Kokoreç dükkanı

cokyorgun

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2014
42
12
34
İyi gunler arkadaslar bunun konusu burasimi bilemedim yani ama bi sıkıntım var evi yeni aldık daha icini disini yaptirdik ufak bir ev cift daire yan dairenin altinda cigkofte dukkani vardi simdi orayi kokorec dukkanina ceviriyorlar yan dairenin altinda dukkan ama borusunu benim balkonumun oldugu yerden gecirmek istiyorlar bende goruntu ve hava kirliligi olur diye istemiyorum sizce boyle biseye izin verilmeli mi siz verirmiydiniz??? Borularin resmini yukledim kalinligida gorundugu gibi..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Eklentiler

• $1405613109334.jpg
    $1405613109334.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 533
sanırım ben istemezdim ne alaka yani baska cözüm bulsunlar..

Sormayın binanın çoğunluğu imza atıp izin vermis sinirimden ağlıyorum saatlerdir bide hamileyim onumuzdeki yaza bebegim 5-6 aylik olucak klimayi acamicam kapi pencereyi acicam buseferde hep o koku gelicek.. Arka taraf desen zaten oyle tostcular var arka sokakta ta onlarin kokusu bile geliyor eve yani.. Cok moralim bozuk..

Sormayın binanın çoğunluğu imza atıp izin vermis sinirimden ağlıyorum saatlerdir bide hamileyim onumuzdeki yaza bebegim 5-6 aylik olucak klimayi acamicam kapi pencereyi acicam buseferde hep o koku gelicek.. Arka taraf desen zaten oyle tostcular var arka sokakta ta onlarin kokusu bile geliyor eve yani.. Cok moralim bozuk..

ne yapılır bilemedim:KK43:( izin veren insanların balkonundan da gececek mi o boru peki?

Evet gecicek iki binanin arasindan gecicek ama biri kiraci biri almancı misal hem boru onlarin tepesinde de bitmiycek diye belki umursamamislardir esimle de küstüm dunden beri konusmuyorum engel olmadigi icin koku yaparsa soktururz diyor onun koku yapmama gibi bi lüksü varmi kokorec gibi bi yiyecekten bahsediyoruz hem insanlar okadar usta tutup bacayi döşetcekler falan sonra bide istemeyince sokcekler onlarida o noktaya kadar yormanin bi anlami varmi.. Bende kiracı olsam unursamam ama daha 4 ay oldu tasinali evi aldık bu evde belki omur boyu oturucam ben.. Neden hersey hamileyken beni buluyor ki Allahım bu mubarek ayda benimi sınıyor anlamiyorum..

ne yapılır bilemedim:KK43:( izin veren insanların balkonundan da gececek mi o boru peki?

Evet gecicek iki binanin arasindan gecicek ama biri kiraci biri almancı misal hem boru onlarin tepesinde de bitmiycek diye belki umursamamislardir esimle de küstüm dunden beri konusmuyorum engel olmadigi icin koku yaparsa soktururz diyor onun koku yapmama gibi bi lüksü varmi kokorec gibi bi yiyecekten bahsediyoruz hem insanlar okadar usta tutup bacayi döşetcekler falan sonra bide istemeyince sokcekler onlarida o noktaya kadar yormanin bi anlami varmi.. Bende kiracı olsam unursamam ama daha 4 ay oldu tasinali evi aldık bu evde belki omur boyu oturucam ben.. Neden hersey hamileyken beni buluyor ki Allahım bu mubarek ayda benimi sınıyor anlamiyorum..

hamilesinizde valla üzüldüm gereksiz sıkıntı cünkü .. ev sahibisiniz siz tabiki ince eleyip sık dokuyacaksınız bence izin vermeyin onların problemi sizin değilki ne yapabilirsiniz onlar ilyerlerini düşünüyorsa sizde evinizi düşünüyorsunuz haklı olarak.. en azından bir arastırın belediyeye falan danısın nereye danısılır baska bilemedim:KK43:

Görüntü kirliliğinden çok, koku faktörü çok önemli.İş yeri ruhsatı alabilmesi için Baca tesisatı istemiştir belediye.Kat maliklerinden noter onaylı muvafakatnamede istemiştir.Kiracı için farketmez yarın öbürgün çıkar evden.olan mal sahiplerine olur.Bir daire almancı dediniz, eğer yerine başka biri imza sirkülerinde sahtecilik yaptıysa,yani başka biri onun yerine attıysa o geçerli sayılmayacaktır.Çoğunluk önemli.Keşke komşularınızla fikir birliğine varabilseydiniz.Çünkü Ön tarafta baca gözüksede,koku her yere gelir.Heleki ilk katlar daha yoğun olucaktır.Allah yardımcınız olsun. Belediyenize bir danışın,baca konumunu konumlandıracağı duvar bitişiğine konumlandıramazmı diye.sizin görüş alanınızı kapatmaya hakkı yok.

Aynı durum bizim başımıza da gelmek üzere.
Apartmanın altındaki dükkana kokoreççi açılacakmış.
Bir de dükkan önündeki alana masa sandalye koymayı planlıyorlarmış, oysa ki orası ortak alan bu şekilde işgal edemezler, bizden izinsiz kullanamamaları gerekmez mi?
Kokoreç tezgahı için boru falan yaptıkları da yok, direkt duvardan dışarı bir baca açtılar. Biz dükkanın hemen üstünden oturuyoruz, tüm koku eve girecek.
Buna nasıl mani oluruz?

Aynı durum bizim başımıza da gelmek üzere.
Apartmanın altındaki dükkana kokoreççi açılacakmış.
Bir de dükkan önündeki alana masa sandalye koymayı planlıyorlarmış, oysa ki orası ortak alan bu şekilde işgal edemezler, bizden izinsiz kullanamamaları gerekmez mi?
Kokoreç tezgahı için boru falan yaptıkları da yok, direkt duvardan dışarı bir baca açtılar. Biz dükkanın hemen üstünden oturuyoruz, tüm koku eve girecek.
Buna nasıl mani oluruz?
Baca yapıp filitre diyorlar ondan takmaları gerek misal evime yakın fırın var lokonta gibi yerler var,bacaları evlerden tarafa vermiyorlar duman gelmiyor,çok az kokusu geliyor sadece yemeklerin böyle önlem alabilirler,masa sandalye de eğer o alanda dükkanın hakkı var ise belirli hizaya kadar koyabilirler diye biliyorum tamamına değil tabi.Ama benim baahsettiğim yer apartman altı değil,yine belirli mesafe var,belediye ye arayıp öğrenebilirsiniz baca yapılması için.

X