Kocami çok kiskaniyorum ve merak ediyorum! Nolur yardim edin!!

Her ne kadar eşinin yanında kıskandığını belli etmesen de anlıyordur sonuçta.

Arkadaşların yok mu peki,sosyal çevren nasıl?Arkadaşlarınla sohbet etsen,görüşsen o zamanlar aklına gelmez belki bu kadar.

Eğer tüm bunlara rağmen düzelmiyorsan mutlaka uzmanlardan yardım almalısın.Evliliğini kendi kendine tehlikeye sokarsın yoksa.

sosyal hayatima onem vermeye calisyorum zaten. dusuncelerden uzak tutsun diye. belkit ayda 3-5 kere arkadaslarimla bulusurum. oda cocgua bakar, ama bakamadigi gunler benim yanimda oluyor. Yani sosyal hayatima anlaslidir dogrusu. Kendisi bile demisti hava alabilirsin diye ben isten gelince cunku yeni bi anne olmustum cok bunalima girmistim biraz mola almaya ihtiyacim vardi. Gercekden iyi ve kotu yonleri vardir ben sadece onun degismesinden korkuyorum. Beni dusunmesi onemsemini istiyorum. tabkide her zaman yok cikamazsin gidemezsin beni onemsiyo manasina gelmez, kendiside demisti bunu, ama bazi gunler daha cok ithiyam oluyor sevildigimi anlamak. Suan ki giib..

sosyal hayatima onem vermeye calisyorum zaten. dusuncelerden uzak tutsun diye. belkit ayda 3-5 kere arkadaslarimla bulusurum. oda cocgua bakar, ama bakamadigi gunler benim yanimda oluyor. Yani sosyal hayatima anlaslidir dogrusu. Kendisi bile demisti hava alabilirsin diye ben isten gelince cunku yeni bi anne olmustum cok bunalima girmistim biraz mola almaya ihtiyacim vardi. Gercekden iyi ve kotu yonleri vardir ben sadece onun degismesinden korkuyorum. Beni dusunmesi onemsemini istiyorum. tabkide her zaman yok cikamazsin gidemezsin beni onemsiyo manasina gelmez, kendiside demisti bunu, ama bazi gunler daha cok ithiyam oluyor sevildigimi anlamak. Suan ki giib..

Bunu onunla açıkça konuşmalısın o zaman.İlgilenmemesi seni sevmediği anlamına gelmez zaten.Ama kadınlar ilgi ister erkekler bunu anlayamıyorlar.konuşursan rahatlarsın da hem.

bunu onunla açıkça konuşmalısın o zaman.ilgilenmemesi seni sevmediği anlamına gelmez zaten.ama kadınlar ilgi ister erkekler bunu anlayamıyorlar.konuşursan rahatlarsın da hem.

benım konuya yardımcı oldugunuz ıcın tessekur ederım. Gercekten cok mantıklı ve anlasıla bılıcegım sekılde yorumladın. Dedıgın seylerı bende bılıyorum, bende denedım. Anlamıyorum neden hep bı kucuk bıse bulup onu buyutu verıyom? Cocugum oldugu halde cok bos vaktım var. Degerlendırmek lazım, ama bunaldım dogrusu. Aynı seydem bunaldım...

düşüncelerinin normal olmadığını takıntılı olduğunu sende kabul ediyorsun bence psikolojik destek almalısın bu düşüncelerden kurtlmalısın.kıskanmak kıskanılmak ölçülü olursa güzeldir ama aşırısı hastalıktır.bence anlayışlı ve sana güvenen bir kocan var niye beni bunlatmıyor deyip kendi başına dert arama mutluluğunu bozma

Bazen Kocamin her adimini merak ediyorum. bazende hic tinlamiyorum. kiskandigimda Hep beni kiskansin sevsin diyorum ama tabiki 24/7 de olmaz..hem beni kiskanmasi icin bi neden yapmiyorum. Evlenmeden once anne evinde hic ozgur deyildim. hic bi yere gidemiyordum. Ama benim kocam cok ozgur birakiyor beni. Tabiki cok sukretmem lazim, ama keske bazen kiskansa diyorum. Yok bugunde ark gezemezsin dese diyorum. Arkadaslarimin hepsi bayan ve kimlerle bulustugumuda biliyor. beni kiskandigi anlar oldu, ama ben obssessif oldugum icin beni cok kiskansin diyorum. Neden boyleyim anlamiyorum. Bunaldim iyice. Hicde acmadim bu konuyu ona. cok hassasim ayrica. her 4-5 gun bu bunalima giriyorum. Herzamanda boyle obsessif deyilimdir tabikide, sadece bazen bi geliyo bi gidiyor. Biliyorum kendimi mesgul etmem lazim, keske calisam diyorum ama bitane cocugum var. ama cok kucuk, onuda birakamiyorum aileme felan. Aglamak istemiyorum artik, rahat olmak istiyorum. Kiloluyumdur, ama kendime bakiyorum. Sadece onun telefonunu karistirmakdan bunaldim..yapma etme diceksiniz ama inann o kadar kolay olsa hic yapmam. Kendimi bu duruma kendim dusuruyorum. Neymis, beni hep kiskansin diye...neden bu kadar kiskaniyorum anlamiyorum. hep sorarim, kuyruk gibi yapisinca daha mi iyi olucak diye, tabikide olmaz. Ama sadece sevildigimi anlamak istiyorum. bazen cok yanliz hissetiyorum kendimi derdimi kimseye acamiyorum cunku anlatamiyorum kendimi...karsidaki insanda anlamaz diye kendi kendimi yiyom. Nolur bi aydinlik verin bana..lutfen. Kiskanclikdan kurtukmak istiyorum. bu durumuma kiskanclik denmez bile...obsessif ve takintili denir.

Neden bu kez bu duruma dustum bide anlatiyim.
benim esim nisanliyken benimle facedeki erkekleri hep sil demisti bende silmistim. Gecenlerde bitane eski calisdigim yerde fazla konusmadigim bi erkek eklemisti. O kadarda tanimiyorum dogrusu, ama o gun biraz daralmistim ve eklemistim onu. Ama hic konusmadik. Bi kac tane paylasdigim komik link leri begenmisti o kadar. Neyse, dun iste uzun zamandir faceme hic bakmadi, ve dun biraz bakdi iste saga sola. ama ark teklifi ve mesajlarimi hic acmadi. Sadece profilime, resimlere ve ark listeme bakdi. O ekliyen erkekde yanliz deyil resimde, 2 tane kiz vardi yaninda. Ve hic bise demedi. Sanki gormedi gibi..Ama gormus olsada neden bise demedi? yoksa beni kiskanmiyormu sevmiyormu artik dedim kendi kendime. Piskolijimi bu sacma sapan seyler yuzunden bozuyorum, sormak da istemedim...biliyorum cok tuaf bi durum ama inanin ben kendim tuafim. Benim Tek istedigim bu bunalimdan kurtulmak ve kucuk seyler yuzunden kendimi uzmek istmeiyorum. Evlendiginde tabiki acmaniz lazim daraldiginiz konu olursa, ama ben acamiyorum. Ben pek belli etmem kiskandigimi, sadece kendimi yerim. hic acamiyorum ona kendimi cunku ozaman firsata kulanir diye. Ben erkeklere hic guvenmem 100de 100. Onun iicn kocana guven felan deseniz..olmaz. Hic guvenemiyorum ne erkegi nede kadinlara. Bu devirde guven diye bise kalmadi..ayrica ben kendime guvenmedigim icinde guvenmiyorum. Bunu yazdikca ne kadar karisik ve derin dusunceli oldugumu anliyorum. Herseyin farkindayim..sadece KENDIM beceremiyorum buyutmemeyi. Boyle seyleri takinti etmemeyi. Egir bi tavsiyeniz..yasadiginiz bise varsa bu konuya benzer..lutfen paylasin. Beterin beteri var tabiki, ben sadece huzurlu olmak istiyom. kocami seviyorum. Allah gostermesin ayrilmak bile dusunmek istemiyorum. Bana iyi davraniyordur. Istedigim kadarda tatli dili felan olmazsada yinede iyidir. Lutfen yardim ediniz!

kıskançlık sevmenin üst limiti yada belirleyicisi değildir.

çok kıskanan insan çok seviyordur kıskanmayan hiç sevmiyor diye bir kesinlikde yok ortada..

bu tamamen insanın kişiliği ve oğrendikleriyle ilgili..

eğer çocukluktan itibaren kıskançlık bilmiyorsa yani bu duyguyu hayatının bir paçası haline getirmemişse

oratada fol yok yumurta yokken kıskançlığa başlamaz..

senin durumda da inan fol yok yumurta yok:KK53:

ne güzel bi bebeğin var

onun için gelişim kitapları oku

birlikte ailelerle yapılan oyun etkinlikleri var onlara katıl..

haftada 2 gn eşin sen ve bebeğinle birlikte plan yap..

dua et namaz kıl..

bunlar çare değilse bir psikologa gorün

maddi gücün yok ise belli yerlerde REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZ leri var ücretsiz size yardımcı olurlar.
Allha yardımcınız olsun..

düşüncelerinin normal olmadığını takıntılı olduğunu sende kabul ediyorsun bence psikolojik destek almalısın bu düşüncelerden kurtlmalısın.kıskanmak kıskanılmak ölçülü olursa güzeldir ama aşırısı hastalıktır.bence anlayışlı ve sana güvenen bir kocan var niye beni bunlatmıyor deyip kendi başına dert arama mutluluğunu bozma

haklisin. Ayrica dusuncemi yenmek icin biraz hava almaya gittim kuzenim ile beraber gercekden cok iyi geldi. Esimede soyledim isten gelince bunaldim biraz diye oda hava aldirmaya goturdu. Simdi iyim. Biraz ilgiye ihtiyac duydum, onuda yerine getirdiler. Tsk ederim yorumun icin.

kıskançlık sevmenin üst limiti yada belirleyicisi değildir.

çok kıskanan insan çok seviyordur kıskanmayan hiç sevmiyor diye bir kesinlikde yok ortada..

bu tamamen insanın kişiliği ve oğrendikleriyle ilgili..

eğer çocukluktan itibaren kıskançlık bilmiyorsa yani bu duyguyu hayatının bir paçası haline getirmemişse

oratada fol yok yumurta yokken kıskançlığa başlamaz..

senin durumda da inan fol yok yumurta yok:KK53:

ne güzel bi bebeğin var

onun için gelişim kitapları oku

birlikte ailelerle yapılan oyun etkinlikleri var onlara katıl..

haftada 2 gn eşin sen ve bebeğinle birlikte plan yap..

dua et namaz kıl..

bunlar çare değilse bir psikologa gorün

maddi gücün yok ise belli yerlerde REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZ leri var ücretsiz size yardımcı olurlar.
Allha yardımcınız olsun..

sende haklisin...INS buyutmemeye calisirim. bazen zor oluyor..merakligimi yenemem ama belkit mantikli dusunmeye calisirim
daha cok gencim, meraklik dogal bise yinede. Sadece asiri kiskanclik dogal deyil..onada bi care bulurum ins. tsk yorumun icin

Derdin yok da dert istiyorsun resmen:KK53:

Sevmek aşırı, saçma sapan kıskançlıklardan anlaşılmaz.
Benim eşim saçma sapan kısıtlamalar yapar mesela.
Aynen senin istediğin gibi bugün arkadaşlarınla çıkamazsın da der.
(kız arkadaşlarımla evet)
Bu durumda ona karşı hissettiğim tek şey öfke oluyor.
Aaa beni ne de çok seviyor diyemiyorum.
Bu ona göre sahiplenme belirtisi olabilir..
Ben buna kıskançlık bile diyemiyorum manyaklık diyorum.:KK14:

Bir insanın sevgisi sana verdiği huzurda hissedilir bence..
:26:

faceden eklediğin arkadaşına laf etmemesi seni sevmediğinden yada artık kıskanmadığından değildir, artık sana güveninin sağlam olduğunu gösterir yani evlenmeden önce diğer erkekleri sildirmesi de seni sevdiği anlamına gelmez o dönemde ilişkinize olan güvensizliği buna itmiştir birçok erkekte bence değişiklikler oluyor zamanla güveniyorsa eşine kısıtlamalar manasız geliyordur, bence sana ve ilişkinize güvendiği için sevinmelisin, eşine yıllar geçmesine rağmen güvenmeyen ne bilim bakkaldan manavdan kıskanan psikopatlar var yani böyle bir eşin olsa hayatın cehennem olurdu eminim, konu bile açamazdın ki internete girmeni yasaklardı o çok sevdiğin kıskançlık huyundan dolayı, belki ilgi eksikliğidir seni üzen yani seninle ilgilenmiyor gibi olması, yani hediye almaması, başbaşa bir film izlememesi seninle bunlar olabilir asıl sorun, kıskanılmak belli bir dozda her kadının hoşuna gider, ama seni üzen bence başka sebepler var ilgisizlik gibi birde onu kıskanman şundan dolayıdır sen çevre olarak sadece kadınlardan oluşan bir grup içerisindesin ama o iş hayatında kimlerle karşılaşıyor bilmiyorsun belki gününün nasıl geçtiğini ona sorarak yorumlayarak onu da daha net öğrenirsin, telefon karıştırmak yerine işleriyle yakından ilgilenirsen hem o sevinir hem de sen şüphelerinden bir nebze kurtulursun.

evet, katiliyorum. Onun icinde acamiyorum derdimi cunku hep ayni sey olucak. Ve dusunmustum uzmana gitmeyi ama sanmiyorum faydasi olucagani cunku bu dusunceleri kendim yaratiyom. ben kendime engel olamiyorum baska bana boyle yap oyle yapma dese sanmiyorum duzeliceni.

Senin kendim yaratıyorum dediğin o düşünceler var ya
Bir uzmana gittiğinde anlayacaksın
Aslında ne kadar istem dışı geliştiğini :)
Bebeğin yeni doğduysa,
Lohusa depresyonunda da olabilirsin dikkat et...

X