Koku hassasiyetim hayatımı mahvediyor :(

Bana da garip gelmedi anlattiklariniz aynilarinin hatta bi tık üstü bile diyebilirim bende de var. Ama bunu hastalık gibi düşünmedim hiç normal bence kokuyor yani buna yapılacak bişey yok ve evet çok iğrenç evime misafir gelse ve biraz farklı koku olsa kanepelere kadar kokusu sinio ve mecbur hemen arkasından silmek zorunda kalıyorum yoksa odaya dahi girmek istemiyorum sürekli o koku gelio ben seviyorum bu halimi sizde sevmeye çalışın...

Tedavi edilebilen birşeymidir bilemeyeceğim ama yerinizde olsam araştırırdım. Bu şekilde nasıl yaşayabılıyorsunuz ki?
Kötü kokuları kimse bayıla bayıla koklamıyordur heralde, evet bencede rahatsız edici ama bu kadar tepki vermek, öğürmek, çıkartmak filan zor oluyordur.

Aşırı derece de hassasım bu kokular da ve elimle temas ettiğim bozuk para da ,telefonum da dahi bi yıkama ,silme alışganlığım var .
Yanlız değilsiniz , toplum olarak biraz daha hijyen olunsa daha az sıkıntı yaşarız...

Tedavi edilebilen birşeymidir bilemeyeceğim ama yerinizde olsam araştırırdım. Bu şekilde nasıl yaşayabılıyorsunuz ki?
Kötü kokuları kimse bayıla bayıla koklamıyordur heralde, evet bencede rahatsız edici ama bu kadar tepki vermek, öğürmek, çıkartmak filan zor oluyordur.
Herkes normal bizde oyleyiz diyorlar ya burada inanin oyle boyle degil cok zor bir durum. Ornek vericem mesela siz cok insan dolu bir araca binebilirsiniz ama biz binince otomatikman insan kokusundan bulanti geliyor. Kimi insan kendi ter kokusunu asla almaz. Boyle insanlar kendi ustundeki ufacik farkli kokuyu hemen anlar. Kimisi cocugunun kakasindan asla tiksinmez bu insanlar ondan bile tiksinir. Herkes ne var bunda gariplik yok herkes oyle diyor ama. Degil iste..

Ter Kokusu Sorununa Etkili Çözüm!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte terleme ve sonrasındaki ter kokusu kabusunuz olmaktan çıkıyor hanımlar! Bu ürünü deneyenler oldukça memnun kalmış durumda. Denemek isterseniz size de tavsiye ederiz!

Ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayın!
ter-kokusu.jpg

Merhaba hanımlar. Öncelikle mide bulandirici, iğrenç bi konu olacak, kusura bakmayın.
Kendimi bildim bileli saçma sapan bi koku hassasiyetim var. Ve bu beni çok rahatsız ediyor. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Paylaşmak istedim.

Mesela bir kişi ter kokuyorsa asla yaklasamiyorum. Aynı şekilde kendimde bir ter kokusu hissetsem o günüm zehir oluyor. İnsanlardan köşe bucak kaçıyorum.

Ya da ağız kokusu. Birinde hissettiğim takdirde mümkün değil o insanla konuşasim gelmiyor. Aynisi kendimde hissedince de geçerli. Herkesten kaciyorum resmen. İşin en kötü yanı eşimde çok sukur ki çok fazla yok ağız kokusu. Ama nadiren de olsa hissettiğimde o yaklaştıkça benim midem ağzıma geliyor.

Bi ortama girdiğimde havasızsa kusacak gibi oluyorum. Kendimi direk dışarı atıyorum.

Mesela tuvalete birisi girdiyse o çıktıktan sonra en az 10-15 dk beklerim. Asla giremem. Birisi ben çıktıktan sonra hemen girerse de o kadar sinirim bozulur ki ya bi bekle hava alsın orası. Yani o kişinin yerine ben rahatsız olurum o derece.

Ya da yemeklerde en ufak bi farklı koku hissetsem asla yiyemem. Aç kalırım yine de yemem.

Böyle tuhaf şeyler iste. Bazı kişilere bakıyorum. Gerçekten hiç umursamiyorlar koku olayını. O kadar ozeniyorum ki..
Basit gibi görünebilir. Ama hayatımı gerçekten kötü etkiliyor. Lütfen birseyler söyleyin. Nasıl aşıcam bunu :KK43:

bu kadar üst seviyede olmasa da benim de benzer rahatsızlıklarım var. ömrüm boyunca parfüm/deodorant kullanmadım ağır geldiği için. şimdi bir tane kullanabildiğim orijinal parfüm var o da aç karnına felan sıkarsam yine hasta oluyorum.
işyerinde yanımdaki arkadaş bazen parfüm sıkıyor benim o günüm iptal, baş ağrısı mide bulantısı.
bankacıyım bir de özellikle yazın hangi koku karışımları içerisinde çalıştığımı var sen düşün.

Bizim evde de hem benim hem de eşimin koku hassasiyeti var. Eşime mesela yıkanan çamaşırlar makinede 5 dk dursun kokusu farklı gelir tekrar yıkar çamaşırları ya da buzdolabından farklı bir koku alsın bastan aşağı temizleriz dolabı.
Bende de ter kokusu ağız kokusu gibi seylere tahammülsüzlük var. Kendim bile en ufak ter koksam rahatsız olurum. Çantamda roll on deodorant vücut spreyi ayrı ayrı bulunur hep. Dışarda çok çok çok zor durumda değilsem giremem wc ye. Birinin arkasindan asla girmem wc ye. Otobüsler mahveder yaz aylarinda beni hem havasizlik hem ter kokusu.
O yüzden çok iyi anlıyorum sizi.

Yumurta yedikten sonra bardak degistiren biri olarak konuya gelesim geldi...

Hiperosmi denen birsey var arastirin isterseniz

X