Kocam :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi nickinin hakkını veriyor sessizliğini koruyor. 🧐
Nicki bile kör göze parmak sokar gibi değil mi ya? Okurken çok sinirlendim ama fazla zorlama değil mi bir yandan da olaylar? Bir yandan da fake konu mu diye düşünmüyor değilim malum neler görüyoruz burda. Şikayet ettim konuyu.

Yaaaav kızlar

İnshaAllah şu yazdığına zamanına değer.. Konuyu açtı gitti.. Ne olduğu belli değil.. Yemin ediyorum kamera şakası gibi konular geliyor ya .. Artık hihihi nerede kamera göster de el sallayam diyesim geliyor 🙄
Ya sorma konuları açıp gidiyolar biz kendi kendimize sinir olduğumuzla kalıyoruz. Konu sahte falansa eğer işiniz mi yok ya? Ne geçiyo elinize burda sahte konu açınca?

Dediğim gibi umarım konu fake falandır. Ha her doktor çok mu iyi hayır, benimde tanıdığım arasında 20 yaş olan çift de var doktor olup borç batağında olan adam da var ama bu konu kendi içinde çelişkili.
Konu sahibi iki kelam etseydi şayet konunun gerçekliği hakkında net bir fikir sahibi olurduk. Umarım gerçek değildir gerçek ise yani baştan beri bu evlilik bambaşka birşey olmuş. Eve uğramayan gelmeyen bir adam var. Üstüne şiddet, hakaret birde istismar var ortada. Ki bu 16 17 yaşlarında bazı kızlarda babası yaşındaki adamlara merak sarıyorlar ya vardı böyle örnekler hangi akılla tercih ediyorlar anlamış değilim.

Nicki bile kör göze parmak sokar gibi değil mi ya? Okurken çok sinirlendim ama fazla zorlama değil mi bir yandan da olaylar? Bir yandan da fake konu mu diye düşünmüyor değilim malum neler görüyoruz burda. Şikayet ettim konuyu.
Fake konu açmadan öncede şöyle oturup mantıklı senaryolar kursalar bari o kadar uzun yazıpta konuları birbiriyle çelişkili , anlamsız yazıp ortadan kaybolmak hangi akla hizmet. Benim aklım hala o bozdur bozdur bitmeyen altınlarda. Ne bereketli imiş yahu doktor beyde iyi yere kapak atmış.

Ya sorma konuları açıp gidiyolar biz kendi kendimize sinir olduğumuzla kalıyoruz. Konu sahte falansa eğer işiniz mi yok ya? Ne geçiyo elinize burda sahte konu açınca?
İşte onu bende soruyorum sürekli.. Offline olup dışardan mı izliyorlar :KK53:.. Hayır okuyamadım da birdaha bakayım dedim gözüme "öğretmenlik okuyorum" yazısı çarptı eeee normalde aklı başında olması gerekmez mi bu kadının ? Nasil öğretmen olacak kendine bile faydası yokki kimi eğitecek?

Vallaha ben de şikayet ettim..

İşte onu bende soruyorum sürekli.. Offline olup dışardan mı izliyorlar :KK53:.. Hayır okuyamadım da birdaha bakayım dedim gözüme "öğretmenlik okuyorum" yazısı çarptı eeee normalde aklı başında olması gerekmez mi bu kadının ? Nasil öğretmen olacak kendine bile faydası yokki kimi eğitecek?

Vallaha ben de şikayet ettim..
Ay umarım gerçek değildir ya.

Çekirdek kola ay nasıl kafalarını yaktım çözdünler bakalım olayı diyip kıssa kıss güliyordur dışardan okuyup.🤭😂Gelirse şu altınları bir sorsak yahu hangi kuyumcudan almış doğuruyor bildiğin. Altını bozduruyor araba alıyor, düğün yapıyor. Kim veriyor bu altınları.

Çekirdek kola ay nasıl kafalarını yaktım çözdünler bakalım olayı diyip kıssa kıss güliyordur dışardan okuyup.🤭😂Gelirse şu altınları bir sorsak yahu hangi kuyumcudan almış doğuruyor bildiğin. Altını bozduruyor araba alıyor, düğün yapıyor. Kim veriyor bu altınları.
Vala kendi hallerine gülsünler bence. Normal insan işi değil bunların ki. Buraya gelip sahte konu açmak baya işsiz insan işi çünkü.

Vala kendi hallerine gülsünler bence. Normal insan işi değil bunların ki. Buraya gelip sahte konu açmak baya işsiz insan işi çünkü.
İşsizlik bir yana anlattığı şeyler de dışardan gülünecek şeyler değil. Bunları yaşayan nice kadın var. Şiddet gören, aşağılanan hani bu alaya alınacak bir mevzu değil. Toplumun kanayan yarası hala. Aklı başında olan bir insan bunları kullanarak böyle birşeyden malzeme çıkarıp eğleniyorsa yazık..

İşsizlik bir yana anlattığı şeyler de dışardan gülünecek şeyler değil. Bunları yaşayan nice kadın var. Şiddet gören, aşağılanan hani bu alaya alınacak bir mevzu değil. Toplumun kanayan yarası hala. Aklı başında olan bir insan bunları kullanarak böyle birşeyden malzeme çıkarıp eğleniyorsa yazık..
Ya öylede üniversite kazanmış,imkanları olan kadınlarda bir zahmet şunları yaşatmasın ama kendine ya. Köyde yaşayan,imkanı olmayan,söz hakkı olmayan kadınlara bir şey diyemem ama bu konuda ki gibilerine de acımam yani kusura bakmasın kimse. Burda bilinçli bir seçim var çünkü. O yüzden şu durumda toplumun kanayan yarası diyebilir miyiz emin değilim. Bile bile lades oluyor çünkü bu.

Kaç yıllık edebiyatçıyım okuyamadım. Okuyan bordo berelidir diyerek sonuna kadar direnenleri tebrik eder konu sahibine akıl fikir dilerim. Gerçek ya da sahte bilmiyorum ama cidden buna ihtiyacı var 🙄

Ya öylede üniversite kazanmış,imkanları olan kadınlarda bir zahmet şunları yaşatmasın ama kendine ya. Köyde yaşayan,imkanı olmayan,söz hakkı olmayan kadınlara bir şey diyemem ama bu konuda ki gibilerine de acımam yani kusura bakmasın kimse. Burda bilinçli bir seçim var çünkü. O yüzden şu durumda toplumun kanayan yarası diyebilir miyiz emin değilim. Bile bile lades oluyor çünkü bu.
Şu var herkesin şartları bir olmuyor ki bilinçli olan şiddet , aldatma varsa ki psikolojik şiddette dahil en doğrusu boşanmaktır. Kadının elinde mesleği varsa , çalışıyorsa bu çok da avantajlı en azından. Ama mesleği yoksa ve de ailesi destek olmuyorsa kadının içinde korku oluyor tek başına yapabilir miyim diye. Onun içinde ne yapabilir ancak ciddi ise boşanmakta davayı açacak evde kendi oturacak. Şiddet varsa uzaklaştırma alıp bu süreçte iş bakacak. Ama öncelikle kız evlatları olan anne babalara eğitim verilmeli. Destek olmaları ,anlayışlı olmaları ve kızlarının arkasında olup güç vermeleri çok önemli. Benim ailem çok anlayışlı idi destek oldular ki babam arkadaş gibi benimle Allah razı olsun kendisinden terreddüt bile etmeden kızım istemiyorsan o hayatı yaşamak zorunda değilsin ben arkandayım gücün benim , sen mutlu ol kararında arkandayız dediler ve o kabustan kurtuldum. İnşallah her kadının ailesi böyle destek olur, güç olur.🙏

Son düzenleme:
Şu var herkesin şartları bir olmuyor ki bilinçli olan şiddet , aldatma varsa ki psikolojik şiddette dahil en doğrusu boşanmaktır. Kadının elinde mesleği varsa , çalışıyorsa bu çok da avantajlı en azından. Ama mesleği yoksa ve de a
İşte bende onu diyorum. Herkesin şartları bir değil. İmkanı olmayanları tenzih ederek konuşuyorum. Benim lafım bu konudaki gibi bile bile lades diyenlere.

İşte bende onu diyorum. Herkesin şartları bir değil. İmkanı olmayanları tenzih ederek konuşuyorum. Benim lafım bu konudaki gibi bile bile lades diyenlere.
İşte kadınlar olarak duygusallığımız ön planda boşanma konusunda çok çekingen oluyoruz. Hani düzelir,değişir diye umut bağlıyoruz. Ama net neyse o değişen milyonda birdir. Zaten evliliği yapan kişi gelişimi tamamlayıp, olgunlaşmış olmalı. Bir saatten sonra değişsin diye bekleye bekleye ömrünü boşa geçiren kadınlar da var. Dedikleri ise keşke en başından boşansa idim değişmeyi bırak daha beter oldu diyenler. Huy öyle kolay kolay değişmiyor ya. Demem o ki ömür kıymetli ruh hastalarına feda etmek bile bile intihar. Çünkü gençlikte,sağlıkta gitti mi geri gelmiyor. Ki bende burda fikirlerini aldım arkadaşlardan ve çok geç olmadan bitirdim. Zor oldu ama iyiki gençliğimi ruh hastası ile çürütmeden doğru kararı verdim.

Bu sübyancı doktor bozuntusu narsisist herifte tonla psikotik bozukluk olduğuna kalıbımı basarım. Bu heriften kurtulmak için ne bekliyorsunuz? Genceciksiniz mis gibi bir hayat var önünüzde. Keşke öğrensek kim olduğunu da şikayet etsek bu pedofili herifi. Bunları da okutun ona, yok öyle doktorum da doktorum diye ego kasıp içindeki sübyancı sapığın saldırılarını gencecik kadına yöneltmek.

20 yaş büyük siz 21 o 41 bayağı fark var birde çocuk yaşta tanımışssınız. O elti olaylarını birebir yaşadım ki ben boşandım. Sanki benle değil eltimle evli gibiydi. Eltim hep ortalığı karıştırır, onun dediği olur eski eşimde hep onu tutardı, onu haklı bulurdu. Her neyse 4-5 yaş olsa neyse de 20 yaş baban yaşında nerdeyse. Şiddet var, aşağılama var hakaret var. Annene ne hakla küfür edebilir saygısız,hadsiz herif. Daha genceciksin ikilemde dahi kalma kesinlikle boşan çünkü baştan çok yanlış gelişmiş herşey. Okulunu bltir mesleğini eline al. Çocuğuna annen bakar kreş çağına gelince de sen çalışırken kreşe bırakırsın. Şiddet varsa ardı arkası kesilmez ,o aile de dahil olup canına kast edip intihar süsü bile verirler. Psikoloji tedavisi görüyorsun diye bunu da meyilli olarak öne sürerler. Ailesi de çirkef ne oldukları da ortada uzaklaş tek kelime ile. Davanı aç ki uzaklaştırma al eğer ki tehdit ederse ki o potansiyel var o şahısta.

Çok ilginç..peki nedir bu elti etkisinin sebebi? Kocasının kardeşini eşine karşı sogutmakla ne geciyor kadının eline? Veya ex eşin kendisi mi aşık olup manipüle edilmeye razıydı?

Böyle ağır sorunlu insanların yanından ayrılmayan kişilerde de başka türlü psikolojik problemler oluyor. O yüzden size ne desek kâr etmeyecek. 16 yaşında bir çocuk 36 yaşında bir erkekle hangi koşullarda tanışıp flörtleşecek aşamaya gelir? 36 yaşında birinin o yaştaki biriyle konuşacak ortak ne konusu olur? Muhtemelen sadece cinsellik. Adamın doktor olması da bir ölçüt değil ki. Üniversite sınavında istenen neti yapan herkes doktor olabilir bu iyi insan olmanın ölçütü değil maalesef. Keşke aileniz daha çok sahip çıksaymış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X