Komşu sabır sınırlarını zorluyor

ruyanzi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
59
111
31
Hanımlar selam, komşuyla alakalı bir çıkmazın içindeyim önerilerinize çok ihtiyacım var.

11. katta oturuyoruz ev sahibiyiz. Üstümüz 12. kat uzun süredir boştu ancak bir kaç ay önce anlam veremediğimiz biçimde üstümüzden sürekli gürültü duymaya başladık. Gürültüler çocuk bağırması çağırması ve sanki evde at sürüsü varmış gibi sürekli koşma sesleri şeklinde. Ancak bu koşma sesleri öyle böyle değil, tezimi yazdırmayacak kadar çok ve yoğun. Sanırsınız çocukların ayağına nal çakmışlar. Ne okuduğumu ne yazdığımı anlamıyorum resmen bu gürültüden. Neyse üst katın ev sahibine de ulaştık kadın evin boş olduğunu onayladı. Fark ettik ki bu gürültüler 13. kattan geliyor. Nasıl mümkün 2 kat aşağıya bu kadar gürültü derken 13. katta suriyeli bir ailenin kiracı olduğunu öğrendik. Kapılarına gittik ki ortamı görmeyin, evin içinde 10-15 çocuk. Hepsi 10 yaşından küçük, top oynayan mı dersiniz yuvarlanan mı dersiniz kreş gibi bir şey resmen. Ricacı olduk dedik 2 kat aşağıdan duyuyoruz tamam tamam denip yolladılar. Yarım saat ses kesiliyor sonra aynen devam. Kaç kere çıkıp kibarca ricacı olduk tamam deyip baştan savılıyoruz ama aynen devam ediyor. Artık yalan söylemeye başladılar, bizden değil, bizim evde çocuk yok diyorlar. Annem telefonlarına ulaşmış, çok gürültü olduğunda arayıp rica ediyor, annemle dalga geçer gibi konuşuyorlar. "alüüüüeğ" diye abartarak annemin söylediği Türkçe kelimeleri taklit ediyorlar. Üstelik pencereden aşağıya su dökmeye başladılar yakın zamanda. Pencere siliyoruz diye kova kova su döküp 2 kat aşağıdan bizim balkon eşyalarını ıslatıyorlar pis sularla. Polise zabıtaya kapıyı asla açmıyorlar. Laftan ricadan anlamıyorlar, yöneticiyi taşınıyoruz diye 6 aydır oyalıyorlarmış, adam elim kolum bağlı diyor. Evimizi bırakıp nereye taşınalım bilmiyoruz, her şeyin fiyatı 5 katına fırlamış, bu insanlar yüzünden evimizden olup maddi anlamda da rezillik çekmek istemiyoruz. Sizce ne yapmalı?

Hanımlar selam, komşuyla alakalı bir çıkmazın içindeyim önerilerinize çok ihtiyacım var.

11. katta oturuyoruz ev sahibiyiz. Üstümüz 12. kat uzun süredir boştu ancak bir kaç ay önce anlam veremediğimiz biçimde üstümüzden sürekli gürültü duymaya başladık. Gürültüler çocuk bağırması çağırması ve sanki evde at sürüsü varmış gibi sürekli koşma sesleri şeklinde. Ancak bu koşma sesleri öyle böyle değil, tezimi yazdırmayacak kadar çok ve yoğun. Sanırsınız çocukların ayağına nal çakmışlar. Ne okuduğumu ne yazdığımı anlamıyorum resmen bu gürültüden. Neyse üst katın ev sahibine de ulaştık kadın evin boş olduğunu onayladı. Fark ettik ki bu gürültüler 13. kattan geliyor. Nasıl mümkün 2 kat aşağıya bu kadar gürültü derken 13. katta suriyeli bir ailenin kiracı olduğunu öğrendik. Kapılarına gittik ki ortamı görmeyin, evin içinde 10-15 çocuk. Hepsi 10 yaşından küçük, top oynayan mı dersiniz yuvarlanan mı dersiniz kreş gibi bir şey resmen. Ricacı olduk dedik 2 kat aşağıdan duyuyoruz tamam tamam denip yolladılar. Yarım saat ses kesiliyor sonra aynen devam. Kaç kere çıkıp kibarca ricacı olduk tamam deyip baştan savılıyoruz ama aynen devam ediyor. Artık yalan söylemeye başladılar, bizden değil, bizim evde çocuk yok diyorlar. Annem telefonlarına ulaşmış, çok gürültü olduğunda arayıp rica ediyor, annemle dalga geçer gibi konuşuyorlar. "alüüüüeğ" diye abartarak annemin söylediği Türkçe kelimeleri taklit ediyorlar. Üstelik pencereden aşağıya su dökmeye başladılar yakın zamanda. Pencere siliyoruz diye kova kova su döküp 2 kat aşağıdan bizim balkon eşyalarını ıslatıyorlar pis sularla. Polise zabıtaya kapıyı asla açmıyorlar. Laftan ricadan anlamıyorlar, yöneticiyi taşınıyoruz diye 6 aydır oyalıyorlarmış, adam elim kolum bağlı diyor. Evimizi bırakıp nereye taşınalım bilmiyoruz, her şeyin fiyatı 5 katına fırlamış, bu insanlar yüzünden evimizden olup maddi anlamda da rezillik çekmek istemiyoruz. Sizce ne yapmalı?
Tam çıldırmalık gerçekten Allah sabır versin.
Ne demek polise kapıyı açmıyorlar giderim kırarım o kapıyı gerekirse bu ne ya apartmanda yaşamayı bilmeyen gitsin dağda yaşasın.

Ev sahiplerine ulaşma şansınız var mı?

Tam çıldırmalık gerçekten Allah sabır versin.
Ne demek polise kapıyı açmıyorlar giderim kırarım o kapıyı gerekirse bu ne ya apartmanda yaşatmayı bilmeyen gitsin dağda yaşasın.
işin kötüsü kapı açılmadığında polisin de eli kolu bağlanıyor. Zorlamak kırdırmak vs hepsi haneye tecavüze giriyor, mahkemeden özel izin almak gerekiyor bildiğim kadarıyla. Yapıp yapıp eve saklanıyorlar anlayacağınız.

Polise kapı açmamak derken ? O nasıl mümkün oluyor içeride oldukları teyit edilmişse ? Kimsenin eli kolu bağlı olamaz,istenirse hukuken yaptırama bile bağlanabilir.Onlar yöneticiyi yonetici de sizi gecistirmis.Blok olarak imza toplayıp yasal süreci başlatabilirsiniz.

İmza toplayip sikayetci olabilirsiniz..

Ev sahiplerine ulaşma şansınız var mı?
ev sahibine ulaşamıyoruz bir türlü. Yönetici de de yokmuş teli, ama yönetici pek iç açıcı konuşmadı kadın için. Üç kuruşa tamah eden çirkef biri diyor. O yüzden açıkçası ulaşsak da çözüm olur mu bilemedik.

Allah sabır versin bir tanıdığım alt katındaki Suriyeli kiracıların gürültüsünden depresyona girip ilaç kullanmaya başlamıştı😢 4 yıl da oturdular zar zor ev sahibi 3-4 yılın ardından çıkarttı.. olay ev sahibinde bitiyor çıkartmalı apartmanca imza toplatın çoğunluk verirse imza ev sahibi çıkartmak zorunda

Bu komsu olayi hakikaten cok önemli ve şans işi.Kiralarken de öyle ,sorup sorusturuyorsunuz nasil bir yer diye ama sonradan da degisebiliyor her sey.Sizden baska rahatsiz olan yok mu peki? Cift dairedir mutlaka en az her kat,karsi dairenizle görüstünüz mü? Toplu imza ile hareket etmek gerekir.Ne demek ev sahibi cirkef bir kadin? Gelsin o otursun da görsün altta o zaman.Toplu imza dilekcesi ile muhtara gidin.Bi yakinim öyle yapmisti diye hatirladim.Cikmak zorunda kalmislardi da rahatlamisti onlar.Muhtarda bilgiler olmasi lazim kime ait ev vs diye.

Polise kapı açmamak derken ? O nasıl mümkün oluyor içeride oldukları teyit edilmişse ? Kimsenin eli kolu bağlı olamaz,istenirse hukuken yaptırama bile bağlanabilir.Onlar yöneticiyi yonetici de sizi gecistirmis.Blok olarak imza toplayıp yasal süreci başlatabilirsiniz.
yok gerçekten kapıyı açmadıklarında polis de bişey yapamıyor.
ben de madde bağımlısı alt komşumu gürültü yüzünden geceleri şikayet ediyordum, içeriden sesi geliyordu ama polise kapıyı açmıyordu. polis de dönüp gidiyordu.

yok gerçekten kapıyı açmadıklarında polis de bişey yapamıyor.
ben de madde bağımlısı alt komşumu gürültü yüzünden geceleri şikayet ediyordum, içeriden sesi geliyordu ama polise kapıyı açmıyordu. polis de dönüp gidiyordu.
Şöyle haneye giremez,ama içeride olduğu teyit altındaysa,yani polis buna bizzat sahitse ve hakkında şikayet varsa sadece konu ile alakalı bilgisine başvurmak için bile vatandaşa kapıyı actirabilir.Belki de ben yanlış biliyorum veya kural bu ama uygulanmıyor bazı kesimlerce.

Ben 2 çocuklu aileyle fenalık geçiriyorum siz 10-15 çocuk diyorsunuz gerçekten korkunç. O kadar çocuğun olduğu evdeki gürültünün kesilmesi imkansız zaten.

Apartman sakinleri olarak imza toplayıp baskı yapacaksınız taşınmaları için ev sahibine de. Ya da bir şekilde sürekli siz de onları rahatsız edeceksiniz, kaçıp gidecekler. Çünkü başka bir çözümü yok bu işin.

Valla dinsizin hakkından imansız gelirmiş diye bi laf var güzellikten anlamıyorlar belli ki. Ben olsam bu kadar uğraşmadan sonra bildikleri dilden konuşurdum gider kapılarının önüne çöp koyardım kattakilerle anlaşıp günlük olarak gidip kapı önlerinde gürültü yapardım tabi yine sen uğraşmış oluyorsun ama aklıma bu geldi.

Bunlar balkona havuzda kurmuştur, Bihter konusu da hala aklımda 5 Ağustosta üst katınızdı şimdi 2 kat üstünüz, ya üst kat taşındı ya da çok gürültü yaptıklarını ima etmek amacı ile böyle biraz konuyu şişirdiniz.

Biraz insanlar ile barışık yaşamayı deneseniz mi ? Tam bir senedir üst komşu konusu, hayır dilediğiniz kadar açın ama kendinize zararınız dokunuyor.

X