmez nefret dolu olmaz

pardon ama burda kadının suçu ne ne yani zamanında erkek arkadaşı olu diye kadını resmen kötü kadın yapmışsınız sizin gözünüzü kocanızda açmanız da iyi bir şey olmamış göründüğü üzere keşke siz sizin de zamanında erkek arkadaşınız olsaydı belki şimdi daha mutlu olurdunuz. Yani erkek arkadaşı olan insanları dışlayıp biz onlar gibi değiliz biz düzgün büyütüldük demeniz hiç hoş olmamış. Ayıca düzgün büyütülmek bu şekilde olmaz düzgün büyütülen insan beddua etmez nefret dolu olmaz

,"Biz onlar gibi değiliz biz öyle büyültulmedik "

Diye bir sey yazılmış mi .hiç okumadım böyle Bir şeyi

O zaten oturuyor gıdemez zaten ben sevılmemeyı kabul ettım cocuklarınbırakamaz zaten daha sımdıden buyuk kızım farknda babam evde mutsuz dıyo ama ben suna emınım bızı bıraksada mutlu olamaz o kadar sevıyorsa kadını kendı bosasın gtsın bakalm rezıllıgıde goze alamaz zaten evet bende maddı olarak rahat olabılırım cokta dahada rahat olabılırdım cocuklara ev al dedıgımde almıyor ıstese alır
Siz benı elestırıyosunz cunku ben herseyı oldugh gibi anlatıyorm eger ben oldgu gıbı anlatsam dıger kadn ıcınde benım dedıgımden daha cok sey derdınız belkıde
Cunku oda kocama yuz verıyor hernekadar benı ılgılendıren kocam olsada bende o kadını al bak senın olsun demıcm

,"Biz onlar gibi değiliz biz öyle büyültulmedik "

Diye bir sey yazılmış mi .hiç okumadım böyle Bir şeyi
Evet yazdm yanı öyle tanıs gez yok bızde dedım onada tanıstıgımızda bızde gezmek yok dedım sonra zaten aılesıde bunun kardesınden once evlenmesını ıstıyolarmıs gelıp istediler bir ay telefonda konustk
Birde bana hergun ben ı kadını sevıyrm demedı tabi ilk gorusmede anlattı bırını cok sevdım dedi bende tekrar dönermı dedım hayır dedi konu bu
Ben onu sevdm zamanla
Bana bırkere bıle senı sevıyorm demedı evet ısntagramdan faceden whatapdan heryerden engelledi benı bıtek arayınca ulasıyorm bir tane foto koymuyo bızımle ınternete ama kabullendm artk

Evet yazdm yanı öyle tanıs gez yok bızde dedım onada tanıstıgımızda bızde gezmek yok dedım sonra zaten aılesıde bunun kardesınden once evlenmesını ıstıyolarmıs gelıp istediler bir ay telefonda konustk
Birde bana hergun ben ı kadını sevıyrm demedı tabi ilk gorusmede anlattı bırını cok sevdım dedi bende tekrar dönermı dedım hayır dedi konu bu
Ben onu sevdm zamanla
Bana bırkere bıle senı sevıyorm demedı evet ısntagramdan faceden whatapdan heryerden engelledi benı bıtek arayınca ulasıyorm bir tane foto koymuyo bızımle ınternete ama kabullendm artk

O kadar çok şey okudum ki unutmuş olabilirim gerisini biliyoruz onları yazmana aynı şeyleri demene gerek yok

Şimdi dünle bugün arası düşünüp sakın oluo aklını kullanıp bir fikre varsın mı

Yoksa halen aynı yerdemisin bunu merak ediyoruz artık ne yazdın ne dedin demedin değil şuan ne yapıcaksın onu bekliyoruz

Mesajımda ne yazmışım, ilgili yeri koyu yaptım tekrar okuyun sonra bir düşünün isterseniz.
Ayrıca ben anlayışla karşılamak yerine dalga geçer gibi yorum yazılmasına karşı çıktım.
Karşımızda öfke patlaması yaşayan sağlıklı düşünemeyen 3 çocukla uğraşan bir kadın var. Yangına körükle gitmenin bir faydası yok. Yıllarca değer görmemiş bir insanı bize göre yanlışları ve kötü ifadeleri nedeniyle tiye almak mevcut durumda hiç doğru değil.
Yooo yanlis biliyorsunuz ! Bu kadinin sevgiden haberi var! PARA SEVGISINDEN 🤣🤣

O zaten oturuyor gıdemez zaten ben sevılmemeyı kabul ettım cocuklarınbırakamaz zaten daha sımdıden buyuk kızım farknda babam evde mutsuz dıyo ama ben suna emınım bızı bıraksada mutlu olamaz o kadar sevıyorsa kadını kendı bosasın gtsın bakalm rezıllıgıde goze alamaz zaten evet bende maddı olarak rahat olabılırım cokta dahada rahat olabılırdım cocuklara ev al dedıgımde almıyor ıstese alır
Siz benı elestırıyosunz cunku ben herseyı oldugh gibi anlatıyorm eger ben oldgu gıbı anlatsam dıger kadn ıcınde benım dedıgımden daha cok sey derdınız belkıde
Cunku oda kocama yuz verıyor hernekadar benı ılgılendıren kocam olsada bende o kadını al bak senın olsun demıcm
Bak kafanı o kadınla bozmuşsun ama o kadın isteseydi belki de kocanı on kere alırdı. Çünkü kocan buna dünden razi. Yüksek ihtimalle kadının umrunda bile değilsiniz. Kadını kıskanmayi bırak artık, zamanında nasıl kocanizi istemediyse yine istemiyor muhtemelen.
Madem boşanmaya da niyetin yok, o zaman hiç bunu kafana takıp kendine de eşine de hayatı zehir etmeyeceksin. Umursama yaşa geç. Diğer türlü asla rahat edemezsin.

X