Komşu manyaklıkları

azbuz

Amalar var !
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2010
643
7
Bu olaylar en az benim tahminim 1995 ten bu yana ufak ufak gelişti.Sese duyarlılık diye bir hastalık söz konusu insanlar arasında!Yemek yenilen yerlerde tabak kaşık sesine bile dayanamayan sinir hastaları var..Çoğu insanın uykusuz olduğunu gözlemliyorum dışarıda herkes gençler de dahil sürekli esneyenler var işyerinde her gün insanların büyük bir kısmı komşu sorunlarından muzdarip!Sorun yaşayanlar var bir de sapıklık yapanlar var..Bu iki grup son hızla mücadele ediyor..Apartıman bloklarında sese duyarlı olan kesim gündüz banyo yapandan tutun da sebzesini yıkayana kadar aklınıza gelen her şeye vuruyor..Evet ellerine geçirdikleri çubuk değnek dambıl Allah ne verdiyse vuruyorlar....Ve bu ruh hastalığı hızla yayılıyor kimse bir şey yapmıyor..5 ayda bir terkedilen bir daire var karşımızda!Üst katı alt katı ışık yakmıyor ama taşınan olunca her yer yanıveriyor..Belki de yazımı okuyanlar arasında da böyle sapıklar olabilir yaraları gocunabilir di mi?Bu insanlar bu işe ömür adamışlar ve çocuklarını da aynı şekilde yaşatarak ruh hastası yapıyorlar.peki bu insancıklar nası yaşıyor yemek malzemelerini neyle yıkıyor tuvaletini neyle akıtıyor fikriniz var mı?Bir kız bize misafir olarak geliyor tanıdığımız birinin kız arkadaşı ve bu kayık kafalı ne diyor biliyor musunuz ninem karanlıkta oturuyor diyor neden diyorum rahatsız edilmemek için diyor..Nineni kim rahatsız edebilir ki diyorum çok çok kapıyı açmaz..Peki kışın hava 5 te kararıyor ninen akşamdan sabaha kadar ne yapıyor diyorum cevap yok!Bu arada kendini de traji komik alt katındaki taciz ediyor, yakınları evine geliyor ne konuşuyorsunuz diye adam kapılarına gidip bağırıyor va kavga ediyorlarmış ne acıklı değil mi?Karanlıkta oturduğunu bizzat söyleyenler var..İş yerinde yine genç bir adam karanlıkta oturuyoruz diyor niye diyorum çocuğun gelişimi için diyor.Neden çocuğun odasının kapısı yok mu diyorum..cevap yok..Bir süre sessiz durursunuz uyur diyorum zifiri karanlıkta durmakta ne alaka?

Çalışanlardan sabah duş alan biri yine iş yerinde anlatıyor;duşu sabah 7.30 da alıyorum altımdaki adam da benden 10 dakika önce işe gidiyor diyor.Ve bu alt katındaki adam ne yapıyormuş her gün erinmeden yöneticiye gidip şikayet ediyormuş...Duş almak ne zaman suç oldu ahali?Biz ne zaman bu hale geldik bu nası bir tahammülsüzlük!Yine bir kadının üst katındaki komşusunun 19 yaşındaki oğlu koltuktan aşağıya saatlerce atlıyormuş şiddetini düşünün..Yine bir emlakçı kadın bana anlatıyor.12 saat işteyiz diyor çocuklarım lisede okuyor hafta sonuda dersanedeler diyor. Eve geldiğimde doğal olarak yemek yapıyorum sebzeleri yıkıyorum ve alt kattaki adam direkt çok sert bir değnekle tavana vuruyor...diyor..Ve bu adam tüm gün vuruyormuş karısıyla nöbetleşerek..Bir gün kocası aşağıya inip çok pis bağırıyor derdin ne diye soruyor suyu açmayın biz dinlemek zorunda değiliz demiş Allahım bu nası bir iş biri bana açıklasın ve vurmayı kesiyor ama iğrendiğimiz için yine de taşındık diyor..Daha böyle sayısız hikaye...Sayısız yanan canlar..

Normal tepki verilen gürültüler vardır:komşunuz gece yarısı güler bağırarak konuşur,gece iş yapar,sabahın köründe gürültü yapar doğal olarak tepki verirsiniz..Hiç bir şey yapma manyaklığı hızla yayılıyor..Bu insanlar her yaptığınıza kafayı takıyor hatta bazıları o kadar hastaki eşyalarınız yüklenirken vurup sizi itaat altına almaya çalışıyor ve bu insanların mantıklı düşünme yetisi yok.Başına gelecekleri bile düşünemiyor allah muhafaza biri cinnet geçirip...bi şey yapsa ne olacak..Çalışmayan ev kadınları nasıl göze alıyor duvara 24 saat vurmayı çoluk çocuğu var?bu nasıl bir cesaret arkadaş!İlginç olan bunların çevrelerinde hep tepki vermeyenler oturuyor...Yine kardeşime oturmaya gittik bir adam cinnet geçirdi karşı blokta altındaki öğlen 2 de balkonda niye konuşuyorsunuz diye vuruyormuş..Bağırması nasıldı şiddetini anlatmıycam.

Herkes bu durumları biliyor ve bazıları inkar ediyor yooo ben hiç rastlamadım diyor evine gidiyorum küt küt yan komşusu duvara vuruyor!Misafirler bu arada 5o yaşlarında belirtiyim.Toplam 3 kişi..

Yine bana iş yerinden genç bir kız anlatıyor:bir gece apartımanlarında oturan üniversiteli bir kız gece 2.30 civarlarında ağlayarak bağırmaya başlıyor bütün ahali boşluğa çıkıyor kız yardım edin deliricem diyor altındaki yaşlı kadının sabaha dek tavana vurduğunu söylüyor..Sakinleştirici vursunlar diye hastaneye götürüyorlar.kadının tıp son sınıfta okuyan bir kızı var herkesin önünde annesine bağırıp tokat atıyor bi daha yaparsan seni öldürürüm diye.İyi yine kızı normalmiş...Ya olmasaydı kocası ölmüş bu kadının can sıkıntısının ve mutsuzluğunun bedelini genç kız ödemek zorunda mıydı?İşte duyduklarınızın hepsi şehir hastalıkları!:KK53:

Mutsuz olan bu insanlar başkalarıyla uğraşarak içindeki nefreti çıkartmaya çalışıyor..Çoğunun amacı yok huzuru yok ya da saplantılı!İlişkiler soğuyup birbirleriyle görüşmeler kesilince şimdi de bunlara sarmışlar..Eskiden komşuluklar vardı birbirimizin nelerine katlanırdık yardım ederdik misafirleri geldiğinde hoş geldiniz derdik vay be insanlık bitmiş...Mayaların kehaneti doğru gibi insanlık bitince ne gelir kıyamet!Artık her şeyi hakediyorlar diye düşünüyorum..Birbirinizi yiyin bakalım sonu neye varacak hep birlikte göreceğiz fani insanlar ölümlü olduğunu asla hatırlamayan canlılar...:KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
ah yeni evliliğimin katilidir o komşu benim yok topukluyla yürüdün yok gece nerde uyudun kadın hepsine kahya neymiş gece kaçta banyo yapmışım sabah geç kalkmışım daha neler neler taşındım kurtuldum hayır millete neyse :KK47::KK47:

öğrenciyken öyle bir manyağımız vardı kadın alt katta bize sürekli gülme sesiniz geliyo ağlama sesiniz geliyo diyordu. bende dedimki ağlıyorsak gelip bir bakınsana ailemiz yok başımızda belki bişey oldu ama siz bundan rahatsız oluyorsunuz... hayatımda gördüğüm en manyak kadındı sonunda karakolluk olduk kapımıza dayandı akşamın dokuzunda sesimiz geliyor diye nasıl küfürler ayakkabılarımızı aşağıya fırlatmış hemen polisi aradım şikayetçi oldum öğrenciyiz nasılsa sesimiz çıkmaz diye istediklerini yapıyorlardı. karakolda özür dilemeler falan ama sonunda bizde taşındık neden kadının o pis suratını görmemek için... yani sonuçta manyak komşular her zaman kazanıyor...

bu arada ben sabaha kadar kocasının horlama sesini dinliyordum o kadar fena horluyordu ki uyuyamıyordum ama bir kere aşağıya vurmadım bazı evler sesi çok geçiriyor özellikle eski evler

benimde evlenmeden önce bir komşum vardı düşman başına!!!! hiç birşey yokken durduk yerde sabahın 5.30unda duvara vururdu. uykudan duvara vurmasıyla uyanırdık. evimiz zaten 3 katlıydı üst katta yaşlılar vardı ki onlarda şikayet ediyordu alt kattakine söylediğimizde "ben yapmıyorum ki" diyip sırıtıyordu. sanırsam oyun yapıyordu kendince ama felaket bir duyguydu o sesle uyanmak

Herkes doluymuş bu konuda..Ama benim çok derin bir uykum var bayılmış gibi uyurum ve çok dirençliyim..:KK52:

arkadaşım çin işkencesi gibi derinden ve sessiz sessiz geliyor vurma sesi hani kapıya tıklarsın ya ritmik ve düzenli bir şekilde aynen öyle bir ses. uykusu çok derin olan annem bile uyanyordu. hatta bir sabah çıldırdım yatağımdan fırladım odası tam benim odamın altındaydı. zıpladım hopladım evi resmen yıktım. annem babam odaya koşa koşa geldiler noluo diye dedim bende uyandırma servisine başladım... tabi kızdılar ama uykum bölünmüştü ve gün ağarmamıştı daha :KK70::KK70::KK70:

Bizim evimiz üniversitenin dibinde. Doğal olarak oturduğumuz apartmanda öğrenci bolluğu yaşıyoruz. Benim yanımda iki dairede öğrenciler yaşıyor. Hele bir tanesi kapıyı öyle bir çarpıyor ki, gecenin köründe, minicik bebeğim var çığlıklar atıp uyanıyor zavallı. Bunlara 1 senedir tahammül ediyorum. Bir kez eşim uyardı. Hala devam ediyorlar. Yani şeytan diyor çal kapısını, açınca iki tane patlat... Hasbinallah, sabır Allah deyip oturuyorum. Hayır bir de bitişik evlerimiz; biliyor bebeğim olduğunu.

mesela şu an üst katımdaki ayılar -dublex yukarısı- bambır gümbür pat pat diye iniyorlar merdivenlerden... bir ara her akşam alıyorlardı ellerine bir çekiç tak tak tık tık tak tak tık tık böylee sürüyordu bu. hayır ben zaten evde tekim. bir sesim çıkmaz. anlamıyorum ki nedir? sonra efenim ayda 1 evde parti yaparlar. açarlar mezdekeyi son ses. akşam 9 10da diyorum bak gündüz değil! doluşurlar eve tüm kızlar. hayda breeeeeeee. benim evde kocam var. hadi diyelim aklı kaydı size ne olacak? insanda biraz edep olur ahaliii... ne bu hafif meşreplik??? çok istiyorsan partiyi, çık dublez katında yap, otur aşağıdan dinle bak nasıl oluyormuş... daha bir sürüşey... geçen gün yağmurluydu şemsiyemi kapıya koymuştum. şemsiyemi çalmışlar. gelen posta zarflarını yırtlar. bir keresinde eşimin önemli bir belgesini yerlerde buldum. hangi birini sayayım? yandaki manyak ikide bi küfür eder durur... alltaki manyak eser gürler sofrayı dağıtır ben burada koltuğua gömülürüm korkudan. evde yalnızım eşim geç geliyor işten çünkü.

işte böyle dostlar. ben takıntılı değilim o listede yazanlar gibi ama böyleleri de var hani :KK43:

konuyu okuyunca şaşırdım kaldım. biz de apartmanda oturuyoruz. pek komşuluk yok, kimseyle bi samimiyetimiz de yok fazla. merhaba merhaba o kadar. ben evde kimsenin sesini duymuyorum, kimseden rahatsız değilimi, kimseden de bi şikayet almadım. 6 aylık bebeğim var. geçen dışarı çıkarken alt komşuyla karşılaştım. oğlumu sevdi, büyümüş, arada bi durmuyo ama galiba, sesi geliyo dedi o kadar. sebze yıkama sesinin bile duyulmasına çok şaşırdım. herhalde bizim komşular hayalet ben hiç bişey duymuyorum. bi de biz başka bi ile taşınıcaz yakında inşallah orda böyle şeyler yaşamam. kabus gibi.

bizim binadaki komşularımızda yobaz insanlktan yoksunlar selam vericem görür görmez kapıyı suratıma kapatırlar merdivendne karşılassan iki laf etmezler durup durup aidatı sorarlar ne yani aidat günü gelmedne kapınamı getircem bekle günü gelsin oda yetmez kömürlüğümdeki kömürümü çalarlar üstüne eşimin yeni aldığı ayakkabılar kapının önünden çalınır yerine eskisi bırakılır ayyy bide en üst kata oturuyorum kendi halinde biriyim sessiz sedasız bi beeğim var bitişikten bangır bangır tv sesini duyuyorum ya gece saat 2 el insaf yanii bebeği geç gece 2 insanları düşünün bukadarmı sorumsuzluk olur bayram sabahı iyi bayramlar dersin mahallenin bakkalı bile dönüp cevap vermez ne pis biere düşmüşüm arkadaş hepsimi tuhaf bunların nefret ettim ya....:KK53:

bizim binadaki komşularımızda yobaz insanlktan yoksunlar selam vericem görür görmez kapıyı suratıma kapatırlar merdivendne karşılassan iki laf etmezler durup durup aidatı sorarlar ne yani aidat günü gelmedne kapınamı getircem bekle günü gelsin oda yetmez kömürlüğümdeki kömürümü çalarlar üstüne eşimin yeni aldığı ayakkabılar kapının önünden çalınır yerine eskisi bırakılır ayyy bide en üst kata oturuyorum kendi halinde biriyim sessiz sedasız bi beeğim var bitişikten bangır bangır tv sesini duyuyorum ya gece saat 2 el insaf yanii bebeği geç gece 2 insanları düşünün bukadarmı sorumsuzluk olur bayram sabahı iyi bayramlar dersin mahallenin bakkalı bile dönüp cevap vermez ne pis biere düşmüşüm arkadaş hepsimi tuhaf bunların nefret ettim ya....:KK53:

alltaki ayıya eşim selamun aleykum ediyor, adam allahın selamını almıyor! eşi de kapalı sözüm ona dindarlar hani...

:KK53:

ya kişilik bozukluluğu olan biri yapar herhalde bunları gerçi kendi adıma konuşiym apartmanda oturuyoruz komik gelebilir ama bir yerlerden ses gelmesi beni hiç rahatsız etmez hoşş zaten öyle bir eyilim yok ama ne insanlar var mış neyse ben şanslı olanlardanım :KK9:

arkadaşlar benim arkadaşım yeni evlenmişti.sonra tanışmak için komşuları misafirliğe gelmiş.kıza annesinin yanında ilk gece nekadar bağırdın,çok üzüldüm nasıl zor oldu demiş.kız şook.annesinin yanında çok utanmış.lüzumsuz ve gerekssiz insanlar bi defolun ya.

arkadaşlar benim arkadaşım yeni evlenmişti.sonra tanışmak için komşuları misafirliğe gelmiş.kıza annesinin yanında ilk gece nekadar bağırdın,çok üzüldüm nasıl zor oldu demiş.kız şook.annesinin yanında çok utanmış.lüzumsuz ve gerekssiz insanlar bi defolun ya.

bu okuduğum yorumdan sonra bende şoktayım ne ayıp bi yaşıma daha girdim:KK52::KK52:

ohaaaaaaaaaaaaaaaaa :KK53:

biz gürültü yapan kismindayiz sanirim komsu ikidebir uyariyor:KK53:

bazı insanlar densizlikte sınır tanımıyolar gerçekten.

X