Kocamla ilgili sorun yaşıyorum

azbycdf

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2023
32
9
Merhaba arkadaşlar
Üç yıllık evliyim eşimin ikinci benim ise ilk evliliğim aramızda on yaş var … ilk günden beri her tartışmada maalesef ben alttan alıp adım atmak zorunda kalıyorum yapısı gereği burnu yere düşse alıp kaldırmaz , kimsenin ona karşı gelmesine ya da aksi düşüncede olmasına tahammül edemez despot ve sanırım narsist ( buna eminim hatta) onunla küs kalınca ben adım atmayancıya kadar kendisi adım atmaz yatak odası muhabbeti olsa bile (dişiliğimi kullanayım diyorum ) öbür gün yine küs kalmaya devam eder …
Geçen gün kızına paketlerce hediye almış bende sitem edip bana da neden almadın dedim çünkü hiç nir özel günümüzü kutlamaz evlilik yıldönümümüz kızının doğum gününe denk geliyor geçen sene bile ona hediye alıp bana almadı hatta üçümüzün çıktığı yemekte kızının hediyesini benim çantamda taşıttı eve gelip tartışma çıkarıp ağlamıştım . Şuan ise yılbaşı hediyesi almış bende bana neden almayıp diyip üzüldüm tartıştık
Çocuk musun onu mu kıskanıyorsun diyip kızdı
Hayır o senin kızın ben eşinim ona onca şey aldın ne çöpte bana alabilirdin dedim
Önceki gün aldığım pijama takımın söyleyip sen de onu aldın dedi
(İstese takılar kolyeler alabilir durumumuz çok iyi )şuan küsüz ben yine konuşmaya çalışıyorum ama kendisi yüzüme bakmıyor ve artık tahammülüm azalıyor lütfen yardım edin

Tabi ki kırgın hissetmekte haklısınız.
Siz kiskanmiyorsunuz, bu ince düşünce size gosterilmiyor diye üzülüyorsunuz. Sizin ihtiyacinizi alıp sana da onu aldım mi diyor, eve getirdiği meyve sebzeyi de hediye kabul edin oldu olacak.
Alttan almamayı, yok saymayı, kendinize değer vermeyi öğrendikçe değer gören olursunuz.
Tek tavsiyem adamı şoka ugratin, kaile bile almayın, yemeğe bile çağırmayın yapın koyun oraya kendi tek yesin.
Çıkın hava alın, kendinize bakın her anlamda. Spor yapın, sağlıklı beslenin, doğal taşlar alın takın. Enerjiniz değişecek ve bu hisseedilecek

Merhaba arkadaşlar
Üç yıllık evliyim eşimin ikinci benim ise ilk evliliğim aramızda on yaş var … ilk günden beri her tartışmada maalesef ben alttan alıp adım atmak zorunda kalıyorum yapısı gereği burnu yere düşse alıp kaldırmaz , kimsenin ona karşı gelmesine ya da aksi düşüncede olmasına tahammül edemez despot ve sanırım narsist ( buna eminim hatta) onunla küs kalınca ben adım atmayancıya kadar kendisi adım atmaz yatak odası muhabbeti olsa bile (dişiliğimi kullanayım diyorum ) öbür gün yine küs kalmaya devam eder …
Geçen gün kızına paketlerce hediye almış bende sitem edip bana da neden almadın dedim çünkü hiç nir özel günümüzü kutlamaz evlilik yıldönümümüz kızının doğum gününe denk geliyor geçen sene bile ona hediye alıp bana almadı hatta üçümüzün çıktığı yemekte kızının hediyesini benim çantamda taşıttı eve gelip tartışma çıkarıp ağlamıştım . Şuan ise yılbaşı hediyesi almış bende bana neden almayıp diyip üzüldüm tartıştık
Hayır o senin kızın ben eşinim ona onca şey aldın ne çöpte bana alabilirdin dedim
(İstese takılar kolyeler alabilir durumumuz çok iyi )şuan küsüz ben yine konuşmaya çalışıyorum ama kendisi yüzüme bakmıyor ve artık tahammülüm azalıyor lütfen yardım edin
Bence çok yanlış bir evlilik yapmışsınız sizden on yaş büyük sizin ilk onun ikinci ve cocuklu anladığım kadarıyla zıt karaktersiniz niye evlediniz bu adamla ? Bir ömür Altan alırsın bunu okuduğumdan bunu anladim

Aynı eve girinceye kadar böyle değildi nişan nikah dönemi göklerdeydim hediyeler jestler romantizmler tatiller … aynı eve girdikten sonra değişti herşeyin zıttını yaptı
Ben böyle olduğunu bilseydim evlenir miydim hiç
Arkadaşlarım çevrem ailemle tanıştı hiç kimse ufak bir rahatsızlık hissetmedi bile adeta masallardaydım ama aynı eve girdikten sonra değişti saatlerce konuşmamdan keyif alan adam béni susturuyor ağız taklidimi yapıyor ben konuşunca yüzünü ekşitiyor konuşamamı giyim tarzımı ev hanımlığımı herşeyimi problem haline getirmeye başladı ben aşağı çektikçe çekiyo bu arada kendisini ilkokul iki terk ben lisans mezunuyum ( ilk aylarda asla problem olmadı bu ) şuan buna bile bağlıyorum bazı tartışmalarımızı

Merhaba arkadaşlar

Konu sahibi, adamın çocuğu olmasa yani yine hediye almasa böyle tepki gösterecek misin? Bazı insanlar böyle hediye özel gün vs anlamaz. E napacaksın? Yazdığın gibi bana ilk başta süper hediyeler aldı yazmışsın ama öyle olsa yine alırdı, çok almaz az alırdı.

Bana tavrın çok mantıksız ve sağlıksız geldi. Kızına hediye aldığında sana hediye almadı diye oturup zırlamışsın resmen.

Merhaba arkadaşlar
Neden hep siz alttan alıp adım atıyorsunuz ki buna sizi mecbur eden nedir?
Boşanmanın eşiğine geldik yada 1 ay küsüyor diye alttan alma zorunluluğunuz mu oluyor anlamadım. Ayrılıksa ayrılık küslükse küslük, geçim iki taraflı olur her iki tarafta bir birini idare eder tolere eder vs.
Boyun eğerek siz kendinizi değersiz hale getiriyorsunuz bir nevi, siz kendinize saygı duymazsanız eşiniz neden saygı duysun sizi kaybetmekten korksun ki. Sanırım olaylar karşısında dik bir duruş sergileyemiyorsunuz.

Hediye beklemede sorun yok ama kızına birşey aldıktan sonra ağlayıp kavga çıkarman saçma. Aslında kıskanmıyorsun ama kendinede hediye alınsın istiyorsun ama bu seni dışardan üvey kızını kıskanan biri gibi göstermiş. Baştan zaten yanlış bir evlilik yapmışsın on yaş büyük çocuğu var. Boşanmayacaksan karşısına geç konuş eğer dinlemezse sende cinsellik yaşama madem adam ertesi gün küslüğe devam ediyormuş(ıyyy trip atan erkek🤢)

Umursama diyecektim bir ay küs kaldık olay boşanmaya kadar gitti demişsiniz.Ömür boyu alttan mı alacaksınız?Bavulunuzu toplayın gidin bence ailenizin yanına.Gitmeniz kalmanız farketmiyor karşı taraf için.

X