Kocamla ev arkadaşıymışız ! Boşanıyoruz !

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.847
15.019
Merhaba arkadaşlar,
Daha önce de kötü giden evliliğimle ilgili konular açmıştım.İki yılımız daha dolmadı ama hamilelikle beraber zaten aramızdan eksik olmayan mesafe daha da açıldı lohusalıkta daha da şiddetlendi Büyğk bir kavga ettik ağır laflar etti ve ben burda konu açmıştım.konu açtıktan sonra Eşyalarımı toplamaya koyulmuştum ama 1 aylık sürekli Ağlayan uyumayan bir bebekle Devamını getirememiştim.Toplanma işine ara verip şehir dışına aileme ve kardeşime gidip toplsm 3 hafta sonra geri dönmüştüm.Eşim bu süreçte akıllanmıştır gibiydi sürekli aradı bebeği sordu fln.Döndükten sonraki şu iki haftalık süreçte de bana bulaşmamaya çalıştı ama bunu sadece Çocuktan ayrı kalma korkusuyla yaptı bence çünkü benimle yine herhangi bir sohbeti olmadı,hamilelik ve kohusalıkta cinsellik olamamıştı ve ben gelince de olmadı.Kırgınlığım deva ediyo gönlüm alınmadı ve hamileliğin 3.ayında cüzdanında gördüğüm prezervatif,telinde bir Ksdını erkek adıyla kaydetmiş olması ve evde iki aurı zamanda gördüğüm yabancı saçlar aklıma geldikçe yanaşasım gelmiyor,o da yanaşmıyor gönlümü alma Evliliği toparlama gibi bir derdi yok.

Bakıcı seçimi konusunda bir Tartışma daha yaşadık,çok şiddetli değildi.o gece koltukta yattı.Ben yatak ayırmıştım bir defasında,6 gün..ve hiç gelip ilgilenmemişti,onlar geliyo aklıma.
Tartışmamızda bana ev Arkadaşı olduğumuzu söyledi.bütün masrafları ikiye bölelim dedi,hep diyordu zaten.Normskde evlendiğinizden beri (20 aydır) evin giderleri bende bir de ayda 600 eft yapıyorum ona.Eve be alınacaksa ben aldım hep,Bebeğin tüm ihtiyaçlarını da ben aldım kendisinin iki zıbın üç tulumu var sadece.Bunları inanin ki hiç önemsemedim parası bittiğinde para da verdim.Tek isteğim huzurlu bir yuvam olsun,ama olmadı.sevgi saygı ilgi görmüyorum cinsellik yok arzulanmıyorum galiba ve kırıldığımda kaile alınmıyorum ben odada ağlarken o Mısır patlatıp güldür güldür izliyo maç seyrediyor.Bu evlilikte tutunacak bir dal var mi sizce ? Evet yok !

Ben onunla konuşaçmadığımda o hiç konuşmuyo keyif yapıyo yokmuşum gibi davranıyor.Birksç saat önce yatağıma gelip ona whatsapptan uzunca bir mesak attım boşsnms kararımı ve duygularımı yazdım.Ne cevap yazdı ne geldi kaldı kü gelse de bişey değişmezdi kararım net ! Ve koltukta uyuyor şu an.

Bu kadar kolay vazgeçilen bir insanım ben demekki.Görğyorum ki boşanmak için geç bile kalmışım.Şubat Ay'ı girmeden taşınacağımı yazdım.Annemi bebeğime bakması için çağıracağım.Bu arada öğretmenim,ailemle farklı şehirlerdeyiz boşanınca ailemin yanına gitmem gerekmiyor çocuğa ds kendime de bakabilirim.Bakslım o bir ton borçla benim desteğim de olmadan napıcak !

Bana bişeyler yazın kızlar.36 yıl sonra Evlenip 2 yıl bile dolmadan ayrılıp eski yalnızlığıma geri dönmek koyuyor bana :KK43: ama bebeğim var çok şükür onunla yalnız Değilim.Çok zor olacak mı bu süreç ? Boşananlar yeni duruma nasıl alıştınız ?

Dertleşmek istiyorum

Ablacım geçmiş olsun zor bir olay ama anladığım kadarıyla zaten evliliğiniz bitmiş sadece kağıt üzerinde boşanmak kalmış geriye. Ben evliyim ve daha önce boşanmadım ama yazmak istedim. Eşinizin cüzdanında birşeyler bulduğunuzu yazmışsınız sanırım bunu eşinize soramayacak derecede aranızda bir iletişimsizlik var. Ve sanırım aldatıldğınızı da düşünüyorsunuz. Sizi eşten ziyade ev arkadaşı olarak gören biriyle ne kadar sürebilir ki Boşanın demek belki bana kolay ama bana kalırsa boşanın. Sevgiler

Ablacım geçmiş olsun zor bir olay ama anladığım kadarıyla zaten evliliğiniz bitmiş sadece kağıt üzerinde boşanmak kalmış geriye. Ben evliyim ve daha önce boşanmadım ama yazmak istedim. Eşinizin cüzdanında birşeyler bulduğunuz yazmışsınız sanırım bunu eşinize soramayacak derecede aranızda bir iletişimsizlik var. Ve sanırım aldatıldğınızı da düşünüyorsunuz. Sizi eşten ziyade ev arkadaşı olarak gören biriyle ne kadar sürebilir ki Boşanın demek belki bana kolay ama bana kalırsa boşanın.
Prezervatifi gördüğümde üstümden aşağı kaynar sular inmişti,hastanedeydik.Sorduğumda önce hafif güldü sonra toparladı ve annen Temixlik yaparken görmesin diye alelacele cüzdan geçti elime ona koydum dedi oysa ki biz hiç kullanmadık eskilerden kalmış.Bu bile midemi bulandırmaya yetiyor.Ben senin yerinde olsam güvenmediğim adamla evli kalmazdım Demişti bana ve ben 3 aylık hamileydim düşük riskinden dolayı raporluydum wc de pıhtı gördükten sonra konuyu kapattım bebeğimi kaybetmemek için

İşin var mesleğin var evladın var. Bi süre zorlanırsınız ama Allah yardımcınız olsun. Bu erkekleri anlamıyorum . Bi daha dünyaya gelsem kesinlikle evlenmezdim
Sırf Çocuğum için şükredip evlenmeseydim demiyorum ama keşke bu adam karşıma hiç çıkmamış olsaydı

Prezervatifi gördüğümde üstümden aşağı kaynar sular inmişti,hastanedeydik.Sorduğumda önce hafif güldü sonra toparladı ve annen Temixlik yaparken görmesin diye alelacele cüzdan geçti elime ona koydum dedi oysa ki biz hiç kullanmadık eskilerden kalmış.Bu bile midemi bulandırmaya yetiyor.Ben senin yerinde olsam güvenmediğim adamla evli kalmazdım Demişti bana ve ben 3 aylık hamileydim düşük riskinden dolayı raporluydum wc de pıhtı gördükten sonra konuyu kapattım bebeğimi kaybetmemek için
Ahh ah. Tabii ki de insan kendini ve eşiyle birlikteliğinde yaşadığı detayları bilir ben öyle birşey görsem ben ona ev arkadaşı muamelesi yapardım büyük konuşmak gibi olmasın. Ama o anki ruh halinizle hareket ettiğinzi tahmin ediyorum. Biz kadınlar çok güçlüyüz ve eminim bebeğinize çok iyi bir şekilde bakabileceğnze. Üzülmeyin

Zaten yalnızsınız ki..
Değişen tek şey robot koca he birde verdiğiniz paralar cebinizde kalacak..
Temiz temiz daha fazla zaman kaybetmeden kurtulun bu adamdan.
Daha önce iyi bir eş iyi bir baba oldu mu ki?
Aynen öyle.Neden daha önce yapmadım dşye kızıyorum şu an kendime

Hiçbir yuva bozulsun istemem. Eğer içinizdeki ses gitme diyorsa durun. Biraz daha bekleyin. Eğer şüphelerinizde gerçeklik payı varise kendinize çocuğunuza değer verin eşinizi gönderin. Boşanmak güzel değil eğer sebepler ceviz kabuğunu doldurmuyorsa. Sizin anlattıklarınız öyle görülmüyor. Bazen evliliği bitirmekten başka bir çözüm kalmıyor. Kendiniz için haklı sebeplerinizle boşanırsanız asla keşkelerle kendinize eziyet etmeyin. Kim biliyor başına gelecekleri. Ne ilk sizsiniz aile sorunu yaşayan nede son. Hergün yeni sınavlarla uğraşıyoruz. Yaşayarak görüyoruz hepimiz. Allahım yardımcınız olacaktır.
Evde kalmış kız yoktur güveneceği insan çıkmamıştır karşısına. Hiçbir aklı başında insan yuvasını keyfi bozmaz. Bazı şeyler olmuyorsa zorlanmamalı. Elinizden geleni yapmışsınızdır. İyi geceler dilerim sabırlı insan. Hamilelikte bile sabrınızı göstermişsiniz.

Merhaba arkadaşlar,
Daha önce de kötü giden evliliğimle ilgili konular açmıştım.İki yılımız daha dolmadı ama hamilelikle beraber zaten aramızdan eksik olmayan mesafe daha da açıldı lohusalıkta daha da şiddetlendi Büyğk bir kavga ettik ağır laflar etti ve ben burda konu açmıştım.konu açtıktan sonra Eşyalarımı toplamaya koyulmuştum ama 1 aylık sürekli Ağlayan uyumayan bir bebekle Devamını getirememiştim.Toplanma işine ara verip şehir dışına aileme ve kardeşime gidip toplsm 3 hafta sonra geri dönmüştüm.Eşim bu süreçte akıllanmıştır gibiydi sürekli aradı bebeği sordu fln.Döndükten sonraki şu iki haftalık süreçte de bana bulaşmamaya çalıştı ama bunu sadece Çocuktan ayrı kalma korkusuyla yaptı bence çünkü benimle yine herhangi bir sohbeti olmadı,hamilelik ve kohusalıkta cinsellik olamamıştı ve ben gelince de olmadı.Kırgınlığım deva ediyo gönlüm alınmadı ve hamileliğin 3.ayında cüzdanında gördüğüm prezervatif,telinde bir Ksdını erkek adıyla kaydetmiş olması ve evde iki aurı zamanda gördüğüm yabancı saçlar aklıma geldikçe yanaşasım gelmiyor,o da yanaşmıyor gönlümü alma Evliliği toparlama gibi bir derdi yok.

Bakıcı seçimi konusunda bir Tartışma daha yaşadık,çok şiddetli değildi.o gece koltukta yattı.Ben yatak ayırmıştım bir defasında,6 gün..ve hiç gelip ilgilenmemişti,onlar geliyo aklıma.
Tartışmamızda bana ev Arkadaşı olduğumuzu söyledi.bütün masrafları ikiye bölelim dedi,hep diyordu zaten.Normskde evlendiğinizden beri (20 aydır) evin giderleri bende bir de ayda 600 eft yapıyorum ona.Eve be alınacaksa ben aldım hep,Bebeğin tüm ihtiyaçlarını da ben aldım kendisinin iki zıbın üç tulumu var sadece.Bunları inanin ki hiç önemsemedim parası bittiğinde para da verdim.Tek isteğim huzurlu bir yuvam olsun,ama olmadı.sevgi saygı ilgi görmüyorum cinsellik yok arzulanmıyorum galiba ve kırıldığımda kaile alınmıyorum ben odada ağlarken o Mısır patlatıp güldür güldür izliyo maç seyrediyor.Bu evlilikte tutunacak bir dal var mi sizce ? Evet yok !

Ben onunla konuşaçmadığımda o hiç konuşmuyo keyif yapıyo yokmuşum gibi davranıyor.Birksç saat önce yatağıma gelip ona whatsapptan uzunca bir mesak attım boşsnms kararımı ve duygularımı yazdım.Ne cevap yazdı ne geldi kaldı kü gelse de bişey değişmezdi kararım net ! Ve koltukta uyuyor şu an.

Bu kadar kolay vazgeçilen bir insanım ben demekki.Görğyorum ki boşanmak için geç bile kalmışım.Şubat Ay'ı girmeden taşınacağımı yazdım.Annemi bebeğime bakması için çağıracağım.Bu arada öğretmenim,ailemle farklı şehirlerdeyiz boşanınca ailemin yanına gitmem gerekmiyor çocuğa ds kendime de bakabilirim.Bakslım o bir ton borçla benim desteğim de olmadan napıcak !

Bana bişeyler yazın kızlar.36 yıl sonra Evlenip 2 yıl bile dolmadan ayrılıp eski yalnızlığıma geri dönmek koyuyor bana :KK43: ama bebeğim var çok şükür onunla yalnız Değilim.Çok zor olacak mı bu süreç ? Boşananlar yeni duruma nasıl alıştınız ?

Dertleşmek istiyorum
Hamileyken cinsellik olmadi kısmından sonra okumadım
Niye olmadı
Kafanıza göre sağlıksal problem mi uydurdunuz?
Düşük riski bilmemne bile 4.aydan sonra geçmiş oluyor
Eskiden bir probleminiz yok idiyse bence hamilelikte cinsellik olmaması büyük problem. Ya beni eşim 2 hafta istemese küsüyorum kavga ediyorum 9 ay bu aranızda tabiki problem olur. Doğum yaptığım hafta bile ilişkiye girdik zira ilişki normal doğumu kolaylaştırır

Tek taraflı evlilik yürümez..sadece geçen zaman olur..bir düşün bakalım bu zamanı harcamaya değer mi eşin..
zaten isteseydi evliliğinizi düzeltmek için çaba harcardı..ama okudugum kadarıyla buda yok üstüne üstlük aldatılma süpesi başka kadın, pişkinlik,sorumsuzluk,ilğisizlik, değer görmediğin bir evlilik..
sen bunu hakedecek bir insan değilsin ki niye katlanasın..
Yok canım aklını başına topla ve yavrunla birlikte gelecegine karar ver..
Hayatta hersey bizler için ..burdan sadece Senin tek kazancın yavrun güle güle büyüt..

Eşin sizi yeterince haketmemiş.Umarım herşey her 3 taraf için hayırlı olur.Baze kesin kararlar vermeyip nötr kendi içinize kapandığınızda beklediğinizde daha net karar verebilirsiniz.Acele etmeyin derim eskkiden kocanızı neden sevdiğinizi düşünün ve geleceği düşünün çocugunuzu babasız yetiştirmek onda nasıl bir his uyandırır.Umarım sizi mutlu edecek içinizi ahatlatacak kararı bulursunuz.Allah yanınızda olsun

Valla gülüm sen ayrılman gereken zamanda ayrılmış gitmiş ama devamını getirememişsin ...
sen ayrılsan bana bir faydası mı olacak ? Hayır .
Yuvan yıkılsın istememem ama ortada bir yuva Yok .
Ve İnan bana , ayrılacak olan insan ‘şubata kadar - Mart’a kadar vs.’ Demez , derse de karşıdaki onu ciddiye almaz . Kocan tarafından sevilmiyorsun , şubata var 2.5 ay nasıl duracaksın ki aynı evde ? Açıkçası ben ayrılma kararı aldığım bir adam ile değil 2.5 Ay ,2.5 saat bile duramam .
Muhtemelen kocan seni ciddiye almıyor , o yüzden birşey yazmamış :KK66:
Eğer imkanın varsa gereken şeyleri al , ve çık o evden . Misal geri kalan eşyalarını alırsın 2.5 ay sonra . Ha ayrılmayacaksan da diline sürekli ‘boşanma’ lafını dolama. En çok sana zararı olur :KK66: her durumda da kolay gelsin :KK200:

Esiniz bosanacaginiza inanmiyor isin asli bende pek inanamadim.. 1 aylik aglayan bebekle toparlanmaya vakit bulamamissiniz ama kardesinize gidebilmissiniz mesela.. ayrica neden subata kadar bekliyorsunuz? Oturup konusun ya evden o ayrilsin ya da siz hemen baska bir ev bulup cikin.. hatta ilk asamada esya masrafi yapmamak icin esyali bir eve cikin, kiyafetleriniz icin de kucuk bir kamyonet tutun tasinin.. siz bu kadar suphenin, kavganin, degersizligin arasinda bile belki yolladigim mesajdan tutusur gelip gonlumu alir diye dusunuyorsunuz ama cok yanlis yapiyorsunuz.. bir an once yolunuzu cizin belli ki bu adamdan bir umut yok..

X