Kombi ya da doğalgaz nasıl patlar??

gibigibiyim

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
13.030
22.226
Kızlar selam, uzatmadan konuya giriyorum;
İşyerim bir apartmanın en üst katında, kombimiz pimapenle kapalı olan mutfak balkonunda, çok eski en az 15 yıllık vardır, ve bir süredir (6 ay falan) balkondan sürekli ağır bir gaz kokusu yayılıyor. En son kombi bakımına gelen adam bu kombi artık çok eskimiş değişmesi lazım ve proje çizilmesi lazım borular için dedi. Genel müdürümüz konuya sıcak bakmadı (masraf çıkacak iş çıkacak vs.diye düşünüyor muhtemel). Bu konuda çok endişeliyim patlar mı? Yangın falan çıkar mı? Şikayet etsem nereye etmem lazım ve şikayet üzerine gelindiği anlaşılır mı? Ne yapabilirim biraz fikir verebilir misiniz?

187 doğalgaz acil hattını arasanız. En üst kattan sürekli gaz kokusu geliyor vs. Diyebilirsiniz belki. Patlamasının haricinde hergüm doğalgaz sızıntısına maruz kalmak sağlığınızı da etkiler bence. Cimrilik yapılacak bir konu değil bu.
Kesinlikle değil ve adamla resmen papaz oldum bunu farkettiğimden beri. İşyerimiz biraz geniş benim odam oraya çok uzak biyerde ben pek maruz kalmıyorum ama çaycımız ve şoförümüz sürekli maruz kalıyolar tabiki çok sağlıksız bi durum zaten o yüzden şikayet etmek istiyorum ama anlaşılsın istemem şikayetim de, malum bu aralar işsiz kalmak istemem :KK43:

187 doğalgaz acil hattını arasanız. En üst kattan sürekli gaz kokusu geliyor vs. Diyebilirsiniz belki apartman sakiniymişsiniz gibi. Patlamasının haricinde hergün doğalgaz sızıntısına maruz kalmak sağlığınızı da etkiler bence. Cimrilik yapılacak bir konu değil bu.
Bu öneri çok makul. Annemin apartmanında yönetici şikayetde bulunmuştu, hemen bütün daireleri kontrole geldiler.

ya bildiğim kadarıyla doğalgaz hattını ara ihbar yap onlar hemen gelip inceliyorlar ve sakıncalı durumda derhal mühürlüyorlar.çünkü öyle bu bulaşık makinası seni 2 sene daha götürür idare et gibi bir şey değil gaz kaçağı çok tehlikeli.bütün mahalle havaya uçar tek bi kombiden.

Bizim geçen böyle bir durum başımıza geliyordu az kalsın.
Annemin evinde,ocağın doğalgaza bağlı olduğu boruda sızıntı varmış,bayağı eskimiş yani.
Şansımıza annemin elini elektrik çarpmış ocaktan.
O da korkmuş bir daha açmamış.
Elektrikçiyi aramış çağırmış,sonra adam doğalgaz hattını aramış onlar da gelmiş.
Anneme bir kez ocağı açsaydın parçanı bulamazlardı demiş
Evi bayağı yıkar evdeki eşyalara,insanlara da zarar verir.
Hayatta en çok korktuğum şeydir elektrik çarpması bir de doğalgaz patlaması.
Allah korusun,mutlaka yaptırın.

Bizim geçen böyle bir durum başımıza geliyordu az kalsın.
Annemin evinde,ocağın doğalgaza bağlı olduğu boruda sızıntı varmış,bayağı eskimiş yani.
Şansımıza annemin elini elektrik çarpmış ocaktan.
O da korkmuş bir daha açmamış.
Elektrikçiyi aramış çağırmış,sonra adam doğalgaz hattını aramış onlar da gelmiş.
Anneme bir kez ocağı açsaydın parçanı bulamazlardı demiş
Evi bayağı yıkar evdeki eşyalara,insanlara da zarar verir.
Hayatta en çok korktuğum şeydir elektrik çarpması bir de doğalgaz patlaması.
Allah korusun,mutlaka yaptırın.
Allah korumuş annenizi, size bağışlasın, sadaka falan versin, ben bile korktum okuyunca.

Kombiden bina yıkılıyor ya adamdaki cesarete bak. 3 kuruş için canından olacak. Onu da geçtim herkesin hakkına girecek. Pis herif sinir oldum. Şikayet edin hemen. Siz korkuyorsanız da yöneticiye filan değil de bir arkadaşınıza deyin. O binada oturuyor gibi arasın ya da gelmiş de koku almış gibi. Kombi. 6 7 bin var şu aralar atar o cimrilikle sizi işten.

X