Komşu gürültüsü

yaklaşık 10 ay kadar önce bir ev satın aldık bir gece uyuyoruz kafamızın üstünden sanki mermer tekerlek yürüyor bir oldu iki oldu dedim çıkalım hem tanışalım hemde gürültü neymiş öğrenelim eşimle çıktık yukarı birde ne görelim çocuk 10 yaşlarında binmiş kaykayın üstüne evin içinde dolaşıyor neyse tanıştık eşim 3 vardiya çalışıyor dedik vs. ertesi gün yine gürültü aradan 10 ay geçti değişen birşey yok son 3 haftadır da kadın gece saat 2.30 , 3 .30 ve 4.58 gibi gecenin köründe duvara vurup bizi uyandırıyor yok mu bunun bir çaresi kafayı yemek üzreyiz kendisi ev hanımı istediği zamnan yatıp kalkıyor ben sabahın 06:30 da kalkıyorum sayelerinde de hiç uyumuyorum sinirlerim acayip bozuk işyerinde ona buna çatıyorum. sessiz olun deyince de ne yapalım çocuğumu dövelim yok biz kendimizi size göre ayarlayamayız diyorlar. bu ne kadar saygısızlık görgüsüzlüktür ya birde kendi evleri bile değilmiş de çıkacaklarmışta bilseydik almazdık bu evi :KK43: herkes birbirine anlayışlı olmalı...

yaklaşık 10 ay kadar önce bir ev satın aldık bir gece uyuyoruz kafamızın üstünden sanki mermer tekerlek yürüyor bir oldu iki oldu dedim çıkalım hem tanışalım hemde gürültü neymiş öğrenelim eşimle çıktık yukarı birde ne görelim çocuk 10 yaşlarında binmiş kaykayın üstüne evin içinde dolaşıyor neyse tanıştık eşim 3 vardiya çalışıyor dedik vs. ertesi gün yine gürültü aradan 10 ay geçti değişen birşey yok son 3 haftadır da kadın gece saat 2.30 , 3 .30 ve 4.58 gibi gecenin köründe duvara vurup bizi uyandırıyor yok mu bunun bir çaresi kafayı yemek üzreyiz kendisi ev hanımı istediği zamnan yatıp kalkıyor ben sabahın 06:30 da kalkıyorum sayelerinde de hiç uyumuyorum sinirlerim acayip bozuk işyerinde ona buna çatıyorum. sessiz olun deyince de ne yapalım çocuğumu dövelim yok biz kendimizi size göre ayarlayamayız diyorlar. bu ne kadar saygısızlık görgüsüzlüktür ya birde kendi evleri bile değilmiş de çıkacaklarmışta bilseydik almazdık bu evi :KK43: herkes birbirine anlayışlı olmalı...

atalarımızın kulaklarını heep çınlatıyorum ev alma komşu al..

ahhh kardeşim laftan anlamıyanlara yapacak bişey bulamadım ben..:KK50::KK50::KK50::KK50:

birde düşünüyorum ev alma komşu al .. iyi hoş ta , bilmediğimiz bir yerde ev arıyor ve zor ev buluyorken komşuları inceleme fırsatımız yada lüksümüz olmuyor kiii...

çıkamadım içinden :44:

bu konuya uzun zamandr bişy yazamamştm bakıyortumda ne yazkki hala bu gürültüden müzdarip insalar cok arkadaşlarr bundan snra ev alacaksanız en üst kattan alınn en azndan tepenizde koşuşturan yerde araba süren cocuklar olmaz ayrıca kmse kmsenin cocugunun gürültüsünü cekmek zorunda gercekten dgl evet cocugmz yok belki anlayamıyor olabiilirz ama onlarda biraz bizi anlasalar cok iyi olur neticede emekli olmuş anne babam var kafa dnlemek istiyolarlar bu yaştan snra cocuk cocuk gürültüsüne tahammül edemiyor insan yani bi düzenleme olsada cocugu olanlar bi hizadan cocugu olmayan orta yaşlılarda bi hizadan ev alsa ne iyi olur ama böyle sorunlar azalır en azndan :KK70: snuc olarak herşey gelir gecer cektigimiz yanımıza kalır sıkmayın cnınızı imkanlarınız varsa dgştirin evlerinizi biraz sıkıntı cekin son kattan alın bir ev rahatt edinnn ohh döktüm içimi rahatladımmm

atalarımızın kulaklarını heep çınlatıyorum ev alma komşu al..

ahhh kardeşim laftan anlamıyanlara yapacak bişey bulamadım ben..:KK50::KK50::KK50::KK50:

birde düşünüyorum ev alma komşu al .. iyi hoş ta , bilmediğimiz bir yerde ev arıyor ve zor ev buluyorken komşuları inceleme fırsatımız yada lüksümüz olmuyor kiii...

çıkamadım içinden :44:

valla keşke herşey dediğiniz kadar kolay olsa :) ev kredi olunca zor oluyor tabiki birde en üst katlar mersinde pek tutulmaz :) en iyisi müstakil evde oturmak. bu arada dün gece yine yaptı aynı şeyi bende cep tel ile kayıt ettim şikayet edeceğim en son kanuna göre 568 tl para cezası varmış. bakalım bu çekişme nereye kadar gidecek. eğitilmezlerde bu yaştan sonra bunlar.:KK20:

şuan annemlerın evındeyım ve şu saat olmuş tepemde 16yaşına gırmış ergen bır kızın doğum günü partısı var
resmen tepınıyorlar
bıde yüzsüz yüzsüz buz ıstemeye geldıler demın 5-6 kız
buz bıtmış ıçkılerıne buz ıstedıler :KK52: allahımmm yaa bu saatde onların yüzünden uyuyamadığıma mı yanayım
yoksa küçücük veletler ıçkı ıçıp üst camdan kusmalarına mı :KK47:
camdan nasıl bı görüntü olduğunu anlatmama gerek yok herhalde :KK47:

Apartmanda kavga edip eşini dışarı atan bir hanım vardı.adam dışardan canım kapıyı açarmısın aç konuşalım yine çıkar giderim canım seni çok seviyorum açsana kapıyı...gibi kibar kibar konuştu kadın çığlık çığlığa bu kadın bu kadar kibar bir adamla nasıl kavga eder diyen üst komşumun cahilliğine şaşıyorum.kadına ne yaptı kimbilir.

valla keşke herşey dediğiniz kadar kolay olsa :) ev kredi olunca zor oluyor tabiki birde en üst katlar mersinde pek tutulmaz :) en iyisi müstakil evde oturmak. bu arada dün gece yine yaptı aynı şeyi bende cep tel ile kayıt ettim şikayet edeceğim en son kanuna göre 568 tl para cezası varmış. bakalım bu çekişme nereye kadar gidecek. eğitilmezlerde bu yaştan sonra bunlar.:KK20:

Canım benim bildiğim kadarıyla bu konuda yönetmelik şöyle - Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idari para cezası verilir. - Eğer bu gürültüye neden olan bir işyeriyse veya başkalarının sağlığına kalıcı zarar verecek düzeydeyse durum değişiyor daha yüksek para cezası ve hapis ihtimali var. Ama aynı şekilde komşu sık sık kapıya dayanmanın eve polis çağırmanın huzur ve süküneti bozma amaçlı olduğunu ispatlayabilirse onunda yüksek para ve hapis cezası var. Yani ben hukuki yollara başvurmanın işe yarayacağını sanmıyorum.

Bir de bunu sırf senin için söylemiyorum ama yapılan tüm yorumlara bakıyorum. Bulaşık yıkanmasından, insanların işe gitmek için hazırlanırken çıkardığı seslerden, çocuklardan vs. yani insanların normal yaşantıları sırasında çıkardığı seslerden kendi uyku saatlerine denk geldiği için rahatsız oluyorsunuz genelde. Bu durumda insanlardan normal hayat akışlarını kesmelerini, değiştirmelerini istemek yerine, uyurken ses kesici kulaklık vs. takarak uyumak daha kolay değil m?

hanımlar iyi geceler,
walla aynı konulardan bende muzdaribim ve malesef bi kere iki komşu takıştımı aynı şekilde daha kötü muameleyle karkkarşılaşıyosunuz çaresiz,
poliste çağırdık ,uyardık, kavga ettik 2 yıldır üst komşumla problemliyiz.ama sonuç aynı şimdi üstümdeler ya rahatlıkla rahatsızlık veriyolar eskisi gibi olmasada gıcıklığına pat diye bişey atıyo veya arada bi kızları zıplıyolar koca kızlar bana ders veriyolar akıllarında prizlere sert vurarak ışıkları sürekli açıp kapatmalar varlıklarını hissettiriyolar bişekilde ya çekceksin ya gidiceksib.inanın bıktım kavga etmekten bağrışmaktan..
Diyolarki senden çıt çıkmasın ama biz ses yapıncada çekceksin!
Şizofren bi kız keza ablası annesi babası rahat asla sen niye böyle yapıyosun diye bişey demiyolar...
Hanımlar psikolojinizi bu durum bi şekilde etkiliyo, bi misafirinz gelince bile acaba rezil ediceklermi beni diye düşünüyosunuz.istanbuldada müstakil ev bulmak zor ve maliyetli eğer durumunuz varsa çekip hasta olcağınıza müstakil ev diyorum... İlerde bende evimi satıp müstakil alıcam... Soğuğunuda pisliğinide çekmeye razıyım...
:KK43::KK19:

kızlar komşu gürültüsü çok zor kızım ygs ye hazırlanıyordu üst katım da ki komşunun çocuğu gümbür gümbür koşuyor biryılsustum ama mevzu çocuğun geleceği olunca susamıyorsun karşılıklı atıştık karakolluk oldum akabinde mahkemelikim mağdurken suçlui olunuyor malesef

benimde karşı komşumda bi ses var beni delirtiyo bütün gün bağırıyo delirtiyo beni bide laftanda anlamıyo ıyyyhhh:KK4:

arkadaşlar bugün kendimi çok kötü hissettim.bundan 5 yıl önce şimdi oturduğum apartman yapılıyordu yeri ve planına bayılmıştım bana dedilerki bak ordan alma son katta bir manyak var daha önce oturduğu yerdede çok problem yaşatmış herkesi bıktırmış dediler bende dedimki banane ne hali varsa görsün ben bu evi çok beğendim kesinlikle alacam..eee eve taşındım başladı bu kadının derdi günlük hatta sabah 7 de başlıyordu her pencere ve balkondan halı kilim hatta yorgan silkelemeye bikaç kez uyardım anlamadı huyuna gideyim dedim çıkıp komşuluk yapmaya kalktım valla ben çırparım kimse engel olamaz dedi hatta yöneticisinden tutun diğer dailerin sahiplerine kadar kapısına dayanmayan kalmadı yok değişen bişey yok,tek bunlada kalmıyodu kadın gece yarılarına kadar çocuğuyla apartman arasında oturuyo bağıra çağıra konuşuyo bebeğimin odasıda girişe yakın malesef odasında hiç uyutamadım ,ayrıca eşi ve oğluda çok problemli sürekli alkol alıyolar ve haftada en az 2 gece sabahlara kadar kavga ediyolar ,öyle bağrıyolarki sanki yan odadalar gibi esleri geliyo 5 yıldır ben bunları çekiyorum çalıştığım için işgence 5ten sonra başlıyo bizim için her neyse geçenlerde yine baba oğul içmişler sabaha kadar kavga ettiler canıma tak dedi aşime dedimki Allahım birbirlerini öldürselerde kurtulsak yada Rabbim dert versinde artık benimle uğraşmasınlar kendi dertlerine düşünlerde bende şu evde huzur içinde oturayım...ben bu laftan anlamaz komşumla hiç konuşmuyorum yıllardır tabi ama yaklaşık 1 haftadır ses soluk yoktu bende diyordumki ne güzel yoklar nereye gittilerse.öğrendim bugün oğlunu vurmuşlar yoğun bakımdaymış herkes hastanedeymiş ondan yoklarmış,,üzüldüm valla benim beduamydı tutan dedim Rabbim beni affetsin çok pişman oldum söylediklerime şifasını versin...zaten 2 yıla kadar beğendiğmz bir apğartman var bitiyor oranın son kat dubleksni alcaz bundan sonra ara kat kat mı tövbeler tövbesi

Bizim komşu da dün gece 1 de yağmurda mangal yakıyordu. gecenin 2'sinde de bir süpürge açtı.. Değme keyfine..
İnsan zamanla alışıyor heralde.. tepkisizleşmeye başladım..

-Kızım bu koku ne ?
-Yukardakiler mangal yakıyor.
-Hıı. iyi yaksınlar. Saat kaç ?
-1'e geliyor galiba..
-Erkenmiş daha..

:KK9:

Bizim komşu da dün gece 1 de yağmurda mangal yakıyordu. gecenin 2'sinde de bir süpürge açtı.. Değme keyfine..
İnsan zamanla alışıyor heralde.. tepkisizleşmeye başladım..

-Kızım bu koku ne ?
-Yukardakiler mangal yakıyor.
-Hıı. iyi yaksınlar. Saat kaç ?
-1'e geliyor galiba..
-Erkenmiş daha..

:KK9:

:KK60::KK60::KK60: yagmurda gece birde mangal 2.de süpürge iyiymis :KK9::KK9:

bende bıktım son ses tv sesi terlik sesi yatak odamızın üstü hanımın oturma odası sabaha kadar tv acık kac kere soyledık anlayan yok .buyüzden evımden sogudum ya

bende bıktım son ses tv sesi terlik sesi yatak odamızın üstü hanımın oturma odası sabaha kadar tv acık kac kere soyledık anlayan yok .buyüzden evımden sogudum ya

Benim oturduğum binada her katta dört daire var.

Yatak odam bir daireye, oturma odam diğer daireye bitişik.

Gündüz oturma odasında sabahtan akşama kadar çocukların sesini, yatak odasında sabaha kadar aile kavgasını dinliyorum. Daha doğrusu artık duymazdan geliyorum.

Yedi yıldır konuştum bir şey değişmedi.

Bir de çöpleri kapı önüne koyup akıtmasalar.

bu işin çözümü yok sanırım.en iyisi bitişik olmayan daireer bulmak. ama bana bu huzursuluğu yaşatan ve az da olsa umursamayan komşularımı asla affetmicem. ve aynısının bin katını yaşamalarını diledim Allahtan. Artık uğraşmıyorum bıraktım ne halleri varsa görsünler. ama biyerden çıkacak bu ahım biliyorum.

İnsan olmayı insanca yaşamayı bilmeyen kişiler etrafını her zaman rahatsız ederler.Şikayet etsen seni mahcub ederler sizi suçlarcasına maalesef...eğitilen hayvanlar bile söyleneni yapıyorken insan uyarıldığı zaman nasıl kendine çekidüzen vermez anlayamıyorum? hayvan bile yapabiliyorsa!.....

Bizim tam üstümüzde de Rus bir aile oturuyor. Adam arada bir Karisini dövüyor, öyle bir ciglik atiyor ki kadin yukari cikmamak icin zor tutuyorum kendimi. Adam 24 saat bira iciyor, sabahin körünce basliyormus aksama kadar. Babamin is arkadasi bu arada babam anlatti, isyerinde bisey yemiyormus sirf bira iciyormus :S

Cocuklar da arada bagirip cagiriyorlar, galiba onlar da dayak yiyiyorlar, emin degilim adamin günahini da almak istemiyorum :26: ama artik alistik rahatsiz bile olmuyoruz..

X