Kocamın anormal derecede evden hiç çıkmaması

Bir arkadasım eşi çok calıskandı calısırdı ıyı kazanırdı kadından para kısmazdı dovmez sövmezdi gezmesine karısmazdı ama dısarı cıkmazdı hıc yorgunum derdı. Arkadasım da çok kızardı ustelık senın gıbı esını de severdı. Bır gun gene bız konusurken bır abla dedı kı ısı var calısıyor bak yeter kı ıs olsun sen cayını demle guzel bır fılm ac onun yorulmayacagı aktıvıtıler yaptır evde zorlama dedı. Bız de sasırmıstık. Sonra bu arkadas adamı bosadı. Ikı sene sonra baskasıyla evlendı. Evlendıgı adam gezme tozma seven bırı ama adam gezsın harcasın dogru duzgun ıste tutunamıyor sureklı cıkıyor ama gezmeye gelınce en önce o. O calısmayan kadın işe basladı once aksam eve yorgun gelmeye basladı. Mecbur kaldı. Kocası kazandıgını da alıyordu elınden. Ya keske o kadını dınleyıp evde onunla guzel seyler yapsaymısım oldugu gıbı kabul etseymısım dıyor. Şimdi kendi calısıyor yenı esı eve ugramıyor bile. Yanı haklısın ama bosanacak hayattan bıktım ölsem diyecek bişey değil. Monopoly al eve fılmler ac ne bıleyım evde basbasa balkonda masa hazırla al sarap yavas yavas alıstır

Kocanızın psikolojik bir sorunu var gibi duruyor. Kaynağı da işi. Karakteri böyle olsa en başta gezip tozmazdınız. Bu arada Türkçem kötü demişsiniz başka ülkeden mi taşıdınız da adam alışamadı mı?
Doktora gittiniz mi?
Telefonda ne yapıyorsa birlikte yapıp biraz onun dünyasına girmeyi denediniz mi? Film mi izliyor oyun mu oynuyor ne yapıyorsa biraz siz ilgi gösterin bakalım. Yani adam aşırı içinekapanık ama siz de sadece dışarıda eğlenebiliyor gibi yazmışsınız.

Geziyor, istediğini alıyorsun. Rahat bir hayatın var. Sanki adam dövmüş, eve kapatmış, yasaklar koymuş.. Altı üstü telefona bakıyor. Ölmeyi bekliyorum gibi ağır şeyler yaşamış gibi söylüyorsun. Eski erkek arkadaşın ile karşılaştırman da çok itici. Acaba diye aklında kalmış gibi.
Adam Telefona bağımlı olmuş belli. Sen de arada bir oturup onun telefonuna beraber bakmayı dene.
Keske "gerizekalı mısın" butonu olsaydı. Yazdıklarınız için tiklardik🤣🤣

Keske "gerizekalı mısın" butonu olsaydı. Yazdıklarınız için tiklardik🤣🤣
Annesi babasından dayak yiyen, annesi hapları çıkarıp intihar etmeye çalışırken yapma* diye bağıran bir cocukluk geçirmişsiniz. 6-7 yaşlarında bunları yaşayıp hala unutamadığınız acılarınız olduğu için ileri yaşlarda problem yaşamanız, bu şekilde seviyesizce konuşmanız normal. Yardım almalısın.
Konu sahibine yardımcı olmak yerine başka birine laf söyleme derdine girmeni de anlıyorum. İleri yaşta çıkıyor işte.. Yazık.

İnternet telefon hepimizi mahvetti sadece kocanizi değil .Çocuklarımdan ,eşimden ve kendimden uzaklastirmak için neler neler yapıyorum .Kendi nefsimi de kontrol edemiyorum ki kimseye bir şey diyeyim .Haaftada bir ekransiz gün yapıyoruz .Belki işinize yarar TV ,telefon,PC ne varsa 24 saat açilmiyor .Söz bir günlük değil de eşinizle iki saatlik diye başlayın ekransizliga .Hayat artık çok çok yorucu .Stresle başa çıkma yolu artık telefon diye düşünüyorum .Eşinizin telefona bakmasını ilgisizlik yada sizi sevmemesi olarak anlandirmak yerine başa çıkamadığı ,üstesinden gelemediği bir derdi var belki kendi bile farkında değil bu baskıyı hafifletmek için kendini telefonla uyutuyor diye düşünün .Sevmeyen ,ilgisiz adam öyle olmaz .İstediğini almaz .Eve geç gelir .Sizinki göz önünde de tel ,kendini kapatmış .Bu arada bende yeni evlilikten ,çocuğum yedi sekiz ayına gelene kadar kocam PC ile yaşadı .İşten gelip kravatını açmadan pc açardı .Kaç kere PC ekranını eline kapattım. Kabloyu ,neti bozmaya calistim olmadı .Oğlum yürümeye başladı PC bozdu ,rahatladık 😁

O

Oyle degıl ıste olay gunlerce haftalarca bakıyo bırsey dıyon duymuyo cocuk onunde kendını yırtıyo ben kendımı paralıyorum yemek yedırırken en basıtı donupte noluyo orda dıye benı duymıcak kdr kendını kapatmıs dıs dunyya anormal derecede anladnmı dusundugun kdr degıl
Ne ızlıyo bu adam bukadar hayatla bagını koparacak kadar ya?Alıp duvara fırlatırım o telefonu valla!

Sanki eşimi anlatmissin😂😂

Benimkine dışarı çıkalım dediğinde cevabi: huzur Bi İslam'a Bi evde :olamaz:
Dışarı çıkarmak için evi terk etme derecesine kavga etmemiz lazım ki 1 2 hafta max düzelsin. Bende kan değerlerinden olduğunu düşünmeye başladım artk çünkü Bi insanın 7 24 uykusu olamaz sürekli yorgun olamaz.

Çocuğu da alıp çıktım dışarı ona gel demeden o da Bi ise yaramadı. Merhaba çözüm ne bilmiyorum bulursanız bana da haber edin😂

Bosanınca esımden daha ıyı bırını bulup bulmıcamı bılmıyorum bulamam burda arkadasın dedıgı gıbı bulurum sanırım sonradan basım agrır kendı ıcımde onu degıstırmeye calısarak ve tedavı ıle ıns bı yola getırırım onerılerınız ıcın allah razı olsun.bu arada ne okuyo dıyenler ınstagramda akışa bakıyor ve twıtterda ekşi sozlukte devamlı gündem okuyor.

Bu kadar geziyorsun
Merhaba sevgili arkadaşlar aslında sormak ıstedıgım derdım bırkaç tane ama sırayla açacagım konu.öncelıkle turkcem cok iyi değil yazım yanlışları paragraf fln dıkkat edemeyebılırım şimdiden ozur dılerım.baslıyorum.
Benım esım gezmeyı sevmiyor.telefonu elınden hıc dusurmuyor.bu durumdan rahatsız oldugumu bılıyor ve bunun ıcın cabası yok.kızım var 1.5 yasında oda babacı baya.dort senelık evlıyız.evlenmeden once gezerdık her hafta sonu kahvaltılara gıderdık sonuc olarak bırseyler hep yapardık.bana rol yapmış.hem ofke kontrol sorunu oldugunu soylemedı.oylede yanı var aşırı pınpırıklı asırı memnunıyetsız.aylarca evden çıkmasa neden cıktım demez.ona ver telefonu elıne sabahtan gece uyuyana kadar sürekli birşeylee okuyor.en son bırlıkte aylar once tatlıcıya gıttık orda bıle elınde tel vardı bende bıryere gıdelım demıyorum bıraktım.ben en son yemeye ramazanda bı arkımle gıttım esımle ondanda oncesıne dayanıyor ben desem gıder aksam yemegıne ama soyle bı kahvaltıya gıdelım gel farklı bişi yapalım desem yapmak ıstemez.
Bırılerı eve gelınce elınden telı dusurmez elını bıde cenesıne koyar yana kaykılır bıda evede kımseyı cagırmadım bu yuzden en son ben gıttım arkıme eşim calısıyor dedım oturduk karsılıklı eşiyle fln kızımla oynadılar.
Samimi oldugumuz herkes bızımle bırseyler yapmak ıstıyor esımın huyunu bıldıgımden red edıyorum nazıkce bahaneyle.bu yuzden kımseyle eşli gorusmemeye calısıyorum.ben kendım gorusuyorum.son gelen gıden oldugunda uyardım alma telı elıne dıye almadı bakalım..
En son bı arkadas cagırdı mangala dumanlardan etkılenır dedı cıkmadı gıtmedı o gun cok agladım sınırden bu kadarda olmaz dıye..babama anlattım bısı olmazdı cıksanız ya fln dedı.
Bende sonra saldım gece gunduz haftaıcı ve haftasonu dahıl hep kızımla otobuslerle kendım gezdım pazar gunu arkadaslarımla kahvaltıya gıttım.kendım gezmek ıcın evlenmısım..ıkı hafta boyle tek gezdım o elde tel demıyokı bırakıp gttiniz sıkıldım benle geleyım yok..halınden memnun.oturup sohbet edebılcem güleceğim gezebılcem hayat dolu esım olsun ısterdım ben oyle bı aılede buyudum.bosansam akılhastası bı hasta var evde bısansam esımı mumla ararım bosanmasam evde bunla yakında agır hasta olurım.calısımıyomda kronık hastslıgım var.allaha isyan olmasın ama bu kadarmı heryerden vurulur bı ınsana dıyorum en azından saglıgım calıscak kadar olsam bosanır calısır ayaklarımın ustunde dururdum.bız normelde kaşta yasıyoruz fethıyede.boyle bı yerde olmasına ragmen boyle adam.
Suan bayram dıye aılesının yanında gezelım dıuprım oraya gıttık buraya gıttık dıyo ıcınden gelmıyo.demın kuzenı geldı buna diyor yorgunsun baya galıba dıye.. o kadae hasta gıbı devamlı yatarsan bpyle olur..yemem yedırırım tek doysun dıye.ben gıyınmem o gıyınsın dıye neler alırım bıgun yedını yedırmem.ev ısı fln yaparım cocuguma tek basıma bakıyorum yardım eden yok kaynanamdan baska ..onlarda goruyo oglunu ama ıste.. kardeslerı eslerıyle gece müzık dınleme olsun gesmekler yemeler ıcmeler bende bakıp hep aglıyom uzuluyom ıcımden artık organlarım agrıyo bunun sonu yok.ölmeyı beklıyom adeta.bu arada esımın kazancı ıyi baya iyi kazanıuor maddı sorınumız yok.ben harcıyorum ona bısı demııo canım bısı cekınce alır ama bu kadar.paylasım yok sohbet yok uzulıyorım.babasından böyle gormus kendı dıuo aka dıger kardesleerı böyle degıl.fılm gıbı hayatım var bıde benden 2. Cocugu ıstıyo yapmam.zaten anksıyetem var daralıyorum eşim onuda anlamıyo.yanmısım ben ölmüşüm. Eskı erkek arkadasım vardı sevmezdım adam bıraz suratımı üzgün gorunce nasıl mutlu etcenı bılemezdım ahımı tuttu bılmıyom.o kadar degerlı bı ınsanmıskı kıymetını bılememısım.esımı sevıyorum ama gercekten sevmek bu degol bence seven sevdıgını uzmez ya mutlu olsun dıye ugrasır..
Gezecek kadar çıkabiliyorsunuz da neden çalışacak kadar çıkamıyorsunuz?

Bende buna uzuluyorım yemın ederım trol degıl ben bıle yasadklarıma ınanamıyorum.o kadar caresızımkı ayrılamam annemlerın evde ılerı duzeyde psıkoljık hasta var bosansam esımı mumla ararım ayrılmasam esım degısmezse ben napcam calısamıyorum kronık yorulunca bı rhtsızlıgım oluyor allah dıyorum gunaha gırmıcemı bılsem ısyan edıcem artık tum bu cıkmazlar benı dehset uzuyp dehset
Eşiniz iş yoğunluğunda depresyona girmiş.
Bunu anca sizde en az part time calişarak azalta bilirsiniz .
Çalişmayan kişi calisanin streşini anlamaz .
Kronik hastaliğim var diyorsunuz çabuk yoruluyorum diyorsunuz da ,kusura bakmayin tek başina cocukla her tarafa otobüsle gezerken tozarken yorulmuyormusunuz?
Bu kadar geze bilen bence çalişa bilir.
Eşinizin yükü hafifler sizede sosyaleşmek olur.

Eşiniz iş yoğunluğunda depresyona girmiş.
Bunu anca sizde en az part time calişarak azalta bilirsiniz .
Çalişmayan kişi calisanin streşini anlamaz .
Kronik hastaliğim var diyorsunuz çabuk yoruluyorum diyorsunuz da ,kusura bakmayin tek başina cocukla her tarafa otobüsle gezerken tozarken yorulmuyormusunuz?
Bu kadar geze bilen bence çalişa bilir.
Eşinizin yükü hafifler sizede sosyaleşmek olur.
Maddı olarak bı sorunumuz yokkı yuku hfıflesın ne kdr aptal bı yorum ya calısamıyorum gezmekle calısmak aynımı gezmek derken sabah bes aksam besmı dıyorum ne kdr aptalsınız ya boyle yorumlar yapcaksanız yapmayın ınsanların saglık durumlarının ıc yuzunu bılmeden he benım tuzum kuru ben zevk olsun dıye calısmıyorum kendıme ezıyet olsun dıye calısmıyorum ben calısabılsem zaten bu adamı cekermıyım buraya bu konuyu acarmıyım

Maddı olarak bı sorunumuz yokkı yuku hfıflesın ne kdr aptal bı yorum ya calısamıyorum gezmekle calısmak aynımı gezmek derken sabah bes aksam besmı dıyorum ne kdr aptalsınız ya boyle yorumlar yapcaksanız yapmayın ınsanların saglık durumlarının ıc yuzunu bılmeden he benım tuzum kuru ben zevk olsun dıye calısmıyorum kendıme ezıyet olsun dıye calısmıyorum ben calısabılsem zaten bu adamı cekermıyım buraya bu konuyu acarmıyım
Öncelikle uslubunuz hoş değil, niye çalismadiginizi değil sadece çalismadiginizi biliyoruz o yüzden tavsiye olarak çalışın denmiş. Ne var bunda bu kadar kızacak?

Geçen yıl açtığınız konularda da hep gezemediginizden, maddi durumunuzdan şikayet etmişsiniz.

Bir üstteki yorumunuzda da bosansam daha iyisini bulabilir miyim bilmiyorum diye sormussunuz....

insanlar da haklı olarak bol bol gezmeye , eğlenmeye, üstüste evlenmek istemeye, çocuk sahibi olup bakmaya engel olmayıp da çalışmaya engel ne sorununuz olabilir anlamamislar.

Açıkçası ben de anlamadım hakaret etmeden anlatırsanız daha çok yardımcı olunur

Onu yazmayı unuttum ozur dilerim yogun bir işi var evden iş hayatının yogun olmasından dolayı hayattan bezmış ama ben ne kadar mutlu olmaya calıssamda karsımda boyle adamla benımde ruhum çökuyor.ıste kafası cok yoruluyor ama sonucta herkes yorulıuor calısıuor babamda calısırdı delı gıgbı ama gezerdıde yapısı tembel evlenmeden oncede herseyı yapardık saflıgımdan sormak aklıma gelmemıs öyle bırı sandım ne bıleyım..
Ne iş yapıyor?
Home office mi çalışıyor ?

Tamam da telefonun ekranında ne var bakıyor musunuz. Yani onu bu kadar düşüren ne film mi haberler mi, yoksa sosyal medya mi

Cvplar ocın herkese tesekkırler ben esımı umursamamayq calısmaya karar aldım ondan beklentı ıcınde olmadan aynı evın ıxınde arkadas gıbı olmadan hayatımı oglum ıcın bı sure daha surdurmeye karar verdım.bunun bı caresı tedavı olursa eger gecer zaten tedavı olurda degısmezse yapacagım bısı yok.zaten boyle yaparak kendısıde benı kendınden sogutuyo.ınsanlar hayatı paylasmak ıcın evlenır ben bırsey paylsamıyorum bende ondan uzak duruyorum ama alınmasın dıyede normal kınusuyorum .telefonu elınden sadece sarjı bıtınce bırakır mesela bugun sabahtan aksama kadar elınden bı sn bırakmadı baska odalarda kaldı hep artık takmıcam naparsa yapsın.bu sorunu yasayan olırsa ben gıbıde allah yardımcınız olsun.evlenırken cok ıyı tanımak gerekıyor ben saflıktan bılemedım ıyıdır sandım.herseyın bagımlısı cıktı.ben derdımı sevıncımı paylasıcam bırını aramıstım acıtasyon yapmıcam tabıkı ama artık duada edıyorum cunku bugun asırı uzuntuden cok huzursuz oldum psıkolojım cok kotu bozulucak bunu anladım ve aldırmamaya karar verdım.sızın bı cogunuzun dedıgı gıbı parayla mutlu olmaua calısıcam olabıldıgım yere kadar. Kendımı böyle avutucam.ben ondan vazgectıgımde bana adım atarsa cok gec olucak dıye korkıyorum.hayat zor bunlar hep sınav evlenıp mutlu olan varmı bılmem gercekten ama etrfımdakı ınsanlara bakıp cok ozendıgımden hep kıyas yaptım kendı ıcımde.katlanılmıcak bı ınsana katlanıyorım ama baska cozumude sımdılık yok allah bana yardım etsın.sızlerde bana dua edın.bırdaha gırmıuorum cunku bazı msjlara sınırlenıyorum cunku asırı hassas bı donemdeyım.kusura bakmayın herkes allaha emanet olsjn

Annesi babasından dayak yiyen, annesi hapları çıkarıp intihar etmeye çalışırken yapma* diye bağıran bir cocukluk geçirmişsiniz. 6-7 yaşlarında bunları yaşayıp hala unutamadığınız acılarınız olduğu için ileri yaşlarda problem yaşamanız, bu şekilde seviyesizce konuşmanız normal. Yardım almalısın.
Konu sahibine yardımcı olmak yerine başka birine laf söyleme derdine girmeni de anlıyorum. İleri yaşta çıkıyor işte.. Yazık.
Ooff cook duyarlisin. Ben de senin mesajlarini inceleyip seni bir yerlerden vurmak isterdim ama o kadar bos vaktim yok.

X