Doğuma Hazırlık kolay doğumm

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Gzm38

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2014
978
322
arkadşlar merhaba 27 hftalık hamileyim kasılmalarm 14 haftalıkken başlafı bu 2. ci gebeliğim. ilk hamileliğimn 5. ci ayından sonra eşim yanımmda değildi mecburiyetten hamileliğim sıkıntılı olduğu için.bu hamileliğimde sıkıntılı yine yanımda değil ayrı sehirlerdeyiz ben annemlerin yamındayım.
ilk hamileliğimde çok yürüdüm ve bol hurma yedim ama doğumjm çok zor oldu 4 gün doğm sancısı çektim suyum gelmesine rahmen 1 saatte aaçılmam oldu
bu hamileliğimde yürüyüş dışında ne yapabilirim rahat bir doğm için önerilerinz ne olur bilgiverirseniz çok sevinirim 2. ci olmasına rağmen doğmdan korkuyorum ilki zor olduğu için bhnun kolay olmasını istiyorum:KK43: 4 gün çektiğim o aralıksız sancıdan dolayıda sütüm çekilmiş bundada aynısını yaşamak istemiyorum :KK43:

Son düzenleme:
Bol yürüyüş bol egzersiz bol hurma bol adacayi. .. ne sanci geliyor ne acilmam var... keske yardimci olabilsem...

Meryem ana otu diye bir sey var hac yada umreye giden bi yakininiz varsa isteyebilirsiniz , bende getirttim dogum cok kolay oluyormus dogum olucgai zaman sanci baslayinca sicak suyun icine atin biraz icin diyorlar rahimin acilmasini sagliyormus icenler cok kolay dogum yaptigini soyluyor bende onlarin yalancisiyyim :) dogumum hazirda insallah faydasi olur banada Sizede.

Kapali carsi veya g.g satildigini duydum bir zarari varmi bilmem kotu bir yorum okumadim ben ama kullaip kullanmamak size kalmis tabiki bide son ay hurma yiyin diyorlar cok faydasi oluyormus birde inaniyorsaniz nali serif diye cevsen var onu takin dogumda sag avucunuzdw tutarsaniz dogum kolay olurmus.

X