Kocam eski sevgilisini unutmadı

Evet yazdm yanı öyle tanıs gez yok bızde dedım onada tanıstıgımızda bızde gezmek yok dedım sonra zaten aılesıde bunun kardesınden once evlenmesını ıstıyolarmıs gelıp istediler bir ay telefonda konustk
Birde bana hergun ben ı kadını sevıyrm demedı tabi ilk gorusmede anlattı bırını cok sevdım dedi bende tekrar dönermı dedım hayır dedi konu bu
Ben onu sevdm zamanla
Bana bırkere bıle senı sevıyorm demedı evet ısntagramdan faceden whatapdan heryerden engelledi benı bıtek arayınca ulasıyorm bir tane foto koymuyo bızımle ınternete ama kabullendm artk
Eşinize sürekli eski sevgilisi ile ilgili imalarda bulundunuz mu, her paylaşımından, herşeyden anlam mı çıkartıyorsunuz da sizi engelledi.

Sevilmemek kötü anlıyorum sizi ama sizde sanki adamı yitmişsiniz kendinizden, çok dır dır edip zorla kadını aklına sokmuşsunuz. Biraz dönüp kendinize de bakın, sürekli laf sayan evde her hareketinden anlam çıkarılan biri eve bağlanamaz. Madem boşanma düşünmüyorsunuz evinizde sürekli kadının adını geçirmeyin, eviniz de huzurlu bir ortam yaratın, en azından çocuklarınız için yapın bunu.

Evet yazdm yanı öyle tanıs gez yok bızde dedım onada tanıstıgımızda bızde gezmek yok dedım sonra zaten aılesıde bunun kardesınden once evlenmesını ıstıyolarmıs gelıp istediler bir ay telefonda konustk
Birde bana hergun ben ı kadını sevıyrm demedı tabi ilk gorusmede anlattı bırını cok sevdım dedi bende tekrar dönermı dedım hayır dedi konu bu
Ben onu sevdm zamanla
Bana bırkere bıle senı sevıyorm demedı evet ısntagramdan faceden whatapdan heryerden engelledi benı bıtek arayınca ulasıyorm bir tane foto koymuyo bızımle ınternete ama kabullendm artk

Gerçekten sabır taşı olsa sabır taşı çatlar

Vallahi yani halen diyor ki kadın yüz veriyor
O kadın eşini istememiş gitmiş dimi zamanında
Kocan peşine düşmüş kadın geri gelmemiş
Kocan olucak o mıymıntı senle evlenmiş sana demiş ben birini sevdim diye

Ya deli olucam

Sende sever belki demiş evlenmisin
O kadın kocanı evliyken aramamış oda evlenmiş değilmi
10 Yıl geçmiş gitmiş o adam senle evlenmiş ama aklı fikri o kadında
Sonra kadın boşanmış kocan olucak o tobe yarabbi töbe ona mesaj atmış dimi

Sonra olan olmuş sana zaten sevmediğini söylemiş defalarca yüzünü görmek istemiyorum demiş

Şimdi sen ne akla hizmet o kadını sucluyorsun
O kadın masum masum

Senin koca ortalığı karıştıran ve sen laf söz anlamayan sevilmediğini bile bile o adamla yaşayıp ayni yataga girip çocuk yapan sen suçlusun

Bana onu alırlar bunu alırlar deyip halen o kızına çocuklara kendine işkence ediyorsun ya

Ömrünü bu adamla niye tuketiyorsun

Bizi bırakmaz çünkü lanet olası aile yapınız var
Ona güveniyiorsun,derdin bu etraf ailenin tutucu oluşu kocanın aileye sesini çıkaramayacağı biliyorsun başka sevdiği varmış ondan boşanmış lafı yayılıp rezil olmaktan korktuğu için
kocan ve ailesi böyle bir şeye kalkışamaz

Sen ondan rahatsın çünkü kocanı tanıyorsun aileye o mala mülke sahip baba var baba ne derse o çünkü kocanda itiraz edicek yürek yok

Yazık ya vallahi yazık,herkes kendi seçimini yapar
Ne yaparsan yap hala bir gidim yol almak yok boşuna yoruluyoruz

Son düzenleme:
Bir insan karısını WhatsApptan niye engeller? O evde bildiğin kanlı bıçaklı savaş var yani. Sofrada oturup yemek yiyebiliyor musunuz merak ettim. Ya da o evdeyken ne yapıyorsunuz, çocuklar ne yapıyor? Tahminimce o gergin ortamda tüyleri diken diken bir şekilde acaba kim kavga başlatacak diye bekliyorlardır. Bu yaşamak değil:KK43:

Yazılan mesajları okudum ve çok şaşırdım, çok üzüldüm.. kocanız için beni Whatsapp tan, instagramdan, Facebook tan engelledi , bana hiçbir zaman seni seviyorum demedi demişsiniz ve o kadını rezil etmekten, kocanız için yapabiliyorsa yapsın onları mahvederimlerden bahsetmişsiniz.. sizin adınıza çok üzüldüm, aslında verdiğiniz tepkiler çok normal, uzulmeniz aglamaniz hatta hirslanmaniz bile, ama bu oyunda mağlup siz olursunuz, hırs iyi birşey değil ve sizi daha çok çıkmaza sürükler.. çocuklarının başında dur, boşanmak yok yazılarınızı okudum.. neden peki? Size değer vermeyen, yıllarca dünyanın en güzel duygusu olan sevgiyi sizden esirgeyen bir adamla neden bosanmiyorsunuz? Bu şekilde aynı evde daha mı iyi olacak? Mutsuz çocuklar, ileride mutsuz bireyler yesitireceksiniz.. anne baba nasılsa çocuk onu rol model alır.. kizlariniz varsa ilerde babası gibi bir adamı sever, sürekli sevgisiz adamlara takılıp kalır çünkü sizden bunu öğrenir o evde, oğlunuz varsa da oda kavga gürültünün normal olduğunu, kadına verilmesi gereken sevgiyi hiçbir zaman öğrenemez o evde.. nereye kadar bu evliliği bu şekilde yürüteceksiniz? Bu işin 50-60-70 yaşıda var bunca yıl o evde nasıl eğreti gibi duracaksiniz? Nasıl sevgisiz bir ortamda oturup kalkıp yemek yiyeceksiniz (bunlar en küçük şeyler) o çocuklar nasıl güzel eğitim alacaklar böyle bir ortamda? Sosyal yasantilarindan tutunda okul yaşantılarına kadar eksik, savunmasız mutsuz çocuklar olacaklar.. yapmayın.. kendinize bu haksızlığı yapmayın.. belki size söylemesi kolay diyeceksiniz ama öyle bir ortamda kendinizi ve çocuklarınıza bunu yapmayın.. bu olayda adam ve kadın karaktersizdir kimse kusura bakmasın.. evli bir adamın bunu yapması iğrençlik, o kadininda istemem yan cebime koy demesi ayrı iğrençlik.. ama dizinde bunları bile bile devam ediyor olmanız da iğrençlik olur..kusura bakmayın..

Bir insan karısını WhatsApptan niye engeller? O evde bildiğin kanlı bıçaklı savaş var yani. Sofrada oturup yemek yiyebiliyor musunuz merak ettim. Ya da o evdeyken ne yapıyorsunuz, çocuklar ne yapıyor? Tahminimce o gergin ortamda tüyleri diken diken bir şekilde acaba kim kavga başlatacak diye bekliyorlardır. Bu yaşamak değil:KK43:

Engellemiş o ayrı bide bizi bırakamaz diyor

Kesin güvendiği bir şey var yoksa bu kadar kesin konuşmaz
Yukarda yazdım ailesinin tutucu olduğunu biliyor
Boşarsa başka kadını seviyormuş 3 çocuğuyla karısı boşadı lafı aileye ters olduğu için koca bunu yapamaz

Koca buna yükleniyor ben boşayamam sen boşan git diye kadında gitmiyor

Ya.kadinin ailesiyle bir anlaşma var mal mülk ortaklık gibi yada başka bir şey var.

Bu kadının güvendiği bir şey olmasa bu denli rezil olur gibi laflar deyip uzatmaz

Şu son yorumdan bu cıktı sanki...bilemiyorum belki,bi ihtimal
Ekleme..
Hahhahahha delirmeye az kaldı doktorum nerde
:kızgın::kızgın:

Son düzenleme:
O zaten oturuyor gıdemez zaten ben sevılmemeyı kabul ettım cocuklarınbırakamaz zaten daha sımdıden buyuk kızım farknda babam evde mutsuz dıyo ama ben suna emınım bızı bıraksada mutlu olamaz o kadar sevıyorsa kadını kendı bosasın gtsın bakalm rezıllıgıde goze alamaz zaten evet bende maddı olarak rahat olabılırım cokta dahada rahat olabılırdım cocuklara ev al dedıgımde almıyor ıstese alır
Siz benı elestırıyosunz cunku ben herseyı oldugh gibi anlatıyorm eger ben oldgu gıbı anlatsam dıger kadn ıcınde benım dedıgımden daha cok sey derdınız belkıde
Cunku oda kocama yuz verıyor hernekadar benı ılgılendıren kocam olsada bende o kadını al bak senın olsun demıcm
Hayat sizin hayatınız nasıl yaşamak isterseniz yaşarsınız biz buna karışamayiz ama insan sevilmemeyi nasıl kabul eder ? Siz bu gerçekle nasıl yaşıyorsunuz nasıl aynı yatağa giriyorsunuz ben sevdiğim adama bazen katlanamiyorum sinirlendiğimde, siz başkasına seni unutamadim diyen bir adamı her gün görmeye nasıl katlanıyorsunuz eşinizi değil kendinizi cezalandiriyirsunuz.. diğer bayana gelince o gerçekten sizin muhattabiniz değil Ayşe değil Fatma olur Fatma değil başka biri isme takılmayın kocanız verdi size sadakat sözü... başka birenede yazabilirdi sizden hoşlandım görüşelim diye o zamanda tavrıniz bu mu olucakti ?siz yıllarca bu kadını bildiğiniz için ona eşiniz aşık olduğu için kin beslediniz bu hırsınız bu yüzden, yapmayın bunu kendinize çocuklarınızla çok mutlu bir hayat kurabilirsiniz sizi gerçekten seven biri çıkar karşınıza mutlu olabilirsiniz . sizi sevmeyen bir adam için ömrünüzü heba etmeyin ..

Boşarsa başka kadını seviyormuş 3 çocuğuyla karısı boşadı lafı aileye ters olduğu için koca bunu yapamaz

Ya.kadinin ailesiyle bir anlaşma var mal mülk ortaklık gibi yada başka bir şey var.

Bu kadının güvendiği bir şey olmasa bu denli rezil olur gibi laflar deyip uzatmaz

Ekleme..
Güvendiği birşey olduğundan değil, muhtemelen adam bu tarz bir adam sanmıyorum daha önce başka kişilerle böyle munasebete girmediğini.. karısının sustugunu kabul ettiğini bildiği için adam rahat, evimde dursun ben istediğimi yaparım boşanmamda ama istedigimide yaparım modunda

Şu son yorumdan bu cıktı sanki...
İnan o kadın bu adama "gel" dese (ki eminim diyecek. Mesajlaşmalar o yöne doğru bodoslama gidiyor) adamın gözünde ne mal, ne çocuk, ne çevre baskısı kalır. Konu sahibinin tutunduğu tek dal "çevreden utanır, rezillik çıkar diye gidemez". Halbuki çevre dediğin birkaç yaşlı akraba, birkaç ilkokul mezunu komşu. Evet "etraf ne der" diye büyütülen insanların gözünde bu göze alınması zor bir risktir ama asla aşılamayacak kadar değil. Kendimden örnek vereyim. Aile baskısı, çevre ne der korkusuyla 9 yıl yürüttüğüm evliliği 10. yılda "hay mıçayım baskınıza da, çevrenize de" deyip bitirdim. Hele ki karşıda adama "gel" diyen 16 yıl hiç ara vermeden sevdiği kişi olacak. O adam amuda kalkıp da koşar. O çevre de 1 konuşur iki konuşur 3. gün sıkılıp başka bir dedikoduya geçiş yapar. Konu sahibi de bu işin sonunda çok ama çok pişman olacak. Giden 10 yılın üzerine, terkedilmek ve evin arabanın elden gitmesi de cabası.

bende tekrar dönermı dedım hayır dedi

Siz evliliğinizi kadının dönmeme ihtimali üzerine kurmuşsunuz.
Sebep de "kadın ayartır, erkek ayartılır" düşüncesine sahip olmanız bence.
Kadın dönmediği sürece sorun yok sanmışsınız.
"O dönerse sen gider misin" diye bir soru bile sormamışsınız. Çünkü bunun cevabını zaten biliyordunuz.

Şu an eşinizin bedenen evde ama kafa olarak o kadında olmasını da kadının yüz vermesine, açık kapı bırakmasına, yani kocanızı "ayartmasına" bağlıyorsunuz. Ama kadının kocanıza yüz verdiği falan yok.

O kadın olmasa da mutlu bir evliliğiniz olayacaktı. Muzutsuz olmanızın sebebi o değil, eşinizin sizi sevmemesi.
Şu an bir güçle adamın beyninden kadını silip atsak yine de sevmeyecek sizi.
Siz de eşinizi sevmiyorsunuz. Birbirinize katlanıyorsunuz sadece.

Bari siz aklınızı başınıza alın da en azından çocuklarınızın huzuru için boşanın artık.

bayılıyorum kocasına yüz vermeyen kadınlara, sırf kocası onlara aşık diye saldıranlara.
sıkıntı kadında değil, koca kişisinde, çok net.
kadın kısmet değil demiş, kapamış konuyu. ama konu sahibi bilerek profilini açıyor o kadın kafasında.
eminim o kadın arkadaş hayat tarzı olarak fersah fersah uzağındadır adamın, bu saatten sonra gençlikten kalan kırık aşk hikayesini de sallamıyordur.
adam yazınca kibarca terslemiş zaten,açık kapı bırakmamış.
ama hala o suçlu.
bu kadar mutsuzluk varken ayrılmak yerine suçu günahı olmayan kadına saldırmak nasıl bir anlayış ?

tabi bir de genelleme var: "Ben erkek nasıl ayartılır bılmem onlar gibi degilim ben gozumu kocamda actım biz duzgun buyuduk allahından bulsun hepsi" ne demek bu yahu ?
sevgilisi olup gezen her kadın kötü kadın mı yani ?

hangi insanın başkasını böyle yaftalamaya hakkı var ?

Ekleme..
Ben hala kimsenin rezil olacağını düşünmüyorum. Birinin kızı kıymetli ise diğerinin de oğlu kıymetli. Zaten iki aile de aynı zihniyet, dünya görüşü ve yaşayışa sahip. '' Erkektir aldanmıştır, kafası karışmıştır, tapusu sende, sen kalıcısın onlar geçici. '' diye avutur geçiştirirler. Adamın parası da var, gidip başka kadına ev açsa dahi boşatırlar mı, hele dediğin gibi bir menfaat ilişkisi varsa arada.

Bilmiyoruz hep belkiler üzerinden yorumlar yapıyoruz

Ama şu gerçek artık kadın bu evde bir sığıntı gibi yaşıyor onca kocasinin hakaretlerine magruz kalıyor asaliyor kadını
Buna rağmen kadın dayatıyor oysa konu sahibinin bir an önce hem o evden o aileden o kocadan kurtulması şart
Kendi ve Çocuklar için
Empati yapıyorum da başıma gelse ne yapardım diye.. kızıma adıyla sesleendigi gün eşyalarını tek tek valize katlar koyardım buda sana son iyiliğim der valizi verirdim eline ,başanma davasını açardım çatır çatır bosardim donuna kadarda alırdım..çocuklarımla yerdim gezerdim sabah akşam onu yadimda zorla tutup benden daha çok nefret etmesindense yokluğumla cezalandirirdim,diğer türlüsü çok onur kırıcı benim için. kimse onurum dan değerli olmazdı...

Konu sahibinin üslubu kötü evet ama ortada senelerce yaşanan bir travma var. Bu durumu yaşayan kimse, kocasının o mesajlarını okuyan kimse sakin kalamaz. Evlenmeseydi, boşansaydı diyoruz da insanlar nasıl farklı kültürel çevrelerden geliyor, nasıl farklı yetişiyorlar görmüyoruz. Geçtim görücüyle evlilik yapılan muhafazakar bir çevreyi, tam tersi aile ortamlarında bile her fatura kadına kesilir, aldatsa da aldatılsa da kadın suçlu olur. Bunları bile bile ortada korkak basiretsiz bir adam yüzünden hayatı etkilenen iki kadın varken kadına yüklenmek yanlış. Sadece olayları değil, biraz o olayları yaşayan insanların sosyal ekonomik kültürel ortamlarını düşünmek lazım yorum yaparken bence. Ben bu olayda asıl sorumluluğu insanların evleneceği kişiyi seçme hakkına müdahale eden ailelerde ve on sene seviyorum diye kafa şişirdiği kadınla ailesi istemiyor diye ayrıldıktan sonra (kadının ayrılması önemsiz aile istese kadın da ayrılmazdı) hop diye başkasıyla evlenen korkak ağlak adamda buluyorum.
Konu sahibine ise Şartların ve çevren seni ne kadar zorlayacak olsa da o adamla evli kalma ve çocuklarınla yeni bir hayat kur diyorum, öfkeni anlamak güç değil ama öfke sana zarar verir, sana asıl kötülükleri yapanları tam da burda olduğu gibi mağdur konumuna getirir diyorum..

dedikleriniz çok doğru ama ben konu sahibini diğer kadına yönelik yazdıkları hele hele de "artık" kelimesi için ayıplıyorum.
evet belli ki burada yazan çoğumuzdan çok farklı bir kültürün insanı. boşanmak zor, evlenmeden bir erkekle görüşen kadını bile namussuz diye yaftalıyor.
benim tepkim kocası kadının peşinden koşarken bile kadını suçlaması. yani diğer kadın için kocasının bir anlamı olsa zaten o kadın bunca sene arar sorardı.
haksızlık yaşayan bir kadın olarak başka bir kadına hakaret etmesi kabul edilemez.
hadi ilk sinirle etti, tam 83 sayfa dil dökmüş insanlar, hala aynı fikirde.

Ben hala kimsenin rezil olacağını düşünmüyorum. Birinin kızı kıymetli ise diğerinin de oğlu kıymetli. Zaten iki aile de aynı zihniyet, dünya görüşü ve yaşayışa sahip. '' Erkektir aldanmıştır, kafası karışmıştır, tapusu sende, sen kalıcısın onlar geçici. '' diye avutur geçiştirirler. Adamın parası da var, gidip başka kadına ev açsa dahi boşatırlar mı, hele dediğin gibi bir menfaat ilişkisi varsa arada.

Artık kelimeleri bitirdi
Bizim enerjimizi sömürdü adamın ömrünü ha kendi ömrünü yemiş.bitirmis

Bende zaten belki acaba bir ihtimal gibi sıraladım belki ona bir şey Der diye

Yoksa bu kadın gitmez bizim çaba boşa
Kadının aklında o kadın yerleşip kalmış ama seni sevmiyorum diyen adamla yatağa girl çocuk yapıyor
Adamın sevmediği sorun değil adamın o kadina gitmesi sorun diyecek söz bulamıyorum bulmadım

Son düzenleme:
Ben gözumu onda actım o anca artıklara kalır benım gibilere layık degil o
Cok sevmıs onu kavusamadı ya ondan oyle geliyor kadın ınstagram sayfasını acıyor arada bu gorsun dıye emınım bunlar gorusuyorlar mesajda bende cok sevdım demis neden yazıyon dememıs rezıledicem onları zaten bır cozeyım konuyu tam
eşiniz neden ' sen insan değilsin ' demiş şimdi anlıyorum

Empati yapıyorum da başıma gelse ne yapardım diye.. kızıma adıyla sesleendigi gün eşyalarını tek tek valize katlar koyardım buda sana son iyiliğim der valizi verirdim eline ,başanma davasını açardım çatır çatır bosardim donuna kadarda alırdım..çocuklarımla yerdim gezerdim sabah akşam onu yadimda zorla tutup benden daha çok nefret etmesindense yokluğumla cezalandirirdim,diğer türlüsü çok onur kırıcı benim için. kimse onurum dan değerli olmazdı...

Sen yaparsın ben yaparım ki yaptım da boşandım bende acı çektim bende yıkildim bende nefret ettim bende çıldırdım
Ama kendi hayatını seçtim

Bu kadın ta kocam o kadına giderse diye saçmalıyor kendine ediyor kendo hayati ama bu hayat çocukların da hayatı

ama siz boşanmış kadın olmayı ayıp saymıyorsunuz ki. ki öyle, gayet normal bir durum.
oysa konu sahibi boşanan kadını başkasının artığı gibi görüyor. dolayısıyla boşanmak onun dünyasında imkansız.

İnan o kadın bu adama "gel" dese (ki eminim diyecek. Mesajlaşmalar o yöne doğru bodoslama gidiyor) adamın gözünde ne mal, ne çocuk, ne çevre baskısı kalır. Konu sahibinin tutunduğu tek dal "çevreden utanır, rezillik çıkar diye gidemez". Halbuki çevre dediğin birkaç yaşlı akraba, birkaç ilkokul mezunu komşu. Evet "etraf ne der" diye büyütülen insanların gözünde bu göze alınması zor bir risktir ama asla aşılamayacak kadar değil. Kendimden örnek vereyim. Aile baskısı, çevre ne der korkusuyla 9 yıl yürüttüğüm evliliği 10. yılda "hay mıçayım baskınıza da, çevrenize de" deyip bitirdim. Hele ki karşıda adama "gel" diyen 16 yıl hiç ara vermeden sevdiği kişi olacak. O adam amuda kalkıp da koşar. O çevre de 1 konuşur iki konuşur 3. gün sıkılıp başka bir dedikoduya geçiş yapar. Konu sahibi de bu işin sonunda çok ama çok pişman olacak. Giden 10 yılın üzerine, terkedilmek ve evin arabanın elden gitmesi de cabası.

Etraf zaten biliyor ve ayrıca kayını boşanmış başkasıyla evlenmesi etraf ona ne dediyse buna der 3 Gün konuşur 10 gün konuşur

Etrafın işi yokta tek dertleri bunlar mı ne kadar önemsiyor

Aynen bende ayrildim banane etraftan
Ne derse desin
Etfaf ben acı çekerken nerdeydi o zaman gelip teselli etselerdi
Cani cehenneme.etrafin

ama siz boşanmış kadın olmayı ayıp saymıyorsunuz ki. ki öyle, gayet normal bir durum.
oysa konu sahibi boşanan kadını başkasının artığı gibi görüyor. dolayısıyla boşanmak onun dünyasında imkansız.
Düşünce yetişme tarzı işte.. bugün Müge anlida bir kadın vardı adam bütün parasını bir kadına kaptırmış kocam masum kadın yaptı diyor arabada kocasını sıkıştırmış kacamamis kocası yağmur yağıyordu diyor o kadın suçlu diyor ..boşanmak yok adamın elinin kiri oluyor kuyruk sallamistir oluyor vs ..

X